Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617
Pokazuje rezultate 801 do 808 od 808

Tema: Uniforme u školi

  1. #801
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Mjesečarka prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Ispričavam se, nisam znala da već postoji tema o tome. Pročitat ću što se dosad pisalo.



    Iz dvaju razloga. Ponajprije zato što se suglasnost može lako povući s obzirom na to da je riječ o nekoj vrsti informativne suglasnosti, a zatim i zato što nas je cijela situacija malo uhvatila na prepad. Smatram da je trebalo prije slanja suglasnosti organizirati roditeljski sastanak, gdje bi se raspravile neke pojedinosti. Ovako je ispalo pomalo glupo, prvo potpiši suglasnost pa ćemo onda tek onda organizirati roditeljski sastanak. Pogreška u koracima. U svakom slučaju, iskreno rečeno, nakon potpisivanja me uhvatio strah da će stvar proći, pogotovo nakon što mi je kći rekla da je odziv na uniforme i u njihovu razredu jako dobar. Njoj se samoj ideja uniforma također pretjerano ne sviđa, ali čini mi se da bi radije nosila tu odjeću sa školskim logotipom nego bila jedina bez nje. Ako bi uopće postojala mogućnost da ne nosi uniformu u slučaju da bude u manjini onih koji uniforme ne žele - premda ne znam postoji li osnova za obvezno uvođenje školske odjeće. Teoretski vjerojatno i ne, praktično sigurno da.



    I ja se iskreno nadam da će se ideja zbog ovoga izjaloviti. Nabava više zimskih i ljetnih kompleta bila bi vjerojatno moguća, ali ne znam (jer nije nigdje navedeno, koliko se sjećam) bi li onda cijena jednog kompleta bila jednaka i kako bi funkcioniralo ono "subvencioniranje" (koje sam shvatila kao fond solidarnosti) za siromašn(ij)e. Opet, egoistično se nadam da ne bi funkcioniralo. Brine me što stvar djeluje dosta ozbiljno.



    Samo jedno pitanje: je li se i vama sugerirala obveza nošenja uniforma ako većina roditelja bude suglasno s njima? (A ovdje je to već očito jer su pitanje školske odjeće pokrenuli roditelji, kao što sam napisala.) Inače, škola o kojoj govorim ne nalazi se u Zagrebu pa nije riječ o zagrebačkoj akciji opremanja škola uniformama. Spomenula sam Zagreb jer je zagrebački slučaj bio u medijima prije nekog vremena. Naši se samo "igraju Zagreba", i to očito još strože.



    Čestitam vama i kćeri na hrabrosti.

    Zanimljivo mi je da većina vas koji imaju iskustva s uniformama iz prve ruke govore samo o majicama, i to poprilično skupim. Kod nas se govori o kompletu majica + hlače za učenike i majica + suknja za učenice koji bi u punoj cijeni stajao neznatno više nego samo majica iz vaših odgovora. Izgleda da su naši, ako ništa drugo, socijalno osjetljiviji.
    Nama su uniforme potpuni besplatne ( nama roditeljima) i nisu obavezne za nosenje.
    Do sada smo se uvijek izjasnjavali -ne.
    Ove godine su djeca navalila pa zele uniforme jer imaju grb skole.

    Da mi je ponudena uniforma sa suknjom za djevojcicu , a hlacama za djecake , u javnoj skoli - ne bih pristala na to.

  2. #802
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    To što sam zaokružila ne,i ne smatram nekom hrabrošću.Inače se prilagođavam kako ide struja,ali ovog puta sam iz revolta to uradila.
    Jest da je bilo čisto informativno,ali isto se ništa nije spominjalo na roditeljskom.Ni a ni b,ni zuc.I onda stiže papirić.Isti slučaj kao i kod vas.Ali dobro,to je bilo prošle godine.Ove godine nema ni riječi.Valjda se veća prašina digla oko uvođenja 1 smjene u školu.3 i 4 razredi ne mogu upasti u 1 smjenu,a to roditeljima ne odgovara,pa smo imali više razgovora oko toga.Ovo ostalo zaboravljeno.

  3. #803
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nama su uniforme potpuni besplatne ( nama roditeljima) i nisu obavezne za nosenje.
    Do sada smo se uvijek izjasnjavali -ne.
    Ove godine su djeca navalila pa zele uniforme jer imaju grb skole.

    Da mi je ponudena uniforma sa suknjom za djevojcicu , a hlacama za djecake , u javnoj skoli - ne bih pristala na to.
    Ovo je i meni upalo u oko. U našem gradu je prva katolička škola u zemlji i jedna od prvih škola s uniformama pa su normalno uniforme i za djevojčice i dječake imale hlače.
    Ali čini mi se da i oni slabo nose uniforme.

  4. #804

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne! Ni u jednom trenutku nije bilo riječi o obvezi.
    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moji su sinovi već dugo srednjoškolci, ali gledam susjedovog sina u istoj osnovnoj školi - imaju školske uniforme, ali nema obveze nošenja.
    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nama su uniforme potpuni besplatne ( nama roditeljima) i nisu obavezne za nosenje.
    Hvala vam na informacijama. Pitam zato što se želim oboružati argumentima prije ulaska u rasprave sa školom. Zbunjuje me samo jedno, a to je cijena uniforma - u nekim odgovorima odavde piše da su bile besplatne, a u nekim da su se morale platiti nezanemarivu svotu novca. Pretpostavljam da su besplatne bile u Zagrebu, a da se izvan Zagreba normalno naplaćuju, kao što se predlaže i u našoj školi. Ako je tako, onda izgleda da mnoge škole u Hrvatskoj bivaju zaražene virusom uniformiranja djece. Kod nas se o školskoj odjeći govori, više ili manje stidljivo, doslovno od kćerina upisa u prvi razred, dakle - čini mi se - još i prije nego što je počeo zagrebački projekt školskih uniforma, samo što su se planovi tek sad konkretizirali. Pisala sam uostalom već o tome u prvom upisu. Izgleda da je Zagreb postao (besmislen, glup i skup, ali tko mene pita!) egzemplar drugim školama. Učimo djecu da se ne ugledaju u loše uzore, a sustav funkcionira ovako kako funkcionira. Klasika, pitam se zašto se uopće čudim.

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    To što sam zaokružila ne,i ne smatram nekom hrabrošću.Inače se prilagođavam kako ide struja,ali ovog puta sam iz revolta to uradila.
    Jest da je bilo čisto informativno,ali isto se ništa nije spominjalo na roditeljskom.Ni a ni b,ni zuc.I onda stiže papirić.Isti slučaj kao i kod vas.Ali dobro,to je bilo prošle godine.Ove godine nema ni riječi.Valjda se veća prašina digla oko uvođenja 1 smjene u školu.3 i 4 razredi ne mogu upasti u 1 smjenu,a to roditeljima ne odgovara,pa smo imali više razgovora oko toga.Ovo ostalo zaboravljeno.
    Da, dobro ste primijetili, sporan je i način uvođenja uniforma. Kao što sam već bila jučer rekla, ostaje mi nada da će se sve izjaloviti, premda mi inicijativa djeluje dosta snažna i čini se da ima podršku roditelja. Ohrabruju me vaši primjeri u kojima gotovo jednoglasno kažete da je naposljetku sve propalo. Treba vidjeti što će biti kad sve dođe do faze naručivanja uniforma i njihova plaćanja. Ako većina izvadi novac na sunce i ako prođe koncept djelomičnoga financiranja školske odjeće onima slabijeg imovinskog stanja, onda ću znati da sam u problemu. (Ne znam uopće što napraviti u tom slučaju jer mi se svaki izbor čini nesretan, nema dobroga kompromisa.) Dotad... ostaje mi vidjeti trebam li se odmah oboružati strpljenjem i glasno prosvjedovati u nadi da će mi se pridružiti još tihih nezadovoljnika uniformama ili trebam negodovati u miru i mudro čekati.

    Što više razmišljam, tim mi je više žao što sam potpisala suglasnost. Stvar je principa i nisam je trebala potpisati.

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da mi je ponudena uniforma sa suknjom za djevojcicu , a hlacama za djecake , u javnoj skoli - ne bih pristala na to.
    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je i meni upalo u oko. U našem gradu je prva katolička škola u zemlji i jedna od prvih škola s uniformama pa su normalno uniforme i za djevojčice i dječake imale hlače.
    Ali čini mi se da i oni slabo nose uniforme.
    O da, spomenula sam i ovu problematiku u uvodnom odgovoru. Riječ je o javnoj školi. Čini mi se bespredmetnim uopće objašnjavati iz kojih sve razloga - praktičnih, uza sve ostale - ideja o suknjama kao uniformi za djevojčice nije dobra, nego je štetna, loša i jednostavno blesava. Mogle bi se o tome pisati knjige i dobro je da se reagira na to. Rekla bih da me čudi što roditelji izgleda nisu reagirali na to s obzirom na to da su potpisali suglasnosti (znam, znam, potpisala sam i ja...), ali zapravo me ne čudi jer su to ljudi čije stavove o uniformama otprilike već otprije poznajem. Ne bih se čudila da im to djeluje čak "simpatično" ili nešto slično tome. Nekad izrazito frustrira biti u kolektivu koji ni u čemu ne vidi problem. Hvala što me ovdje svojim razmišljanjima uvjeravate da ipak nisam luda i da još ima ljudi koji dijele zdrav razum.

    Pokušala sam grupirati citate tako da ne pišem dvaput o istom. Nadam se da sam uspjela i da nisam nešto pomiješala. Trudim se snalaziti najbolje što mogu.

  5. #805
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Škola privatna u blizini mojih klinci koliko vidim obavezno nose uniforme,tj.jednako su obučeni,ali ti klinci u tome igraju i nogomet i skaču po pretežno zemljano pjeskovitom igralištu,valjda imaju više uniforma

  6. #806

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Škola privatna u blizini mojih klinci koliko vidim obavezno nose uniforme,tj.jednako su obučeni,ali ti klinci u tome igraju i nogomet i skaču po pretežno zemljano pjeskovitom igralištu,valjda imaju više uniforma
    Nije od presudne važnosti, ali da svejedno pitam: nose li djevojčice suknje ili hlače?

  7. #807
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Koliko ja vidim hlače,ali ja samo povremeno vidim te klince

  8. #808
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mjesečarka prvotno napisa Vidi poruku
    Nije od presudne važnosti, ali da svejedno pitam: nose li djevojčice suknje ili hlače?
    Prije 25 godina provela sam neko vrijeme u Londonu - djeca su imala školske uniforme (3 garniture), a djevojčice su mogle birati hoće li suknje ili hlače. Inače, u školi je postojao second-hand dućan gdje su se vrlo povoljno mogle kupiti /prodati uniforme koje su djeca prerasla, tako da je to bilo dobro organizirano. Postojale su obične svakodnevne i svečane, po jedna garnitura za dan škole, nastupe i praznike. Obične su bile tipa trenirka/samterice/samt suknja. Vrlo praktično, ako mene pitaš.

Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •