Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Neplodnost muškaraca

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno Neplodnost muškaraca

    Pozdrav, da li je netko čuo za to ?..ima iskustva? Thanks...
    Prirodni astaksantin poboljšava kvalitetu sjemena neplodnih muškaraca

    Dvoslijepo kliničko istraživanje s kontrolom placebo efekta pokazalo je da prirodni astaksantin iz alge Haematococcus povećava plodnost neplodnih muškaraca. Prethodno je dokazano da prirodni astaksantin povećava plodnost mužjaka životinja, kao što su veprovi i pastusi. Istraživanje je provedeno na muškarcima kod kojih je dokazana neplodnost zbog nenormalne (patološke) kvalitete sperme. Eksperimentalna skupina primala je 16 mg prirodnog astaksantina dnevno u periodu od tri mjeseca, što je dovelo do povećanja broja začeća od 478% u odnosu na placebo grupu. Znanstvenici su zaključili da je uzimanjem prirodnog astaksantina došlo do poboljšanja kvalitete spermija, što je prihvaćeno kao zadovoljavajuće objašnjenje povećane učestalosti začeća.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    ....zaboravila...ovdje je web stranica...http://www.biovega.hr/Default.aspx?tabid=120


  3. #3
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Uh znamo mi sve o tome i još ponešto ali na trudu!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    mummy_s zelis reci da u praksi i ne pomaze bas ili? :? bas steta... :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    VT
    Postovi
    252

    Početno

    ma više ne znamo kuda bi se okrenuli od svih danih mogućnosti- postupaka, tableta, čajeva, homeopat.kuglica, bokserica...........
    posebno kada dobijemo informacije o nečemu do čega je teže doći ili će se kod primjenjivati tek.......
    ... malo me sve to već umara, posebno kad moraš M malokoc više ubjeđivati....... jer.......

  6. #6
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Ne znam da li znaš... astaxantin je glavni sastojak Bioastina

    U našem slučaju nije pomogao.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    thanks na odgovorima....suzzy...znam da se inace prodaje kao bio astin, ali nismo ga još probali, a i ne vjerujem da bi u našem slučaju bilo pomoći...nažalost... :/

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    imas ga za kupiti u apoteci astaxantiin od 2mg od tvinlaba

  9. #9
    Kaća avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    78

    Početno

    pozdrav
    ne znam jel slučajnost, ali nakon 3 mjeseca Bioastina (i jos nekih sitnica.. cink, selen..) s dijagnozom MM asthenotheratozoospermija ja trudna prirodnim putem... kako? ne pitajte.. ??? sutra 16 tjedana
    znaci ima tu nesto..

  10. #10
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Da čini se da kod "lakših" oblika muške neplodnosti uzimanje vitamina bioastina cinka selena bakra đumbira čajeva kojekakvih, ipak ima pozitivnih pomaka. Nažalost kod nas koji smo u puno lošijem stanju malo toga pomaže. nama sad treba čudo. Jedan John Travolta s krilima bi bio OK (ako se sjećate filma Michael)

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    201

    Početno

    Nama ništa nije pomoglo, čak ni Bioastin.
    Lažem...pomoglo nam je: VV i dr.L

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    82

    Početno

    MM je koristio Bioastin, L Karnitin, cink, selen, E vitamin, doduše samo mjesec dana, rezultat je povećan ukupan broj spermija, no ne progresivno pokretnih, možda sam samo krivo protumačila vrlo šture nove nalaze.
    Jedini problem je što to sve skupa dosta košta, ali vrijedi pokušati.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    50

    Početno

    MM je pio bioastin, selen, cink, c vitamin, Q10, maca potent, l karnitin 3 mjeseca i spermiogram nije bio ništa bolji. Sad smo u postupku za ICSI.
    Vrijedi pokušati ako još niste spremni za neku od metoda potpomognute oplodnje, jer je bilo cura koje su tako ostvarile trudnoću. nažalost kod nas je to bio gubitak vremena, to nam je i doktor rekao, ali MM nije to mogao tada prihvatiti.
    Želim vam puno sreće!

  14. #14
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    MM isto pije sve te vitamine unatoc uzasnoj dijagnozi... morala sam znat da sam sve pokusala... javim rezultate

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    poli mora
    Postovi
    186

    Početno

    cure puno Vam hvala na savjetima i na Vasim iskustvima... bez obzira na uzasnu dijagnozu MM on bi opet pokusao nesto piti jer bez obzira na deleciju y kromosoma, kad je pio selen+vitamin E, magnezij i vitamin c, naslo se svega par komada spermica, iako im morfologija nije bila Bog zna sta, zato smo razmisljalji da ako netko ima iskustva s tim da bi ipak pokusali sa bioastinom...u svakom slucaju ne moze skoditi...a i za spirulinu sam cula da pomaze :? iako evo iz nova ljudski je organizam veoma cudan i ima stvari koje medicinski je tesko objasniti..a mi ih pripisujemo cudima, koja se ipak nekome i dogadjaju....za cure koje ne prate forum posvojenja djeteta, evo jedno cudo~ljubim cokoladu~ koje je meni ipak dalo snage i nade da se cuda ipak dogadjaju, i da nikad, ali bas nikad, ne treba gubiti nadu... ...
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=42694

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    45

    Početno

    Bok....

    mm. je koristio sve što su cure napisale...čak i bioastin....došlo je do nekakvog pomaka....ali svejedno moramo na IVF ili ISCI...liječnici su mu rekli da ne može ništa od toga štetiti ali neće puno niti pomoći...

    ...ništa ne gubiš ako probate...a svaki organizam je ionako različit...možda upali....žalim ti sreću....

    pozdrav....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •