Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: Koliko i da li ste platile UZV HSG

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno Koliko i da li ste platile UZV HSG

    Drage moje, nikako među svim ovim topicima nisam uspjela pronaći odgovor na moje pitanje. U lipnju trebam ići na Merkur na uzv hsg, naravno na uputnicu, sve je besplatno....osim....kontrasta koji moram kupiti sama i to u određenoj apoteci (Dolac) i košta 580-590 kn.
    Nazaposlena sam, ne znam kako da to u opće izvedem?

    Kakva su vaša iskustva, da li se to stvarno mora plaćati ili....?
    Pomagajte.

  2. #2
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    I ja se spremam na HSG (RTG), ali na žalost, ne znam odgovor.

    Moje telefoniranje u SD i Merkur je završilo time da bih morala postati pacijentica u tim bolnicama i prestati biti pacijentica svoga doktora u Petrovoj, što ne želim, tako da ću na HSG morati ići privatno. Morat ću platiti 1.600 kn i osjećam se ucijenjenom: dvije bolnice obavljaju tu pretragu, ali prednost imaju pacijentice njihovih MPO-ovaca, a iz Petrove nisam poželjna.
    S druge strane, najveća poliklinika za ženske bolesti u Hr, Petrova, ne obavlja već desetak godina (kako mi je rečeno) tu pretragu.

    Ovo što si napisala, da kontrast moraš kupiti sama, me je jako rastužilo. Zdravstvo nam je definitivno u komi...
    Nadam se da će ti neka od cura moći nešto savjetovati, a još više se nadam da ćeš ubrzo prestati biti nezaposlena... a brzo nakon toga da ćeš biti i trudnica.

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    2003. kad sam ja radila na Merkuru se nije plaćao taj kontrast, biće bolnica više ili sad trenutno nema novaca za to jer sam na Vuk Vrhovcu čula da cure pričaju da moraju taj kontrast na Merkuru kupovat same. Provjeri kako je na drugim bolnicama, ako ti nije hitno - možda se na Sv. Duhu to ne plaća - to ti jako varira od bolnice do bolnice.

  4. #4
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Ina, plz, savjetuj kako da uopće postignem da me za HSG prime na SD ili Merkur, jer su rekli da bih morala biti pacijentica dr. Baumana (SD) ili doći prvo nekom od MPO-ovaca na Merkuru, a ja već imam svog MPO-ovca u Petrovoj...

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A nikako onda. I nas s VV-a sve kanaliziraju na Merkur, najbolje i najjednostavnije onda posuditi te novčeke, šta se može, MPO košta puno.... Na Merkuru je MPO onako polovičan jer se na punkcije i transfere šalje na VV, a na VV-u se pak isto više plaća u odnosu na SD - tipa naplaćuju se IVF-ovi u prirodnom ciklusu itd., ali ima krioprezervator itd. Sve ima svoje pluseve i minuseve, samo MPO košta jako, na to se treba pripremit, osim ako neko nema ludu sreću da mu uspije npr. insemincija, znači za IVF se mora računati trošak čak i ovako ako ga se radi po državnim bolnicama...

  6. #6
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Ma, ljuti me to što su samo dvije bolnice u kojima to obavljaju, a tamo su sestre odmah postale neljubazne čim su čule da nisam njihova pacijentica.
    A sramotno je da se to ne može obaviti na VV i Petrovoj.

    Hvala ti puno na odgovoru... imam još jedno pitanjce za tebe, ako može pp-om...

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Pa VV ne obavlja ništa od zahvata, to je Institut, a ne bolnica. Iako, naravno bi bilo idealno da klinika ili bolnica bude onaj ko što kaže naš premijer "one-stop-shop" za svoje pacijente pa da tamo mogu sve riješiti, ali svašta bi bilo idealno pa nije....

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ppaj me slobodno, ja sam ti jedna otvorena žemska.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    RS-Banja Luka
    Postovi
    178

    Početno ....

    Draga Snjezo,ja sam iz Banja Luke,a prije 20-ak dana sam bila na Merkuru i radila histeroskopiju.Neljubaznu sestru ni doktora stvarno nisam vidjela.Ni ja,naravno,nisam njihov pacijent.Sve radim na VV,ali tamo sam ''morala'' obaviti histeroskopiju.Niko me nije ni pitao ciji sam pacijent,ni postavljao bilo kakva pitanja.Bez hrvatskog osiguranja,histeroskopija(sa operativnim zahvatom)2 nocenja i nekakvim brisevima,kostalo me je 1.196 kn.Mislim da to nije skupo(duplo i jos malo vise,jeftinije nego u BL)
    Otidji kod dr.Podgajskog na pregled i neka te naruci na HSG.I mene je kad sam dosla da zakazem histeroskopiju pitao jesam li uradila HSG.
    Pozdrav i sretno.
    P.S.Mozda i grijesim,ali prema meni su bili jako ljubazni.Ili su to privilegije zato sto sam iz Republike Srpske?

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ne, nego si ti pacijentica VV-a (jel' da ono?), a oni tamo obrađuju VV-ovke. Merkur ti je standardno mjesto di se rješava bilo što operativno ili dijagnostički za VV-ovke, a ja sam npr. isto tamo 2002. dobivala odbijenice iz Petrove (mislim čak i za obične hormone) jer nisam njihov pacijent itd.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    Hvala vam na odgovorima.
    Ono što sam ja do sada saznala je slijedeće:
    Vinogradska to radi samo za svoje pacijentice, Sveti Duh samo Dr.Bauman i to ako ima vremena (tako mi je rekla sestra, a mora se sve s njim dogovoriti, no njega se rijetko može dobiti na tel., pa treba ići utorkom kad je dežuran), na Merkuru nisu ni pitali čija sam pacijentica, kod njih može i to sam napisala, košta cca 580 kn, Petrova to u opće ne radi, a privatno košta od 1.300 kn pa na više.

    I u opće ne razumijem zašto tu pretragu moram obavljati kad sam već jednom ostala trudna (u 3. mj. nije bilo otkucaja srca, pa je bila kiretaža), pa kaj to ne znači da su mi jajovodi prohodni?
    Inače idem na VV kod dr.Lučingera.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Dakle, Podgajski standardno "histeroskopira" i radi HSG Lučijevima, ne znam kako bi reagirao na "ulete" iz Petrove, trebate probat. Mislim da je meni on radio HSG 2002. i bio je malo drugačiji u pristupu nego što ti opisuješ, Luči me isto slao, ali ja sam bila ulijetala za vrijeme onog nekog štrajka u cijeloj Hrv. i Merkur je na mene ostavio bio loš dojam, dok sam na SD uletila nakon Kurjak afere i tada je tamo bila idila, ma ovisi ti i o tajmingu i o sreći na kakav im dan uletiš.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Snježana, ako je to bilo u 3. mjesecu ove godine, vjerojatno se možeš s Lučijem dogovoriti da zaobiđete tu pretragu i probate inseminacije bez ozbira, ne sjećam se da li se za inseminacije nešto plaća, ali vjerojatno se plaća injekcija ovitrelle, u MPO-u malo-malo pa ako je i sve pokriveno platiš kojih 200-500 kn, tako da bih ti htjela poručiti da se pripremiš na troškove, tih 500 kn je "ništa" u odnosu na kako to može izgledat, evo ja sam malo realna, s naglaskom na pesimističniju stranu. Ovisi ti i koliko imaš godina, koliko dugo je trajala neplodnost itd., a to sve moraš pitat svog MPO-ovca - Lučija.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    Ina33, ja sam malo krivo formulirala tekst, u 3. mjesecu trudnoće je bila kiretaža, a to se sve dogodilo prije 2 godine.

    U listopadu ću napuniti 38 godina i Lučinger je odlučio da neće biti nikakve inseminacije ili ću do rujna ostati prirodno trudna ili odmah u 9. mj. IVF.

    Najgore je to kaj ja u opće neznam i nigdje mi ne piše dijagnoza, svi nalazi su mi dobri i mm također, već sam ranije pisala o mojoj štitnjači, pijem Euthyrox 6 mj. i Lučinger kaže da bi sada već trebala ostati trudna, ali da svejedno napravim uzv hsg.

    Zadnjih mjeseci morala sam se paziti jer mi je endokrinolog s rebra rekao da sada nikako ne smijem ostati trudna jer može biti problema zbog štitnjače i da sam predebela da bi ostala u drugom stanju!!!!
    Visoka sam 165 cm i imam 80 kg. Ja ko guska sve sam ga slušala, a kad je to Lučinger čuo poludio je i rekao da o kakvoj debljini on meni priča...., ionako sam na dijeti pa kile idu dole, znam da je teško podnijeti trudnoću s početnih 80 kg, ali..., pa nije ni to kraj svijeta. Vidjela sam ja i deblje žene od mene a ostale su trudne i nije bilo problema.

  15. #15
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno Re: ....

    Citiraj cv-vanja prvotno napisa
    P.S.Mozda i grijesim,ali prema meni su bili jako ljubazni.Ili su to privilegije zato sto sam iz Republike Srpske?
    Draga cv-vanja, s obzirom na to da nemaš hrvatsko zdravstveno osiguranje i da sve preglede u potpunosti plaćaš, vjerojatno je to za tebe zbog tog plaćanja bilo jednostavnije.

    Snježana, kako brzo ćeš uspjeti obaviti taj HSG u Merkuru, tj. hoćeš li moći obaviti već na početku prvog ciklusa nakon prvog pregleda u Merkuru? Kako ide sistem naručivanja?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    Shanti, sada u ponedjeljak moram zvati dr. Radić (mislim da sam dobro zapamtila) na Merkur, jer je prošli tjedan nije bilo i najaviti se da trebam taj pregled.

    Zatim čim dobijem menstruaciju, znači 1. dan, ponovno ju treba zvati (kaže mi njena sestra da ću tada dobiti broj mobitela na koji zovem i naručujem se). Meni je termin za menstr. oko 10.6., i ja ću taj pregled obavljati 12-13 dana nakon toga. Znači, termina ima, ne mora se čekati mjesecima. Do tada moram kupiti taj kontrast i nacrtati se taj dan kad mi kažu i to je za sada sve što znam.

  17. #17
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    ja u utorak 5.6. u 18:20 idem na uvz hsg u polikliniku harni i tamo košta 1000 kn. javim kako je bilo

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa
    ja u utorak 5.6. u 18:20 idem na uvz hsg u polikliniku harni i tamo košta 1000 kn. javim kako je bilo
    Svakako javi kako je bilo i ako je moguće daj mi njihovu adresu ili broj telefona, plizzz....

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Snježana, ako ideš na IVF u principu ti onda jajovodi "ne trebaju" jer se to sve zaobilazi, ali vjerojatno bi dok htio da se to napravi jer je ipak prošlo dvi godine od tvoje trudnoće, a u dvije godine su se mogli jajovodi zaštopati pa ima smisla i to pogledati dok čekaš na IVF, nije to baš tako strašan trošak, vjeruj meni. Od viška pretraga glava ne boli, a stimulirani IVF ionako čekaš, nemaš što izgubiti i trebaš se vis-a-vis godinama požuriti. Ja bih na tvom mjestu otišla na HSG i čim prije probala dogovorit na IVF. Sretno!

    Shanti, imaš detaljnu analizu na PP.

  20. #20
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj snježana prvotno napisa
    Shanti, sada u ponedjeljak moram zvati dr. Radić (mislim da sam dobro zapamtila) na Merkur, jer je prošli tjedan nije bilo i najaviti se da trebam taj pregled.

    Zatim čim dobijem menstruaciju, znači 1. dan, ponovno ju treba zvati (kaže mi njena sestra da ću tada dobiti broj mobitela na koji zovem i naručujem se). Meni je termin za menstr. oko 10.6., i ja ću taj pregled obavljati 12-13 dana nakon toga. Znači, termina ima, ne mora se čekati mjesecima. Do tada moram kupiti taj kontrast i nacrtati se taj dan kad mi kažu i to je za sada sve što znam.
    Meni su u Merkuru rekli da prvo moram jednog utorka doći na pregled kod jednog od njihovih MPO-ovaca, pa tek onda dogovarati. Možda ne bih morala doći na taj pregled da sam upućena iz VV...

    I u Petrovoj i moj ginić, kao i u privatnoj klinici u koju ću vjerojatno ići mi je rečeno da se obavezno obavlja prije 10. dc, tj. prije ovulacije. U ovoj privatnoj su mi rekli da ga oni obavljaju odmah po završetku menstruacije, čak i posljednjeg dana M dok još traje spotting, štoviše, da im je ta faza najdraža za taj rentgen.

    Draga Snježana, moj ginić je rekao da 2-3 mjeseca nakon HSG-a ne bi sugerirao nikakav postupak jer da su nakon njega povećane šanse za zatrudnijeti prirodnim putem, pa kad već moraš proći kroz to... možda će te ovo razveseliti. A priča se po forumu da je bilo trudnoća baš u istom ciklusu kad je bio HSG... pa ti držim fige, a još više da tu M nakon koje bi trebala ići na HSG niti ne dočekaš...

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Snježana, tebe Luči vjerojatno šalje na RTG HSG. Postoje ti naime UZV HSG i rtg HSG, rtg HSG je kao malo pouzdaniji od ultrazvučnog, jedino je laparaskpija 100% pouzdana, ali mislim da ti ne treba laparo, nego napravi taj rtg koji se radi u Merkuru, jeftinije ti je platit 600, nego 1000. Da sam na tvom mjestu ja bih odradila taj HSG, to stvarno nije ništa strašno, pa bi prije IVF-a imala apdejtirani nalaz jajovoda, a 590 kn je ništa u odnosu na standardne MPO troškove.

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Pardon, a možda te i šalje na UVZ hsg, ali odradi to u Merkuru. Shanti, Snježani je ipak 38, ja bih savjetovala da ne čeka to hoće li nakon HSG-a zatrudnit ili ne i ubrzala bih dogovore za IVF. To nakon HSG-a da se zatrudni se čeka tipa ako se cura javi MPO-ovcu u 30.-toj, a u 38.-moj treba ipak probat iskoristit taj još par godina dobar potencijal ženinih j. stanica, tj. ipak su onda preporučeni periodi čekanja manji. Daklem -moja preporuka - odradi taj HSG i dogovori se s Lučijem za IVF, zna čovjek što radi .

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Dakle, vidim sad da u listopadu puniš 38., ako budem i ja sreće da me Luči primi još jednom prije moje 38.-me na zadnji HZZO, a kod njega sam od 2002.-ge možda budemo zajedno na IVF-u najesen ...

  24. #24
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Shanti, Snježani je ipak 38, ja bih savjetovala da ne čeka to hoće li nakon HSG-a zatrudnit ili ne i ubrzala bih dogovore za IVF. To nakon HSG-a da se zatrudni se čeka tipa ako se cura javi MPO-ovcu u 30.-toj, a u 38.-moj treba ipak probat iskoristit taj još par godina dobar potencijal ženinih j. stanica, tj. ipak su onda preporučeni periodi čekanja manji. Daklem -moja preporuka - odradi taj HSG i dogovori se s Lučijem za IVF, zna čovjek što radi .
    Ina, i ja sam 38+, ali kad doktori vide da je spermiogram mm dobar, da sam ja zadnjih nekoliko ciklusa imala O (osim u prethodnom koji je bio toliko kratak da se niti ne broji i u ovome u kojem je još željno iščekujem ), da su jajnici i jajovodi provjereni na laparotomiji prije godinu i pol bili OK., ne žuri im se kao meni.
    A kad bolje razmislim, i ja sam si spremna dati vremena još ta tri mjeseca, bez obzira na godine...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    OK cure, sve mi je jasno. Idem ja na Merkur, pa šta bude.
    Ionako preko ljeta neću biti u nikakvom postupku, nego tek u rujnu, pa mi ova pretraga možda i pomogne, nikad se nezna....

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    44

    Početno

    Snježana , možeš RTG HSG napraviti u Ogulinu. Ne placa se, potrebna ti je samo uputnica. Pozdrav

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    RS-Banja Luka
    Postovi
    178

    Početno

    Mozda si u pravu Shanti,jer istina je da su svi dr. i sestre samo naglasavali da sam ja strani drzavljanin i da sama snosim sve troskove.Dr.Podgajski mi je rekao cak i to,da sestru na salteru na to i podsjetim i da mogu preko reda,ma koliko ljudi u cekaonici bilo.Ali,naravno,da mi je bilo bez veze da to govorim,pa sam cekala otprilike 2 sata,dok MM nije poludio a onda je sve islo glatko i slatko.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    Hvala Bergamot na informaciji. Misliš da nas iz Zagreba hoće tamo primiti?

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Evo prvi put se javljam na forumu jer sam tek neki dan se regstrirala, pa bi htjela sve žene i djevojke puno pozdraviti.
    Htjela sam odgovoriti snježani na pitanje UZV HSG. Prošli mjeec sam ga obavila na Merkuru kod dr.radić. Telefonski se naručiš, prvo te naruči na pregled iz ne znam kojeg razloga jer te uopće ne pregleda već samo pogleda sve papirčeke i dogovorite se za zermin ovisno o ciklusu. Kupiš kontrast, doneseš ga i ostalo te ništa ne košta. postupak nije ugodan, malo bolan, kasnije te boli abdomen 2-3 dana (osjetiš ga i laganije hodaš zbog napetosti). Meni je nalaz bio ok i naravno odmah ga dobiješ. Jedini bad je meni osobno kaj sve zgleda kao iz prvog svjetskog rata. Veli opusti se, gledaš u plafon i brojiš pukotine. Užas!!!!!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    14

    Početno

    Ja sam bila prošli mjesec na uzv hsg u Rijeci i ništa se ne plaća, samo uputnica.

  31. #31
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    s curom na jednom od foruma MPO mislim da je nick Jadro sam razgovarala i ona mi je rekla da je od HZZO dobila povrat novca iako je prirodni IVF radila na VV ,čak je dobila i povrat 800 kuna mislim koliko je platila zamrzavanje na VV.

    Tako da mislim i da ukoliko dostaviš račun kontrasta u područni ured HZZO imaš pravo na povrat novca.Nadam se da sam nekome pomogla.
    ona je navela besplatni broj HZZO gdje se mogu dobiti sve informacije a čak je rekla da su joj vratili novce iako je na računu VV pisalo nešto kao da je dobrovoljno platila postupak.Pa vrijedi se još malo raspitati


  32. #32
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Laky, ja ti te povrate ne radim, ali negdje sam čitala - ima sigurno, posearchajte, ali meni nije bitno pa se u to nisam udubljivala, da onda te povrate HZZO uzima upravo od budžeta te bolnice i onda je VV još u većem... (x)hitu. Znači, oni ti na svoju ruku naprave više postupaka nego što im je HZZO odobrio (višekratno više da bi nas sve namirili bar donekle) i zato padaju u te dugove koje onda ipak nama moraju "chargat", a ako mi to tražimo od HZZO-a stavljamo ih još u goru situaciju di će iduće godine morat još više opet od nas chargat jer će imat manje para za te postupke koje im je HZZO odobrio itd . - zatvorena spirala u kojoj u krajnjoj liniji bolnica i pacijenti nagrabuse jer će onda se to sve morat radit skroz privatno jer će VV-u bit skroz ekonomski da ih odvede u bankrot. Dobro - ovo je pojednostavljena slikovnica, ali dok god država ima stav - Dar-Stvar (ne otvoreni, ali je ta potpomognuta ajme majko - vidiš da moramo skupljat za inkubator za Baumana, pa di to ima u normalnim okolnostima), pacijenti moraju podnijet dio troška da stanje ne bude još gore za sve nas. Sigurno će se sad rvukovi2 uključit, ispravit ovo moje i reć' koju pametniju i politički korektniju od ovoga što sam ja natrkeljala - ali ugrubo ti je to tako. Dakle, moja je poruka - ne tražite cure povrat preko HZZO-a jer to ide na teret bolnice u kojoj ste radile MPO, nego povrat poreza, ako vam je ikako financijski moguće.

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Shanti, u malo drugoj si situaciji od Snježane, ona još stigne uloviti onaj jedan HZZO termin za -38, i ona nema smisla čekati nego direkt na IVF u 9.-me. Naravno da je sve moguće i prirodna trudnoća u 38.-moj nakon teških dijagnoza (vidite samo post moderatorice dolje na posvojenju). Ali, Snježana se mora požurit zbog toga da stigne jedan subvencionirani napraviti, tu je limit 38 godina pa bi joj bilo šteta to ne iskoristiti. Sretno, curke, berba 38.-ma kao i ja .

  34. #34
    ivez051 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    205

    Početno

    Ja sam bila prije 3 tjedna u Merkuru na hsg-u. Inače sam iz Rijeke i ništa nisam platila.

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Biće tad bilo u bolnici kontrasta, a sad nema, I guess...

  36. #36
    ivez051 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    205

    Početno

    Nisam pacijentica niti jednog doc iz Merkura, već dr. Vlastelića iz Ri. Malo sam se namučila dok sam se naručila na telefon, objašnjavajući kako se u Rijeci već mjesecima ne može obaviti rtg hsg, ali sam uspjela.

  37. #37
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    inna 33 to je još bolja varjanta s povratom poreza ,ja sam samo prenijela što su meni rekli a uvijek netko ima pametniji s više iskustva.U svakom slučaju višak informacija nemože nikome biti na odmet.


  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ma, čuj, ne znam što je za kojeg pacijenta bolje, ja imam dosta velik povrat, ali godišnje trošim puno više od onih max 13.000 kn koje se smiju prijavit. Meni je bad osobno chargat onda kliniku, ali puno ljudi to i ne zna kad traži povrat od HZZO. Rvukovi2, ispravi ako sam krivo shvatila.

  39. #39
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Joj precjenjuješ moj trudnički mnozak -ma dobro si napisala-ja sad tu fakat ispadam ko neka političarka -jao-joj.

    A šta će žena stavit u poreznu prijavu ako ne radi-nemaju joj od čega vratiti ako nije ništa uplatila-radije nek joj račun izdaju na muževo ime ako on radi pa da to može stavit u poreznu prijavu-ili nek traži povrat od HZZO-a-pa ne bi se to trebalo odbiti od VV novaca nego od Merkura-vidiš koja moralna dilema :/

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ups, nisam na to mislila. Bemu. Može vjerojatno i na poreznu prijavu od muža - bilo je takvih cakica - škicnuti topic a propos prijave poreza za 2006.-tu, jedan muž dobio povrat poreza na IVF postupak i to isplatilo u PU Novi Zg, ako se dobro sjećam - upisao "troškovi IVF postupka", on i žena "prepolovili" da iskoriste oboje onu kvotu od 13.000 kn, probat ću ja iduće godine pola mojih gonala na muža pa ćemo vidjet hoće li upalit - samo treba račun bit izdan na njegovo ime - to je ipak naš zajednički trošak pa neke logike tu ima.

  41. #41
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Hmm i ja sam na istom putu, RTG HSD i dvoumim se izmedju Vilija i dr. Radončića (1200kn+580 kontrast Ehovist) ili dr. Bauman...
    Bojim se da ce se u bolnici igrat samnom specijalizanti, pa mi je zato nekako milije privat, al ga koooosta
    I tak stalno ukrug razmisljam...
    Vidjet cu u ponedeljak s dr.B kak to ide na sv.duhu pa javim kolko sta kosta

  42. #42
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    nepismenjaca HSD=HSG

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Ja sam u Pol. Vili platila UZV HSG 1.100,00 kn

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    179

    Početno

    Drage moje, ništa ovaj mjesec od mog uzv hsg, dr. radić s merkura je na bolovanju i dolazi najvjerovatnije 19.6. kada ima i ambulantu, a meni je to već kasno za ovaj mjesec.

    Moram čekati taj 19. da se uopće čujem s njom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •