Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 103

Tema: omjer LH i FSH

  1. #51
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj mare78 prvotno napisa
    cure, pitanjce- nemam sada kod sebe nalaz,ali ovoliko sam uspjela zapamtiti- vadila sam hormone 3 dan ciklusa i evo rezultata za LH i FSH:

    LH ( 2,4 - 12,6 ) = 8,47
    FSH ( 3,5 - 12,5) = 7,72

    Kako vam se to čini?
    čini mi se da nije baš ok, zato što FHS mora biti veći od LH a ne manji.
    to sa da sredit

  2. #52
    mare78 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    61

    Početno

    opet ću vas zagnjaviti, evo rezultata vađenja hormona 3 dc malo kompletirano:

    prolaktin ( 127-637) = 156
    FSH (3,5 - 12,5) = 7,72
    LH (2,4-12,6) = 8,47
    progesteron (0,6-4,7) = 2,2
    estradiol (46-607) = 141
    testosteron ( 0,24-2,53) = 2,03

    svi kometari su dobro došli, jer čitam negdje čitam da je omjer lh: fsh u redu, a opet da nije... i više ne znam... uskoro počinje dogovorena folikulometrija...

  3. #53
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Citiraj mare78 prvotno napisa

    prolaktin ( 127-637) = 156
    FSH (3,5 - 12,5) = 7,72
    LH (2,4-12,6) = 8,47
    progesteron (0,6-4,7) = 2,2
    estradiol (46-607) = 141
    testosteron ( 0,24-2,53) = 2,03
    ...
    mare, djekuje sve ok, ali LH bi trebao biti manji od FSH jer u drugom slucaju ukazuje na pcos, ali to ce cure sa tim problemom bolje znati...i jos progesteron bi trebala uraditi 7 dana poslije ovulacije,u ciklusu od 28 dana radi se 21.dan... moj ciklus je produzen pa sam ga radila 25 .dc. A ovulaciju ces vec pratiti folikulometrijom pa ces znati vrijeme za progesteron.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    47

    Početno

    Meni se čini da su ti hormoni savršeno uredni, pa i taj omjer LH : FSH.
    Razlika u tvojim je mininimalna, a na PCOS bi upućivao omjer od 1: 2 i više u korist FSH, kako je objasnio jedan dr. na forumu zdravlje i zivot.
    Sretno !

  5. #55
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj mare78 prvotno napisa
    opet ću vas zagnjaviti, evo rezultata vađenja hormona 3 dc malo kompletirano:

    prolaktin ( 127-637) = 156
    FSH (3,5 - 12,5) = 7,72
    LH (2,4-12,6) = 8,47
    progesteron (0,6-4,7) = 2,2
    estradiol (46-607) = 141
    testosteron ( 0,24-2,53) = 2,03

    svi kometari su dobro došli, jer čitam negdje čitam da je omjer lh: fsh u redu, a opet da nije... i više ne znam... uskoro počinje dogovorena folikulometrija...
    jesi bila kod dr, kod mene je isto stanje?

  6. #56

    Početno Problem sa začećem

    Hi svima!


    Pošto pokusam da ostanem u drugom stanju počela sam da idem na folikolometriju i danas 19 D.C. mi je utvrđeno da folikul veličine 20mm se još nalazi sa mrežastom strukturom. Zabrinula sam se jer mi je doktorica rekla da nije došlo do pucanja koji smo očekivali jos prije 5 dana kada je veličina folikula bila ista. Takođe nedavno sam uradila i hormonski status 4 D.C. i ovo su rezultati
    FSH 1.6
    LH 6.3
    Prolaktin 136
    Progestron 8.9
    Estradiol 89.2
    Testosteron 2.0
    Kortizol 372

    Doktorica mi je rekla da FSH treba da je veći od LH, i da postoji mogućnost PCOS Iskreno jako sam zbunjena i svaka informacija bi bila od koristi.

    Thanks in advance!!!
    :?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Da malo ti je FSH snižen u odnosu na LH ali mislim da sa terapijom bi se dalo reglirati

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    MPO doktor sa SDa je svojevremeno objasnio da odnos lh i fsh ako je veći od 2, a pogotovo ako je bliže 3 da to onda upućuje na PCOS....kod tebe je taj odnos čak i više od 3.....pitaj doktora za terapiju..
    a kakav ti je uzv nalaz? jesu ti potvrđeni policistični jajnici i uzv?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    17

    Početno

    bok!

    Ako mi netko može pomoći, dobro bi mi došlo da ne istražujem jer sam u stisci s vremenom- moji hormoni su: LH 6,10 mlU/ml, FSH 9,94 mlU/ml, prolaktin 532,3 mlU/l, E2 210,5 pmol/l napravljeno 3 dan ciklusa. Imam 26 g.

  10. #60
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    trebala si upisati i referentne vrijednosti za folikularnu fazu
    ali mislim da ti je sve ok osim mozda da ti je prolaktin na gornjoj granici ali i to ovisi od laboratorija do laboratorija i njihovih referentnih vrijednosti.
    moj je prolaktin bio malo povisen pa sam ga spustila sa vitex PMS FREE.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    17

    Početno

    referentne vrijednosti: fol. faza Lh 0,8-18,6, Fsh 2,2-12, prolaktin 78-600, E2 110-650

  12. #62
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    sve ti je normalno i prolaktin FSH I LH su OK!FSH treba biti isti kao i LH ili vislji uglavnom LH nesmje biti vislji jer to upucuje na polucisticne jajnike PCOS.
    ne brini sve je ok

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    17

    Početno

    hvala puno

  14. #64
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Drage moje
    Evo mojih nalaza 3dc

    FSH 6,23
    LH 7,03
    Prolaktin 11,75
    Estradiol 35,98

    Kako vama to izgleda
    Na pregled s nalazima sam naručena tek u ponedjeljak pa me malo muči sve ovo

  15. #65
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    alkemičar - vidim da su ti lh i fsh malo u inverziji, ali to ti ne mora značiti da imaš pcos. meni su isto u inverziji, ali nemam policistične jajnike. prolaktin i estradiol mi se čine ok. sve u svemu - nalaz ti je po mom mišljenju ok .

  16. #66
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ajme ajme
    alec :D

    puno hvala
    sad mi je lakše

  17. #67
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    draga alkemičarka, meni se čini da su prolaktin i estradiol niski :/ pa se zbilja nadam da griješim i da je alec u pravu.
    imas pp.

  18. #68
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    alkemičar - možeš molim te napisati referentne vrijednosti jer svaki lab zna imati drugačije? ja radim hormone u vž i tamo bi tvoj prl bio super.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    26

    Početno

    Ja sam radila hormone u 25 dana ciklusa, jer mi je doktorica rekla da moze bilo koji dan. Svi su mi ok, osim LH, koji je 2 i nesto puta veci od FSH. Pa me zanima, ima li veze sto je to vrijednost LH u lutealnoj fazi, a ne folikularnoj, i da li se i ona racuna?

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Dali neko zna koliko FSH treba da bude kod musakraca i ako muskarac ima visok FSH dali moze biti uzrok azoosperije?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    77

    Početno

    Citiraj lola22 prvotno napisa
    Ja sam radila hormone u 25 dana ciklusa, jer mi je doktorica rekla da moze bilo koji dan. Svi su mi ok, osim LH, koji je 2 i nesto puta veci od FSH. Pa me zanima, ima li veze sto je to vrijednost LH u lutealnoj fazi, a ne folikularnoj, i da li se i ona racuna?
    Doktoricu mozes odmah promeniti, hormoni FSH, LH, E2 se rade 2 ili 3dc i tada imaju neko znacenje, ovako si ih radila bezveze.
    Kako znas da si bila u lutealnoj fazi, mozda si bila u fazi oko ovulacije kada je i normalan skok LH.
    Najbolje ti je da ponovo uradis hormone naredni ciklus 2 ili 3 dan pa da znas kako stoje stvari sa njima.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    77

    Početno

    Citiraj edinas prvotno napisa
    Dali neko zna koliko FSH treba da bude kod musakraca i ako muskarac ima visok FSH dali moze biti uzrok azoosperije?
    Najbolje bi bilo da poseti dobrog urologa.

  23. #73
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Sad sam tek vidila ovu temu
    Meni je LH 9.41 a FSH 6.60
    Šta sad :shock:

  24. #74
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj TOMISLAVA prvotno napisa
    Sad sam tek vidila ovu temu
    Meni je LH 9.41 a FSH 6.60
    Šta sad :shock:
    Tomislava, ja ti mogu samo napisati svoj slučaj, a ti ocijeni i naravno se konsultuj s ljekarima.
    I put ( 3dc ) FSH - 6,6 LH - 8,8
    II put ( 2dc ) FSH - 5,6 LH - 6,8
    Dva ljekara su mi rekla da je to ok.(uz UZV pregled),uz komentar da LH nije veći 2x. i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za želje.

  25. #75
    elena-mk avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    79

    Početno

    Bok cure!
    Ja sam danas dobila nalaze hormona koji izgledaju ovako:
    u folikularnoj fazi
    FSH - 7,14 ( ref.vred. 3.5-12.5)
    LH - 7,67 (2,4-12,6)
    PRL - 425,9 ( 127-637)
    Estradiol - 39,9 ( 12,5- 166)
    TSH - 2,54 (0.27-4.2)
    T4 - 105.2 ( 66-181)
    T3 - 1,32 ( 1.3-3,1)

    Posto moj doc. nece biti na posao do 5.01 interesuje me sta vi mislite o nalazima, jesu li OK? Brine me omjer LH:FSh , sto je LH maaalo veci...
    svima!

  26. #76
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj elena-mk prvotno napisa
    Bok cure!
    Ja sam danas dobila nalaze hormona koji izgledaju ovako:
    u folikularnoj fazi
    FSH - 7,14 ( ref.vred. 3.5-12.5)
    LH - 7,67 (2,4-12,6)
    PRL - 425,9 ( 127-637)
    Estradiol - 39,9 ( 12,5- 166)
    TSH - 2,54 (0.27-4.2)
    T4 - 105.2 ( 66-181)
    T3 - 1,32 ( 1.3-3,1)

    Posto moj doc. nece biti na posao do 5.01 interesuje me sta vi mislite o nalazima, jesu li OK? Brine me omjer LH:FSh , sto je LH maaalo veci...
    svima!
    Po mom iskustvu kad dr. doneses ovakve nalaze kaže ok., tebi

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    4

    Početno

    evo i mojih nalaza hormona,4 dan ciklusa

    LH 10,6
    FSH 11,1
    ESTRADIOL 42,4
    PROLAKTIN 496

    jel to o.k.? :?

  28. #78

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    8

    Početno

    :? :? Pozdrav svima koje su uključene u ovu priču,malo sam zbunjena sa vašim komentarima o odnosima hormona,nedavno sam dobila nalaze koje moja ginica nije ni prokomentirala:
    LH 4.3
    FSH 10.3
    ESTRAD 232
    PRL 11.5
    pitam se bi li to bilo ok obzirom na vaša iskustva?????????
    P.S. pokušavam zatrudnjeti,hormoni štitnjače su ok,a ciklus mi je kratak,od 23 do max. 25 dana,ali još se nije primilo,već 10 mjeseci...dijagnosticiran mi je hpv na papa testu ali gin kaže da to ne smeta.Ima li tko neki pametan savjet(uzv je sve ok,a i brisevi,imam34 god)??

  29. #79
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Razina FSH u serumu daje dobar uvid o broju jajašaca u jajnicima. Visoka vrijednost FSH ukazuje da je došlo do zatajenja ili početka zatajenja jajnika.

    Ako je nivo FSH vrlo visok (opseg u menopauzi) tada se radi o zatajenju jajnika.

    FSH test je ključni test za utvrđivanje da li je žena u menopauzi ili ne. Kada jajnici prestanu proizvoditi dovoljno estrogena dolazi do porasta razine FSH što može biti znak da je počela faza menopauze.

    Razinu FSH-a treba određivati drugi ili treći dan menstrualnog ciklusa. Poželjno je istovremeno mjerenje koncentracije estradiola u krvi.

    Koncentracija FSH trećeg dana menstrualnog ciklusa ("Cycle Day 3") često se koristi kao bazna linija mjerenja rezerve jajnika ("ovarian reserve").

    Procjena vrijednosti FSH 3. dana menstrualnog ciklusa:

    FSH IU/L3. dan menstrualnog ciklusa

    Normalne vrijednosti, 3 - 20 IU/L: Normalna vrijednost FSH 3. dana ciklusa je od velike pomoći u procjeni ženine rezerve jajnika (ovarian reserve), međutim, takva vrijednost FSH ukazuje da odgovor na liječenje fertilizacije nije siguran.

    Granične vrijednosti, > 10 - 12 IU/L: Vrijednost ukazuje da su ovariji počeli propadati odnosno da se žena nalazi u perimenopauzi.Granična vrijednost FSH, 3. dana ciklusa ukazuje na nešto siromašniju rezervu jajnika i u tom slučaju potreban je brzi agresivni tretman.

    Povišene vrijednosti, Oko 30 - 40 IU/L ili više: Visoki nivo FSH trećeg dana ciklusa je indikacija mogućnosti pojave menopauze ili smanjenja rezerve jajnika.Vjerojatnost da do trudnoće dođe vlastitim jajšcem je vrlo mala.

    Klomifen test (test stimulacije izlučivanja FSH)


    Treći dan menstrualnog ciklusa uz FSH određuje se Klomifen test. Ovaj test je osjetljiviji u određivanju rezerve jajnika: On se radi kod žena mlađih od 40 godina. Treći. dan ciklusa mjeri se koncentracija FSH i estradiola , te se pacijentici petog do devetog dana (5 - 9 dana) ciklusa daje 100 mg Clomiphena. Deseti dan ciklusa mjeri se nivo FSH. Ako je nivo FSH 3. i 10. dana ciklusa abnormalan - nalaz ukazuje na lošu (siromašnu) rezervu jajnika.
    [/b]

  30. #80
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Luttropin (LH) je hormon hipofize koji svojim djelovanjem izaziva sazrijevanje jajne stanice, luteinizaciju granuloza stanica te uz ostale čimbenike i izbacivanje jajne stanice iz folikula (ovulaciju). Razina LH u prvoj fazi ciklusa je niska, a sredinom ciklusa dolazi do porasta koncentracije. Ukupno trajanje povišene vrijednosti LH iznosi oko 50 sati, a trostruki porast razine LH u trajanju od 24 - 36 sati neophodan je za sazrijevanje jajne stanice. 34 - 36 sati nakon početnog porasta LH uslijedi ovulacija, odnosno 10-12 sati nakon najveće moguće koncentracije LH. U anovulatornom ciklusu ne dolazi do porasta LH.
    LH hormon je glikoprotein koji se sastoji od 2 podjedinice (alfa - i beta - podjedinica). Alfa - podjedinica je slična alfa - podjedinici FSH, hCG i TSH. Beta-podjedinica LH hormona razlikuje se od drugih glikoproteinskih hormona i biokemijski je specifična.
    LH izaziva ovulaciju folikula koji je sazrio pod djelovanjem FSH i lučenje progesterona iz žutog tijela. Kod muškaraca LH nazvan ICSH (interstitial cell - stimulating hormone) izaziva stvaranje testosterona u intersticijskim stanicama testisa.
    U muškaraca i žena sekrecija LH regulirana je ravnotežom pozitivne i negativne povratne sprege uključujući vezu hipotalamus-hipofiza, reproduktivni organi, te hipofizni i steroidni spolni hormoni.
    Lutropin (LH) je gonadotropin hormon koji se stvara u hipofizi i daje iste informacije kao i nivo FSH. Drugi koristan test koji se koristi u dijagnostici je omjer LH/FSH, koji normalno iznosi 1:1.

  31. #81
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    evo ovo je super tekst pa usporedite vase rezultate:

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=185&Show=694

    oliva: normalna vrijednost LH na 3 dc je 7, dakle tebi je malo povecan

    FSH: Vrijednost iznad 6 je odlična, između 6-9 dobra, 9-10 prosječna, 10-13 upućuje na smanjene rezerve, 13+ loše.

    estradiol ti je ok

    prolaktin mi nije jasan, koje su mjerne jedinice u tebe?
    Prolactin – 3dc< 24 ng/ml
    Povišen prolaktin može loše utjecati na ovulaciju.

    omjer lh i fsh bi trebao biti 1:1

    anjuska: LH bi trebao biti manji od 7 na 3dc, tebi je 4.3 - mislim da je u redu

    FSH ti je na granici prosjecnih i losih rezervi

    estradiol mi nije jasan, koja je mjerna jedinica?

    E2 (estradiol) – 3dc normalne vrijednosti: 25-75 pg/ml

    (Abnormalno visoke vrijednosti upućuju na funkcionalnu cistu ili smanjenje rezerve jajašaca)

    prolaktin mi se cini ok, manji je od 24

    omjer lh i fsh nije u redu, pcos?

  32. #82
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Evo i mojih nalaza 3.dc

    FSH 5,58
    LH 10,54
    PRL 589 (normalno do 619)

    A što bi značilo kad je FSH odličan (ako je do 6),a LH dosta visok? Inače imam mikoocistične jajnike.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    8

    Početno

    Pinky hvala, da malo detaljnije pojasnim nalaze:
    dakle:
    LH 4.3 IJ/L (folik.faza 1.9-8.0)
    FSH 10.3 IJ/L (folik.faza 2.4-9.3)
    ESTRAD 232 pmol/L (REF.VRIJ. U FOL.FAZI 92-367)
    PRL 11.5 ng/L (REF.VRIJ.2-30)

    nalaz štitnjače: T3 1.9 nmo/L (1.1-2.8)
    T4 100 nmo/L (60-65)
    TSH 3.88 mIJ/L (0.4-4.0)
    TPO 59.57 IJ/ml (do 50)
    Ovo su nalazi sa referentnim vrijednostima KB SESTRE MILOSRDNICE,odjela za nukl.medicinu i meni se činilo sve ok osim mrvicu povišenog nelaza TPO(antitijela na peroksidazu) i vrlo graničnog (malo iznad!)FSH???
    Možda bi dobro došlo pojašnjenje da mi je pred 4 god.dijagnosticirana lagana hipotireoza,ali su svi nalazi kasnije bili u okviru normale i nisam uzimala nikakve lijekove.Imam dijete od 13 god.,imala sam uvijek cikluse 28-32 dana prije nego što sam počela uzimati pilulu Cileste koju sam koristila do pred godinu dana.Prvih nekoliko ciklusa smo odgađali trudnoću,a zatim su se i ciklusi počeli skraćivati na 27,26,24-25 i već 6 zadnjih ciklusa na 23-24 dana!Mjerila sam povremeno BT koja je ponekad uz plodnu sluz sredinom ciklusa(9-12.dana)se povećavala,uz bol u donjem trbuhu i otečene grudi..Iako možda nije sve skupa dramatično i nepopravljivo jako brinem jer sam računala na onu spiku da oral.kontracep.čuva jajašca od propadanja i nadala se zatrudniti čim je prekinem(u međuvremenu sam se razvela od mog 1.muža i sada bih stvarno bila presretna zatrudniti ponovno i uživati biti mama sa novim čovjekom ali ne ide...)Čitala sam da je nakon pilule i explozije ovulacija u prvih par mjeseci potrebno ponekad pričekati i par godine da se ciklus unormali???A ja baš nisam u cvijetu mladosti i ne znam koliko još čekati?
    Kako da preskočim moju gin koja mi ne želi prije godinu dana dati nikakve upute za dalje?Što još mogu provjeriti,kakvo je tvoje mišljenje i ima li netko sličnih iskustava sa zatrudnjivanjem nakon pilule??

  34. #84

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    8

    Početno

    Da,zaboravila sam reći da su navedene vrijednosti hormona vađene na 3. dan ciklusa!
    I HVALA!!!!

  35. #85

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    8

    Početno

    I još da pitam nekog pametnog bi li moje 10-godišnje uzimanje pilule moglo biti uzrok zbrci u sazrijevanju jajašaca (iako bi sudeći po svemu što sam čula one ustvari trebale pomoći u njihovom očuvanju obziro da se već 10 god. nisu izlučivala?totalno sam zbunjola sada!
    oprostite na gnjavaži..

  36. #86
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Možda bi trebala prvo otići do endokrinologa,kolko vidim TSH je povišen, a i TPO što bi moglo ukazivati na Hashimoto,i zbog toga možda ne dolazi do trudnoće.

  37. #87
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Kako vam se ovo čini: 3.dc

    PROLAKTIN - 665 (69-617)

    ESTRADIOL- 164 (143-694)

    FSH- 6,46 (4,00-13,00)

    LH- 9,00 (1,00-18,00)

    TESTOSTERON- 1,27 (0,17-2,53)

  38. #88
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Strike nalaz ti djeluje prosječno ok., možda zbog kompletiranja slike do novembra da izvadiš još jednom prolaktin i TSH. Meni gin. zbog hipotireoze ( operacija) uvijek gleda prolaktin, jer ako tsh iskoči iz normale, ali ne znam u kom smjeru utiče na prolaktin. Možda da za ovaj omjer lh i fsh uzimaš nešto na prirodnoj bazi. ( ja sam sad u toj furci meda i cimeta, macine trave i vrkute, ace ...... juče gin. rekao da možemo za mjesec u nove pobjede, tako da sam puna entuzijazma i želje da sve učinim što je u mojoj moći

  39. #89
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj MMK prvotno napisa
    Strike nalaz ti djeluje prosječno ok., možda zbog kompletiranja slike do novembra da izvadiš još jednom prolaktin i TSH. Meni gin. zbog hipotireoze ( operacija) uvijek gleda prolaktin, jer ako tsh iskoči iz normale, ali ne znam u kom smjeru utiče na prolaktin. Možda da za ovaj omjer lh i fsh uzimaš nešto na prirodnoj bazi. ( ja sam sad u toj furci meda i cimeta, macine trave i vrkute, ace ...... juče gin. rekao da možemo za mjesec u nove pobjede, tako da sam puna entuzijazma i želje da sve učinim što je u mojoj moći
    TSH ja i inače kontroliram svaki mjesec,za sada je ok. Jedino mi sad problem što od subote počinjem sa kontracepcijom i neću moći prekontrolirati prl. A jel bi ja trebala terapiju ili ne?

  40. #90
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Ja nisam čula da je ikom predlagana terapija sa ovolikim PRL, ja ti ~~~~~~~~~~~~~~~~~ za 11.

  41. #91
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj Strike prvotno napisa
    FSH- 6,46 (4,00-13,00)

    LH- 9,00 (1,00-18,00)
    inverzija FSH i LH upucuje na PCOS, kao sto si i napisala par postova ranije da imas mikrocisticne jajnike.

    MMK kakva je to prica s medom i cimetom? moze i na privat da nismo tu off topic

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Tuzla,BiH
    Postovi
    16

    Početno

    nova sam u ovome svemu
    imam povisen testosteron kod mene 3.45 a normalno do 2.53
    estradiol mi nizak,a FSH mi je za 5 veci od LH,imam PCOS,17 malih cisti na jednom jajniku i 11 na drugom,zanima me moze li se to cime popraviti,nala sam na jednoj stranici da trepa piti caj od nevena,hajducke trave i koprive,zna li neko nesto o tome,jer sad pijem mnoge tablete,jer imam escherichia colli,moja dok mi je rekla da pijem diane 35 i akze ako bi se to sve trebalo rijesiti,ti hormoni...da li je oguce uredoviti men. i te ciste na jajnicima..stvarno neznam sta da vise radim...

  43. #93
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    kazu omjer FSH-LH treba biti 2:1
    onda meni i jeste LH je 4.90 a FSH 10.60
    onda kazu visok FSH ???
    smanjene rezerve js?

  44. #94
    marilka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    64

    Početno

    meni je LH takodjer veci od FSH u omjeru 2:1, medjutim gink kaze da to ne mora nuzno biti znak pcos-a i da to kod mene nije slucaj (pitam se sto onda jest). progesteron mi je snizen, prolaktin povecan, mozda to sve skupa ima veze jedno s drugim...

  45. #95
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno fsh / lh

    3.dc:
    FSH 6.5
    LH 8.5.
    Nemam PCOS ali imam insulinemiju . to stanje jue vec 2/3 god od kako pokusavam zatrudniti.

    Kazu mi da omjer moze diktirati gonal/menopur u IVF postupku a kako nemam istoriju IVf osim klomifenske inseminacije, u Mb daju proizvoljno cime se stimulirati... sta vi mislite?

  46. #96

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Zdarvo svima, nova sam na ovom vasm forumu, treba mi pomoc, tj. misljenje...
    Hormoni mm su
    FSH 1.1 (1 - 14)
    LH 10.2 (0.7 - 7.4 )
    TSH 0.74 (0.32 - 5.2 )
    testosteron 5.2 (0.1 - 12 )

  47. #97
    rosa4

    Početno

    TSH mi je 1.92 (0.47-4.64)
    vadila sam 3. dan ciklusa
    prolaktin 534 (69-617)
    FSH 5.06 (4-13)
    LH 46.48 (1-18)
    estradiol 647 (143-694)
    testosteron 1.61 (0.17.-2.15)
    očito da je LH pooovišen,;( zanima me što to utječena njega/posljedice povišenosti i kako se vraća u neku normalu jer se spremam na trudnoću

  48. #98
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ima koja iskustva sa vađenjem spolnih hormona pred sam kraj ciklusa?
    Sestra je išla vadit na dan kad su ju naručili,ne znajuči da se hormoni vade 2.-5.dc...dr joj to nije rekla.
    Ipak su joj izvadili i ispadaju joj dosta niski LH i FSH,oboje malo iznad 1.
    U ref. int. za lutealnu fazu stoji da je doljnja granica 1. Na netu nemrem ništ najti. Kaj to točno znači?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    1

    Početno

    da li moze neko da mi protumaci rezultat: estradiol 20.9 (pg/ml) ,fsh 19.09 mIU/ml , lh 22.84 mIU/ml, prolaktin 298 uIU/ml

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Molim vas može li mi netko objasniti ove rezultate:
    LH- 12,75 (2,4-12,6)
    FSH- 6,31 (3,5-12,5)
    PROLAKTIN 289
    SHBG 89,83
    PROGESTERON 0,517
    ESTRADIOL 157,3
    TESTOSTERON 1,02

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •