Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 58

Tema: Pranje zubi, kada, kako??

  1. #1
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno Pranje zubi, kada, kako??

    Nura ima 14 mjeseci i 7 zuba. Zube do sada nismo prali jer ih je do prije 4 tj. imala samo 4. Znali smo ih s vremena na vrijeme iščetkati sa gumenom četkicom. E sada... Ja mislim da bih joj trebala već lagano početi četkati zubiće i sa klasičnom četkicom pa me zanima otkad ste vi počeli prati zubiće te jeste li pri tome koristili kalodont? Mene je strah kalodonta jer je ona premala da bi ga znala ispljunuti... :/

  2. #2
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Mi odavno četkamo (otkad imamo 4 zuba). Prije par tjedana sam stavila malo paste za zube, ali to moje dijete od 20 mjeseci ne zna ispljunuti pa sam odustala. Četkamo i dalje...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Mi cetkamo svako jutro i svaku vecer malom djecjom cetkicom iz kompleta iz DM-a, bez kalodonta. Kalodont se bas ne preporuca djeci prije 3 godine. Ema ima 16mj i 8 zubica.

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zubi se počinju prati kad djeteti izraste prvi zub

    razni proizvođači nude raznorazne dječje četkice, i na svakoj piše za koju je dob, pa izaberi (U DM-u je dosta velik izbor).

    kalodont uvedite što kasnije. za zdrave zubiće je bitno dobro četkanje, a ne kalodont.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Da se prištekam na ovaj topic. Kaleb sad ima 12 zubića, prvi mu je izbio s nepunih 6 mjeseci i od onda svaki dan peremo zube - prvo smo prali s onom gumenom četkicom, a sad već par mjeseci peremo normalnom četkicom (iz DM-a, 4-24 mj.). Kaleb zna rutinu - zubi se peru poslije obroka i navečer, no problem je u tome što ne izdrži dugo. Da mi da mu početkam malo sve zube i to je to - o nikakvom kružnom pranju 3 minute (ma, ni minutu! ) nema govora.
    Drugi problem je što mu ja napamet guram četkicu u usta i trljam - pojma nemam zahvatim li mu zube i u kojoj mjeri. Prati zube djetetu uopće nije jednostavno, bar ne meni. :/

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Joj Luna, isto tako i kod nas. Prvo ja nasumice trljam negdje u ustima, a onda mi ona iscupa cetkicu iz ruke kao "daj to vamo" i sama cetka, tj. grize cetkicu. Ali si ja mislim da je i to bolje nego nista pa se ne zabrinjavam. dobili smo poziv kod djecjeg zubara za 14.6 (prevencija) pa se bas radujem da vidim sta ce nam reci.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Ja moram priznati, nisam doslijedna.
    I nekak brijem da je bitno upoznavanjem sa radnjom a ne super čisti zubi.

    Ja curkama stavim pikicu kaladonta (iz biobio, tak da mi nije bed ako pojedu) i onda se one igraju.
    Irma pere uglavnom jezik, a ja ju svakih par dana očetkam kak se spada.
    Mirtić malo zgrize četkicu, malo ko fol pere i to je to, sve skupa 10 sekundi

  8. #8
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Moram dodati- nekad četkanje nije baš uspješno, ovisi o raspoloženju. Ali ga nastojim ne propustiti. Nekad mu zube četkam ja (dok on četka moje), a nekad inzistira sam. Kad su nikli prvi zubi, stavili smo u upotrebu gtumene četkice (uvijek je htio dvije istovremeno u ustima, sad isto imamo sdvije od kojih jedna svira).
    Naravno da se dogodi da se četkanje preskoči (osobito ujutro), ali trudimo se.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Ma naravno, ne moze se djetetu od cca 1,5 godine cetkati zube 3 min kruznim pokretima. Bitno je da dijete stekne naviku da se zubi peru i da se procetkaju koliko ide. Ema isto uglavnom sama grize tu cetkicu pa joj onda malo ja isto "na slijepo" procetkam malo koliko dozvoli.

  10. #10
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj mara prvotno napisa
    Mirtić malo zgrize četkicu, malo ko fol pere i to je to, sve skupa 10 sekundi
    Tako i moja Linda. :/
    Moram priznati da imam grižnju savjesti što zapravo nikad nije oprala zubiće kako treba, bojim se čak ni približno. Kad se ja umiješam da joj pomognem, ma koliko strpljiva i obazriva bila, uvijek završi bacakanjem i vrištanjem.

    Megi je skroz druga pjesma. Sjećam se da je u toj dobi (19 mj.) sjajno surađivala i uvijek smo kroz igru i kojekakve pjesmuljke uspijevale bar koliko- toliko četkicom dodirnuti sve zubiće. Danas se sama brine za svoje zubiće, stalno ih gleda u ogledalu i jako je ponosna što su joj svi prekrasni i bijeli. A ja je stalno hvalim i govorim kako je ona sama zaslužna za to, jer ih je dobro čuvala i lijepo se brinula za njih.

  11. #11
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Djetetu treba pokazati da i roditelji peru zube. Mene je moj Luka dugo gledao kako ja to trljam i bilo mu je zabavno. Četkicu sam drži od 12 mjeseca. Jednostavno oponaša nas velike. Nedavno smo naučili pljuvati i sad peremo zubi kao pravi. Doduše, navečer mu se baš ne da i onda samo kaže : mama će, mama će...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno zubići

    Dominik ima 2,5g i od prve godine peremo zubiće, prvo sam ja a sad već sam. u crtiću Stuart little na početku mali Jurica i Stuart peru zube i to ga je oduševilo pa je počeo sam. iako to radimo redivito ujutro i uvečer ipak je dobio karijes na gornjim četvorkama i sad posjećujemo zubara (u fazi smo privikavanja). pasticu upotrebljava od početka po preporuci zubara, dječju s fluorom i ksilitolom i dva puta tjedno premazujemo zubiće s otopinom Aminofluorida za prevenciju. ali eto neki ne rade niš od toga pa opet imaju zdrave zubiće, a nama izgleda ne gine da si sa zubarom budemo na "ti"...

  13. #13
    leah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Podgorica
    Postovi
    70

    Početno

    Mi smo poceli prati zubice kad nam je nikao prvi zubic. Mozda malo pretjerano, ali cisto radi sticanja navike. U pocetku se mnogo bunila, a sad ih peremo kao veliki. Inace cetkica je silikonska, ona sto se navlaci na prst, ne moram ni da vam govorim da me svaki put ujede
    I jedno pitanje- kad mozemo poceti sa pastom za zube? Trenutno imamo 1 godinu manje 6 dana!

  14. #14
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    Nikola je prvi zubić dobio s 3,5mjeseca, nije znao držati ni grickalice za zubiće, a kamoli četkicu. Prvu četkicu je dobio s 5mjeseci, ali ni sama nisam shvaćala važnost pranja zuba u toj dobi i kako mi nije dopuštao da mu trljam zubiće puštala sam ga da sam to radi tj. gricka četkicu. Ispočetka je četkica stajala u čaši za četkice i "četkao" je kad i ja, ali nakraju bi svaka završila u igračkama.
    Jednog dana, sa cc 8mjeseci, ugledala sam žutu gornju dvojku. Prenerazila sam se i otišla zubarici. Nije u pitanju bio plak, što je prvo posumnjala, a imala je 5 sekundi da zaviri u Nikolina usta :/ , nego je rekla da bi to mogla biti pigmentacija od nekog udarca. Rekla je i da svakako barem jednom očistimo zubiće i ako ne da četkicom da to učinim u igri s ručnikom npr. Istakla je i važnost pijenja vode i lošu naviku pijenja čaja i soka koji uništavaju i želudac i zube. Nakon jela je jako važno popiti barem malo vode da im se zubići očiste. Kaladont ne.
    Sada još uvijek imamo taj žuti zubić, gornje jedinice su jako, jako malo dobile žućkaste boje koja se mora jako dobro zagledati da se vidi. Još mi ne da dugo prati zubiće četkicom (par sekundi), ali mu ih istrljam mekim ručnikom. Možda je to ipak plak.
    I vjerojatno mi imamo slabe zubiće, i to se neće dogoditi vama...ali pranje zuba je važno od prvog zubića .

  15. #15
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    I mi peremo zubiće od prvog zuba i to relativno dobro. Malo on - malo ja. Ali ima žutih naslagica koje su oštetile caklinu. Zubar je provirio u usta i rekao da samo nastavima. To je genetika i nema baš previše sa higijenom. Bolje je da piju vodu, peru zube jedu zdravu hranu i sl, ali ni to ne pomaže ako je kriva genetika. Sad ćemo krenuti na privikavanje kod zubara, ali nikakoda nađem nekog tko bi mi se činio dostupan z amalu djecu a da nije baš na drugom kraju grada.
    Cure, Sesvete, Dugo Selo ima li koji...???

  16. #16
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    I mi peremo zubiće od prvog zuba i to relativno dobro. Malo on - malo ja. Ali ima žutih naslagica koje su oštetile caklinu. Zubar je provirio u usta i rekao da samo nastavima. To je genetika i nema baš previše sa higijenom. Bolje je da piju vodu, peru zube jedu zdravu hranu i sl, ali ni to ne pomaže ako je kriva genetika. Sad ćemo krenuti na privikavanje kod zubara, ali nikakoda nađem nekog tko bi mi se činio dostupan z amalu djecu a da nije baš na drugom kraju grada.
    Cure, Sesvete, Dugo Selo ima li koji...???
    ma da...imam i ja loše zube...ali se borim protiv genetike
    mi imamo super zubaricu tj. ja imam, a sada i Nikola
    nije baš blizu, na Jordanovcu, ali se super lako dođe kod nje iz DS pa i iz Sesveta
    da ne reklamiram, ako ti nije daleko, javi se na pp

  17. #17
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Znamo da se pasta za zube ne preporućuje prije tri godine tj. dok oni ne nauče ispljunuti ju. ali moja Ivona nije htjela četkati bez paste- vidjela od nas i nema šanse da ju zeznem... Pa ti vidi...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    75

    Početno

    nama je zubarka rekla obavezno cetkanje i pranje zubi kaladontom, da mu nista nece biti ako ga malo i popapa

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj picik prvotno napisa
    nama je zubarka rekla obavezno cetkanje i pranje zubi kaladontom, da mu nista nece biti ako ga malo i popapa
    Ali će biti ako ga udahne. Bio je topic o tome, jedna curica se skoro ugušila. A imala je dvije godine. Mislim da je to jako neodgovorna preporuka zubarice. :/

  20. #20
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj picik prvotno napisa
    nama je zubarka rekla obavezno cetkanje i pranje zubi kaladontom, da mu nista nece biti ako ga malo i popapa
    Ali će biti ako ga udahne. Bio je topic o tome, jedna curica se skoro ugušila. A imala je dvije godine. Mislim da je to jako neodgovorna preporuka zubarice. :/
    da i ja sam čitala pa me strah... sirotici se razvila pjena u želucu i počela se dizati gore..... brrrr

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj picik prvotno napisa
    nama je zubarka rekla obavezno cetkanje i pranje zubi kaladontom, da mu nista nece biti ako ga malo i popapa
    Ali će biti ako ga udahne. Bio je topic o tome, jedna curica se skoro ugušila. A imala je dvije godine. Mislim da je to jako neodgovorna preporuka zubarice. :/
    da i ja sam čitala pa me strah... sirotici se razvila pjena u želucu i počela se dizati gore..... brrrr
    U plućima, čini mi se. Takve situacije mogu biti kobne, ona je imala sreće.

  22. #22

  23. #23
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Tu mi se čini da je malena aspirirala pastu... to se može dogoditi s bilo čime.... dobro je prošlo. Ako aspiriraš bilo što, pa čak i rezanac iz juhe, nećeš se dobro provesti... a ne samo pastu za zube.

  24. #24
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Podižem...

    Meni P. neda da mu četkam zube.
    Ne znam šta ću, kad vidi četkicu počne se bacat i bježi . Kad mu dam da si sam četka, onda ju okrene na drugu stranu i grize dršku
    Stišće usta i uz igru, i uz priču, jednostavno neda i gotovo.. Neda ni sa gazom na prstu, znači nije do četkice...
    Nebi htjela da mu pranje zubi postane neka trauma, ne znam kako što bezbolnije to izvest..

  25. #25
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja uopće nisam forsirala pranje zubi.
    Kupila sam mu četkicu sa pojavom prvih zubića, i to i običnu i električnu dječju jer i mi imamo el.
    Davala sam mu četkicu da se zabavlja pri presvlačenju, oblačenju, kad smo i mi prali zube i kad bi sam tražio.
    Računala sam da nije preša da četkam tih 8-10 zuba kad ne jede slatko, ne doji noću (sad uopće), ne pije ništa osim vode...
    Sa izbijanjem četvorki i trojki (cca 17-18 mjeseci) sam taman počela planirati kako ga privoliti na redovno pranje zubića kad je odjednom sam počeo tražiti da mu perem zube.
    Sad bi ih prao 5 puta dnevno, a meni se ne da

    S električnom i dalje pere sve samo ne zube i briga me.
    Kažem mu svaki put da se to zove četkica za zube a ne za kadu, vagu, ormarić, igračke...4
    Skužit će sa vremenom.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    potpisujem macu papucaricu i dodajem da je dok ne nauče prati korisno promućkati zube vodom. prije spavanja ali i poslije jela.
    ne znam jel do genetike ili navika ili oboje:troje djece, najstarije 8,najmlađe 5, karijesa 0.

  27. #27
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Sve tri moje cure su dobile cetkicu s prvim zubicem i uredno prale zube svaki dan, tako da nemam iskustva s negodovanjem (zapravo mi idu na zivce jer bi prale svako malo)

    Ali, znam da forsiranje nije dobro u bilo cemu
    Nemoj ga tjerati, daj mu cetkicu da se igra kako god zeli
    Nek gleda tebe i tm-a kako perete zube pa probaj opet nakon nekog vremena
    Ako opet nece, a ti opet pricekaj malo...doci ce i to na svoje

  28. #28
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Pokusaj sa igrom, da on pere tebi zube ili nekom medvjedicu. Slazem se da od prisile samo dodje do traume. I za tebe I za njega.

    Nama je jedna cura dobila karijes. Poceli smi bas redovno cetkati tek sa godinu dana. Prvi zub je izrastao sa 9 mi. Ali imala je jedan gadan pad na gornje jedinice oko prvog rodjendana pa ja pretpostavljam da se ostetila caklina I da je zato doslo do karijesa. Nocno sisanje je naravno samo ubrzalo proces.

    Ako netko ima preporuku za dobrog zubara u Splitu koji radi sa manjom djecom od 15ak mj, javite. Moze I zgb. Moramo spasit sto se spasiti da.

  29. #29
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    i provaj onda dok ju ne zavoli davat pred spavanje da gricka jabuku (kazu prirodna cetkica) ili eto barem da pije vode...
    jeli mu fora muckat vodu u ustima pa ispljunut,i to je OK?

  30. #30
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    i provaj onda dok ju ne zavoli davat pred spavanje da gricka jabuku (kazu prirodna cetkica) ili eto barem da pije vode...
    jeli mu fora muckat vodu u ustima pa ispljunut,i to je OK?
    Ima godinu dana, taj u ustima ništa ne mučka, pogotovo ne pljuje, sve guta odmah
    Ali jabuka je dobra ideja...
    Evo večeras sam uspjela barem malo isčetkat, ali drek je to, njemu su zubići već žuti, ne jede ništa slatko al jede hranu, to je dovoljno. I fruktoza je šećer.. I cijelu noć cica, naravno

  31. #31
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a mos i mrkvu ili celer...bilo sto tvrdo...

    pokusaj,mozda vas bude htjeo imitirati sa muckanjem i pljuvanjem,meni "strada" ogledalo svaki put no dobro....

  32. #32
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Katji sam kupila gumenu cetkicu odmah s prvim zubicem, s 5,5 mjeseci. Odusevila se, grickala ju, valjda joj je pasala ta guma. Sad ima 12,5 mjeseci i 14 zubica, pa smo poslije obroka uveli pravu cetkicu, vise da stekne naviku i malo skine ostatke hrane. Sve kroz igru radimo, prodje kroz vodu pa cetkamo i pjevamo nesto, bez forsiranja.
    Ja dan danas imam totalnu fobiju, al bas fobiju od zubara, pa ne zelim da tako i ona krene. Brzo idemo i na pregled kod zubarice koja nam je u obitelji pa ce nac vremena da se malo i poigramo u ordinaciji

  33. #33
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Maca papucica bas si me nasmijala.Mi smo poceli prati zubice s godinu dana i od tada smo prije spavanja ali bilo je i dana kada smo zaboravili kada je mama radila popodne tata zaboravio i tako,nego prije mjesec dana sam primjetila na jedinicama bijele tocke, onako na sredini, i zapela za pranje zubica obavezno ujutro i navecer i kada pojede nesto slatko, prvo ja sve dobro iscetkam onda ona malo probrljavi i sad pogledam prije par dana kao da nema vise tocka .danas bili prvi put kod zubara i kaze sve ok, ali i dalje cemo tako cesto prati zubice, bar cu znat i ako dobije karijes da nije zbog naseg nemara nego je to tako moralo biti , mi imamo 26mj.

  34. #34
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj više ne voli prati zube neda plače viče. ..malo sam procacka i to je to. , kako da mu ih ja operem?

  35. #35
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Ja svome perem dok se kupa. Prvo on mora sam malo procackati, a onda dok se igra u vodi ja jos malo popravim. Ujutro vise pere sam, kad uspijem probam proci sve zubice.
    Navecer peremo bez iznimke, a ujutro nam se zna dogoditi da preskocimo kad zurimo u vrtic.

  36. #36
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kod nas nema druge nego da ga copim u koljevku i na silu izribam. On se buni, zatvara usta, dere se i place ali druge nema.
    Btw, te djecje cetkice su uzasno grube! Dvije sam bacila u smece nakon prvog "pranja" i kupila curaprox.

  37. #37
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Je, curaprox je najbolja i meni za klince. I za mene

    Ja mu perem zube dok lezi na prematalici. Dodem mu iznad glave da vidim u usta. Tu sam metodu negdje na nekom forumu procitala. Nekad perem samo cetkicom i vodom,nekad stavim mrvu mrvu paste (elmex od prvog zuba). Ako je jako cendrav i zivcan samo koliko mogu obrisem zube vlaznom krpicom

  38. #38
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Di ima za kupiti ta četkica?

  39. #39
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Imas u ljekarni. Je malo skuplja, ali vrijedi svake lipe. Ja uzmem sebi i malcu onu najmeksu i napokon nemam problema s krvarenjem.

  40. #40
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Koliko su stari?

    Moja je "naucila" prati zube tako da sam ju vodila u kupaonu kad bih ih prala ja. I onda ja svoje, ona svoje... to joj je bilo zabavno. U stilu kako je velika, pere zube kao mama.
    Kad smo poceli stavljati kaladont (3+ god.), onda bi mi dozvolila da joj ih i ja bolje operem, na nacin da se ona stane ispred mene, digne glavu, a ja ribam, pazljivo koliko se u takvoj situaciji moze, jel'. I onda bi ona ispljunula, isprala, jos malo sama "ribala", i tako...

    Znam da se oni u toj dobi igraju i da ne shvacaju bitnost pranja zubi, primjer uvijek pomaze.

    E da, jos jedan trik: Zubic-vila ostavlja cetkicu (+kaladont ako ste u kaladont-dobi) i porukicu.
    Posljednje uređivanje od Elly : 04.08.2015. at 09:52

  41. #41
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Hvala,kupit ću je, pa ću probati možda je do četkice sad zatvori usta i nema šanse da ih otvori,uf svaki dan nešto novo!
    Posljednje uređivanje od željkica : 04.08.2015. at 13:55

  42. #42
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Di ima za kupiti ta četkica?
    Ima u dm-u i u mülleru
    Odlicne su, takve imamo i mm i ja

  43. #43
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mi isto svi koristimo curaprox, sve ostale su pretvrde.
    Kad ste vec spomenule pastu, moj nece prati bez paste, to je bas najveca fora. Koristimo Elmex.

  44. #44
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    mi isto koristimo curakid i super nam je . do sad sam ih bacila 3-4
    nego mi imamo problem s pranjem zubica, hoce sama a kad joj ih idem ja neda i to uglavnom zavrsi da joj peremo u dvoje
    nego ja sam primjetila ima vec i mjesec dana da su joj gornji sjekutici prošarano žuti, jel ima itko slicnu situaciju? i ribanjem ne ode

  45. #45
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Ninunanu odite do zubara. Meni to zvuči kao početak cirkularnog karijesa. Iako ne mora biti.
    Nama je G tako počelo sa svega 15 mj. Od tada smo na toouth moussu svaku večer. A flekice potamnile. Ona izgleda uopće nema caklinu na prednjim zubicima ili neki jako tanak i porozan sloj.

  46. #46
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nama nije stvar u četkici on zatvori usta i nema šanse da otvori , već tako danima , nema Šta nisam probala.

  47. #47
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    evo u četvrtak smo naručeni pa cemo vidjeti

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Nama nije stvar u četkici on zatvori usta i nema šanse da otvori , već tako danima , nema Šta nisam probala.
    Suosjećam, tako i moj, a bome i cure prije njega nisu bile ništa bolje... I dan danas muku mučimo sa pranjem zubi, uvijek još ja dodatno moram prekontrolirati i "popraviti" stanje... Nadam se da će ih proći...

  49. #49
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Ima na youtubeu pjesmica brush your teeth. Ja im to stavim kad negoduju. Nekad je i 5 puta odvrtimo.
    A evo vec mjesec dana više-manje bez njorganja izdrze cetkanje.

  50. #50
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ajde probati ću i to jer ako ovako nastavi neće na dobro. Hvala

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •