Stranica 7 od 17 PrviPrvi ... 56789 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 808

Tema: Uniforme u školi

  1. #301
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u ZG se zna da je npr. jedna od elitnijih osnovnih škola ona u Varšavskoj. Dosta roditelja vozi djecu u tu školu iako ne pripadaju tamo po mjestu stanovanja.
    i tko će od druge djece vidjeti tu koja idu u Varšavsku, pogotovo ako ih roditelji voze?

  2. #302

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    djeca idu u školu u koju pripadaju po mjestu stanovanja
    Ne nužno. Pogotovo to vrijedi za centar Zg, gdje nema pravila.
    Ima škola koje se smatraju elitnima, ja još uvijek nisam pohvatala koje su to točno, mogu samo pretpostavljati.

    Meni je cijela ideja bezveze, naročito popratni dopis, a neki dan sam se od srca nasmijala rečenici u nekom TV-prilogu gdje je rečeno da ta tema "nema veze s predstojećim lokalnim izborima"

  3. #303
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    meni je naprosto jednostavnije funkcionirati na način da klinke od hrpetine čistih majica u ormaru izvuku jednu i gotovo

    a elitizam uniformi o kojoj roda govori i dalje ne shvaćam, djeca koja idu u različite škole nisu u doticaju jedni s drugima, pa koliko god te škole bile "elitne"

  4. #304
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    jedina škola za koju sam ja čula da je elitna je Kršnjavi. I tam uvijek vidim gomilu fensi automobila koji dovoze djecu ujutro u školu.
    Naša nije fensi, al opet ima djece iz cijelog grada - i to fakat ne kužim, osim možda jednosmjenske nastave

  5. #305
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kako djeca ne bi bila u doticaju s djecom koja ne idu u njihovu školu?! Pa u doticaju su na gomili drugih mjesta.

  6. #306
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    blažena moja provincija u kojoj, ako ništa drugo, a bar nema elitnih osnovnih škola :D

  7. #307
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kako djeca ne bi bila u doticaju s djecom koja ne idu u njihovu školu?! Pa u doticaju su na gomili drugih mjesta.
    i tamo bi nosili školske uniforme?

  8. #308
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kako djeca ne bi bila u doticaju s djecom koja ne idu u njihovu školu?! Pa u doticaju su na gomili drugih mjesta.
    da, ali na tim mjestima ne nose uniforme, pa onda nametanje uniformi iz razloga da socijalno izjednače djecu nema smisla.

  9. #309
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    blažena moja provincija u kojoj, ako ništa drugo, a bar nema elitnih osnovnih škola :D
    U ZG postoje i elitni vrtići, u njih upadaš samo po preporuci.

  10. #310
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    blažena moja provincija u kojoj, ako ništa drugo, a bar nema elitnih osnovnih škola :D
    ova koju sam ja spomenula je bila elitna i kada sam ja išla u OŠ (a to je bome bilo davno)- još tada su roditelji tam vozili djecu iz raznih dijelova grada.

    Inače, moj junior misli da su elitne one koje imaju veliki izbor stranih jezika i idu na dobar maturalac i po mogućnost još koje putovanje tijekom šk.g.

  11. #311
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    U ZG postoje i elitni vrtići, u njih upadaš samo po preporuci.
    koji su to? Oni vjerski?

  12. #312
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ako je neka škola elitna onda oznaka da dijete ide u tu školu - a uniforma je jako vidljiva oznaka - itekako može postati statusni simbol, što možda i nije neka silna opasnost, ali je svakako u direktnoj suprotnoti sa onim što dopis iz Grada pokušava reći, da bi uniforme doprinosile socijalnom izjednačavanju, i mislim da je to ono što Roda hoće reći. Tko kaže da se uniforme ne bi nosile recimo na razna školska natjecanja? Tko kaže da djeca ne bi lijepila slike sebe u školskim uniformama po socijalnim mrežama? Dakle da ponovim - nije to sad neki ogroman argumetn protiv uniforme (ima ih puno većih), ali Roda je u pravu kad kaže da u zemljama gdje su uniforme tradicionalne one prije svega služe označavanju pripadnosti školi, a jasno je da je pripadanje elitnoj školi - prestižno.

  13. #313
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja ne znam ni za elitne vrtiće ni za elitne osnovne škole u Zagrebu, možda elitne srednje, ali za tu vrstu elite trebaju ocjene.
    Ovaj Rodin komentar je za čistu peticu, apsolutno se slažem sa svakim slovom.
    Inače, nemam neko mišljenje o uniformama, ne bi imala ništa protiv da je to praksa kod nas kao u nekim drugim zemljama. Ali ovako, uvesti ih naprasno najednom, to mi je sasvim bezveze. Ispada da je odjednom sve ono u dječjim ormarima suvišno i bačen novac jer ionako najviše vremena provode u školi.

  14. #314

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je neka škola elitna onda oznaka da dijete ide u tu školu - a uniforma je jako vidljiva oznaka - itekako može postati statusni simbol, što možda i nije neka silna opasnost, ali je svakako u direktnoj suprotnoti sa onim što dopis iz Grada pokušava reći, da bi uniforme doprinosile socijalnom izjednačavanju, i mislim da je to ono što Roda hoće reći. Tko kaže da se uniforme ne bi nosile recimo na razna školska natjecanja? Tko kaže da djeca ne bi lijepila slike sebe u školskim uniformama po socijalnim mrežama? Dakle da ponovim - nije to sad neki ogroman argumetn protiv uniforme (ima ih puno većih), ali Roda je u pravu kad kaže da u zemljama gdje su uniforme tradicionalne one prije svega služe označavanju pripadnosti školi, a jasno je da je pripadanje elitnoj školi - prestižno.
    Slažem se. I meni su natjecanja pala na pamet, a o društvenim mrežama da ne govorim...
    A prijedlog je koncipiran tako da je moguće da u istoj školi npr. a razred ima "uniformu", a b razred nema. Kojeg onda to smisla ima? U a razredu će "izjednačiti socijalne razlike", a u b razredu neće?

  15. #315
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    iako se slažem s gotovo svime napisanom u rodinom tekstu, argumenti o izjednačavanju razlika onih koji žele uvesti uniforme i rodini o isticanju elitnosti pojedinih uniformi su mi podjednako loši
    ako tko želi isticati elitizam, naći će načina da to napravi, ne treba mu uniforma za to

  16. #316

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se. I meni su natjecanja pala na pamet, a o društvenim mrežama da ne govorim...
    A prijedlog je koncipiran tako da je moguće da u istoj školi npr. a razred ima "uniformu", a b razred nema. Kojeg onda to smisla ima? U a razredu će "izjednačiti socijalne razlike", a u b razredu neće?
    Zašto nije dobro ako su na natjecanjima učenici u majicama, kapama ili čemu već s oznakama svoje škole?

  17. #317

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    iako se slažem s gotovo svime napisanom u rodinom tekstu, argumenti o izjednačavanju razlika onih koji žele uvesti uniforme i rodini o isticanju elitnosti pojedinih uniformi su mi podjednako loši
    ako tko želi isticati elitizam, naći će načina da to napravi, ne treba mu uniforma za to
    x x x

  18. #318
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Tko kaže da djeca ne bi lijepila slike sebe u školskim uniformama po socijalnim mrežama?
    ta ista djeca na svom fejs profilu pišu i ime (elitne) škole koju pohađaju, zar je i to problem?

  19. #319

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto nije dobro ako su na natjecanjima učenici u majicama, kapama ili čemu već s oznakama svoje škole?
    Samo po sebi nije ni loše, sve dok oznake škole nemaju statusni simbol, a nema garancije da se to neće dogoditi ovakvim brzinskim uvođenjem uniformi. Opet, nije to najveće zlo, ali je, kao što je Mima napisala par postova ranije, u direktnoj suprotnosti s dopisom kojim se žele "smanjiti socijalne razlike među djecom".

  20. #320
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    odnosno, da skratim - čini mi se da je elitnost pojedinih škola više u glavama roditelja nego djece

  21. #321
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa naravno. Svako dijete će reći da je njegova škola najbolja baš kao što je i njegova mama najbolja.

  22. #322

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Ne zagovaram uniforme. No nisam sigurna je li polemika koja je krenula u javnosti "uniforme u školama vs toaletni papir", ili sada ovdje "smanjivanje socijalnih razlika vs stvaranje elitizma" na dobrom tragu!

    Elitne škole - iz onog što se ovdje piše - bi mogle biti one koje ne traže roditelje toaletni papir i tekući sapun, u kojima postoje garderobe ili ormarići za učenike, u kojima spremačice ne dreče na učenike, a domari pituraju zidove i drvenariju, učenici ne tumaraju za vrijeme vjeronauka ili dr izbornog predmeta hodnicima već su organizirana dežurstva učitelja, jednom tjedno dostupni su svi učitelji u terminu informacija, a kontakti uprave, administracije i stručne službe dostupni su na webu. Organiziran je produženi boravak i topli obrok za učenike. Prostori su čisti i uredni i uređeni u skladu sa svojom namjenom. Također ne preskaču se regularna učenička natjecanja s čudnim izgovorima.....itd

    U elitnim školama to sve naravno obavljaju dobre vile i domaći iz šume striborove Stoga nisam sigurna na koji bi način odustajanje od uniformi unaprijedilo sve gore nabrojano u školama koje ne spadaju u kategoriju elitnih.

  23. #323
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Sigurno da je više u glavama roditelja, bolje rečeno odraslih, ali nisu niti odrasli imuni na procjenjivanje djece prema statusnim simbolima

  24. #324
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u ZG se zna da je npr. jedna od elitnijih osnovnih škola ona u Varšavskoj. Dosta roditelja vozi djecu u tu školu iako ne pripadaju tamo po mjestu stanovanja.
    po ćemu je ta elitna škola, u nju slučajno ide i moja nećakinja koja svaki dan mora više od sat vremena putovati do nje, jer joj je to najbliža škola njenom treningu koji ima svaki dan, 3-4 sata. nikad nisam od sestre čula da su u razredu neka elita, a ona ima usporedbu, jer joj ostala djeca idu u školu u kvartu. ( u koju isto neki roditelji voze u školu)


    onda je i naš vrtić elitan,jer maximalno polovice grupe u najboljem slučaju je iz našeg kvarta,pa mi moramo klince voditi u drugi kvart u područni vrtić
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.02.2017. at 11:44

  25. #325
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno. Svako dijete će reći da je njegova škola najbolja baš kao što je i njegova mama najbolja.
    je uprav to, napose ako ne zna za drugu školu

  26. #326
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ma mislim da sad ova rasprava o elitnim školama nema nekog smisla - ja mislim da je Rodina zadnja rečenica dobro napisana, a objasnila sam i zašto - uniforma kao sredstvo izjednačavanja u socijalnom smislu, a na to Grad stavlja naglasak je besmislica, uniforma je tamo gdje je tradicionalna upravo znak pripadnosti nekoj određenoj školi.

    (btw mislim da ovo o čemu ti no@ pišeš nije opis "elitne" zg škole)

  27. #327

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zagovaram uniforme. No nisam sigurna je li polemika koja je krenula u javnosti "uniforme u školama vs toaletni papir", ili sada ovdje "smanjivanje socijalnih razlika vs stvaranje elitizma" na dobrom tragu!

    Elitne škole - iz onog što se ovdje piše - bi mogle biti one koje ne traže roditelje toaletni papir i tekući sapun, u kojima postoje garderobe ili ormarići za učenike, u kojima spremačice ne dreče na učenike, a domari pituraju zidove i drvenariju, učenici ne tumaraju za vrijeme vjeronauka ili dr izbornog predmeta hodnicima već su organizirana dežurstva učitelja, jednom tjedno dostupni su svi učitelji u terminu informacija, a kontakti uprave, administracije i stručne službe dostupni su na webu. Organiziran je produženi boravak i topli obrok za učenike. Prostori su čisti i uredni i uređeni u skladu sa svojom namjenom. Također ne preskaču se regularna učenička natjecanja s čudnim izgovorima.....itd

    U elitnim školama to sve naravno obavljaju dobre vile i domaći iz šume striborove Stoga nisam sigurna na koji bi način odustajanje od uniformi unaprijedilo sve gore nabrojano u školama koje ne spadaju u kategoriju elitnih.
    Radi se (samo) o tome da, u školama koje nemaju gore nabrojano, standardni odgovor zašto nečeg nema (ormarića, kompjutora, toplog obroka, papira,...) glasi "nema novaca". A onda odjednom ispadne da Gradski ured ima u proračunu osiguran novac za školske uniforme, koje su u ovom trenutku manje potrebne (ako su uopće potrebne). Zar taj novac nije moguće usmjeriti na poboljšanje uvjeta rada u školama?
    (možda pitam gluposti, jer ne znam kako se raspoređuje novac iz gradskog proračuna... ali mi cijela ta priča s uniformama vuče na predizbornu kampanju, još me nijedan tekst ili tv-prilog nisu uspjeli razuvjeriti da to nije tako)

  28. #328
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mislim da roda to spominje ne kao krucijalni argument, nego samo dodatno da je smisao uniformi npr. u engelskoj velikim dijelom zaista znak pripadnosti skoli, a ne rjesavanju problematike socijalnih razlika.
    i inace, ako cemo o socijalnim razlikama onda za primjer uzimas kute iz bivse drzave. to bi puno vise pasalo.

    druga stvar sto se tice socijanih razlika, to se potpuno slazem sa rodinim tekstom. poanta je nauciti i uciti djecu da ne mjere jedno drugo markom tenisica, majice, mobiltela ili ruksaka, a ne da kao fol tu oblacis neke iste majice.

  29. #329
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Neki dan tražila učiteljica da donesemo papir a4.kaže može i onaj jednostrano ispisan uredski. uz naravno wc papir, čaše, ubruse. čak pitala ima li tko od tata za popraviti držač papira. e dokle god to škola potražuje a mi roditelji nosimo, neće moj glas ići nikakvoj košulji niti uniformi koja će se plaćati iz proračuna. neka onaj koji je to predložio rješava svoje frustracije na drugi način. zamišljam djecu koja sjede u klupi s istim košuljicama a dolje će netko imati skupe adidas tenisice od 500 kn a neko obične platnene za 50 kn. ovaj prvi i skupi mobitel u torbi. karikiram. ma što će tu jedna školska košulja promijeniti??

  30. #330
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ona što je trebala biti gradonačelnica kaže da su u njeno doba nosili uniforme, a to je dobro jer tada među djecom nema razlika. Prvo, otkad je dobro da nema razlika? Drugo, koliko naivan moraš biti da misliš da djeca već ne nađu razlike, tko je dobrostojeći, a tko nije. Treće, kako će to naučiti ljude da se nose s razlikama kada ispadnu iz škola? Uostalom, djeca su ionako već uniformirana jer je društvo dovoljno zatvoreno i ne trpi razlike. Bezveze troše vrijeme.

  31. #331
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ono što me trenutno najviše smeta je riječ "uniforma",
    jer se uopće ne radi o uniformama, već o nekakvim majicama
    na kojima će netko masno zaraditi,
    kako to već biva u našoj nedođiji.

    naime u nedođii ništa nije slučajno,
    pa tako ni ova priča o uniformama.
    a onaj tko misli da se naš mili gradonačelnik brine
    o socijalnim razlikama među djecom,
    neka pogleda onu reklamu sa svizcom i čokoladom.

  32. #332
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    koji su to? Oni vjerski?
    Ma onaj Šarena loptica i onaj u koji ide mali od Severine...

  33. #333
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ono što me trenutno najviše smeta je riječ "uniforma",
    jer se uopće ne radi o uniformama, već o nekakvim majicama
    na kojima će netko masno zaraditi,
    kako to već biva u našoj nedođiji.

    naime u nedođii ništa nije slučajno,
    pa tako ni ova priča o uniformama.
    a onaj tko misli da se naš mili gradonačelnik brine
    o socijalnim razlikama među djecom,
    neka pogleda onu reklamu sa svizcom i čokoladom.
    ma to je predizborni potez, argument da u ZG djeca imaju besplatne knjige, besplatan prijevoz i besplatnu odjeću za školu. Ali nije to besplatno, kažem ja mojoj curi da umjesto da joj kupim 10 majica, ja ću joj kupiti 1, a ostalih 9 ću dati Bandiću kroz prirez.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 07.02.2017. at 15:54

  34. #334
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Socijalne razlike su bile vidljive i kad smo nosili plave kecelje u skoli, nemoguce da su gradski oci Zagreba to zaboravili. I to jos u doba kada su socijalne razlike bile mnogo manje izrazene nego sad. Bzvz argument, pa i u kecelji se znalo ko je "koljenovic", ko doktorsko dijete, ko radnicko, a ko novi u gradu.
    Uniforme bi mi bile OK kao znak pripadnosti tek onda kada bih zaista bila zadovoljna kvalitetom i odgojnog i obrazovnog rada koji nam se nudi.

  35. #335
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ono što me trenutno najviše smeta je riječ "uniforma",
    jer se uopće ne radi o uniformama, već o nekakvim majicama
    i to ružnim, koliko sam vidjela u jutarnjem
    tako da nema bojazni za slikanje za fejs

  36. #336
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A koja je lijepa majca?

  37. #337
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A koja je lijepa majca?
    možda ona koja nam se sviđa?

  38. #338
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    evo mi jučer dobili mail da se izjasnimo za uniforme.
    za sada svi pristojno šute. ko da se boje "razbiti led".

  39. #339
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    možda ona koja nam se sviđa?
    može li link na jutarnji, da ja vidim kaj to nije za fejs ( nadam se da ujudno znate da manji od 13. godina ne smiju imati fejs, osim ako ne zmisle neki datum rođenja)

  40. #340
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    evo mi jučer dobili mail da se izjasnimo za uniforme.
    za sada svi pristojno šute. ko da se boje "razbiti led".
    vi to morate vratiti svima u razredni mejl, ili može i osobi koja je dala informaciju, zakaj bi se moralo i javno bez obzira ko je za a tko ne?

  41. #341
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Isto mi je ideja besmislena. Mislim da nisam jedina kojoj je bitnije imati dobre cipele, frizuru, torbu i jaknu od majice. Tu pripadnost ja više vidim kao potencijalni problem (isto kao nacionalizam). Majice mogu biti odlična identifikacija za međusobno maltretiranje učenika. Otprilike kao da prošećeš u dinamovoj majici Splitom pa te premlate. Odeš sa Srednjaka na sport na Knežiju i dočekaju te dečki s Knežije.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 08.02.2017. at 10:10

  42. #342
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Neki pišu javno, neki osobno toj osobi koja je poslala. anketa je anonimna. I za sada su većinom svi ZA uniforme od ovih "javnih", interesantno.
    Posljednje uređivanje od andream : 08.02.2017. at 10:26

  43. #343
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ja sam uz pism. očitovanje priložila svakom mojem predstavniku i kratko obrazloženje. Uvjerljivo su se složili i pitali mogu li ga iznijeti na VR.

  44. #344
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    I kako to ide onda dalje? Što ako je pola-pola razreda, za i protiv?
    Za sada i jesmo negdje na pola.

  45. #345

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    druga stvar sto se tice socijanih razlika, to se potpuno slazem sa rodinim tekstom. poanta je nauciti i uciti djecu da ne mjere jedno drugo markom tenisica, majice, mobiltela ili ruksaka, a ne da kao fol tu oblacis neke iste majice.
    Offtopic, meni ovo npr.nije jasno. Kako dijete naučiš da je važna marka i da procjenjuje što drugi nose ? Ne govorim sada o tome da dijete čuje od drugih u vrtiću ili školi, pa preuzme taj obrazac ponašanja, nego baš o djeci koja to nauče doma. Mislim, nama to uopće nije tema razgovora, takvo što ne postoji u našem svemiru. Kako se uopće dođe do toga da to postane važno ?
    Posljednje uređivanje od rehab : 08.02.2017. at 11:30

  46. #346
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pa evo... deda ce malom za rođendan kupiti prave tenisice, a ne onakve koje on inace nosi.
    Ili prije koju god. maloj original conversice. Da se zna da je deda potrošio i da je to skupo :/
    Pa sad ja doma to "preuredjujem" u to da ce dobiti jedne za školu, jer znas da deda mora kupiti nekaj "lijepo", a ja ti onda uzmem ovakve kakve imas (110kn decathlon) za igranje.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 08.02.2017. at 11:37

  47. #347

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Offtopic, meni ovo npr.nije jasno. Kako dijete naučiš da je važna marka i da procjenjuje što drugi nose ? Ne govorim sada o tome da dijete čuje od drugih u vrtiću ili školi, pa preuzme taj obrazac ponašanja, nego baš o djeci koja to nauče doma. Mislim, nama to uopće nije tema razgovora, takvo što ne postoji u našem svemiru. Kako se uopće dođe do toga da to postane važno ?
    Pa, mislim da se do toga dođe upravo tako što to nije tema razgovora. A djeca svašta vide u školi i brzo uče iz ponašanja drugih. Npr. najpopularnije dijete u razredu nosi Nike tenisice, i par drugih koji mu žele biti slični, i onda se ubrzo dođe do toga da ti vlastito dijete čeznutljivo traži gdje ima Nike dućan i želi baš takve tenisice Samo što mi na tu temu dosta razgovaramo i nastojimo relativizirati te stvari (marka ili ne, gledamo druge parametre kod odabira odjeće ili obuće). I on zna i svjestan je da marka nije najvažnija, ali i opet zaljubljeno gleda u taj Nike kad prolazimo gradom (iako ne želi priznati da je to zato što alfa-dečki iz razreda nose baš tu marku ).
    Ne može se reći da mu je marka postala važna doma, ali bila bi mu još važnija da doma uopće nismo razgovarali na tu temu.

  48. #348
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Htjela sam jos ispraviti pa mi ne da..
    Zelim reci da se trudim maknuti taj fokus sa "skupog" na "za skolu" i "za po doma".
    I nemam nista protiv kvalitetnih tenisica. Super, neka mu ih kupi. Samo to naglasavanje cijene i toga da je to tooooliko bolje od ostalih me uzasava.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 08.02.2017. at 11:46

  49. #349

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Da, vjerojatno otud to krene, naglašavanje pred djecom da je "original" i da je "skupo". Mislim, neću biti licemjer, i moji nose Zara i HM odjeću za srediti se, a po doma što bilo, samo da je pamučno, mekano i šlampavo.. Ne čak ni zato što se radi o markama, nego zato što mi njihova roba savršeno odgovara kvalitetom i dizajnom. Ali, ne pada mi na pamet time opterećivati djecu ili, ne daj Bože, braniti im da se igraju i skaču jer "nosiš jaknu koja je nova i koju sam skupo platila".. Dobijem fraz kad takvo što čujem.

  50. #350

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela sam jos ispraviti pa mi ne da..
    Zelim reci da se trudim maknuti taj fokus sa "skupog" na "za skolu" i "za po doma".
    Da, skužila sam, slažem se.

Stranica 7 od 17 PrviPrvi ... 56789 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •