Stranica 1 od 17 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 808

Tema: Uniforme u školi

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Uniforme u školi

    super ideja
    svidja mi se :D :D

    http://www.jutarnji.hr/clanak/art-20...skola,77118.jl

    Datum objave 03.06.2007 19:02
    Zadnja izmjena 03.06.2007 19:02
    Pošalji na mail Ispiši Komentiraj

    --------------------------------------------------------------------------------


    Riječka Osnovna škola Vežica želi prva u Hrvatskoj uvesti uniforme, učenici su 'za'


    --------------------------------------------------------------------------------




    RIJEKA - Riječka Osnovna škola Vežica mogla bi postati prva u Hrvatskoj čiji će učenici nositi jednoobrazne školske uniforme.

    Na takvu su ideju došli sami učenici, a predstavili su je i na nedavno održanoj državnoj smotri u Zagrebu iz područja Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo s projektom “I školske uniforme mogu biti moderne”.

    Provedena anketa donijela je pomalo iznenađujuće rezultate - gotovo dvije trećine ispitanika zauzelo je pozitivan stav prema uvođenju uniformi, odnosno ustvrdili su da nemaju ništa protiv obaveznog jednoobraznog odijevanja.

    Nakon prikazivanja projekta i pozitivnog odjeka krenulo se u njegovu provedbu i u tijeku je izrada idejnog rješenja uniforme. Prema riječima Violete Nikolić, ravnateljice škole, u ovoj je priči sve krenulo od samih učenika.

    - Oni su proveli anketu među svih 450 polaznika škole i njih 65 posto izjasnilo se da su spremni nositi uniformu ako bude njima prihvatljivog izgleda i ne bude im narušavala osobnost. Moram priznati da sam i ja malo pripomogla jer sam sa svojih putovanja donijela fotografije djece u raznim školskim uniformama - kaže ravnateljica Nikolić.

    U ovom trenutku još nemaju rješenje izgleda uniforme, a kaže da će pomoći učenicima i zatražiti nekoliko stručnih savjeta i prijedloga. Hoće li OŠ “Vežica” doista biti prva u Hrvatskoj koja će po uzoru na privatne škole uniformirati svoje učenike, ravnateljica za sada ne želi prejudicirati.

    - Tek ako se većina učenika složi oko izgleda uniforme, idemo s projektom do kraja - ustvrdila je ravnateljica na kraju.

    Socijalne razlike

    O uniformama se provode i debate na internetskim forumima, a glavni razlog podržavanja je da se među djecom smanje socijalne razlike, najočitije u odijevanju


    U anketi među svih 450 polaznika škole njih 65 posto izjasnilo se da su spremni nositi uniformu ako bude prihvatljivog izgleda i ne bude im narušavala osobnost

    'I uniforme mogu biti moderne'

    RIJEKA - Projekt “I uniforme mogu biti moderne” proveden je u sklopu izborne nastave Odgoj za ljudska prava i demokratsko građanstvo koji se u školi Vežica poučava neprekidno od 1998. godine za učenike 7. i 8. razreda. Cilj predmeta je edukacija učenika za život i djelovanje u demokratskom civilnom društvu i razvijanje demokratskih vrijednosti, a program je verificiran i dio je Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava. Voditeljica je nastavnica Gordana Frol koja sa svojim učenicima svake godine predstavlja jedan školski projekt na državnom susretu i već su dobili 1. nagradu hrvatskog UNICEF-a.

  2. #2
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    I meni se ta ideja sviđa. Napisala sam to i prije dvije godine kad se takav prijedlog sramežljivo navirivao iz ministarstva, ali sam tada bila dosta neshvaćena među forumskom populacijom.

    Nažalost, od te inicijative ministra, nikad se ništa nije izrodilo.

  3. #3
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    I ja sam za.
    Mada sam mrzila kute, one jutranjkine, ali ako bi to bilo nešto lijepo, kad bi svaka škola imala svoju, sa svojim obilježjima, to bi baš bilo fora.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    133

    Početno

    potpisujem....ja sam odmah za....

    posto smo mi na pragu pubertete..meni bi uvelike olaksalo jutranje "to nebi!";"nemam nista moderno!"...itd

    imaju odmah moj blagoslov... :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Katastrofa.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    S obzirom da moje skolsko dijete najradije ne bi nikad mijenjalo odjecu, ovo mi se cini ko rjesenje mog problema. Medjutim osobno nisam ni za ni protiv.

  7. #7
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja sam za, odlična ideja :D

    Još kad bi ministar propisao i uniformu za profesore (i dao lovu za to) ja najsretnija . Tlaka mi je kad ujutro moram misliti što ću obući. Blago liječnicima, bijela kuta i ćao.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Ja nemam ništa protiv toga ali ne vidim svrhu. Socijalne razlike među djecom time se neće prikriti jer su tu mobiteli, satovi, školski pribor i torbe, ukratko detalji koji djecu svrstavaju u neku socijalnu skupinu.
    Mislim da bi bilo važnije sastaviti nekakav kodeks odijevanja u kojem bi se propisalo kako odjeven se ne smije doći u školu.
    A u krajnjem slučaju, ima važnijih problema u našem školstvu i od kodeksa o odijevanju.

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Ja nemam ništa protiv toga ali ne vidim svrhu. Socijalne razlike među djecom time se neće prikriti jer su tu mobiteli, satovi, školski pribor i torbe, ukratko detalji koji djecu svrstavaju u neku socijalnu skupinu.
    Mislim da bi bilo važnije sastaviti nekakav kodeks odijevanja u kojem bi se propisalo kako odjeven se ne smije doći u školu.
    A u krajnjem slučaju, ima važnijih problema u našem školstvu i od kodeksa o odijevanju.
    Slazem se. Kute sam u skoli mrzila. I nista se s time ne postize. Osim toga, zasto se zavaravati da i prikrivati da socijalne razlike u drustvu ne postoje. Cak i kada bi ih uniforma sakrila, socijalne razlike postoje i manifestirati ce se na ovaj ili onaj nacin. Ovako se "problem" samo prebacuje na neku drugu sferu zivota. Kodeks odijevanja je puno potrebniji.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    meni se sviđa ideja samo iz razloga što se klinci neće međusobno mjerkat tko je kak obučen i tko u čiji klan spada...ovak su svi isti i super

  11. #11
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja mislim da ce se samo onda razviti sofisticiranije metode, preko rucnih satova, mobitela, torbi i sl. ustvari mislim da se prema tom djeca usporedjuju, ne prema odjeci

    uniforme su mi ok samo iz jednog jedinog razloga, ne bi trebala kupovati toliko robe koliko sad trebam, ali jako volim vidjeti sarenu djecicu pred skolom
    mali raspjevani dubrovnik i iz tog razloga mi je najljepsi zbor, svi su u svojoj odjeci

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ma kad se bolje razmili klinci se gledaju od tenisica pa do mobitela :/

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Ja sam za, stvarno mi je muka ponedjeljkom u 8 u jutro (dobro, i druge dane) gledati cure kako im tange izlaze iz preeeeniskih hlaca, ili trbuh (da ne kazem cice) iz preeeekratkih majica, iako deckima u razredu ne smeta, dapace. Nisam konzerva ali to mi je jednostavno neumjesna odjeca za dolazak u skolu, a poslije skole nek nose sto zele.

  14. #14
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ja sam za,

    ali samo zato što neću morati 45 miuta gledati u guzicu učenice ili njen pupak ili njen dekolte.

    Imam jednu koja je malo debeljuškasta, ali ima hlače niskog struka i majicu do pupka. Kad sjedne i hlače i gaće joj se spuznu. Ja joj svaki sat kažem da si pokrije bubrege, i još sjedi na metar od mene, okrenuta leđima.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Ja sam za,

    ali samo zato što neću morati 45 miuta gledati u guzicu učenice ili njen pupak ili njen dekolte.

    Imam jednu koja je malo debeljuškasta, ali ima hlače niskog struka i majicu do pupka. Kad sjedne i hlače i gaće joj se spuznu. Ja joj svaki sat kažem da si pokrije bubrege, i još sjedi na metar od mene, okrenuta leđima.
    E, o tome ja pricam.

  16. #16
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Imam jednu koja je malo debeljuškasta, ali ima hlače niskog struka i majicu do pupka. Kad sjedne i hlače i gaće joj se spuznu. Ja joj svaki sat kažem da si pokrije bubrege, i još sjedi na metar od mene, okrenuta leđima.

    sto je problem sto je debeljuskasta ili?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Imam jednu koja je malo debeljuškasta, ali ima hlače niskog struka i majicu do pupka. Kad sjedne i hlače i gaće joj se spuznu. Ja joj svaki sat kažem da si pokrije bubrege, i još sjedi na metar od mene, okrenuta leđima.
    A da je vitka, ne bi smetalo? Mislim, ne kužim zašto je bilo potrebno naglasiti da je cura debeljuškasta. :?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    joj dajte malo ohanite od matilde

    stvarno

    kao da je ne poznate osobno i znate jako dobro što je htjela reći

    no reći ću ja

    meni je degutantno bilo cura mršvaa ko trska ,bila debela ko ruski tenk

    da gledam u njen pupak jer ima dekoltiranu majicu jer je roditelji šalju u školu poluodjevenu sve zbog odgojnih sloboda

    pa valjda postoji nekakv dress code i ljudi se ne šeću polugoli po firmama

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni su uniforme užas nad užasima

  20. #20
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Meni je isto grozno da se curice oblače erotizirano od 10 godina pa nadalje. A kad su dovoljno stare da se počnu oblačit erotizirano, mislim da tome nije mjesto u školi.

  21. #21
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    maria, daj ti malo ohani
    ponasas se na forumu ko zastitnica svih profesora i ucitelja

    da, zasmetalo mi je kako je matilda ono gore napisala i nema veze sto ja nju znam i sto znam sto ona misli jer to ne zna ostalih ntisuca forumasa

    jel ta debeljuskasta curica JEDINA koja se tako oblaci ili jedina koja ti smeta?

  22. #22
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne budite naivni, neće kuta uklonuti materijalne nejednakosti, pa nosila sam kutu i uvijek je bilo onih koji su imali bolju kutu
    djeca će naći razlog i način kako da stvore i naglase razlike
    takvi su u toj dobi
    djecu treba odgajati da ne cijene odijelo nego čovjeka

    meni se ne sviđa ta ideja
    kuta - uniforma ... a gdje je pravo na individualnost i različitost

  23. #23
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    meni se sviđa ideja samo iz razloga što se klinci neće međusobno mjerkat tko je kak obučen i tko u čiji klan spada...ovak su svi isti i super
    mjerkati će marku mobitela, kvalitetu kemiske
    a tu su i tenisice, bicikla, sat ....
    naći će oni način da obilježe svoj klan

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ivarice ,

    mene smetaju svi neprimjereno obučeni pojedinci, muškog ženskog ili srednjeg roda ( primjer ljudi obučeni kao za plažu, a dolaze na posao ili u školu )

    svojim učenicima kao razrednica sam predložila neke stvari glede oblačenja

    i oni su to prihvatili

    a to što ti mene smatraš nekakvom glasnogovornicom prosvjetara na forumu, to je tvoje mišljenje

  25. #25
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne znam za druge škole ali u Šibenskoj gimnaziji postoji kodeks oblačenja : tko ga prekrši ide kući na presvlačenje
    a zabranjuje: minice, šort, da se vidi pupak, tanke naramenice, bez naramenica

  26. #26
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ne sviđaju mi se uniforme i da sam ih morala nositi prošvikala bi. odbojna mi je ta ideja svi smo isti jer nismo (ne bogatiji, siromašniji, nego karakterno)

    a majice do pupka nisu za školu. pogotovo ne osnovnu

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Mislim da je potpuno nebitno je li cura debela, mrsava, zelena, plava, ali ne bi tako trebale dolaziti obucene u skolu.

  28. #28
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    ja sam za, ako to nije tipa kute ili sl. već neka lijepa košulja/majca/vesta i šos taman ispod koljena ili hlače.

    meni je to zgodno

  29. #29
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...i ja sam za uniforme u školi.

  30. #30
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    ja sam za, ako to nije tipa kute ili sl. već neka lijepa košulja/majca/vesta i šos taman ispod koljena ili hlače.

    meni je to zgodno
    :shock: ja bi iplakala more suza da sam se tak morala pojavbiti u javnosti. tada ili sada samo sada ne bi plakala

  31. #31
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    Citiraj Riana prvotno napisa
    ja sam za, ako to nije tipa kute ili sl. već neka lijepa košulja/majca/vesta i šos taman ispod koljena ili hlače.

    meni je to zgodno
    :shock: ja bi iplakala more suza da sam se tak morala pojavbiti u javnosti. tada ili sada samo sada ne bi plakala
    Ne bi bio problem da imamo takvu tradiciju.

    Ja sam za uniforme, bas ovako kako kaze riana.

  32. #32
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    anchi bi jer nije do tradicije nego do mog mentalnog sklopa. meni je to RUŽNO

    a uniforme ziher ne bi bile majica s nosorogom i cool traperice - kužiš, nego bapske suknje i veste brrrrr

  33. #33
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ma ne bi nina
    a te rijecke ili neke druge uniforme ne moraju uopce bit tradicionalno engleske
    mogu bit fakat ful moderne - ovisno koji ce dizajner pobjedit na natjecaju (ako ce ga uopce biti)

  34. #34
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    znas kaj bi ja napravila?
    ja bi dala klincima, 7-8 razred ili nizi, da dizajniraju unforme...

    bile bi bas cool
    i svi klinci bi se otimali da ih nose

  35. #35
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja bi dala klincima, 7-8 razred ili nizi, da dizajniraju unforme...
    aha, onda bi svi izgledali ko ninđa kornjače

  36. #36
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    protiv, mrzim uniformiranje bilo koje vrste! i svako ograničavanje mogućnosti izražavanja!
    ivarica,

  37. #37
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Kute , ali za sve! Ucenici dolaze u skolu doslovce polugoli i namaskarani jer kad vidim curicu od 10 godina nasminkanu meni je to asocijacija da su maskare u gradu! A ni uciteljice ne daju bolji primjer! Danas sam posla pred skolu i vidim uciteljicu razredne nastave u bez minicu , crnoj majici bez rukava s V izrezom i naravno crnim stiklama!

  38. #38
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    preživjela bi uvođenje kute ali u principu niosam za to. kao niti za dres kod - kad ste ga spomenuli na prvu sam pomislila - pa normalno je da postoji, zašto ga ne uvedu? Ali onda ste počele spominjati minice i majice na bretelice, ondah sam na tome zapela - što je loše u minici i majici na bretelice (i jedno i drugo ja nikada ne nosim), pogotovo kada dijete ima 10 godina?

    Dakle, meni su svi načini oblačenja prihvatljivi ukoliko onaj tko to nosi nosi pristojno i uredno, a to se može postići samo odgojem djece, pa i roditelja ako hoćete. Sjećam se kada su, u moje vrijeme, jednu djevojčicu u OŠ zvali na razgovor pedagou jer je lakirala nokte :shock: . Svi smo se bunili protiv toga i zgražali se iako većina nas nije uopće nokte lakirala.

    Dakle, dres kod DA, ali bez ikakvih pretjerivanja i moraliziranja, onaj koji uključuje osnove pristojnosti...

  39. #39
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Mislim da bi bilo važnije sastaviti nekakav kodeks odijevanja u kojem bi se propisalo kako odjeven se ne smije doći u školu.
    I onda na roditeljskom u OŠ razrednik pokuša roditeljima objasniti da ne bi smjeli puštati djecu polugolu u školu, pa roditelji postave pitanje u stilu: pa neću im za školu kupovati posebnu odjeću kad već imaju onu u kojoj idu na plažu/grad/igranje/izlazak. Većina škola i ima nekakav kodeks odijevanja, ali je pitanje koliko dosljedno se može provoditi jer se uvijek nađe roditelj koji se poziva na loše imovinsko stanje i nedostatak robe ili na učeničke slobode.

    Ja sam za uniforme. Generacija sam s kutom u OŠ i u srednjoj sam bila sretna što je ne moram nositi, ali su mi sve majice za pola godine bile ofucane po laktovima i rukavima od školskih klupa. To me nije činilo sretnom.
    A individualnost se može pokazivati i na druge načine, a ne samo odjećom. Uostalom, nakon škole svatko može biti obučen kako želi.

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    znas kaj bi ja napravila?
    ja bi dala klincima, 7-8 razred ili nizi, da dizajniraju unforme...

    bile bi bas cool
    i svi klinci bi se otimali da ih nose
    U Rijeci postoji dizajnerski smjer u SŠ, a kreacija školskih uniformi bi mogao biti zgodan zadatak za maturu.
    Uostalom u članku se kaže da će se prije poduzimanja svakog koraka konzultirati učenici, a koliko znam o ravnateljici to će i učiniti.

  40. #40
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Bubice ides li ti u kupacem kostimu po gradu, u spizu ili na kavu? Ili moza u kucnom ogrtacu? Desetogodisnjakinja u tome moze jako lipo izgledat , ali ne znaci da je prikladno za svaki dan i za svaku namjenu!

  41. #41
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ali ja opet ne kužim kakve to veze ima s kupaći kostimom ili bademantilom. O tome i pričam, tolerancija nam je vrlo različita...

  42. #42
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    samo da ne budu one engl., brate mili ko će to peglat

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja sam protiv uniformi jer mrzim jednoobraznost i bilo kakvo gušenje individualnosti.

    Mislim da bi škole,kako za učenike tako i za učitelje,zašto ne,trebale u svoj kućni red(gdje se npr.spominje obavezno nošenje papuča i koji se svake nove školske godine čita učenicima)uvesti svojevrsni dress code doličnog oblačenja.

    Pritom ne mislim na vraćanje u srednji vijek ali zaista mislim da dubokim dekolteima i golom pupku nije mjesto u školi.
    Škola kao ustanova mora čuvati svoje dostojanstvo.

  44. #44
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja ne znam zasto na uniforme ne gledate i s druge strane

    one mogu razviti osjecaj pripadnosti, razviti duh zajednistva i imati dobru simboliku i znaciti nesto

    i slazem se s onim da ne trebas biti razlicito obucen da bi bio individualac

    ja nemam traume od uniformi
    jako dugo sam bila izvidjac i uzivala sam nositi bas ono pravu pravcatu uniformu... marama po kojoj smo se razlikovali od drugih uvijek mi je puno znacila... i nemam apsolutno nikakve traume od toga sto sam bila uniformirana i ista kao svi ostali (ili se bar ne vide ... ili ih ja ne vidim 8) 8) )

    Uniforma moze biti i jedan od osnovnih dijelova imidža skole... uniforma, ak je neka dobra, moze privuci ucenike u neku skolu... daje prepoznatljivost...

    na kraju krajeva.. kaj vama nije super vidit hrpu rozih majici po gradu... i znat da idu rode...

  45. #45
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    evo, ovdje ima brdo skola i njihovih uniformi i raznih accessoirraaa

    http://www.yourschooluniform.com/acatalog/index.html


    a ako pogledate po skolama, raznih su boja majice i pribor, a interesantno mi je da se pod priborom nude razne naljepnice s imenom, olovke s logom i slicne stvari i - losion i cesalj za borbu protiv - usiju

    very common

  46. #46
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    a meni nije jasno zakaj su se RODE obukle u te majice - kad su rode drugih boja

    danas idem u klc, i uz autoput stoji neka poooooznata ptičurina, i gleda u aute... taman ju prođem - i skužim da je roda.

    vraćam se doma par sati kasnije - i roda me uredno čeka na povratku (prešla cestu da me pozdravi ).


    i ja sam za uniforme, uz modifikaciju da se curama dozvole nositi i hlače, ne samo suknje.

    mi smo nosili kute s amblemima škole, i mene nije ništa smetalo. ja bih rado i da u firmi imamo propisanu odjeću, a ne da mi netko dolazi u japankama i polugol. ježim se od golih leđa i trbuha i u školi i na radnom mjestu.

  47. #47
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja ne znam zasto na uniforme ne gledate i s druge strane

    one mogu razviti osjecaj pripadnosti, razviti duh zajednistva i imati dobru simboliku i znaciti nesto

    i slazem se s onim da ne trebas biti razlicito obucen da bi bio individualac

    ja nemam traume od uniformi
    jako dugo sam bila izvidjac i uzivala sam nositi bas ono pravu pravcatu uniformu... marama po kojoj smo se razlikovali od drugih
    uvijek mi je puno znacila... i nemam apsolutno nikakve traume od toga sto sam bila uniformirana i ista kao svi ostali (ili se bar ne vide ... ili ih ja ne vidim 8) 8) )
    kakve veze ima duh zajednistva u izvidjacima koje si sama izabrala i sa skolom koju u prvih 8g "biras" po mjestu stanovanja?? uostalom, da djeci to pase, ne bi smislili svoju "uniformu" samo za zadnji dan skole.
    i u izvidjackoj kosulji nisi 8 sati dnevno.

  48. #48
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ... uniforma, ak je neka dobra, moze privuci ucenike u neku skolu... d.
    OŠ ideš prema mjestu stanovanja ukoliko ti roditelji mogu povući veze za bolju školu
    a iskreno se nadam da će srednju birati prema budućem zvanju , a ne prema boji uniforme

    običnu robu moš nositi svugdje, ovako uz uobičajen trošak za robu će se još nadodati trošak za najmanje dvije uniforme , koje će se bacati svake godine, jer djeca rastu ka iz vode

  49. #49
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ispravak to su 4 uniforme godišnje po djetetu jer ne može isti materijal kad je vruće i kad je hladno

  50. #50
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mgrubi, gledajuci litaline linkove s ponudom :shock: i ja sam skuzila da su uniforme samo skuplja i ne bas bolja opcija osim za nastavnike koji onda nece trebati gledati pupkove i guzove debeljuca

Stranica 1 od 17 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •