Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Molim vas savjet... RAZVOD

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno Molim vas savjet... RAZVOD

    Dakle, molila bih vas savjet. Radi se o meni izuzetno važnoj osobi. Pokušat ću ne udaviti predugom pričom...

    Dakle, u braku su 20 godina, imaju 19-o godišnje dijete. Ne slažu se već jako, jako dugo. Nestalo je i ljubavi i poštovanja, svega lijepog... odavno. Komunikacija i tvrdoglavost je problem kod obje strane, s tim da je on godinama psihički maltretirao i uništavao nju (nazivao je ništarijom, optuživao da je lijena i tako, sve gore i gore), a ona je bila financijski ovisna o njemu. Žive u malom mjestu, imaju nešto zemlje, uzgajaju životinje, dobar dio toga je na njoj (uz poslove u kući, dijete...), ali to je njemu naravno neusporedivo s poslom koji on radi...
    Ona je konačno našla posao, težak posao za jadne novce, naravno... Ponovno komunicira s ljudima (zvuči glupo, ali vjerujem da bar neke od vas znaju na što mislim ) i neki dan joj je pukao film i rekla mu je da više tako ne može... i nepromišljeno i glupo, mu je rekla da joj se netko sviđa- da ništa nije bilo, ali da ne želi znati da ništa ne može biti zato što su oni u braku... Ovo je bilo totalno bezveze i nepromišljeno, jer ona zna da to nije ljubav i da ništa neće biti, ali joj je to dalo nadu da možda može biti ponovno sretna, jednog dana... Ne znam jel' me kužite?!
    On ne želi mijenjati ovu situaciju, zahtjeva da se pretvaraju i dalje, a ako dođe do razvoda on će reći da je ona nakon 20 godina braka k.... i sl. S jedne strane tvrdi da je bio kod odvjetnika i da sporazumni razvod kod njega ne dolazi u obzir, on želi da svi znaju "kakva je"?! (iako NIŠTA NIJE NAPRAVILA!), a s druge strane želi da je situacija i dalje kao do sada (=grozna, ona je sve mršavija, depresivna i sl.). Btw, prije nekoliko mjeseci je njihovo dijete navodno našlo kompromitirajuće poruke na njegovom mobu, ali on to, naravno, negira.

    Nadam se da nisam udavila, a pošto sam preemotivna, jer se, kao što sam rekla, radi o bliskoj osobi (mogla bih u stvari reći, bliskim osobama), jako sam emotivna pa se nadam da sam bila koliko-toliko razumljiva i objektivna :/

    Molim vas:

    1) Ako on angažira odvjetnika, mora li i ona? Kako to onda ide? (ona financijski stoji dosta loše) Koji je tijek događaja, koje su cca. cifre- znam da je to teško reći, ali ne znam odakle početi...

    2) Može li ta njena glupa izjava biti otežavajuća za nju? Iskreno, ne vidim zašto, jer NIŠTA NIJE NAPRAVILA, samo glasno razmišljala, nepromišljeno

    3) Ona je nasljedila kuću (već su bili vjenčani) u kojoj žive, kako ide podjela imovine?

    4) Bilo kakav savjet je dobrodošao, jer stvarno nemam vremena tražiti okolo, a i ne znam odakle početi...

    Puno hvala

  2. #2
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Uh, daisy, al sam se prepala topicom...

    Ne znam odgovore, al drzim fige da sve ispadne kak je najbolje

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Draga Daisy... vjerujem da ti je grozno što gledaš takve stvari u nekoj obitelji.
    Ma ne znam dal da vrištim kad tako nešto čitam ili plačem... grozno grozno.

    Dakle i ja sam bm znala reći da ću ga zadaviti pa niš od toga na sudu. Toliko o težini te izjave. Naravno da će svi pomislit da je netko šarao pa se zato rastaju, kao nema drugih razloga jer su si divni. Nevjerojatno kako se uloge dobro igraju.

    U svakom slučaju, ako želi izići iz toga a njen ne želi čuti za sporazumni, onda mora uzeti odvjetnika. Osobno iskreno savjetujem da ništa ne potpisuje bez odvjetnika. Ako on kaže da njegov odvjetnik može za njih oboje i to... nikako ne nasjedati... A tarife ovise... ako je manje mjesto, možda je i nešto jeftinije. Ovdje u Zg i po par tisuća kuna za cijelu priču.

    U svakom slučaju

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ma, ne mora niko uzimat nikakvog odvjetnika - on nju samo zastrasuje s tim jer zna da si ga ona ne moze priustiti

    ako se zeli rastati, postupak je sljedeci:

    - napise se tuzba za rastavu braka (daj mi mejl pa cu ti poslati)
    - s tuzbom se ode na opcinski sud, mora se platiti 200 kn pristojba
    - onda sud sazove raspravu
    - pa ih posalje na centar za socijalnu skrb gdje se provodi postupak utvrdjivanja cinjenica (obican razgovor na koji on, ako razvod nije sporazuman, uopce i ne mora doci)
    - cnetar onda svoje rjesenje posalje na sud
    - sud opet zakazuje raspravu i onda se rastanu

    nije uopce grozno i kiomplicirano
    a on - ak oce okolopricat da je k**a on bu to prical bez obzira na sve odvjetnike i sva cuda svijeta - nis ga ne bu sprijecilo

    to je njezin zivot i ako ga ona zeli konacno zivjeti to je njezino pravo

    a sad daj mejl da ti posaljem profi sastavljenu tuzbu (za koju bi inace trebala platit odvjetnika, ali obzirom da je ja imam i sa svima kojima treba je rado dijelim, ne treba)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Uh, daisy, al sam se prepala topicom...

    Ne znam odgovore, al drzim fige da sve ispadne kak je najbolje
    Mony,

    Stea, puno ti hvala! Bojala sam se da će morati odvjetnika Nadam se da će ga ipak moći nagovoriti na sporazumni, iako znam da je on odmah zaigrao na tu kartu upravo zato što zna da ona nema love pa je tako pokušava odgovoriti od svega :?

    Ma stvarno grozno Ja sam stvarno uvijek za razgovor (a s njima i zajedno i pojedinačno sam ih stvarno puno, puno vodila, i plakala puno, kroz godine zbog toga), ali vidim da je ona sve gore (logično ) pa se nadam da će ipak prihvatiti ideju o razvodu, jer se očito situacija neće popraviti- on ne želi popraviti situaciju, samo je pomesti pod tepih i nastaviti žmiriti... Ona sad ima 40 godina i mislim da je bolje da sad to naprave, nego da još čekaju, jer i ovako joj je zdravlje jako narušeno

    Ma ne mogu opisati kako mi je to teška situacija...

  6. #6
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    e da
    zaboravih reci
    za imovinu se podize posebna tuzba i ta nema veze s ovom oko rastave


    nikakve njezine izjave je ne mogu kompromitirati na sudu (btw. ja vjerujem da je i on svasta izjavio... pa kaj onda.. pa moze i ona rec da je on ovo i ono kad smo vec kod toga)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Mukice, puno ti hvala Šaljem ti mail!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Čovječe! Žena je u cvijetu mladosti! Koliko toga pred njom!!!!

  9. #9
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Mukica je sve rekla....
    potpisujem i ja....

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    tu kod nas zene sa 40-42 tek pocinju sa radjanjem djece, ovo joj je stvarno prilika za novi zivot

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Požega
    Postovi
    61

    Početno

    Mukica je sve super napisala, ali ja ću nešto dodati. Ne moraju ići u Centar za socijalnu skrb ako imaju punoljetno dijete. Dakle, ako je dijete starije od 18 godina nema Centra za socijalnu skrb. Samo tužba za razvod braka.
    Isto tako sve njegove prijetnje u pogledu toga da će ju ocrnjeti su nevažne jer u razvodu samo odlučuju o razvodu, nema djece, pa se ne raspravlja o tome kakav je tko u pogledu dodjele djeteta.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno Re: Molim vas savjet... RAZVOD

    Cure su ti već sve rekle, a ja ću samo dodati na ovo:

    Citiraj daisy2005 prvotno napisa
    3) Ona je nasljedila kuću (već su bili vjenčani) u kojoj žive, kako ide podjela imovine?
    Kuća je njena - nasljedstvo je vlastita imovina, a ne bračna stečevina.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Sve je receno, samo jos jedan detalj, ako joj na sudu, znaci pred svjedocima ufura da je k... ili je na bilo koji nacin uvrijedi, istoga momenta moze dignuti tuzbu za uvredu i garant dobiva.

  14. #14
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Samo da napomenem da sam se ja rastala sporazumno i na početku smo dobro funkcionirali (prvih mjesec dana) , a sada sam sve i svašta....
    jer je bivši ljut na mene, jer sam ga stjerala u kut i nema kuda.

    Tako da se nemoj obazirati tko šta priča.
    Glavno da ti i tvoja djeca nađete svoj mir.

    Znaš kako ide ona pjesma: "Pusti selo neka priča....."

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Cure, puno hvala! Mukice, stvarno si mi puno pomogla Sad sam završila pisanje po tvojim obrascima i bilo mi je jako teško ... Grozno kako se ljudi promijene i kako ne žele prihvatiti da brak ne uspijeva sam od sebe, da je neophodno primjereno komunicirati, da guranjem pod tepih ne nastane ništa dobro, nego samo hrpa pod tepihom koju kad-tad treba počistiti.

    Nadam se da će sve biti OK i da će sve proći što bezbolnije, iako se bojim da je realno da će svima biti teško, ali tako je stvarno bolje za sve njih.
    On se nikako ne želi pomiriti da stvarno više takav način "suživota" nema smisla...

    Ne znam treba li navoditi dijete u Zahtjevu za sporazumni razvod/tužbu, s obzirom da je punoljetno? Mislim, ima li smisla pisati s kim će "dijete" živjeti, o viđanju s ocem i alimentaciji, s obzirom da je 19-o dodišnjakinja?

  16. #16
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Ma napiši nije na odmet.
    Jedino što ne?ete morati i?i na pomirenje u centar za socijalnu skrb jer je dijete punoljetno.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Evo me opet...

    Predala je tužbu, ali ljeto je pa sad mora čekati da se svi vrate s GO :/ Ne moram vam ni pričati kako je sad tek situacija nepodnošljiva, žive pod istim krovom, on SVAKU priliku koristi da je psihički uništava Situacija je stvarno alarmantna i psihički je jako, jako loše; nadam se samo da će se nekako uspjeti dići i ponovno pronaći snagu u sebi... Pomažem koliko mogu, živciram se, razgovaram, ali nažalost nismo u istom gradu pa ne mogu svaki dan biti s njom. Dvadeset i nešto godina s nekim, a godine i godine psihičkog zlostavljanja su urodile plodom Ne odustaje od razvoda, iako je povremeno hvata panika od pomisli na "novi život". On joj i dalje u svakoj prilici napomene da je ništarija, k...., da će "je uništavati dok je ne uništi do kraja"... ma grozno! Meni je teško prihvatiti da ona nema ni trunke inata u sebi da mu nešto gadno odgovori, ili da je bar ne dira nakon svega, ali kužim da je to rezultat njegovog "dugogodišnjeg predanog rada" Kćer je uspio pridobiti na svoju stranu, prestrašno kad znaš koliko se ona žrtvovala za nju sve godine i voljela je bezgranično Tužna sam, bijesna, sad i ja nemam apetit, jer se bojim za nju. Treba joj pomoć!

    Uh, udavila sam, da vam što bolje dočaram situaciju, ispričavam se

    E sad, htjela bih da odmah čim završi razvod (nadam se da sobzirom na ovo čekanje neće trajati dugo kad jednom proces krene) podnese što treba za imovinu. Molim vas, možete mi taj dio sad pojasniti:

    1) Što se točno podnosi?
    2) Jel' to traje dugo; jel' može on odugovlačiti? Kuću je, dakle, ona nasljedila, poslije su nadogradili garažu i tak' sredili kuću i okućnicu... Kak' ide ta podjela?
    3) Za tu tužbu treba odvjetnik?
    4) Koliko novaca, okvirno planirati za to (kao što sam rekla, njezina financijska situacija je vrlo loša)?
    5) Molim vas ako imate bilo kakav drugi savjet koji bi joj mogao pomoći...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Ovo je stvarno tužno.... Kako tako strašno boli... Sebe se sjećam, slabe i nemoćne... a joj... Samo joj reci da ne gubi nadu u sebe i da izvuče štogod ima još i krene se boriti jer ovako neće biti dobro za njeno zdravlje... A tek je počela priču sa razvodom...

    Naime, samo ti hoću napomenuti da razdioba imovine je poseban proces a razvod poseban. Tako da se može brzo razvesti ali razdioba imovine može trajati ukoliko se ne dogovore. Iz priloženog mi se čini da će to ići teško. Možda da smisli kakvu matematiku i ponudi je ... npr da on nju isplati ili da ona njega pa da se brže bolje netko odseli jer ovo izgleda katastrofa... A dobro znam kak je to kad netko ko te prezire još po noći hrče kraj tebe...

    Hoću reći da ukoliko ne naprave sporazumnu razdiobu imovine i onda to riješe brzo preko javnog bilježnika, mogle bi se desiti tužbe i žalbe i svašta. Mislim da to ne ide bez odvjetnika....

    Tako je mlada i tako ima još života za uživanje. Može li se ikako financijski odljepiti od njega?

    u svakom slučaju

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Stea, puno ti hvala
    Stvarno je grozno na što se svede odnos dvoje ljudi Ja sam svakodnevno u tome, pokušavam joj biti podrška, ne želim da potone, jer će joj trebati puno snage za sve to...

    Hoću reći da ukoliko ne naprave sporazumnu razdiobu imovine i onda to riješe brzo preko javnog bilježnika, mogle bi se desiti tužbe i žalbe i svašta. Mislim da to ne ide bez odvjetnika....
    Ma da, to je veliki problem, na žalost.Ona s njim uopće ne može razgovarati, on počne s uvredama, prijetnjama... Tvrdi da njemu pripada pola imovine, jer ju je nasljedila dok je bila udana za njega, da su mu tako odvjetnici rekli :? Ja sam zvala pravnu pomoć, ali nisam naglasila ženi da je nasljedila dok je bila u braku, rekla je da je kuća njena, a da se dijeli ono što je naknadno uloženo na pola :/ i da je to njegov dio. Naravno, predložila je da je najbolje rješenje otići do bilježnika i potpisati sporazum, ali nisam sigurna koliko će to biti moguće. Joj, uopće ne mogu vjerovati što se događa, razvod je težak sam po sebi, a onda još kad se ljudi pretvore u takve... ni sama ne znam koju riječ upotrijebiti, a da nije ružna, sve postane noćna mora Ja sam s njim bila jako bliska, a sad uopće ne kontaktiramo, jer sam ja za sve kriva :shock: (zato što pokušavam smiriti situaciju i pomoći da se to riješi što normalnije) Do sada stvarno nisam htjela ništa pričati protiv njega, ali mi to sve teže ide, jer sam stvarno razočarana; ona si ne može priuštiti odvjetnika, a on se ponaša k'o budala (evo, nisam se uspjela iskontrolirati !) Ni ja nemam love, ali bojim se da ću morati platiti nekom odvjetniku bar pravni savjet (čisto da mi objasni sve mogućnosti i savjetuje što se može napraviti), jer joj moram pomoći, a teško je kad nemam pojma o pravu. Ono što sam od besplatnog savjetnika doznala (problem je što njima stalno zvone telefoni pa ne možeš postaviti puno pitanja):
    -ako si nasljedio nekretninu, dijeli se na pola dio koji je naknadno uložen
    -ako se ne možete sporazumno dogovoriti oko podjele, ti ne možeš ništa s nekretninom (ne možeš je prodati, što bi njoj bilo najpametnije), podijeliti se može samo ako on tebe "tužaka" i na kraju se to može svesti na jako malo love, ako sud na kraju prodaje nekretninu (u slučaju da se vi ne dogovorite sami)

    Zar je to stvarno tako :? Ja sam u totalnom šoku bila kad mi je žena rekla; ona je znači potpuno nemoćna i i dalje ovisna o njegovoj dobroj volji, iako više neće biti u braku :shock:

    Nadam se da ovo nije samo moje puko davljenje ovom temom, možda i nekom drugom pomognu informacije...

  20. #20
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Tvrdi da njemu pripada pola imovine, jer ju je nasljedila dok je bila udana za njega,
    bullshit. nasljedstvo ne ide u zajednicku imovinu koja se dijeli

    Ja sam zvala pravnu pomoć, ali nisam naglasila ženi da je nasljedila dok je bila u braku, rekla je da je kuća njena, a da se dijeli ono što je naknadno uloženo na pola
    nema veze - ponavljam. nasljedstvo - cak ako je i u braku pripalo nekome - ne ide u zajednicku imovinu. TO JE NJENO!!!! ako su nesto ulozili onda se taj ulozeni dio dijeli.

    odoh ti sad naci zakonske odredbe pa kopipejstat.

  21. #21
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Sedmi dio

    IMOVINSKI ODNOSI

    I. IMOVINSKI ODNOSI BRAČNIH DRUGOVA


    Članak 247.

    Bračni drugovi mogu imati bračnu stečevinu i vlastitu imovinu.

    1. Bračna stečevina i vlastita imovina

    Članak 248.

    Bračna stečevina je imovina koju su bračni drugovi stekli radom za vrijeme trajanja bračne zajednice ili potječe iz te imovine.

    Članak 249.

    (1) Bračni drugovi su u jednakim dijelovima suvlasnici u bračnoj stečevini, ako nisu drukčije ugovorili.

    (2) Nevjesta i ženik, odnosno bračni drugovi mogu bračnim ugovorom drukčije urediti svoje odnose glede bračne stečevine.

    Članak 250.

    Na bračnu stečevinu primjenjuju se odredbe stvarnog i obveznog prava, ako ovim Zakonom nije drukčije određeno.

    Članak 251.

    Za poslove redovite uprave smatra se da je drugi bračni drug dao svoj pristanak ako se ne dokaže suprotno. Nepostojanje pristanka ne utječe na prava i obveze poštene treće osobe.

    Članak 252.

    Dobitak od igara na sreću bračna je stečevina.

    Članak 253.

    (1) Imovina koju bračni drug ima u trenutku sklapanja braka, ostaje njegova vlastita imovina.

    (2) Vlastita imovina je i imovina koju je bračni drug stekao tijekom bračne zajednice na pravnom temelju različitom od navedenoga u članku 248. ovoga Zakona (nasljeđivanje, darovanje i sl.).

    Članak 254.

    (1) Autorsko djelo je vlastita imovina onoga bračnog druga koji ga je stvorio.

    (2) Imovinska korist od autorskog prava i autorskom pravu srodnih prava ostvarena tijekom bračne zajednice bračna je stečevina.

    2. Bračni ugovor

    Članak 255.

    (1) Bračnim ugovorom mogu se urediti imovinskopravni odnosi na postojećoj ili budućoj imovini.

    (2) Prema trećim osobama uglavci o upravi ili raspolaganju imovinom imaju pravni učinak ako su upisani u zemljišne knjige, odnosno u javne upisnike kod kojih je upis nužan za stjecanje prava ili se stvar ne može rabiti bez takva upisa.

    (3) Bračni ugovor sklapa se u pisanom obliku, a potpisi bračnih drugova moraju biti ovjereni.

    Članak 256.

    Umjesto bračnog druga koji je lišen poslovne sposobnosti bračni ugovor može sklopiti njegov skrbnik s prethodnim odobrenjem centra za socijalnu skrb.

    Članak 257.

    Nije dopušteno bračnim ugovorom uglaviti primjenu stranog prava na imovinskopravne odnose.
    objasnjavam... bracna stecevina je sve sto su dvoje supruznika za VRIJEME BRAKA stekli, svako prema svojim mogucnostima (znaci svejedno je ako on zaradjuje kao donald trump a ona sjedi doma i vrti palcevima i forumari po rodi ). sve se stavlja na "jednu gomilu" i dijeli na pola. u bracnu stecevinu NE ULAZI sve ono sto je svatko od njih stekao PRIJE BRAKA (bilo svojim radom, bilo poklonom tj. nasljedstvom) ili ako je ZA VRIJEME BRAKA stekao nesto "ne-svojim radom", sto znaci poklonjeno ili nasljedjeno. kuzis?

    moj savjet je da se tvoja frendica ne da izmanipulirati od supruga i uzme si dobrog odvjetnika. moram jos jednom procitati cijeli topic pa ti dam jos savjete... ja ti samo dobro znam teoriju, al s hrvatskom praksom sam na tananim nozicama... tako da ne znam jel tocno ovo sve sto ti je pravni savjetnik rekao (ovo da nista ne moze)... mozda bih ti mogla preporucit i odvjetnika.

    nadam se da sam ti mogla pomoci. u svakom slucaju TIP NIJE U PRAVU, ako misli da ima pola na kucu.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj daisy2005 prvotno napisa
    Ja sam zvala pravnu pomoć, ali nisam naglasila ženi da je nasljedila dok je bila u braku, rekla je da je kuća njena, a da se dijeli ono što je naknadno uloženo na pola :/ i da je to njegov dio.
    Da i ne. On naknadnim ulaganjem na nekretninu koju je ona nasljedila (da, ta nekretnina je njena vlastita imovina, neovisno o tome što je nasljeđena za vrijeme trajanja bračne zajendice) ne može steći suvlasnički udio već samo eventualno pravo na naknadu štete (ak ćeš trebati točan članak iz ZAkona o vlasništvu ... javim)


    Citiraj daisy2005 prvotno napisa
    -ako se ne možete sporazumno dogovoriti oko podjele, ti ne možeš ništa s nekretninom (ne možeš je prodati, što bi njoj bilo najpametnije), podijeliti se može samo ako on tebe "tužaka" i na kraju se to može svesti na jako malo love, ako sud na kraju prodaje nekretninu (u slučaju da se vi ne dogovorite sami)
    Ovo baš ne kužim.

    Ona je u ovom trenu vlasnik nekretnine i može s njom šta je volja. Problem nastaje ako on pokrene spor i traži zabilježbu tog spora.I onda se nekretnina može prodati, ali će jako teško naći nekoga da ju kupi jer će potencijalnom kupcu biti jasno vidljivo da se vodi spor oko te nekretnine.

  23. #23
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ajme... napisala sam post i sve mi se obrisalo...

    samo htjedoh reci ovo: nek se tvoja prijateljica NE DA OBESHRABRITI, jer on to i pokusava sa svojim ruznim rijecima i prijetnjama. on kuzi da je ona odlucna i pokusava sve sto moze da je nagovori na ostanak. nek iskoristi tu snagu i nek se oslobodi tog zatvora. a kci ce jednog dana itekako shvatiti sve... samo treba vremena.

    moj savjet: uopce se ne upustati u razgovor s njim. ako si uzme odvjetnika reci mu: slusaj stari, niti ti niti ja znamo o tome nesto, a imamo odvjetnike koje placamo za skupe novce - pa nek oni o svemu vode brigu. STO VISE IZBJEGAVATI KONFLIKTE jer oni ionako nista ne donose. on se nece promjeniti ako mu ona i objasni pravnu situaciju. kao da ce je htjeti poslusati. sto vise izbjegavati kontakte s njim, nek se okrene nekom hobiju, nek nadje nesto cisto da malo odmori dusu i da se odvoji od te negativne energije koja isijava iz njega.

    sretno!

    ne može steći suvlasnički udio već samo eventualno pravo na naknadu štete
    potpisujem.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Ne znam kak' dručkije reći, a ne bih da zvuči "reda radi"... PUNO VAM HVALA NA POMOĆI

    moj savjet: uopce se ne upustati u razgovor s njim. ako si uzme odvjetnika reci mu: slusaj stari, niti ti niti ja znamo o tome nesto, a imamo odvjetnike koje placamo za skupe novce - pa nek oni o svemu vode brigu. STO VISE IZBJEGAVATI KONFLIKTE jer oni ionako nista ne donose. on se nece promjeniti ako mu ona i objasni pravnu situaciju. kao da ce je htjeti poslusati. sto vise izbjegavati kontakte s njim, nek se okrene nekom hobiju, nek nadje nesto cisto da malo odmori dusu i da se odvoji od te negativne energije koja isijava iz njega.
    MC, to joj ja stalno govorim, jer znam da je teško, ali stvarno nema smisla na to trošiti energiju, nadam se da će se uspjeti okrenuti sebi i doslovno raditi na sebi, jer možeš si misliti kak' je kad se udaš s 19, živiš 21 godinu s nekim, od toga dugi niz godina jako nesretan, a nikako naći snage za prekinuti začarani krug :/ Jako je teško

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Citiraj daisy2005 prvotno napisa
    , jer možeš si misliti kak' je kad se udaš s 19, živiš 21 godinu s nekim, od toga dugi niz godina jako nesretan, a nikako naći snage za prekinuti začarani krug :/ Jako je teško

    E kad ne zna što je iza začarane crte.... A kad joj netko priča onda ne vjeruje.... Treba znat živjet život...

    Ma ne cvjetaju ruže po cesti, teško je, ali se zna pravac...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Stea

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Mukica pisem preko moba jer dr opcije nemam.hitno mi treba predlozak za razvod braka..i molim.savjet ako znate dali u tuzbi treba navesti ako su djeca punoljetna s kojim ce roditeljom zivjeti.hvala

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj boljesutra prvotno napisa Vidi poruku
    Mukica pisem preko moba jer dr opcije nemam.hitno mi treba predlozak za razvod braka..i molim.savjet ako znate dali u tuzbi treba navesti ako su djeca punoljetna s kojim ce roditeljom zivjeti.hvala
    obzirom da su djeca punoljetna, imaju poslovnu sposobnost i ne povjeravaju se roditeljima na njegu i odgoj., tako da se njih u tužbi samo konstatira sa njihovim podacima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •