Citiraj Mjesečarka prvotno napisa Vidi poruku
Hvala. Ispričavam se, nisam znala da već postoji tema o tome. Pročitat ću što se dosad pisalo.



Iz dvaju razloga. Ponajprije zato što se suglasnost može lako povući s obzirom na to da je riječ o nekoj vrsti informativne suglasnosti, a zatim i zato što nas je cijela situacija malo uhvatila na prepad. Smatram da je trebalo prije slanja suglasnosti organizirati roditeljski sastanak, gdje bi se raspravile neke pojedinosti. Ovako je ispalo pomalo glupo, prvo potpiši suglasnost pa ćemo onda tek onda organizirati roditeljski sastanak. Pogreška u koracima. U svakom slučaju, iskreno rečeno, nakon potpisivanja me uhvatio strah da će stvar proći, pogotovo nakon što mi je kći rekla da je odziv na uniforme i u njihovu razredu jako dobar. Njoj se samoj ideja uniforma također pretjerano ne sviđa, ali čini mi se da bi radije nosila tu odjeću sa školskim logotipom nego bila jedina bez nje. Ako bi uopće postojala mogućnost da ne nosi uniformu u slučaju da bude u manjini onih koji uniforme ne žele - premda ne znam postoji li osnova za obvezno uvođenje školske odjeće. Teoretski vjerojatno i ne, praktično sigurno da.



I ja se iskreno nadam da će se ideja zbog ovoga izjaloviti. Nabava više zimskih i ljetnih kompleta bila bi vjerojatno moguća, ali ne znam (jer nije nigdje navedeno, koliko se sjećam) bi li onda cijena jednog kompleta bila jednaka i kako bi funkcioniralo ono "subvencioniranje" (koje sam shvatila kao fond solidarnosti) za siromašn(ij)e. Opet, egoistično se nadam da ne bi funkcioniralo. Brine me što stvar djeluje dosta ozbiljno.



Samo jedno pitanje: je li se i vama sugerirala obveza nošenja uniforma ako većina roditelja bude suglasno s njima? (A ovdje je to već očito jer su pitanje školske odjeće pokrenuli roditelji, kao što sam napisala.) Inače, škola o kojoj govorim ne nalazi se u Zagrebu pa nije riječ o zagrebačkoj akciji opremanja škola uniformama. Spomenula sam Zagreb jer je zagrebački slučaj bio u medijima prije nekog vremena. Naši se samo "igraju Zagreba", i to očito još strože.



Čestitam vama i kćeri na hrabrosti.

Zanimljivo mi je da većina vas koji imaju iskustva s uniformama iz prve ruke govore samo o majicama, i to poprilično skupim. Kod nas se govori o kompletu majica + hlače za učenike i majica + suknja za učenice koji bi u punoj cijeni stajao neznatno više nego samo majica iz vaših odgovora. Izgleda da su naši, ako ništa drugo, socijalno osjetljiviji.
Nama su uniforme potpuni besplatne ( nama roditeljima) i nisu obavezne za nosenje.
Do sada smo se uvijek izjasnjavali -ne.
Ove godine su djeca navalila pa zele uniforme jer imaju grb skole.

Da mi je ponudena uniforma sa suknjom za djevojcicu , a hlacama za djecake , u javnoj skoli - ne bih pristala na to.