Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: krv iz nosa

  1. #1
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno krv iz nosa

    Šta znači krv iz nosa, zašto se to događa?

    Meni u zadnje vrijeme svako toliko, iz čista mira..
    Sad npr., boli me glava od jutra, sjela sam za komp i odjednom osjetim da curi - trebam li se zabrinuti?

  2. #2
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Kakav ti je tlak? MM se to često događa kad mu se povisi tlak, mislim da tada usred povećanog pritiska popucaju kapilare u nosu. Nisam sigurna, nek me netko ispravi ak griješim....

  3. #3
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    hmm tlak mi je na zadnjem pregledu bio nizak 90/70
    A šta dovede do toga da se digne naglo tlak? O tlaku fakat nemam uoće pojma..

  4. #4
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Evo imaš ovdje nešto o tome:

    http://srce.plivazdravlje.hr/?section=poviseni_tlak#3

    Govori upravo o tome kako počne glavobolja i onda krvarenje iz nosa. Međutim, ako imaš inače niži tlak, moguće je da je došlo do nekog poremećaja. Moja mama ima cijeli život niski tlak, da bi sad pila tabelete za sniženje krvnog tlaka koji je otišao u nebesa!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    i ja imam niski tlak cijeli život a baš nedavno mučilo me krvarenje iz nosa. pila sam nekakve 'prirodne' tablete koje imaju veze sa krvnim žilama, pa sam to tome pripisala, možda nema veze ali čim sam prestala piti krvarenje je prestalo.
    moja je mama pila nekakav prirodni antisklerin - isti problem - prestalo čim je prestala uzimati.
    moja je tata pak zbog krvarenja završio u bolnici (sad je hvala Bogu sve ok), razlog - visoki tlak (uzrok:alkohol)
    ...često ne mora biti ništa (događa mi se kad sam prehlađena pa od čestog puhanja nosa popucaju kapilare), ali ako je često i ne vidiš nekakav vidljiv uzrok koji možeš ukloniti, ja bi se na tvom mjestu javila doktoru (iako vjerujem da nije ništa)

  6. #6
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    dali mogu biti povezani: krvarenje iz nosa, krvarenje desni (zubnog mesa) i sukrvica u stolici? u trudnoci?

  7. #7
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..auuu.....-ja imam s tim problema još od djetinjstva..ali kod mene je ustanovljeno da je jedna kapilarica u nosu pukla.. i trebala bih ju spaliti..-jednom sam već bila u ambulanti ali je doc utvrdila da sam prehlađena i nije htjela obaviti zahvat-pa da se javim kad ozdravim..heheemm..-još nisam bila.oooopssss.

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Cure su sve rekle, prvo treba isključiti porast tlaka.
    Ako je to ok, a krvarenje se ponavlja, napraviti krvnu sliku, i ako je to ok otići kod otorinca, da pogleda, to često krvari splet kapilara na nosnoj pregradi i to oni "spale" i bude dobro.
    Vjerujem da će se kinder javiti i sve detaljnije objasniti.

    Sun da li svaki put krvari uz glavobolju?
    Obavezno mjeriti tlak.

  9. #9
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Sun da li svaki put krvari uz glavobolju?
    Obavezno mjeriti tlak.
    u četvrtak kad sam napisala post je bilo tako, glavobolja i onda krv iz nosa, dan kasnije nisam imala glavobolju, samo je odjednom potekla krv i to iz druge nosnice. Sad dva dana nije
    A valjda je onda tlak u pitanju..

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Meni je tekla krv iz nosam kad sam bila trudna. I opcenito su me smetali sinusi. A sad opet nesto pocinje... :shock:

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •