Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Mama i tata - tko sto radi?

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Mama i tata - tko sto radi?

    Evo jos jedne nove teme za razgovor - tko (tata, mama, djed, baka) sto radi sa djecom?

    Tko cita price navecer?
    Tko kupa klinca/klince?
    Tko ide u setnju (kad ne mozete oboje)?
    Tko je dezurni za pjescanik, bicikl, knjiznicu?
    Tko je dezurni za smirivanje kad djecu uhvati zuta minuta?
    Tko ga/ju/ih vodi u vrtic?

    I na kraju: tko prati www.Rodu? Jel ima jos koji tata na ovom Forumu? :?

  2. #2
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    I na kraju: tko prati www.Rodu? Jel ima jos koji tata na ovom Forumu?
    ha, ha, ova ti je dobra :D

    kao prvo, dobro nam dosao. svaki je tata dobrodosao, samo se rijetki jave .
    evo da pokusam odgovoriti na tvoja pitanja, tj. kako je kod nas.
    1. obicno je to mamin posao, iako cesto tata uskoci kada je doma
    2. kupanje je mamina briga
    3. kada je tata doma (MM je pomorac :/ ) onda se trudimo ici svi zajedno u setnju, a ako bas nitko od nas ne moze uskace djed.
    4. pjescanik, bicikl... zaduzen je obicno tata, mama se previse boji nekih stvari pa po njoj djeca nikada ne bi vozila bicikl, spustala se po toboganu i sl.
    5. za smirivanje, ovisi o tome tko je kracih zivaca. nekada ja a nekada MM.
    6. posto MM nije mobilan, opet je ta duznost moja :D .

    eto, toliko od mene , samo da jos recem da mama prati Rodu, tata bas i nema vremena za to. i da, ima jos tatica na forumu iako su u manjini :D .

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    od svih stvari - iskljucivo moje je: dojenje i www.roda

    sve ostalo je zajednicko

    dijelimo poslove kako tko stigne i kako je koga volja.

    1. price cita tko je doma (ja radim uvijek popodne, tako da ja tu privilegiju imam samo dvaput tjedno )

    2. kupanje zimsko je najcesce moje, ljetno najcesce tatino (ja u kupatilu, on preferira vanjski tus u dvoristu )

    3. setamo svi zajedno. ili onaj koji je doma s djecom.

    4. isto kao pod 3.

    5. ovisno o uzroku zute minute. ako je bolest, najcesce ja pomazem. kako rastu, tako i tata dobije svoju porciju

    6. oboje, kako nam odgovara rasporedima

  4. #4
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Tko cita price navecer? Ovisi tko uspavljuje: ili mama ili tata.
    Tko kupa klinca/klince? Ponekad zajedno, ponekad mama, ponekad tata.
    Tko ide u setnju (kad ne mozete oboje)? Podrazumijevam da se ovo pitanje odnosi tko ide s djetetom u šetnju kad ni tata ni mama nisu slobodni. Odgovor je nitko.
    Obično sam ja dežurna za šetnje, a kad smo svi doma, idemo zajedno.
    Tko je dezurni za pjescanik, bicikl, knjiznicu? Mama.
    Tko je dezurni za smirivanje kad djecu uhvati zuta minuta? Mama.
    Tko ga/ju/ih vodi u vrtic? U igraonicu-mama.

    Zasada je stanje takvo jer je mama stalno doma, a tate ima ponekad doma.

  5. #5
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Odlična tema, nema šta :D
    Tko vodi dijete u vrtić-uvijek tata
    Tko čita priče prije spavanja-najčešće mama ali i tata
    Tko smiri dijete kada krene "žuta minuta"-najčešće tata jer mu to nekak bolje ide
    Tko je zadužen za šetnje-obadvoje, sve ovisi koji dan, često zajedno ponekad tata i Tara obave šetnju i kupovinu sami
    Tko je zadužen za bicikle, pješčanike.....-ha, mama
    Tko kupa dijete-mama, često i tata
    Uglavnom, sve radimo zajedno, obzirom da tata ima takav posao da je često odsutan onda mama preuzima veći dio, dok tata ne dođe

  6. #6
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    E bas me veseli dobar odaziv na ovu temu!

    Ja sam vam ostao duzan nas raspored aktivnosti - naravno, i mi radimo koliko mozemo zajedno, no okolnosti nas tjeraju na razne rasporede koji se pak mijenjau kako god se vec situacija okrene.

    I kod nas MZ (to bi valjda trebao biti pandan kratici MM? :? ) ima monopol na dojenje male Zrinke, a primorana ju je i behandlati veci dio dana dok sam ja na poslu,a ja ju obicno dobijem u ruke predvecer da malo odahne krajem dana i odmori zivce i bubnjice ...

    Tko cita price navecer?
    Oboje, no u zadnje vrijeme vise ja jer je obicno u to doba MZ zauzeta Zrinkom i "vecerom"...

    Tko kupa klinca/klince?
    Prije oboje, sad uglavnom ja. A pravom kupanju uvijek predstoji Vedranovo 15-20-minutno brckanje u kadi sa njegovim gumenim i plasticnim figuricama, casicama, ping-pong lopticama, slamcicama i slicnim

    Tko ide u setnju (kad ne mozete oboje)?
    Najcesce ja - imam sjedilacki posao tako da jedva cekam nekakav izgovor da se prosecem ili sjednem na bicikl sa malim (dok mi ga nisu maznuli - bicikl, mislim )

    Tko je dezurni za pjescanik, bicikl, knjiznicu?
    Uglavnom ja (vidi gore), no u stvari nema pravila. Ja uglavnom volim uokolo landrati s malim (ima tamo jedna tema sa zanimljivim mjestima i aktivnostima za klince) i naganjati se s njim biciklom, dok je mama najcesce u blizini kuce.

    Tko je dezurni za smirivanje kad djecu uhvati zuta minuta?
    Kako kad. MZ obicno prije plane kad mali pocne gnjaviti, dok ja imam duzi fitilj, ali zato kad grunem ... onda ona spasava situaciju.

    Tko ga/ju/ih vodi u vrtic?
    Mali je u vrticu tik pored moje firme tako da sam ja "in charge". Na zalost (ili na srecu), to limitira moje radno vrijeme pa onda ponekad moram prvo maloga odvesti kuci pa se vratiti nazad na posao (sto nije bas blizu - 20-tak minuta autom). Na srecu, to se ne desava cesto ...

    I na kraju: tko prati www.Rodu?
    Mama puno cita, a ne pise. Tata tu i tamo cita, ali voli pisati i pitati jer je uvijek radoznao ... 8)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Mi smo i jedan i drugi zaduženi za sve, nema moje ili tvoje....
    1. U krevetu priča priču onaj koji legne s njim....
    2. Nekad ja, nekad MM...ovisi o obavezama koje drugi ima ili o Nikinoj želji...
    3. U šetnju ide onaj koji je slobodan....
    4. Isto kao pod 3...
    5. U vrtić ju vodi u zadnje vrijeme češće tata jer ja radim od 8,30...oni odu prije 8, onda ja još sredim malo kuću, prozračim, izvadim suđe iz mašine....
    6. Ja pratim rodu....MM ponekad škicne...

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mi sve radimo zajedno - jedino je www.roda.hr samo moja ljubav i obaveza!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Mi sve radimo zajedno - jedino je www.roda.hr samo moja ljubav i obaveza!
    ovako i kod nas. uz dodatak, meni je roda ljubav (i lagana ovisnost), muzu ide na zivce...

  10. #10
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    I na kraju: tko prati www.Rodu?

    Samo JA, tata plaća račune za internet!

  11. #11
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Vidim na puno mjesta napisano
    Mi sve radimo zajedno ...
    ...
    Jel to zbilja tako? :/

    Naravno, da oboje rade/radimo sve kad mozemo i stignemo, no bojim se da vam/nam gruba svakodnevica rijetko kad da sansu da oboje odemo na setnju s klincima, uskocimo u pjescanik, okupamo djecu i procitamo pricu (kod nas cita pricu onaj tko ne pere sudje - nema vremena za oboje). Ako zaista uspijevate sve raditi zajedno - svaka cast, divim vam se (perete li i sudje zajedno? ).

    Ne zamjerite na malo ironije - i mi deklarativno oboje radimo sve zajedno, no rijetko kad to zaista i uspijevamo u svakodnevnoj ludnici (posao ceka, mala place i ceka sisu, veliki gnjavi i ceka partnera za igru, telefon zvoni, ves stoji, smece smrdi, biljke zedjaju, spajza trazi popunu ... :shock: ) tako da su se onda iskristalizirale neke "uloge". Vjerujem da vecina obitelji ipak dijeli poslove iz istih razloga (ne zato sto to tako zele, nego moraju) pa me u ovoj temi zanimalo kak to izgleda kod vas.
    [/quote]

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    E, pa ovako:
    mi zajedno stavimo suđe u perilicu dok nam se dijete mota oko nogu;
    zajedno idemo u šetnju jer smo i inače tako malo zajedno da ne propuštamo takve trenutke;
    zajedno objesimo veš (nas dvoje vješamo, ona baca na pod i tako u nedogled);
    zajedno idemo u pješčanik i na ljuljačke, a na klackalicu i ne možemo u manjem broju...
    kad se kupa, nas dvoje sjedimo na rubu kade i špricamo se s njom... ili pjevamo...
    a priču pričamo (čitamo) tako da se sve troje izvalimo na velikom krevetu, tata čita, a mama oponaša zvukove...
    na telefon se uopće ne javljamo - svi znaju da smo poslije 16h "nedostupni" - osim ako se nismo dogovorili drugačije;
    smeće iznosimo ujutro, dok jedno stavlja dijete u sjedalicu, drugo spušta smeće pored ograde;
    cvijeće ne uzgajamo, ali imamo vrt koji njih dvoje kose, a ja ih gađam loptom;
    Zapravo uopće ne kužim da bi i moglo biti drugačije...

  13. #13
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Onda, apricot, svaka cast! :D
    Iako, moram primjetiti da smo i mi radili dosta slicno dok nas je bilo troje - sad nas je cetvero i svi obicaji su se pretumbali naglavce ... :/ a tesko je objasniti maloj gladnoj bebici i zivahnom klipanu koji trazi akciju da bi i tata i mama htjeli malo biti skupa (i sami sa sobom i skupa sa njima).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •