Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: VV - folikulometrija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno VV - folikulometrija

    daklem.....zanima me u stimuliranom ciklusu kako ide folikulometrija kod dr. L....muči me onaj dugi vikend (22-25.06.)...tako bih rado zapalila na more, a taman me "kači" početak ciklusa
    hvala na odgovorima

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ako se dobro sjećam - 3 dc kontrola da nema cisti.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    3dc računam da moram doć jer imam samo suprefact...trebam dobit gonale ili šta već, al onda poslije 3dc?

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ako se dobro sjećam, svaki drugi dan UZV.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    kaj.....misliš....3, 5, 7, itd?

    Pa fakat nemam sreće...

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Evo sad sam točno pogledala u moj "brodski dnevnik" da vidim kako mi je prošli put na VV stimulaciji bilo, daklem, ovako to bijaše u 05/2006 (ja imam dulje cikluse (32-35 dana, ovulacija nikad prije 16 dc čak ni u stimulaciji, što znači relativno više UZV-ova, a negdje sam zapisala da folikuli rastu 2 mm dnevno):

    1. UZV 2dc (sri, 03.05.). Terapija od mog 3.-6 dc (dok dao dovoljno menopura da bude od 3.-6 dc jer je bio na putu i nije bilo UZV-ova, inače bi upao vjerojatno još koji UZV-ić), nastaviti sa sprejem, vaginaletama i hiramicinom.
    2. UZV 7dc – ponedjeljak. 3x Menpur još 7, 8. i 9. dc, 1. vađenje krvi na VV-u (estradiol) 8. dc,
    3. UZV 10. dc (četvrtak, 11.05.), 3x Menopur još 10 i 11 dc.
    4. UZV 12 dc. subota, 13.5., još 3x Menopur 12 dc i (13 dc. 2.-go vađenje krvi na VV-u (estradiol)
    5. UZV 14dc (ponedjeljak, 14.05.) – 13 folikula, veličine od 20 mm do 17 mm 3. vađenje krvi na VV-u. Štoperica navečer u 23 h točno, još 4x Suprefact, sprej, punkcija 17.05. u srijedu (16 dc), doći u 07:30 natašte.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    BTW, nisam jednom nakon UZV-a išla na more pa se opet vraćala, sa sjevernim Jadranom sasvim izvedivo, a jednom je bila i južna Dalmacija i avion u kombinaciji, ali to je bilo za jedan pokušaj FET-a s rekordnim brojem UZV-a i nažalost bez folikulogeneze do 26 dc (mene kratki protokol dobro zdrma).

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ok draga...hvala ti. Otkazujem more, a fakat sam ga željna

    BTW Folikuli ne rastu ravnomjerno. Rekao meni dr. A. U početku rastu po malo, a pred kraj polude
    Znam da je meni moj folikul 10dc bio 15mm, a 11dc 19mm....ja se čudila kak to je tak narasao u jednom danu, pa mi je dr objasnio....

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Tenk ju. Ali možda ne moraš otkazat more - dogovori se s doktorom, ovako su meni folikulometrije tekle al' ja sam uvijek zadnja od svoje ekipe sa stimulacije i dok meni tek štopericu daju druge moje već na transferu...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    znaš kaj - ja sam ti poseban slučaj s Lučijem....mislim da me čovjek mrzi...da mu opet nekaj počnem brijat, mislim da bi me izgrizo

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I da, ako zamoliš sestre da ti pokažu kako se daju injekcije onda ne moraš svaki dan na VV, nego svaki drugi ili treći, plus štopericu možeš sama, dalje choragone i decapetyle, to ti toplo preporučam ako ti ili TM imate kuraže, odgovorno tvrdim da ne možete pogriješiti u davanju.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I ja imam taj osjećaj. Meni se čini da uspješni ljudi ne vole gledat svoje "neuspjehe", uvjetno rečeno, i da doktori baš ne vole stare pacijente, a pogotovo one koje dolaze s pitanjima... a šta'š, ja se ne mogu pretvorit u nešto što nisam . Ali s morem i bez pitanja možeš svašta organizirat, a za samoinjektiranje ti dajem toplu preporuku - ne možeš pogriješiti, a koje logističko olakšanje !

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ma, hvala ti draga...ali ja sam se nadala da ću možda imat rupu od 3dc pa do 8 ili 9. Mislila sam taj lijepi dugi vikend iskoristit.....ma MM jedva čeka me pikat...ide mi na živce . Nije mi bad ić na VV svaki dan na pikanje, jer radim u Vlaškoj. Ah, šta je, tu je.

    Puno ti hvala

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ma, kod mene ti nije baš ta spika....mislim nisam im neki "neuspjeh", nego.....hm, ovo je tema za kavicu....al mislim da smo nas dvije sličan karakter pa mislim da bi me ti dobro skužila..... Imam dojam da je dr. L. malo....hm ne bih ovo ni smjela pisat po forumu, ali recimo da je malo preufuran i meni zamjera što ja nisam.....Ja se baš ne opterećujem previše (bar ne pred njim - doma me hvata kriza), a stekla sam dojam da on više voli kad mu se žene rasplaču, pa on njih tješi...

    Nisam htjela biti zlonamjerna....samo ja nisam takva, pa se malo......eto, to ti je to. Nadam se da me kužiš....

    Niš, hvala ti, a ja ću se potrudit uspostavit bolju komunikaciju sa mojim beloved dr i čučat u zg lipanj i srpanj ...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    sad mi je bad kaj sam ovo napisala....trebala sam na pm
    ako administratorice misle da treba, slobodno nek brišu

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Same here. Stay cool, long live and prosper, a još kad zatrudniš, bit će to jedna... ma ne kava jer onda je nećeš smjeti piti, nego ćemo nazdravit folic plusom 8)

  17. #17
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Ma ne brini se Andiko, sve je ok.
    Inače ako nemaš problema s HS mislim da ćeš na UZV 3.d.c. pa tek onda 9. dan, u međuvremenu gonali kod sestara. Tako je meni bilo u 1. postupku.
    U 2. postupku došla sam na UZV 2. i čini mi se 7.dan pa onda dalje svaki drugi. Tako da ne otkazuješ more jer ćeš imati pauzu sigurno.
    BTW ja isto mislim da Luči ne zna što će sa mnom, 2 hiperstimulacije a ovulacija školska pa još razmišljam o njegovom prijedlogu o drillingu jajnika za koji moj doktor kaže da će mi biti samo gubljenje vremena, da nek idem na laganu stimulaciju samo (do 10 gonala, kaže da je imao puno trudnica s minimalnim brojem gonala). A kako da Lučiju dođem s tom idejom?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    219

    Početno

    Kikic samo ti pitaj- ko pita ne skita , imaj na umu da je to tvoje tijelo i da i dr-ovi ponekad znaju falit.
    Ja sam ti isto na VV imala 30 js i kad sam s Lučijem pričala o drugom pokušaju on meni počeo pričati o IVM ( in vitro maturacija ), svaka čast ali i ja imam normalno svaki mj ovulaciju, imam samo blago policistične jajnike, pa ja odo u Cito, tamo sa 20 gonala imala 20 js, a imam feeling da mi ih daju 10 da bi ih bilo 10.
    U svakom slučaju sretno, andiko tebi sva sreća u postupku!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •