Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Bol u nogama

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno Bol u nogama

    Pozdrav svima!

    Magi ima 4ipo godine i vec neko vrijeme (oko godinu dana) se tuzi na bol u nogama. Bol nije svakodnevna vec kao da dolazi u valovima, recimo mjesecno 2-3 puta, a traje dan-dva. Nisam uspjela pronaci nikakve poveznice s recimo tjelesnom aktinoscu ili nekim ozljedama, pa cak nije uvijek isto bolno mjesto, ponekad se zali da je boli list, ponekad straznja strana koljena ili bedro. Vecinom pomaze masaza bolnog mjesta, a ponekad moramo pribjeci i plicetu...
    Spominjala sam pedici vise puta, ali ona svak put kaze da to djecu znaju boliti tetive od rasta...
    Jel neko ima slican problem?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    I mene su kao dijete boljele noge, najvise se sjecam u predjelu koljena, isto su rekli da je od rasta.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Da, isto tako i kod mog Karla, zna ga boljeti tak da se plače, rekli smo dr., kaže da je to zbog rasta. Nije ništa za brinuti.

  4. #4
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mene su tako noge boljele od rodjenja -uglavnom koljena- i na kraju na pregledu kod ortopeda na uzv-u je utvrdjeno da MI ZGLOB KOLJENA nije razvijen kako treba!!
    trebam vjezbati i ucvrscivat misice koje ce mi pridrzavat casicu koljena na mjestu

  5. #5
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Kod mog Karla isto boli rist stopala, ono uzvišenje...tako da se probudi i plače i to prođe...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    I mi smo ovo prosle, i isla sam sa S. ortopedu i sve se pokazalo OK, rekao je da dijete raste i da neki klinci imaju takve bolove, ali s vremenom prode i evo nakon 8 mjeseci svakodnevnih bolova, kaze da je vise ne boli, a iskreno bas se izduzila

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno

    ajd odmah mi je malo lakse al ipak sam je narucila kod ortopeda, vise zbog nogica u X, pa cemo i tu bol spomenuti!

  8. #8
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Našeg Luku znaju često boljeti nogice, ali samo noću... doslovno ima grčeve, počelo je nakon dana u kojima recimo nije soavao, ili bi se preforsirao, pedica je rekla da je zbog pređene klilometraže, no nije na odmet i ortopeda poslušati

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    kvarner
    Postovi
    207

    Početno

    i lara se zna cesto zaliti da ju bole noge. sjecam se da su mi kao maloj uvijek govorili da to znaci da rastem

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    I mog D. su često boljele noge, s tim da smo zaključili da se radi o grču u nogama. Pitala sam pedijatricu o čestim grčevima, i samo je preporučila da kad se igra na podu sjedi po "turski", a ne da kleči. I zaista, od tad D. pazi kako sjedi i više se ne sjećam kad je zadnji puta imao grč. JD. još i mene zna upozoriti da ne sjedim tako jer ću dobiti grč.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Snowflake prvotno napisa
    I mog D. su često boljele noge, s tim da smo zaključili da se radi o grču u nogama. Pitala sam pedijatricu o čestim grčevima, i samo je preporučila da kad se igra na podu sjedi po "turski", a ne da kleči. I zaista, od tad D. pazi kako sjedi i više se ne sjećam kad je zadnji puta imao grč. JD. još i mene zna upozoriti da ne sjedim tako jer ću dobiti grč.
    Ovo je i moje iskustvo, tj. iz vlastitog djetinjstva.

    S time da je kod mene bol u nogama bila (i danas jest) izravno povezana s jako spuštenim (praktički ravnim) stopalima.
    Naslušala sam se priča o "bolovima rasta" i slično, ali da se moje dijete kronično žali na bolove u nogama, mislim da bismo otišli ortopedu.

  12. #12
    Lora163 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno

    MM je isto imao grozne bolove u nogama ( najčešće listovima ) dok je bio klinac - pedijatri rekli od rasta

    danas taj isti problem imamo s Karlom
    ne boli ga svaki dan, ali kad boli, viče od boli

    nadam se da će ih brzo proći


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •