Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 103

Tema: omjer LH i FSH

  1. #1
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno omjer LH i FSH

    Cure, ako netko zna:

    danas sam radila hormone i LH je 5, a FSH 6. Navodno bi omjer trebao biti 2:1 (u korist FSH) ili cak 3:1.

    Ovdje kod mene to bas i nije slucaj, a opet nije ni inverzivno (kao sto sam nailazila u prijasnjim vasim topicima). Jel zna koja od vas na sto bi mogle ukazivati te moje vrijednosti?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    Meni je moja dr rekla da odnos FSH : LH ne sme da bude veci od 2,5 (valjda sam dobro zapamtila :? ) ukoliko je veci ''ometa ovulaciju'', dalje mi nije objasnjavala... :/

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Hormoni su čudna stvar, no mislim da je kod tebe sve OK. Nisam stručnjak (znam samo za sebe i svoj visok LH) Prati jedan ciklus ovulciju na UZV pa ćeš vidjeti kako se razvijaju stvari.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Bok!

    Koliko ja znam omjer je idealan ako je 2:1 u korist FSH.(3-5 dc).Mislim da se to rješava terapijom, u svakom slučaju savjetujem da promjeniš doca ukoliko se ovaj :? nad tvojim nalazima .Pusa!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    podižem jer me zanima da li bi trebala što učiniti sa svojim hormonima :?
    FSH 4,4
    LH 4,1
    vadila sam hormone prije nekih godinu dana
    kad sam nalaz odnila kod ginekologa rekla mi je da je sve ok, inače mi nije odgovarala kao doktor pa sam otišla od nje, nije baš ozbiljno shvatila da hoću bebu..kao sve u stilu ; pa još je prerano za neke pretrage...imate još vremena ...blabla...
    sad sam u drugog ginekologa, prvi pregled mi je početkom trećeg mjeseca, pa bi htjela biti spremna sa pitanjima
    ...htjela bi napraviti UZV, a premišljam se da li da ponovim vađenje hormona
    ako imate koji savjet što da je još pitam, molim napišite

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    S ovakvim omjerom bi trebala pratiti ovulaciju na UZV u barem dva ciklusa da vidiš dolazi li do nje i koji dan. Kad je omjer takav, može doći do ovulacije, ali je ponekad upitna kvaliteta jajašca.
    Svakako ponovi hormone jer ne znači da je taj omjer kod tebe stalan.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    hvala

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    VG-ZG
    Postovi
    25

    Početno

    buba sanja
    meni su LH i FSH bili točno isti kao i tebi (5 i 6). radila sam hormone ljetos, mislim da je bio 7. mjesec. gini mi ih nije posebno komentirao, ali ja sam sad trudna tako da mislim da se ni ti ne trebaš zabrinjavati

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    Buba Sanja
    kod mene su hormoni FSH 9.29,a LH 6.73 i moja primarna gin mi je rekla da mi je FSH za treci dna cilklusa malo velik?
    A citam kod vas na topicu da bi idelano bilo kada bi bio 2/1 znaci FSH 12/LH 6.
    Jesam li dobro interperetirala teoriju?
    Mislim da ti je jako vazan i TSH i ne bi trebao biti veci od 2.
    Uz naravno prolaktin i dr.
    Ali sto lemoma kaze bit ce to sve ok, ne treba se jako opterecivati tim stvarima sve dok stvarno jako ne odskacu od normale i dok vam vas doc ne kaze da je neka frka s time.
    pusa i najbolje zelje za skori prelazak na listu trudnica...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    mozda je ova poruka trebala biti naslovljena na zeljku
    sory ,ako sam napravila gresku, nadovezala sam se na lemonu.
    ali nije nebitna ni tema i dobra volja za odgovor, zar ne?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    ...ma najvažnije je da se mi savjetujemo međusobno i "pričamo" o našim iskustvima...a to da li smo slučajno napisali krivi ime manje je važno...svaka se od nas ionako nađe i u pričama i savjetima koji nisu upučeni direktno njoj...

  12. #12
    delfina

    Početno

    Ja imam problema sa LH/FSH omjerom zbog policističnih jajnika.
    Doktorica mi je rekla da je dobro da je omjer 1:1.
    Meni je FSH bio 4,5 a FSH 11, što nije dobro , ali radim na popravku

    Na rodinim stranicama imate nešto o vrijednostima LH, FSH, što znače omjeri, povišene vrijednosti,....

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=185&Show=735

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    evo nešto iz Rodinih tekstova ;

    2.14. Koliko je bitan odnos LH:FSH?

    Naglašavanje važnosti odnosa luteinizirajućeg hormona (LH) i folikulopoticajnog hormona (FSH) varira među liječnicima. Većina žena pred menopauzu ima odnos blizu 1:1. Kod PCOS-a razina LH može biti povećana u odnosu na FSH, nekad i znatno. U svakom slučaju, gdje je LH veći može sugerirati na PCOS i daljnja ispitivanja trebaju se provesti. Neki liječnici tvrde da omjer LH:FSH veći od 2:1 ili 3:1 upućuje na PCOS.


    evo link;
    PCOS - dijagnosticiranje


    po tome sam ja pred menopauzu :shock:
    a ja sam se smatrala mladicom
    ajme, jadna moja doktorica u petak, toliko toga je imam za pitat...samo se bojim da kad dođem tamo da ću sve to zaboraviti :/

  14. #14
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj željka! prvotno napisa
    ajme, jadna moja doktorica u petak, toliko toga je imam za pitat...samo se bojim da kad dođem tamo da ću sve to zaboraviti :/
    Zapisi sve sto ju zelis pitati na papir. Ozbiljno. Tako sigurno neces zaboraviti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj plavaa prvotno napisa
    Zapisi sve sto ju zelis pitati na papir. Ozbiljno. Tako sigurno neces zaboraviti.
    Hoću
    Hvala na savjetu

  16. #16
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Onda se nemoj dat istjerat dok ti sve ne objasni.
    A ako zelis, mozes i zapisivat kaj ti kaze, bar najbitnije, jer sigurno neces sve zapamtit.

    Sretno

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    33

    Početno

    Evo cure da vam se i ja pridružim. Delfina , na koji način radiš na popravku lh i fsh. Ja pijem PMS-free i još neke čajeve. Možda ti znaš još nešto ili netko drugi?

  18. #18
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Seam, Delfina je to pisala prije više od dvije godine, pa sumnjam da još uvijek prati ovu temu, ali naći će se cura koje će ti odgovoriti.

    Prije nekoliko dana sam saznala da i ja imam problem s FSH i LH tj. omjer je isto loš, 2:1 u korist LH (LH = 6, FSH = 3), međutim, kako mi je za sad najavljeno, trebala bih dobiti neku hormonsku terapiju i ipak to neću pokušavati riješiti samo čajevima.

    Prije toga mi je za obaviti HSG i UZV, pa ću više znati za koji (tje)dan...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    33

    Početno

    Joj, hvala šta si me upzorila uopće nisam išla za tim da piše poviše. Moj omjer je Lh - 9 a Fsh - 4.Jajnici policistični. Doktor mi nije dao nikakvu terapiju (jedan od uvaženih u Splitu), kao po njegovom to je normalno s obzirom na pcos. Ovaj mjesec sam imala ovulaciju (30 dc) a onih par prije nisam. Neznam jesu li čajevi i vitex šta pomogli. Imaš li ti redovite ovulacije, jer znam da ova diverzija zna ometat ovulacije.

  20. #20
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Preda mnom je tek eventualno dijagnosticiranje PCO; kakvu si ti dijagnostiku prošla?

    A ovo od tvog doktora mi nije jasno... mislim, istina, za PCO je takav "nenormalni" nalaz "normalna" pojava, ali takvi hormoni vrlo vjerojatno ometaju normalnu i kvalitetnu ovulaciju i ja se nadam da ću za to ipak dobiti terapiju. :?

    Ne znam više imam li redovite ovulacije, tj. za nekoliko ciklusa mislim da sam imala (po BT), ali zadnja dva nisam. I zato ću inzistirati na terapiji, ako je sami doktori neće dati.

  21. #21
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj seam prvotno napisa
    Moj omjer je Lh - 9 a Fsh - 4.Jajnici policistični. Doktor mi nije dao nikakvu terapiju (jedan od uvaženih u Splitu)
    Provjerila sam sad na tablici ovdje, i LH na 3. dc ne bi smio biti iznad 7, pa mi zbilja nije jasno zašto ti nije dao nekakvu terapiju. :?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    33

    Početno

    Znam i ja. On ti je mene u stvari naručio na folikulometriju a u međuvremenu mm napravi spermiogram koji ispadne ispod normale. Kad sam telefonski rekla rezultate njegovo ti je bilo da nemamo baš velike šanse dok on ne riješi sebe (operacija varikokele), to je ok, meni odgođena f. Ali na pitane šta s menom on kaže sve ok bila je ovulacija. Meni je to glupo jer znam da se nakon operacije rezultati poprave nakon 6 i vše mjeseci a do tad ja prepuštena sama sebi jer mislim ko mi garantira da se nakon njega moji problemi neće opet pojavit, pa opet ispočetka. Trenutno mislim promjenit ginekologa i otić u polikliniku Cito pa tamo vidjet što dalje. Iako moram priznat nisam ljubitelj hormona i možda mi stvarno nisu potrebni s obzirom da je ostalo ok. Kakvo je stanje kod tebe, ostali hormoni, pcos, TM?

  23. #23
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Hmmm... onda ti možeš probati s čajevima i vitexom dok tm ne riješi problem sa spermiogramom. Nadam se da će djelovati i da će sljedeći nalaz spermiograma biti OK. ~~~~~~~~~~~~~~~

    Meni je nizak i progesteron, je li riječ o PCOS još ne znam, a s nalazima mm je sve OK., pa ću iako inače imam otpor prema lijekovima objeručke prihvatiti hormone...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    33

    Početno

    Oprosti ako te gnjavim ali samo još jedno pitanje, koliki ti je progesteron. Moj je bia 35 pa neznam jeli nizak

  25. #25
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj seam prvotno napisa
    Oprosti ako te gnjavim ali samo još jedno pitanje, koliki ti je progesteron. Moj je bia 35 pa neznam jeli nizak
    Mislim da nije, ali neka od ekspertica će ti bolje moći potvrditi da je dobar.
    Moj je definitivno nizak, samo 6,6. :/

    I ne gnjaviš, naravno...

  26. #26
    MIAANNA

    Početno

    Može li mi netko prokomentirati kakav je moj omjer LH-6.06 i FSH-5.87 na 3.d.c.
    A prikazane su mi i ref.vrijednosti
    LH-0,7-9,0
    FSH-0,6-9,5

  27. #27
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj MIAANNA prvotno napisa
    Može li mi netko prokomentirati kakav je moj omjer LH-6.06 i FSH-5.87 na 3.d.c.
    A prikazane su mi i ref.vrijednosti
    LH-0,7-9,0
    FSH-0,6-9,5
    najbolje ce ti prokomentirati tvoj lijecnik, a do tada... meni se cini da je to ok.
    na Rodinim stranicama, vec nekoliko puta ovdje spominjanim, pise: "Normalna razina LH slična je onome FSH." (to pise u tablici uz tumacenje LH hormona).

    Problem je kad je LH nekoliko puta visi od FSH, jer to upucuje na PCOS. Takodjer je problem visoki FSH koji upucuje na predmenopauzu. I dalje... visoki prolaktin moze blokirati ovulaciju, a nizak progesteron 21.dc upucuje ili da nije bilo O ili ona nije kvalitetna.

    ajme, doktorirat cu na ovim temama bjezim....

  28. #28
    MIAANNA

    Početno

    Ja se nadam da je ok.,jer malo čitam i kaže ref.vrijednosti LH-0,7 do 9,0 , a FSH- 0,6 do 9,5,pa vidim da je prve dane za mrvicu veći LH po tim ref.vrijdnostima,a pred kraj bi trebao biti malo veći FSH,jer vidim da je gornja granica LH 9,0 a FSH 9,5.Prolaktin i estradiol su mi unutar ref.vrijednosti pa po tom i mislim da su u redu.Ovo me zabrinilo mada i sama vidim da im vrijednosti trebaju biti blizu!Kod doktora cu tek za 3.tjedna jer će mi onda bit gotov nalaz progesterona.

  29. #29
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Kod mene je omjer bio otprilike 1:1. Šta sad to znači, jel to nije dobro?

  30. #30
    MIAANNA

    Početno

    meni je LH-6,06 , a FSH-5,87.koliko ja znam omjer 1:1 je karakterističan za menopauzu,ali nisam stručna da mogu dat siguran odgovor.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Stavila vam je visibaba link na Rodinu stranicu gdje postoji i tablica s normalnim vrijednostima.
    Za LH piše: Normalna razina LH slična je onome FSH. LH viši od FSH je jedan od znakova PCOS.
    Prema tome omjer 1:1 spada u normalu

  32. #32
    MIAANNA

    Početno

    Kod mene su u nalazu upisane sljedeće referentne vrijednosti
    LH -preovulacijska i postovculacijska faza-0,7-9,0
    FSH-preovulacijska i postovulacijska faza-0,6-9,5

    FSH-predstavlja zalihu jajnih stanica koju žena(djevojčica) dobije rođenjem i nemože se promjeniti,odnosno broj jajnih stanica se smanjuje svakom menstruacijom,ovulacijom.
    LH-o njemu ovisi kako će se jajna stanica transformirat odnosno sazrit...
    to je to

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    22

    Početno

    Ima li neko slican mome slucaju-FSH odlican, LH tri puta veci,ujedno blago poviseni progesteron i estradiol,sve ovo treci dan ciklusa.Polic. jajnici sigurno nisu,imam samo cesto folikularne ciste-M zadnjih par mjeseci povremeno poremecene-produzene ili duple u mjesecu. :shock:

  34. #34
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj ajasofy prvotno napisa
    Ima li neko slican mome slucaju-FSH odlican, LH tri puta veci,ujedno blago poviseni progesteron i estradiol,sve ovo treci dan ciklusa.Polic. jajnici sigurno nisu,imam samo cesto folikularne ciste-M zadnjih par mjeseci povremeno poremecene-produzene ili duple u mjesecu. :shock:
    Kako si sigurna da nemas PCOS ? Mislim povisen LH u tako ranoj folikularnoj fazi je znak za policisticne jajnike , a jos kazes da imas i te ciste ? Ne znam draga ja ipak mislim da je PCOS u pitanju :/

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Kao sto ti je i Betty rekla visok LH je tipican kod PCOS-a.
    Ne znam koliko ti je povisen estradiol (E2) - za njega kazu da zna biti povisen kod funkcionalnih cisti, te da jace poviseni estradiol zna maskirati FSH (spusti ga), pa onda FSH prividno izgleda nizim nego sto bi zapravo bio da nije tog povisenog estradiola.

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Kod mene je omjer bio otprilike 1:1. Šta sad to znači, jel to nije dobro?
    Jes, dobro je. Tako je i kod mene. Imaš gore na pdf-u Potpomognuta pod gore linkove "Važno" - Fertility Bloodwork i tamo pišu ti omjeri i što što znači (onako najopćenitije). Evo što oni kažu za omjer - najbolji je taj više-manje 1:1:

    "Luteinizing Hormone (LH) Day 3 < 7 mIU/ml A normal LH level is similar to FSH. An LH that is higher than FSH is one indication of PCOS."

  37. #37
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    I kod mene je prije godinu dana bio 1:1, a sad je LH 23,4 a FSH 5,5 :/

  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj stelerina prvotno napisa
    I kod mene je prije godinu dana bio 1:1, a sad je LH 23,4 a FSH 5,5 :/
    I, što kažu dr-ovi? Ovo je fakat zbunjuće, bar meni, da LH raste?

  39. #39
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj stelerina prvotno napisa
    sad je LH 23,4 a FSH 5,5 :/
    kad si radila ove nalaze?
    draga moja, ovo nije dobro
    meni se i danas doc "krizao" na onaj moj nalaz LH=27
    al s obzirom da znam da si u zadnjim ciklusima imala ovulacije, to se totalno kosi s ovim nalazom hormona koji spominjes. zato te i pitam kad si radila ove hormone.

    ujedno me zanima zar je stvarno moguce da nalazi hormona bas toliko osciliraju? :?
    ja cu u petak dobiti svoje friske nalaze, bas me zanima kakva ce sad biti situacija LH:FSH s obzirom da sad imam O.

  40. #40
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    da nalaz mi je sacuvaj me Boze , a radila sam ih ovaj ciklus da glupost bude jos veca :/
    kad je endic bio 8, a folikul 21... nevjerovatno...
    mozda odem ponovit lh - fsh u breyer sad ovaj drugi ciklus, bas me zanima...
    a i cekam da dok vidi, bas me zanima sta ce reci...

  41. #41
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj stelerina prvotno napisa
    da nalaz mi je sacuvaj me Boze , a radila sam ih ovaj ciklus da glupost bude jos veca :/
    kad je endic bio 8, a folikul 21... nevjerovatno...
    mozda odem ponovit lh - fsh u breyer sad ovaj drugi ciklus, bas me zanima...
    a i cekam da dok vidi, bas me zanima sta ce reci...
    ne mogu vjerovati kakav nalaz hormona u ovulatornom ciklusu :shock: (kontradiktorno je!!)
    bas me zanima sta ce ti doc reci

    a ja ti nazalost nemam nis pametno za reci kad se i sama cudim i borim s istim stvarima; meni dr.R. nije posebno komentirao moj visoki LH, al velim ti dr.T se nemre nacudit :?

  42. #42
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    sutra cu ga zvat, a mozda se i zaletim do njega, nemam dogovoreni termin al mozda se uguram

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    22

    Početno

    Polic. jajnici nisu sigurno,UZ nalaz je definitivan po tom pitanju-FSH 7,4[2-15], LH 23,2[1-10] PRG 11,9[1-9,5] E2 594 [50-482].Zadnjih mjeseci uvijek po jedna manja folik. cista na jajniku,terapija primolut nor 3 mjeseca-mislim da su ove ciste razlog disbalansa hormona a ocigledno je da imam i probleme sa ovulacijom zbog cega se i pojavljuju same ciste.Sve ovo zadnjih godinu dana.Imam skoro 42 godine-pokusavam zatrudnjeti par mjeseci,zato sam i uradila nalaze.Dr. predlazu HCG te klomifen za indukciju ovulacije.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    22

    Početno

    Dodajem jos da je TESTO ok,nemam pojacanu dlakavost,akne,probleme sa tezinom i sl.

  45. #45
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    ajasofy hormoni ti def ukazuju na PCOS, nadam se jedino da si kod strucnjaka za MPO jer standard ginici cesto ne reagiraju pravovremeno :/

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    ajasofy,
    Hormonalni disbalans s cistama i terapija su mogli uticati na trenutno stanje, pored visokog LH i estradiol (E2) je poprilicno visok, kad 592 pmol/L prebacim na pg/ml on iznosi skoro 162 pg/ml, a on-line izvori do kojih sam dosla kazu da su normalne vrijednosti na 3 dan 25-75 pg/ml - vece vrijednosti izmedju ostalog mogu ukazivati i na funkcionalne ciste.
    Dobre tekstove za nas amatere imas na:

    http://infertilityblog.blogspot.com/...sh-levels.html

    http://infertilityblog.blogspot.com/...ents-away.html

    http://infertilityblog.blogspot.com/...lestrogen.html


    I ja sam u grupi over-40 i nedavno sam se za svoju 40-tu jesen pocastila s FSH, LH, E2 i testosteron kompleticem; npr. kod mene je FSH skoro 11 (crvena lampica za rezervu JS), E2 je 70, a ostalo na priv pogled izgleda Ok. I kod mene se znaju stvarati funkcionalne ciste... i borim se na ovom reproduktivnom polju zadnje 3 godine. Par linkova sa prirodnim metodama kako si pomoci:

    http://www.thefertilesoul.com/Diagnosis/FSH/

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=3302

    Sretno cure!

  47. #47
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    kod mene novi nalaz kaze lh=6, fsh=4, a dr. i dalje kaze pcos (uz uzv sliku), jer su hormoni u inverziji.
    osim sto LH i FSH trebaju biti priblizno 1:1, LH bi trebao biti nizi od FSH.

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    visibaba,
    pa sobzirom na onih 27 od prije, ovako amaterski gledano ovo izgleda bolje, a kakav ti je estradiol (E2)?

  49. #49
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj lilium prvotno napisa
    visibaba,
    pa sobzirom na onih 27 od prije, ovako amaterski gledano ovo izgleda bolje, a kakav ti je estradiol (E2)?
    pa i je bolje, cak stovise, sad imam i redovite cikluse s ovulacijom :D
    E2 je i prije (6 mjeseci) bio ok (248, ref.110-1100) tako da ga nisam sad ponavljala.
    Doc je nakon visekratnog iscudjavanja na onaj LH 27, danas zakljucio da je to sigurno bila neka greska u labu jer je to nemoguce (a ja znam da nije, jer sam tad stvarno bila u k.)

  50. #50
    mare78 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    61

    Početno

    cure, pitanjce- nemam sada kod sebe nalaz,ali ovoliko sam uspjela zapamtiti- vadila sam hormone 3 dan ciklusa i evo rezultata za LH i FSH:

    LH ( 2,4 - 12,6 ) = 8,47
    FSH ( 3,5 - 12,5) = 7,72

    Kako vam se to čini?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •