Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Klokanica od 0mj?

  1. #1
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno Klokanica od 0mj?

    Može li se beba nositi u klokanici (Tomy, freestyle, Romi, tako nekako), od 0mj?
    Na webu baš ne piše puno, ali ne mogu zamisliti novorođenče u klokanici.
    Vi možete?
    Iskusne mame nosačice, javite se.

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    koliko znam, jedino bi baby bjorn došao u obzir.

    ali kudikamo je bolje uzeti maramu, sling ili neku sličnu nosiljku. tako možeš biti sigurna da je dijete u ispravnom položaju.

  3. #3
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    ili ergo sa infant nastavkom, ako ti je do kopči. pogledaj gore banner. makar je meni naj za novorođenče marama, obična ili elastična.

  4. #4
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mi smo nosili drugo dijete u klokanici (baby bjorn) cim smo dosli doma iz rodilista...

    al ne bih vise nikad klokanicu koristila (i nisam, poslije njega)...

    marama mi je presavrsena i s trecim i cetvrtom nista drugo nisam koristila...

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    maramašice na okupu

    i meni je marama prvi izbor za novorođenče.

  6. #6
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Klokanica od 0 mjeseci, ne.

  7. #7
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Ok.
    Sve mi je jasno! Ovih vaših par odgovora mi je potpuno razjasnilo situaciju.
    Onda, u potjeru za maramom... samo tako su skupeeeeee....

  8. #8
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Al ne usporedivo bolje. Klokanica je po mom mišljenju čisto bacanje novaca. Ne možeš je koristiti na početku, onda malo možeš, pa onda opet ne možeš jer dijete postane preveliko i uopće ti nije zgodna... definitivno stvar na koju ja ne bih potrošila niti kunu.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moji nisu trpjeli klokanicu (dobili smo, pa sam probala više puta i s jednim i s drugim djetetom) pa je otišla u dobre ruke.

  10. #10
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    podižem temu, jer se mislim da uzmem klokanicu ili maramu. mali mi ima 3ipo miseca.i zanimaju me cijene.ili da probam naci rabljenu.

  11. #11
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    običnu maramu ili sling.
    zapravo, kad je dijete već malo veće i nemirnije onda je sling zakon jer ga ne moraš non-stop odmatati kao maramu

  12. #12
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    meni je ergo baby carrier super. samo bebu u njemu, bez dodatka za novorodjence, mozes nositi tek od 4-5 mjeseca. imala sam i maramu, ali iskreno vezanje nije nikad bilo my cup of tea. a i MM je puno lakse bilo balerinu samo zakopcati. poceli smo ga koristiti od njenog 6. mjeseca i danas je znam staviti u njega i nositi, samo sad je nosim na ledjima. frajla ima oko 17 kg.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 06.08.2011. at 16:52

  13. #13
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Može li se sling koristiti od rođenja?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    može, prouči položaje

  15. #15
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    mi imamo cybex 2.go koja ide do 20kg
    nije preskupa a moze se duuuugo koristiti, u svim polozajima (naprijed, bok, straga)
    samo pogledaj na njihovoj stranici od koje kilaze krece, nisam sigurna, mi smo ju dobili sa 2 ili 3 mjeseca... a i Luka je bio velika čvrsta beba pa nije bilo straha...

  16. #16
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    nisam znala da marama moze od 0 mjeseci... nama je ortoped na pregledu kukica s mjesec dana rekao da moze od 2 mjeseca...

    meni je marama naspram klokanice super, ali me nakon obje strasno boli kicma... bas sam nekako tuzna zbog toga - rado bi se cesce nosale... izgleda da me lezanje u trudnoci zeznulo...

  17. #17
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    mi smo kupili tommy klokanicu, koristili smo je od 1 mj. bili smo vrlo zadovoljni njome i mala se voljela nosit u njoj!
    čula sam puno svojih poznanica da su imale problema s maramom radi vezanja i kasnije kupile klokanicu i preporodile se !
    sve je stvar osobnosti, kaj ti više paše i jedno i drugo su OK

  18. #18
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    ja sam sling savaldala brzo i to mi je bila najbolja investicija...klokanica mi je bila prekomplicirana em smo dobili neku sklj kojoj su joj nogice stajale ravno prema dolje uzas jednom je pokusali staviti i nikad vise. i nisam je proslijedila dalje jer ono sto nije dobro za moje dijete po mom misljenju nije dobro ni za jedno dijete. kasno smo dobili ella roo kratku maramu koju cuvamo

  19. #19
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Navodno klokanica nije dobra za muške bebače jer im se griju testisi. jeli to istina?

  20. #20
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    pa i u peleni se griju!?

  21. #21
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Istina, kupili smo platnene između ostalog i zbog toga. Sad baš želim nešto kupiti da ga nosim od prvog dana, ali nisam pametna...

  22. #22
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    najbolje prosudi sama, svatko ima uvijek nešto za i protiv toga, tako da možda bude nekome super a ti se nebudeš mogla snalaziti s time i budeš nezadovoljna

  23. #23
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mamaShe prvotno napisa Vidi poruku
    Ok.
    Sve mi je jasno! Ovih vaših par odgovora mi je potpuno razjasnilo situaciju.
    Onda, u potjeru za maramom... samo tako su skupeeeeee....
    skupe? pa može se naći barem rabljenih po jako povoljnim cijenama, a mislim da ni nove u prosjeku nisu skuplje od klokanica.
    Teško ih je nabaviti bez interneta, to već da... ali kvalitetnu klokanicu koja osigurava dobar položaj djeteta je također teško naći.

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Navodno klokanica nije dobra za muške bebače jer im se griju testisi. jeli to istina?
    Možda jedino ako je rađena od sintetskog materijala, inače ne znam po čemu bi grijala testise više nego marama.
    I za hulahopke kažu da ih nije dobro oblačiti muškoj djeci, kad smo kod toga.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •