Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 87 od 87

Tema: što mislite o quinny speedy kolicima?

  1. #51
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    samo da javim u slučaju da netko bude imao istih problema...
    na drugom topiću sam saznala da su gume iste (za speedi i buzz). probala sam ih nabaviti u sloveniji, pitala u baby centru i preko mejla na soncek.si. vele da ne prodaju posebno kotače niti gume, niti ih ne mogu naručiti.
    meni je ovo grozno!
    zar nitko nije imao situaciju da mu je pukla guma na kolicima?! :?

  2. #52
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    jesi pitala kod vulkanizera? ili servis za bicikle? možda oni imaju...

  3. #53
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    ma jesam!
    vulkanizer frknuo nosom...

  4. #54
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    nisam još jedino bila u servisu za bicikle ali nekako mi se čini da ni nema smisla.
    ovo prodaju na ebayu....nisam samo ziher je li to to. nakon što sam selleru javila dimenzije koje pišu na gumi, više se nije javio.
    mislim naručit svejedno. a što drugo? :/ mogu jedino bacit kolica!

  5. #55
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    priajteljici se probušila guma na queeny freestyle3xl-u. nije ni tražila nove gume jer je uspjela popraviti s onim sprejem koji se koristi za krpanje gume od bicikla ili auta (kao pur pjena). sad je guma, doduše tvrda, ali se barem može voziti...
    probaj, nemaš šta izgubit :/

  6. #56
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    ma gle, sram me reći, ali ja sam tako "dobro" napumpala gume na benzinskoj da im zaista -nema spasa. možeš mislit kad su pukle i vanjska i unutarnja guma.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno probušena guma

    ..nedavno mi se probušila guma i bez problema su mi je zakrpali kod vulkanizera...
    ..da li netko zna može li se igdje dodatno naručiti prečka za kolica...nju imaju sad ovi noviji modeli...u baby media shopu ne mogu...neznam za TL...?

  8. #58
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno Re: probušena guma

    Citiraj asphodel prvotno napisa
    ..nedavno mi se probušila guma i bez problema su mi je zakrpali kod vulkanizera...
    ..da li netko zna može li se igdje dodatno naručiti prečka za kolica...nju imaju sad ovi noviji modeli...u baby media shopu ne mogu...neznam za TL...?
    imaš cijelu temu o tome
    prečka za quinny speedy

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno gume za quinny

    samo da prijavim..

    i meni pukla guma na speediju ( tj. vulkanizeru kad je napumpavao već krpanu )
    link sa e-baya curly mame je ok ako kome bude trebalo. naručila gume. 195 kn s poštarinom, par guma i zračnica. tri tjedna sam čekala.
    mrvicu su veće od originalnih i zato se mijenjaju obje.

    a Turbo limač isto može nabaviti cijeli rezervni kotač, samo treba biti uporan

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Kupih preko neta Speedy...

    E sad, interesira me, piše na njihovoj stranici da su to kolica za dijete do 9 kg...

    Je li to istina???

    Nisam mislila kupovati još jedna kolica (kišobran za veće). Mislila sam da će mi ta kolica poslužiti od rođenja do kraja, kada više nebude potrebe za vožnjom u kolicima...

  11. #61
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj vinalina prvotno napisa Vidi poruku
    Kupih preko neta Speedy...

    E sad, interesira me, piše na njihovoj stranici da su to kolica za dijete do 9 kg...

    Je li to istina???

    Nisam mislila kupovati još jedna kolica (kišobran za veće). Mislila sam da će mi ta kolica poslužiti od rođenja do kraja, kada više nebude potrebe za vožnjom u kolicima...
    Ma kakvi, to si nešto krivo pročitala.
    To su kolica koja možeš koristiti do 3 godine ako želiš, nisam sigurna da imaju neko ograničenje u kilaži, a ako imaju to je puno više od 9 kg. Ne postoje Quinny kolica do 9 kg, koliko ja znam- tko bi to kupio?

    Mi smo imali Speedi- jako kvalitetna, stvarno JEDINA mana im je što su dosta velika tj. široka.

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    E super onda, nema veze kaj su glomazna, takve sam i htjela... inače ih nebi kupila...

    Hvala na odgovoru, ja se nadam da će mi biti SAVRŠENA...
    Jao, jedva čekam da ih prvi puta upotrijebim...

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Može li se ručka na kolicima okrenuti? I ako može, kako?

  14. #64
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ne

  15. #65
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Speedi su mi genijalna kolica, jedva čekam da zahladi da otkantamo kišobran i vratimo se na naš bolid! Piše da može dijete do 3-4 godine, ovisno naravno o građi. Mislim nekih 15 - 16 kg.

  16. #66
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Speedi su mi genijalna kolica, jedva čekam da zahladi da otkantamo kišobran i vratimo se na naš bolid! Piše da može dijete do 3-4 godine, ovisno naravno o građi. Mislim nekih 15 - 16 kg.
    Mi smo kupili kolica od curly mame i zadovoljni smo, mali je sad star preko 3 godine i bez problema se vozi u njima.
    Zamjerke: - sjedeći položaj nije potpuno sjedeći, pa smo morali izmišljati svašta da bude kako treba. Ovako je kao poluležeći, a to djetetu nikako ne odgovara.
    - kupola je nekako bezveze napravljena - tako da ustvari ne zaklanja od sunca.

  17. #67
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo kupili kolica od curly mame i zadovoljni smo, mali je sad star preko 3 godine i bez problema se vozi u njima.
    Zamjerke: - sjedeći položaj nije potpuno sjedeći, pa smo morali izmišljati svašta da bude kako treba. Ovako je kao poluležeći, a to djetetu nikako ne odgovara.
    - kupola je nekako bezveze napravljena - tako da ustvari ne zaklanja od sunca.
    i da dodam u nekim ducanima ne moze proci kroz blagajne, potom zauzimaju puno mjesta u gepeku, ali su super za terenske voznje. u biti menei su to kolica za ljude koji se puno voze po neravnom i koji imaju veceg klinca, za manje su totalno bezveze. naravno ovo je moje misljenje i ne treba vas odvratiti od kupovine istih

  18. #68
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    i da dodam u nekim ducanima ne moze proci kroz blagajne, potom zauzimaju puno mjesta u gepeku, ali su super za terenske voznje. u biti menei su to kolica za ljude koji se puno voze po neravnom i koji imaju veceg klinca, za manje su totalno bezveze. naravno ovo je moje misljenje i ne treba vas odvratiti od kupovine istih
    Kod nas idu kroz sve trgovine, na sreću.
    Ali stvarno, to su kolica za veliko dijete, mi smo ih i kupili kad je več bio velik.

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Kada se stavi as Maxi Cosi, izgledaju baš će će.

  20. #70
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas idu kroz sve trgovine, na sreću.
    Ali stvarno, to su kolica za veliko dijete, mi smo ih i kupili kad je več bio velik.
    onda nemoj u king cross ici jer ne prolaze kroz blagajne bivse emezzete, a sadasnjeg interspara.

  21. #71
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    evo nakon višegodišnejg iskustva opet jedva čekam da ih vratim u pogon.
    sjedeći položaj smo imali- jer je mm montirao onaj remen od male torbice za oko struka
    velika su i skidala sam kotač- al mi to niej neki problem,
    G je skoro do 6 mj bila u košari
    nakon toga u normalnim kolicima,
    za kišobran smo uzeli zapp- isto mrak.

    ove sitne nedostatke su nam ipak prekrile prednosti.
    i opet glasam za speedi!

  22. #72
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Ja sam svoja upravo neki dan prodala zajedno s as i moram reći da sam se teška srca odvojila od njihhhh.nama su zakon. bila sam jako zadovoljna s njima jer samo puno,puno šetali po prirodi i neravnim terenima.As samo isto max.iskoristili. sada razmišljam o kupovini kišobren kolica,manjih, i nemam pojma što izabrati??!!mislim da bih opet dala veliku prednost MC i Quinny!

  23. #73
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    koja je razlika između zapp-a i zapp xtra? da li se kod ovih drugih ručka može prebaciti na drugu stranu ili ???

  24. #74
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    I ja glasam za speedy!
    Dvije godine svakodnevnog korištenja po kiši, snijegu, vrućem asfaltu, bijelim putevima, stijenama... i jedini problem su probušene gume koje smo sad bez beda sredili u servisu za bicikle i uskoro ih ponovno bacamo u opticaj i mi skidamo kotač prije transporta, jako se lako skidaju sva tri, čisto stvar navike.
    A potpuno okomiti položaj za sjedenje je moguće dobiti skidanjem platnenog dijela sa konstrukcije prije zatezanja remena!

  25. #75
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mama u boji prvotno napisa Vidi poruku
    I ja glasam za speedy!
    Dvije godine svakodnevnog korištenja po kiši, snijegu, vrućem asfaltu, bijelim putevima, stijenama... i jedini problem su probušene gume koje smo sad bez beda sredili u servisu za bicikle i uskoro ih ponovno bacamo u opticaj i mi skidamo kotač prije transporta, jako se lako skidaju sva tri, čisto stvar navike.
    A potpuno okomiti položaj za sjedenje je moguće dobiti skidanjem platnenog dijela sa konstrukcije prije zatezanja remena!
    Daj ovo pojasni, nisam shvatila što treba skinuti. Da odmah danas probam.

  26. #76
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    Kad otpustiš platneni dio naslona sa konstrukcije (remen na klik-klak iznad natpisa quinny sa strane) iza imaš puno više lufta za potegnut onaj remen koji podiže naslon.
    Nemam sad kolica kod sebe, al to bi trebalo bit to po sjećanju. Javi ako ne uspije pa ću ti detaljnije pogledat kad dođem do njih.

  27. #77
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ovo moram provat, jedino što mi smeta kod kolica je to da ne može sjedat uspravno. Inaće :ljubav:
    Posljednje uređivanje od RozaGroza : 28.11.2010. at 09:55

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    Molim one koji su kupovali ova kolica da mi odgovore da li uz njih ide pumpa za gume i kišna navlaka ili ne. tnx

  29. #79
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    da,kada smo mi kupovali 1 mj.2010. da dobili smo i pumpu i kišnu navlaku i 2 vrst adaptera

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    u Turbo limaču ili negdje drugdje?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    10

    Početno

    mi smo imali qiunny speedy 3 god,,fantastična kolica...i mogu ići u sjedeći položaj ne sad po 90 stupnjeva,al da se fino udobno zavalit i sjediti ,s obje ruke povučeš iza špagicu tj s jednom držiš klik a s drugom špagicu,a prije toga nariktaš naslon kako želiš..mi smo to radili jako dugo..sad su na rid forumu prodaju ko luda..da trebam opet bi ih kupila na tom swajmu jer su mrak...

  32. #82
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    U sl.Brodu trgovina Mrvica ,a bilo je i u TL.cijema kolica je bila 2999 i AS 999kn. meni je samo žao što smo ih koristili kratko ,samo god.dana,jer se madam nije htjela voziti. ali ona bila odlična i baš sam se čula s curom koja je kupila i isto je jako zadovoljna
    Posljednje uređivanje od genius : 11.04.2011. at 12:17

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    ta kolica su mi katastrofa
    i još taj kotač stalno cvili bez obzira na vrstu maziva: ima netko ideju?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1

    Početno

    I ja imam quinny speedi sx kolica, navest ću njihove prednosti i nedostatke pa sami odlučite. Nedostaci: naslon se ne spušta u skroz ravan položaj, dizanje je malo komplicirano (trebaju vam dvije ruke), nema mogućnost okretanja bebe prema mami, shoping košara je premala, teže sklapanje, zauzimaju dosta mjesta u gepeku, dosta široka pa nisu baš za odlazak po trgovinama. Prednosti: udobna sa širokim i mekanim naslonom za leđa (super za spavanje), lako se pokreću po svim terenima, dobri amortizeri, praktična kočnica (ručna i nožna), jednostavno napumpavanje guma, napravljena od materijala laganog za održavanje i koji se brzo suši, jednostavno montiranje auto sjedalice kao i kišne navlake. Kad sam ih kupovala 2006 godine nije bilo prečke naprijed, kasnije sam je nabavila. Također sam mjenjala i sve tri gume sa zračnicama, bez problema nabavila u beba centru u rijeci za manje od 200 kn.

  35. #85
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ako živiš negdje u nekom manjem mjestu, i kolica držiš nesklopljena negdje, i ne moraš ih često vozati u autu - super izbor
    ako voliš ići po prirodi a imaš druga kolica za po gradu - super izbor
    ako su ti to jedina kolica, a živiš npr. u zagrebu - nije najbolji izbor. 1. teška su ko pas (to primijetiš npr. kad pokušavaš s njima ući u tramvaj) 2. zauzimaju puno mjesta (pun prtljažnik nekog srednjeg auta) 3. zapinju u nekim dućanima (već je netko spominjao)
    ovo nije mana samo speedyja, nego svih većih trokolica.
    pogotovo kad se sjetim prvih par mjeseci, ogromna i teška konstrukcija, plus košara - pun prtljažnik i bol u leđima i živci na kvadrat

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Mi smo prezadovoljni s kolicima, ali jedina mana je ta što nemaju onaj jastuk pa nisu mekana za leđa.
    Taj jastuk dođe 250 kn, a izgleda kao jastuk za stolicu.

    Zanima me kako rješavate hladnije dane, jer radi vezanja ne mogu staviti ispod deku, a nemaju baš nešto podstavljena leđa, imam osjećaj da će to biti premalo. Ili zimsku vreću, ali neznam do koje dobne granice se vreća koristi.

  37. #87
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    meni nije trebao taj jastuk i nisam ga kupovala. leđni dio ti je dovoljno topal (u biti ovisi i koliko je stara beba i kako je obučena)i mislim da nema sanse da piri kroz njega. kada je bilo jako hladno ,na minus ohoho (oko -10 stupnjeva)ona tkanina je sama po sebi onako hladna - ja sam stavila ispod leđa dekicu pa da sjedne recimo u skafanderu i po potrebi jos prebacila nesto,dekicu. mi smo dosta vremena provodili vani i kad je bilo jako hladno i dosta ispod 0,ali misli da nema sanse da joj puse po ledima.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •