Vidi rezultate ankete: Ako se u odredjenom trenu partnerova metoda odgoja ne poklapa s vasom idejom pravilnog odgoja, u tom

Glasači
37. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Uvijek, iako se ne slazem

    5 13.51%
  • Trudim se, ali mi bas ne uspjeva uvijek

    27 72.97%
  • Ne dajem mu podrsku, radim po svom

    5 13.51%
Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Da li uvijek podrzavate muza u njegovim odgojnim metodama?

  1. #1
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno Da li uvijek podrzavate muza u njegovim odgojnim metodama?

    Da se razumijemo, ne mora to biti muz - htjela sam napisati partner, ali mi nije stalo u naslov


    Dakle, potaknuta jednim drugim topicom... zanima me kako se vi snalazite i kako pronalazite kompromise u zajednickom odgoju djeteta.

    Recimo da partner odabere odgojnu metodu koja se vama u tom trenu cini neprihvatljivom... sto tada radite? Kako rijesavate te konfliktne situacije? Da li se uspjevate iskulirati tada i rijesite to poslije, ili eksplodirate na mjestu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Na svu sreću odgojne metode smo već usmeno prošli i dogovorili manje više kako ćemo reagirati u kojoj situaciji.....rijetko se dogodi da su nam reakcije različite...ako i dođe do toga najčešće mu dam podršku (i obratno) i onda poslije razgovaramo da li je moglo bolje i kako.....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Tek sam sad glasala....

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Glasala sam, makar pravu podršku ću dati (ako?) za par mjeseci...

    No definitivno, ja bih dodala još jedan ponuđeni odgovor: "Da, makar se uvijek ne slažem."

    I kako bi bilo pokrenuti drugu (sličnu) anketu na temu: "Mislite li da vam partner pruža bezrezervnu podršku u odgoju djeteta?"

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Pred djetetom da, ali sikćem! I kroz zube protiskujem komentar!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ako se slazem - sve 5! cestitke, poljupcici medjusobni i aplauzi...

    ako ne - kolutam ocima. mozda i dobacim koju.

    ljubim samo dijete u tom slucaju i "cuvam" ga od "loseg" odgoja. ne pljescem...

  7. #7
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    No definitivno, ja bih dodala još jedan ponuđeni odgovor: "Da, makar se uvijek ne slažem."
    Pod prvim ponudjenim odgovorom sam upravo to mislila..

    U pitanju jasno dano do znanja da se ne slazete s tim sto je napravio, ali a) mu uvijek dajete podrsku...... i tek poslije drvlje i kamenje na njega


    No evo da ne bi bilo nesporazuma, promijenila sam prvu opciju...

  8. #8
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Bez rezerve, a o detaljima se sporazumijevamo u šiframa da nas malac baš svaki put ne skuži

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Aha, dok malac ne počne s pitanjima: "Šta šapćete", Šta žmirkate, Šta to znači...?"...

  10. #10
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Pokušavam se suzdržati pred malim, ali ne uspijem uvijek, pa to onda pokazujem mrštenjem ili hvatanjem za glavu (ako sam Svenu iza leđa ).
    U principu slično razmišljamo i slažemo se oko odgoja, jedino što MM ponekad malo žešće reagira. Na silu ga makne od TV-a, ignorira ga kad histerizira ili podvikne. Ja tu imam malo drugačiji pristup, ali u biti cilj nam je isti.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    potpisujem Brundu

  12. #12
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Mi smo negdje pola-pola. Kad se ne slažem s muževim rješenjima problema, trudim se da ga podržim, iako kasnije imamo razgovore.
    Baš smo sinoć razgovarali o muževoj popustljivosti pred djetetovim nasrtajima izvoljevanja i cendranja.
    On je jako malo s njom pa očito da ima i manje strpljenja kad je uhvati žuta minuta. Odmah popušta.
    Naravno, kasnije mu ja pokažem da je mogao i drugačije reagirati, tj. kako bih ja reagirala. On moje savjete prihvaća jer mi je odgoj blizak po struci, a i stalno nešto čitam o tome, pa ne shvaća moje savjete kao soljenje pameti.

  13. #13

    Početno

    Isto kao Brunda...ako je nešto marginalno, tipa da smo svi nervozni pa podvikne, razumijem ga, i pustim pa mu kasnije kažem neka se skulira. A ako je samo on nervozan pa se mali ni kriv ni dužan nađe na meti jer se on hoće ograt a MMu puca glava i hoće ga što brže premotat pa ga malo čvršće primi za noge, onda mu kažem na licu mjesta nek ode u drugu sobu a ja preuzmem...

    Istu stvar radi i on meni...ako vidi da sam nervozna i da ću planut bez razloga, maken malog iz moje blizine. A ako skuži da mali stvarno radi gluposti, onda me pusti.

    Hvala bogu pa je za sad to rijetko.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •