Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Vaginalete i dojenje

  1. #1
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno Vaginalete i dojenje

    Moj problem: malac mi ima urino-upalu i pje antibiotik Cefixim. Meni gotov papa test, ginić kaže da je upala i nakon što sam rekla da dojim prepisao mi Geonistin vaginalete jer se one mogu koristiti za vrijeme dojenja. E sad, zanima me djeluju li one 100% lokalno jer se bojim ako se i malo izlučuju putem mlijeka može li doći do kontraindikacije ova dva lijeka?

  2. #2
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    one se mogu koristiti i tokom trudnoće , nije problem
    djeluju lokalno , na sluznicu

  3. #3
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Slobobno doji. Ako se primijenjuju prema uputi, znači jednom dnevno (navečer), nema problema i lijek djeluje lokalno.

  4. #4
    mamin lavić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    57

    Početno Vaginalete i dojenje

    Prebacujem se na ovaj topic......Gin. mi je prepisala 2 kutije Plymicol vaginaleta ,jer eto dojim,pa ne mogu uzimati oralno antibiotike... (....Kaj imate mlijeka?...pita ona mene...????).
    Na uputstvima piše da nije pronađena neka veza između dojenja i primjene istih,možda bolje ne uzimati......Ja sam ih uzela jer nemam izbora..... :
    Prosvjetlite me sa vašim iskustvima......

  5. #5
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno Re: Vaginalete i dojenje

    Citiraj mamin lavić prvotno napisa
    Prebacujem se na ovaj topic......Gin. mi je prepisala 2 kutije Plymicol vaginaleta ,jer eto dojim,pa ne mogu uzimati oralno antibiotike... (....Kaj imate mlijeka?...pita ona mene...????).
    Na uputstvima piše da nije pronađena neka veza između dojenja i primjene istih,možda bolje ne uzimati......Ja sam ih uzela jer nemam izbora..... :
    Prosvjetlite me sa vašim iskustvima......
    Slobodno doji jer se iz vaginalne sluznice apsorbira zanemariva količina Plymicola u krvotok, a onda i u mlijeko. Ja sam isto bila primorana uzimati Plymicol kad mi je beba imala 4 mjeseca i nije bilo nikakvih problema. Točno je da ne smiješ piti tablete protiv gljivica dok dojiš (kao uostalom i drugih 99% tableta).
    A što se tiče doktoričinog pitanja, nemam komentara. I ja na svoje uši čula takva pitanja od medicinskog osoblja. Jadno, od koga bi prvo očekivao neku stručnu pomoć i podršku?!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •