Stranica 12 od 17 PrviPrvi ... 21011121314 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 808

Tema: Uniforme u školi

  1. #551
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Kod moje male većina za . Mislim da će i ona od srijede do petka svakakva.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 10.02.2017. at 14:51

  2. #552
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Kod nas dvije trecine protiv.

    Uzasno me sve to zivcira. I kako su samo lukavi, znaju kako izmanipulirat ljude. Ja sam fakat ocekivala da su ljudi pametniji ((

  3. #553
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kod nas većina protiv.

  4. #554
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas dvije trecine protiv.

    Uzasno me sve to zivcira. I kako su samo lukavi, znaju kako izmanipulirat ljude. Ja sam fakat ocekivala da su ljudi pametniji ((
    Meda bas ruzan komentar posebno kad znas da i ovdje ima ljudi koji su zaokruzili za. No bitno da si ti pametna i nadasve tolerantna. :/

  5. #555
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Ah, zao mi je. Ne mislim da su svi koji su zaokruzili za glupi. Mislim da je vecina izmanipulirana i ne razmislja o svim aspektima uvodenja uniforme. Ako gledas objektivno, ja ne vidim niti jedan jaci argument za. Ne opcenito za uniforme, nego za ovu konkretnu situaciju. Stvarno zavidim onima koji u svemu tome mogu naci nesto pozotivno.
    Posljednje uređivanje od meda : 10.02.2017. at 17:52

  6. #556
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Kod nas većina protiv. U oba razreda u koja idu moja djeca.
    Zapravo, mislim da su u našoj školi svi razredi protiv.

  7. #557
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nas nitko nista pitao nije, na webu skole o tome ni slova, nasa predstavnica u VR nas nije ni mailom o icemu obavijestila - apsolutna sutnja prema nama roditeljima od strane skole po tom pitanju. Meni ne sluti na dobro...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 10.02.2017. at 19:37

  8. #558
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ii kod nas većina protiv, tj. dogovorili smo se da niti ne mozemo glasati jer ne znamo o čemu.

    iako je većina roditelja šutila nas par glasnijih u startu dreknulo protiv a ostali samo kimnuli glavom
    moglo je lako biti i drugačije...

  9. #559
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, zao mi je. Ne mislim da su svi koji su zaokruzili za glupi. Mislim da je vecina izmanipulirana i ne razmislja o svim aspektima uvodenja uniforme. Ako gledas objektivno, ja ne vidim niti jedan jaci argument za. Ne opcenito za uniforme, nego za ovu konkretnu situaciju. Stvarno zavidim onima koji u svemu tome mogu naci nesto pozotivno.
    meda ma sve 5 al ovako preko foruma svi trebamo malo pažljivije birati riječi.

    vidjet ćemo šta će uopće ispast od cijele priče, da ne bude tresla se brda rodio se miš

  10. #560
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Kako znate rezultate ankete po razredima i skoli? Moja je dala papir razrednici i to je to. Negdje je objavljeno?

  11. #561
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Neki su imali roditeljske na tu temu, pa mozda zakljucuju po raspravi tada...

    Nego...
    http://www.prvi.hr/antenazagreb-oran...mirani-bullhit

  12. #562
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Kako znate rezultate ankete po razredima i skoli? Moja je dala papir razrednici i to je to. Negdje je objavljeno?
    Kod starije je učiteljica prebrojavala glasove. Jedno 85% za.

  13. #563
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ja dobila rezultate cijele škole na mail. fala bogu protiv

  14. #564
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sad kad sam vidjela ove super ideje za dizajn sam totalno promijenila mišljenje i zalagt ću se za uvođenje uniformi!

    http://www.jutarnji.hr/life/moda-i-l...olama/5645055/

  15. #565
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mima vraže jedan

  16. #566
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ovo sa suknjama, odnosno minicama, i to po nekim dizajnerima, prilično kratkim minicama, mi je prestrašno.
    zamisli da imaš 14 godina, debele noge i moraš nositi kratku minicu.
    zadavila bih nekoga :D

  17. #567

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Neverovatno originalna dizajnerska rešenja, do sada neviđena...
    Sa druge strane, naše dosadašnje ideje najviše podsećaju na radnu uniformu komunalnih čistača.
    Bože, moja deca i ja toliko MRZIMO okovratnike, meni se plače na samu ideju da će možda morati da ih nose!

  18. #568
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ovo sa suknjama, odnosno minicama, i to po nekim dizajnerima, prilično kratkim minicama, mi je prestrašno.
    zamisli da imaš 14 godina, debele noge i moraš nositi kratku minicu.
    općenito mi je misterij uniforma s minicom, dok je općeprihvaćeni dress code da za formalne prilike suknje moraju biti bar do iznad koljena
    to je dizajner krenuo valjda od seksualnih fantazija koje uključuju školske uniforme

  19. #569
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Jao, strašno...moja mrzi suknje, košulje...strašno...pa i ja ne volim to nositi na poslu, jedva čekam da dođem doma i skinem košulju, sako i hlače/suknju od kostima...

    Osim toga, to je baš staromodno, zar nemaju neku novu, moderniju ideju?

  20. #570
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ovo sa suknjama, odnosno minicama, i to po nekim dizajnerima, prilično kratkim minicama, mi je prestrašno.
    zamisli da imaš 14 godina, debele noge i moraš nositi kratku minicu.
    zadavila bih nekoga :D
    A tek dlakave noge, zamisli kako će to izazvati rano depiliranje (nastavno na onu temu od ljetos)

  21. #571

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    općenito mi je misterij uniforma s minicom, dok je općeprihvaćeni dress code da za formalne prilike suknje moraju biti bar do iznad koljena
    to je dizajner krenuo valjda od seksualnih fantazija koje uključuju školske uniforme
    Pa baš.

  22. #572
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ću svojoj nabaviti i pripadajuće oružje https://www.google.hr/search?q=Gogo+...c_ujaa0SXdhgM:

  23. #573
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Uniforme moraju prije svega biti praktične,
    kaže dizajner...

    Minica je praktična po meni samo za jednu stvar, koju nadam se da osnovnošolci još ne rade.

  24. #574
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Bože, moja deca i ja toliko MRZIMO okovratnike,
    kakvi okovratnici pulinka? šta bi to bilo?

  25. #575
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću svojoj nabaviti i pripadajuće oružje https://www.google.hr/search?q=Gogo+...c_ujaa0SXdhgM:

    baš. seksualne fantazije ili moja bulling asocijacija.

  26. #576
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kakvi okovratnici pulinka? šta bi to bilo?
    I polo majice i košulje imaju kragne(okovratnike). Ni ja to ne volim, vrlo rijetko imamo odjeću sa kragnama.

  27. #577
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Neverovatno originalna dizajnerska rešenja, do sada neviđena...
    Baš!

  28. #578
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Moja velika ima noge ko Blanka Vlašić, ali nije ni blizu ovoj Skokovoj skici. Suknje ne nosi od 1.r.jer su sve dućanske duljinom do donjeg ruba bokserica.
    I još jedno praktično pitanje za naše dizajnere: hoće li kreirati i nepoderive štrample/najlonke jer bito, kako vidim, mogao biti ogroman generator rodireljskog troška u sklopu besplatnih uniformi.

  29. #579
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kakve najlonke, vidiš da su u igri dokoljenke. Dokse.

  30. #580
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Hehehe, da sam ja dizajner ili tekstilac, bome bi se i ja zalagala za uvođenje uniformi....

    Lijepo izgledaju nacrtane, ali stvarni život je ipak nešto drugo.

  31. #581
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    A iznad dokoljenki ništa? Pa jasno, jeftinije je vidat' krvava koljena, nego svaki put nova čarapa.
    Tako je i moj tata išao u osnovnu četrdesetih godina u Srijemu (zatekao ih tamo slučajno rat), vani snijeg i debeli minus, a on u štofanim bermudama i dokoljenkama

  32. #582
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I šta mu je falilo!

  33. #583
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A iznad dokoljenki ništa? Pa jasno, jeftinije je vidat' krvava koljena, nego svaki put nova čarapa.
    Tako je i moj tata išao u osnovnu četrdesetih godina u Srijemu (zatekao ih tamo slučajno rat), vani snijeg i debeli minus, a on u štofanim bermudama i dokoljenkama
    I moj, po šibenskoj buri.
    Falilo mu je topline. I danas se sjeća kako ih je natezao i jedva dočekao duge hlače.

  34. #584
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja sam se smrzavala pored klinaca na Castleu u Edinburghu. Gore puse, sipi neka kisica, ja u zimskoj jakni, a oni u tim sakoicima od tweeda, cure u sknjicama s vunenim dokoljenkama. na njima se ne vidi da im je hladno.

  35. #585
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    to mi je najveći šok u londonu bio. ta jadna djeca u dokoljenkama, a temperatura oko nule :D

    ulet - spajka. da, mm i ja u kaputima, a oni s golim nogama.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 20.02.2017. at 12:02

  36. #586
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ajme, ajme
    Meni je ovo slatko jedino za vidjeti na slici. Pokušavam zamisliti moju kćer u ovome. I super je recimo zimi na -10 u Zagrebu, pernata jakna i dokoljenke.

  37. #587
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ovo sa suknjama, odnosno minicama, i to po nekim dizajnerima, prilično kratkim minicama, mi je prestrašno.
    zamisli da imaš 14 godina, debele noge i moraš nositi kratku minicu.
    zadavila bih nekoga :D
    Totalno.

  38. #588
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    dokse

  39. #589
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam od najranije dobi imala dlakave noge. Da sam morala nositi suknje u školu, mislim da bih sad pisala na drugoj temi kako sam se rezala.

  40. #590
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    to mi je najveći šok u londonu bio. ta jadna djeca u dokoljenkama, a temperatura oko nule :D

    ulet - spajka. da, mm i ja u kaputima, a oni s golim nogama.
    nisam nikad stekla dojam da im je hladno. a i moji su u toj kategoriji.

  41. #591
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Je, pricala je meni i baka kako su skolska djeca po snijegu bosa isla, jer nisu doma imali ni za opanak... I bogme im je puno toga falilo po mojim kriterijima.

    Inace ja nemam pojma sto ce biti kod nas jer nas razred jednostavno nikad nisu nista pitali - nismo imali niti jedan roditeljski ove skolske godine, nemamo predstavnika u VR i nitko nas ne ferma ni pol posto u skoli. Zivjele "demokratske metode" na balkanski nacin. A kako se ispod nevoljene kute u "onom" rezimu makar moglo nositi omiljene traperice nema sanse da pristanem na manje u ovom vrlom novom demokratkskom svijetu.

    Moja ovih dana nosi podstavljene traperice/hlace, ni u ludilu nedam da se smrzava u dokoljenkama. Pretpostavljam da te engleske skole makar posteno griju, kod njih u razred su dofurali nekakvu elektricnu pecicu da se djeca malo bolje ugriju.

  42. #592
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da te engleske skole makar posteno griju, .
    sad je vrijeme da ponovim priču o onom mom poznatom lordu, sir-u što već, koji se kao dijete u nekom naj haj internatu za djecu tih lordova, u nekom dvorcu, budio ujutro sa sigama u nosu. zaledilo se koliko je hladno bilo :D
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 20.02.2017. at 12:45

  43. #593
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    cvijeta taj se napatio od djetinstva. pa ajd zasluzio je nakon tolike patnje titulu bar

  44. #594
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A iznad dokoljenki ništa? Pa jasno, jeftinije je vidat' krvava koljena, nego svaki put nova čarapa.
    Tako je i moj tata išao u osnovnu četrdesetih godina u Srijemu (zatekao ih tamo slučajno rat), vani snijeg i debeli minus, a on u štofanim bermudama i dokoljenkama
    a šta ti čoksa misliš zašto je bandić danas ovako pametan i pun ideja?
    pa čeličio se čovjek bez čarapa, bez cipela ma bez ičega na hercegovačkoj buri cijelo djetinjstvo.
    zato je takav ispao!
    ne bi sigurno da je u hlačama i hulahopkama hodao majkumu

  45. #595
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ima i nastavak. isto se ponavljam (vrijeme je da odem s foruma )

    ljetna večer, nas par familija, šećemo vodicama, najednom zahladilo, bura zapuhala. a djeca kao martina polugola i bosa, noge led ledeni. i sad mi brižne balkanske matere lol u prvi dućan i kupimo djeci čarape. a on neće. svojim curicama kupiti čarape. neda pa neda, žena ga uvjerava da će se cure prehladiti. a on srca kamena - neće i ne treba. curice u plač da im je hladno, nama balkanskim materama se cijepa srce, kupila bi im pet čarapa. al on neda.

  46. #596
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mi smo imali roditeljski prošli tjedan i dotaknuli smo se uniformi samo toliko koliko nas je učiteljica obavijestila da je na vijeću roditelja taj prijedlog odbijen. Naš razred nije glasao, ali očito nismo ni morali jer je u nekoliko razreda provedeno glasanje, bili su protiv i da su svi ostali bili za nedovoljno bi bilo za provedbu.
    Sad škola ima ideju štampati sama svoje majice i provoditi ideju uniformi u svojoj izvedbi.

  47. #597
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ove slikice su mi uljepsale dan.

  48. #598
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    sad je vrijeme da ponovim priču o onom mom poznatom lordu, sir-u što već, koji se kao dijete u nekom naj haj internatu za djecu tih lordova, u nekom dvorcu, budio ujutro sa sigama u nosu. zaledilo se koliko je hladno bilo :D
    to im je, ja mislim neka tradicija. prosle godine je curka bila dva tjedna preko skolske razmjene u nekoj naj haj gimnaziji s internatom u americi - granica virginije i washington D.C.-a.
    skolarina, boli glava pa na trecu, a spavace sobe, tusevi i slicno onako minimalisticki kao u nekom samostanu.

  49. #599

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kakvi okovratnici pulinka? šta bi to bilo?
    LOL cvijeta, kragne, rol-kragne, kravate, marame, pantljike, bilo šta što davi i grebe oko vrata, uključujući i šal (ajde sad, pitaj me šta je šal )

    Generalno, košulje, sakoi, dokolenice, cipele i ostala formalna odeća su trajna kazna za nas senzorno neuravnotežene- a ima nas...

    Suknje neću ni da komentarišem, ni kratke ni duge, a ni gole noge. Meni je to varijanta-mogla bi deca da nam idu obučena toplo i udobno, imamo sve uslove za to, civilizaciju sa centalnim grejanjem, industriju odeće i obuće, svemirske tehnologije, ali, nenene, hajde da ostavimo dečicu golih nogica, posebno curice, jer nam to pruža neko bizarno zadovoljstvo....
    Onog trenutka kada Britanke nastave da nakon školovanja samoinicijativno nose dokolenice i suknjice kao uobičajenu garderobu, priznaću da je to odlična uniforma.

  50. #600
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Onog trenutka kada Britanke nastave da nakon školovanja samoinicijativno nose dokolenice i suknjice kao uobičajenu garderobu, priznaću da je to odlična uniforma.
    pa bome se Britanke za moj pojam stvarno golišavo oblače, pamtim u Londonu sebe (travanj/svibanj je bio) u kožnoj debeloj jakni, a cure hodaju u japankama okolo. Ovdje gdje radim dođu Britanci na odmor, isto redovito bude scena da su oni u kupaćem, a ja u jakni i čizmama.
    a neki dan kod mene došla neka cura iz San Francisca, mi svi u čizmama i džemperima, ona u ljetnoj haljinici, golih nogu i u japankama. Nisam je pitala kakvu uniformu je nosila u školi

    tako da moguće da mi balkanske mame stvarno nismo mjerodavne po tom pitanju
    Posljednje uređivanje od tangerina : 20.02.2017. at 13:28

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •