Stranica 25 od 25 PrviPrvi ... 15232425
Pokazuje rezultate 1,201 do 1,249 od 1249

Tema: Što kad naši teenageri puše?

  1. #1201
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja znam kombinaciju ETF i Muz.akademija za vrijeme Juge, s tim da je ovaj drugi faks diplomiran iz ljubavi i više nikad ni dotaknut, a od prvog zarađuje za život.
    Medicina ne dozvoljava ustupke, mora se prisustvovati svemu. Znam to iz iskustva nasih ucenika koji su pokusavali voziti MA i medicinu.

  2. #1202
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja znam kombinaciju ETF i Muz.akademija za vrijeme Juge, s tim da je ovaj drugi faks diplomiran iz ljubavi i više nikad ni dotaknut, a od prvog zarađuje za život.
    Medicina ne dozvoljava ustupke, mora se prisustvovati svemu. Znam to iz iskustva nasih ucenika koji su pokusavali voziti MA i medicinu.
    Pa otkad je Bologna, moraš na svim studijima prisustvovati nastavi kao da si u srednjoj školi. U naše vrijeme to nije bilo tako, ali ako si bio savjestan, išao si na sve jer je to štedjelo vrijeme učenja.

  3. #1203
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ovisi o faksu. Ja sam i prije bologne imala jako puno stvari obavezno

  4. #1204
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    I ja sam imala skoro sve obavezno...

  5. #1205
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ja sam čula za kombinaciju uspješno završenu; medicina i arhitektura. Mislim da nije upisano oboje odjednom nego negdje na pola medicine početak arhitekture.
    Sad ima i specijalizaciju i doktorat. Ne znam što radi s arhitekturom. Hobi ?
    Znam kombinacije i medicina i stomatologija, paralelno. Sada se bave stomatologijom.
    Ne znam koliko su sretne sa svojim izborima
    Posljednje uređivanje od Ana i mamino zlato : 04.10.2016. at 00:02

  6. #1206
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam čula za kombinaciju uspješno završenu; medicina i arhitektura. Mislim da nije upisano oboje odjednom nego negdje na pola medicine početak arhitekture.
    Sad ima i specijalizaciju i doktorat. Ne znam što radi s arhitekturom. Hobi ?
    Znam kombinacije i medicina i stomatologija, paralelno. Sada se bave stomatologijom.
    Ne znam koliko su sretne sa svojim izborima
    Tja, došlo je vrijeme interdisciplinarnosti. Za kombinaciju medicina-arhitektura teško mi je naći primjenu osim ako danas sutra netko odluči projektirati bolnice (???) aliiii često je bitno znati npr. struku + strani jezik, struku + ekonomiju, struku + management....

    Danas za sve to postoje dodatne edukacije, pa čovjek ne propušta ništa bitno ako se školuje kasnije, ali tko može voziti paralel-slalom i steći podlogu još u studentskim danima, tim bolje.

    * * *
    Udaljili smo se od topica o pušenju, ali tako to ide...

    Pitam mlađeg sina da li tko u razredu puši (1. srednje) ali on to još nije vidio. Njima je sad doseg jesti hamburger za vrijeme sata. Na takvim stvarima ispituju granice profesorske dobre volje. Cigare možda testiraju za vrijeme večernjih izlazaka, štajaznam....

  7. #1207
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Malcolm Gladwell u knjizi Točka preokreta piše da je eksperimentiranje normalan dio odrastanja i da neće svatko tko proba pušenje ili drogu postati ovisan, naprotiv, da većina neće nastaviti s lošom navikom. A da je jedan od kriterija hoće li se netko navući - genetika.

    Ovaj članak je iz knjige koja govori koje osobine ličnosti, osim nasljeđa, pridonose stvaranju ovisnosti. Autorica piše isto što i Gladwell - da se pokazalo da su ovisnosti u porastu neovisno o kampanjama protiv istih. Čini mi se da bi mogla biti zanimljiva knjiga, a skroz je friška, objavljena prije manje od tjedna.

  8. #1208
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Malcolm Gladwell u knjizi Točka preokreta piše da je eksperimentiranje normalan dio odrastanja i da neće svatko tko proba pušenje ili drogu postati ovisan, naprotiv, da većina neće nastaviti s lošom navikom. A da je jedan od kriterija hoće li se netko navući - genetika.

    Ovaj članak je iz knjige koja govori koje osobine ličnosti, osim nasljeđa, pridonose stvaranju ovisnosti. Autorica piše isto što i Gladwell - da se pokazalo da su ovisnosti u porastu neovisno o kampanjama protiv istih. Čini mi se da bi mogla biti zanimljiva knjiga, a skroz je friška, objavljena prije manje od tjedna.
    Ovako nešto sam i ja pisala nekoliko stranica prije pa mi je rečeno da nikakva genetika, ni utjecaj roditelja nisu bitni nego je najveći utjecaj društva vršnjaka.
    Eh sad ako tako knjiga kaže možda ima veću težinu, baš bi je voljela pročitati.

  9. #1209
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako nešto sam i ja pisala nekoliko stranica prije pa mi je rečeno da nikakva genetika, ni utjecaj roditelja nisu bitni nego je najveći utjecaj društva vršnjaka.
    Eh sad ako tako knjiga kaže možda ima veću težinu, baš bi je voljela pročitati.
    Ja sam sigurna da genetika ima utjecaja. Isto tako sam sigurna da to nikako nije JEDINI utjecaj koji na kraju dovede do stvaranja ovisnosti.

    Drugo je pitanje koji je utjecaj prevladavajući....

    Kao i kod nastanka bilo koje bolesti, vjerojatno se mora potrefiti baš neka točno određena kombinacija raznih utjecaja koja je specifična za svaku osobu.

    I ja ću potražiti knjigu.

  10. #1210
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    a ja sam danas pročitala nekakav naslov - djeca nasljeđuju inteligenciju od mame - tak da će ovi moji biti ovisnici na tatu, a pametni na mamu

  11. #1211
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    a ja sam danas pročitala nekakav naslov - djeca nasljeđuju inteligenciju od mame - tak da će ovi moji biti ovisnici na tatu, a pametni na mamu

  12. #1212
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    a ja sam danas pročitala nekakav naslov - djeca nasljeđuju inteligenciju od mame - tak da će ovi moji biti ovisnici na tatu, a pametni na mamu

    A ja sam čula da su lijepi ko mama, a pametni ko tata

  13. #1213
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ma velim vam da sam danas vidjela naslov članka
    http://www.jutarnji.hr/life/znanost/...d-oca/5113217/

  14. #1214
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moji su veliki na tatu i pametni na mamu

  15. #1215
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja mala je pametna na mene , ali je, nazalost i jos kojesta drugo na mene pa mi je tesko s njom izaci na kraj.

  16. #1216
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne sjećam se više na kojoj se temi spominjala neštetnost dugotrajnijeg konzumiranja marihuane pa lijepim ovdje
    https://www.the-scientist.com/featur...ng-brain-65230

  17. #1217
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    išla sam potražiti šta se pisalo prije par godina, kad ono:
    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se. jedino što mene ne tješi ni to što je on punoljetan. ali nadam se i vjerujem da će sam doći do spoznaje da je čik pasje govno i da se dosta glupirao.
    moj mišljenje oko toga itekako zna.
    moj je prije 4 mj prestao pušiti!

  18. #1218
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ali, sad ću vam napisati s čime mislim da to ima veze: dok se financirao iz kućnog budgeta pušilo se, oblačilo se, trošio benzin, a otkako sam zarađuje reducira svako malo.. nikako na zelenu granu
    no, poanta je da ima nade da se okrenu zdravom životu makar i iz skroz neočekivanih pobuda

  19. #1219
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    A zasto mislis da si bila duzna placati cikanje?
    Klopa i oblacenje mi je u drugom rangu

  20. #1220
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Zato jer bi radije kupio kutiju cigara nego marendu. Dakle jedino ga možeš pustiti potpuno bez para. A i onda bi npr žicao, i od tih para si opet ne bi kupio marendu.

  21. #1221
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Još da mi je dočekati tebe, Jele moja, ali to teško

  22. #1222

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ali, sad ću vam napisati s čime mislim da to ima veze: dok se financirao iz kućnog budgeta pušilo se, oblačilo se, trošio benzin, a otkako sam zarađuje reducira svako malo.. nikako na zelenu granu
    no, poanta je da ima nade da se okrenu zdravom životu makar i iz skroz neočekivanih pobuda
    da, da ovo je vrlo vjerojatno , a moram si zapamtiti i onu tvoju vrlo ekspresivnu usporedbu ako mi ikad zatreba da ju upotrijebim

  23. #1223
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Dakle, sada mi prijateljica dramatično javlja...
    ovako izgleda vocap prepiska ukratko...

    ona: jesi spremna na droge?
    ja: kaj?
    ona: deca se masovno droksaju po školi
    ja: o čem ti?
    ona: o drogama u školi
    ja: kojoj školi gdje
    ona: posvuda
    ja: otkud informacija?
    ona: iz škole
    ja: iz škole od koga
    ona: učiteljice
    ja: učiteljice kojeg razreda za djecu kojeg razreda?
    ona: učiteljice osmog razreda govori da se djeca drogiraju


    Pukla sam na živce od ovog. Očito ne mogu iz nje izvući nešto smisleno.
    Događa li se neka pošast trenutno ili je ovo klasični preventivni program, a ona drami?
    Normalno da će se uvijek naći neki klinac koji će eksperimentirati, to ne znači da se "djeca droksaju", ne?

  24. #1224
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ne droksaju se..
    Tu i tamo netko od klinaca jedino pusi.

  25. #1225
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Ne droksaju se..
    Tu i tamo netko od klinaca jedino pusi.
    Upravo tako.

  26. #1226
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Cak i par decki koji zajedno sa mojim treniraju isto puse.
    To me bas iznenadilo..toboze sportasi su od prakticki 1.r.osnovne.

  27. #1227
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    meni je tragično da pušaći dobe liječenje klimatsko a obične astme ne, ili ponekad ne

    i ove godine, kad je klinka bila na liječenju bilo par pušaća

    eto moj šogor prestao nakon dobrih 35 godina, odjednom mu dobro i bez čika
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.12.2022. at 13:41

  28. #1228
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Bez čika sam tjedan dana, ne znam ni sama kak uspijevam nakon cca 14 g smokanja. Odbija me za sad najviše novčana strana. Gledam na to kao da sam doslovno zapalila novce. Zatim žuti i ružni zubi i bolesni desni. Ostajanje bez daha, i neki osjećaj blagog predinfarkta. S druge strane, nedostaje mi zapalit nakon... dobro obavljenog fizičkog posla. Lastane, što nije u redu sa mnom.

  29. #1229
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Ne droksaju se..
    Tu i tamo netko od klinaca jedino pusi.
    Debeli potpis. Osim toga, MUP u dogovoru sa školama ima onu akciju prevencije, ali i nadzora... To je dobro funkcioniralo kod nas u OŠ, a postoji i danas

    https://policija.gov.hr/prevencija/p...zdrav-za-5/117

    Prema mom iskustvu, daleko veći problem od djece su roditelji ovisnici (svih vrsta), a pušenje je u našoj OŠ bio najveći porok školskog osoblja

  30. #1230
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Bez čika sam tjedan dana, ne znam ni sama kak uspijevam nakon cca 14 g smokanja. Odbija me za sad najviše novčana strana. Gledam na to kao da sam doslovno zapalila novce. Zatim žuti i ružni zubi i bolesni desni. Ostajanje bez daha, i neki osjećaj blagog predinfarkta. S druge strane, nedostaje mi zapalit nakon... dobro obavljenog fizičkog posla. Lastane, što nije u redu sa mnom.

    Neka ti zdravlje bude razlog No.1.
    Sretno dalje!

  31. #1231
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    S druge strane, nedostaje mi zapalit nakon... dobro obavljenog fizičkog posla. Lastane, što nije u redu sa mnom.
    Sve je u redu, to je najnormalnije, kao točka na kraju rečenice, mala nagrada. Drži se, ne daj se! Teško je. Čestitaj si svaki dan pred ogledalom

  32. #1232
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mislim da su neke od vas jako naivne.

  33. #1233
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da su neke od vas jako naivne.
    True that

  34. #1234
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da su neke od vas jako naivne.
    Taman sam to mislila napisat.

  35. #1235

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, sada mi prijateljica dramatično javlja...
    ovako izgleda vocap prepiska ukratko...

    ona: jesi spremna na droge?
    ja: kaj?
    ona: deca se masovno droksaju po školi
    ja: o čem ti?
    ona: o drogama u školi
    ja: kojoj školi gdje
    ona: posvuda
    ja: otkud informacija?
    ona: iz škole
    ja: iz škole od koga
    ona: učiteljice
    ja: učiteljice kojeg razreda za djecu kojeg razreda?
    ona: učiteljice osmog razreda govori da se djeca drogiraju


    Pukla sam na živce od ovog. Očito ne mogu iz nje izvući nešto smisleno.
    Događa li se neka pošast trenutno ili je ovo klasični preventivni program, a ona drami?
    Normalno da će se uvijek naći neki klinac koji će eksperimentirati, to ne znači da se "djeca droksaju", ne?
    Dok su mi klinci bili prvi razred nije mi padalo na pamet da budem "spremna" na droge išta dalje nego da pokažem klincima kako se tetura pijan čovek i kako da se sklone od momka koji ide ulicom podižući stopala kao da gazi po bog zna čemu što samo on vidi ispod sebe.
    I da trenutno postoji neka pošast, sigurno ne dotiče mnogo prvačiće osim utoliko da se sklone velikima sa puta, što ionako uvek rade. Tako da malo ne kapiram čemu dramatika? Ono, jesi spremna da se deca masovno i seksaju? I generalno rade i sada ono što smo mi radili nekada, kad nam nije izgledalo glupo i opasno?

    Ali i ja mislim da su ili neki u jako finom kraju, ili ja u jako lošem. Jer sam u običnom selu a itekako znam ko čime eksperimentiše i od koga je to kupio, tj. bar vidim vrh ledenog brega...

  36. #1236
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da su neke od vas jako naivne.
    Točno.

    Neki dan dođe kći iz šetnje sa psima i kaže mi da mogu sad otići u parkić kraj naše zgrade i osjetiti kako smrdi marihuana.
    Zašto? Pa zato jer ja ne znam kakav je to smrad. Nikad ga nisam osjetila.
    Anyway, popodne je bilo,park u centru, masa ljudi tuda hoda, škola je odmah pored...i njih dvojica sjede na klupici i puše marihuanu.

    Prije nekih mjesec dana mi frizerka priča o nekim ljudima koji su dileri i ja sva u čudu, a ona pak nije mogla k sebi doći kak ja tone znam.
    Nabrojala mi je kafiće u kojima se može kupiti doslovno svašta. Poslije to ispričam kćeri i ona konstatira da je to "stara stvar" i da to svi znaju.
    Osim mene.
    Jedna stvar je tu ključna; djeca znaju, ali ne posežu za tim što znači da je i tu odgoj/edukacija ključna.

  37. #1237
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    A ne znam više koliko je odgoj i edukacija ključnam neki su jednostavno preradoznali. Par curki iz razreda mog mlađeg puše, jedna od njih je sportašica, i to visoko rangirana, odlična učenica u gimnaziji i svašta nešto, ok ona mami krade cigare. Moj je slučajno rekao da je probao s tom svojom frendicom, da mu se ne sviđa, srećom. Šta je mislio s tim probanjem ne znam, ali eto probao je.
    Iako mi ne pušimo, iako sam uvijek pričala o štetnosti, o tome kako se lako navučeš i to iz vlastitog primjera i kako mi se nije bilo lako odvići, iako nemamo para za cigare i svašta nešto im primjerom i pričom pokazujem i pokazivali smo, opet je probao.
    A droge da, ima je i kod nas u selendri, mogu misliti kako je tek u većim gradovima.
    U generaciji starijeg je i sve više prisutan problem kocke.

  38. #1238
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Droge ima. Šprica ima. U kojoj dobi postane tema, ne znam. Ali znam da klinci znaju gdje se može nabaviti. Travu ni ne računaju kao nešto vrijedno spomena. I ja sam se pred koju godinu iščuđavala kad mi je prijateljičin sin srednjoškolac rekao da svatko može nabaviti travu u roku 20 minuta.

    Ja sam već imala uvodnu riječ po tom pitanju, ali uglavnom o tome što su to droge. Hoće li pomoći, ne znam. Napravila sam N seminara o drogi, kod kuće sam prilično točno i navrijeme informirana. Plus podosta knjiga na tu temu na policama, uključivo Mi djeca s kolodvora ZOO. I opet sam probala marihuanu. Ne jednom, mislim triput. Ne znam je l to ide pod probati.

    Prijateljica mi je umrla zbog droge. Odlična učenica, muzička škola, dobra osoba, bila je previše cool Ja nisam mogla više slušati njezine priče o heptanonima i tko je kome uzeo, a tko kome ukrao i nisam joj se više javljala. Otišla sam na sprovod.

    Uglavnom, bilo je droge oko nas, ima je i sad, samo mi se sad čini da je stvarno jednostavno nabaviti travu. U moje doba ja nisam imala nikakav link, doduše nisam se ni trudila, nije mi padalo na pamet.

  39. #1239
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ali apsolutno treba pričati o tome. Bez drame. Još ako imate živi primjer u okolici nekoga na težim drogama (ne mislim na zvijezde, nego susjede i poznanike), to je puno efektnije nego članak u novinama i što mama u pubertetu blebeće. Svakako prije puberteta i dignuti tu temu, jer u pubertetu je sve kontra.

  40. #1240

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Da prijavim da mi nakon ovih par godina najstariji više ne puši. Iako je pušio par godina ali nikad predamnom. Trava nije ni u jednom trenutku postala problem ali sam sigurna da je probavao.
    I da danas definitivno mislim da bih ga jednako voljela i cijenila i da puši. Da mi se s ovim vremenskim odmakom, cijela ova tema čini jasnijom, ali ne znam što me čeka s ostalo troje djece. Ipak, kao blagonakloni roditelj, sam prošla pubertet s dvojicom koji su eksperimentirali i danas ne puše, poprilično su normalni mladi ljudi.

  41. #1241
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da su neke od vas jako naivne.
    I ja tako mislim.

  42. #1242
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja nekak ne mogu vjerovati da bi se sedmasi i osmasi"droksali".

  43. #1243
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nekak ne mogu vjerovati da bi se sedmasi i osmasi"droksali".
    I meni je teško vjerovati u to, ali budimo realni, ima ih.
    Kao što se i seksaju, vjerovali mi to ili ne.
    Ne svi, nikad ništa ne rade svi, ali vjerujem da je postotak statistički itekako mjerljiv.

  44. #1244
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Kad sam ja bila 8.r jedna cura iz moje generacije je zatrudnila.Vjerovatno je vec sada i baka.

  45. #1245
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Nedavno su kod prijateljice u školi napravili anketu vezano za seksualne aktivnost, rezultati su bili poražavajući. Nakon toga je psihologinja napravila neku svoju internu istragu, uistinu je mala škola, pa je ispalo da su malo muljali i pravili se važni, iako je anketa bila anonimna svi su svašta pisali.
    Mada bilo je i par osmaša koji se jesu poseksali.

  46. #1246
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je teško vjerovati u to, ali budimo realni, ima ih.
    Kao što se i seksaju, vjerovali mi to ili ne.
    Ne svi, nikad ništa ne rade svi, ali vjerujem da je postotak statistički itekako mjerljiv.
    Mjerljiv i minoran postotak onih koji se u toj dobi drogiraju zato takve općenite tvrdnje nemaju smisla.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.12.2022. at 10:07

  47. #1247

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Količina pornografije koju vrte po telefonima je svakako impresivna...
    A jednako nemaju pojma ni o čemu istinski važnom, ni o građi, ni o ciklusu, ni o polno prenosivim bolestima, ni o kontracepciji.

    Ako bi sudila po onom što sedmašice pričaju, ili se više njih hvališe ili možda anonimne ankete daju realniju sliku nego interne istrage (pogotovo u jako malim školama, gde se svi znaju sa svima, pa i sa psihologom ). To stvarno nije lako odrediti.
    Ali više me brinu nasilje i dileri - kod nas su srednja i osnovna zgrada do zgrade, pa to povećava tržište i dostupnost.

    A pušenje- puši nedavno pristigla ruska manjina, i svima su uzor :ubićuse:

  48. #1248
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja se sjećam kako smo kod mene u osnovnoj školi počeli eksperimentirati sa cigaretama u 7. i 8. razredu. Ja sam od tad pušač, prestala sam tek zbog trudnoće. I sad kad ne dojim više opet sam počela, dakle nisam prestala u glavi očito.

    Bilo je i droge, tad su neki bombončići bili aktualni, točno se sjećam one kao zabave na kraju 8. razreda, to nisam isprobavala. Bilo je i alkohola i seksa, ali ajd mi smo bili stvarno loša osnovna škola, realno.

    Uglavnom, hoću reći, ja se sjećam da je toga u mojoj školi itekako bilo, a moj 8. razred je bio prije 16 godina, kako je onda sad tek kad imaju sve moguće društvene mreže i tamo svašta vide.

  49. #1249
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    I u mojoj školi je bilo ohoho, to su bile devedesete, baš ko u pjesmi Splitsko stanje uma, znali smo točno koji su to po generaciji iako nisam znala točno što rade. Kasnije sam čitala o mnogima u novinama, ovaj poznati diler u bijegu, onaj bacio bombu u disku..
    Svejedno, u tom okruženju bez problema sam opstala kao obična štreberica, zato ne gledam to tako kao "u školi ima droge, propali smo!"
    Treba biti svjestan što se događa, i razgovarati s djecom bez dramatiziranja, jer ako im kreneš s ovim nastupom kao žena iz posta od žute, odmah te prekriže.

    Al stvarno je izazovno kad dijete u toj dobi upadne u ekipu, koja im je, normalno, najvažnija na svijetu, i kad se u toj ekipi krene pušit. Kolegica mi se sad bori s tim, i stvarno nije jednostavno doprijet do djeteta da se riješi te cigarete, a pričamo o osmašu.
    Nažalost, znam ih i ja ovakvih kao i iz Jeleninog primjera, inteligentna osoba s puno potencijala, određeno društvo i slika u glavi što je cool, i malo pomalo izgubljeni konci

Stranica 25 od 25 PrviPrvi ... 15232425

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •