Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 244

Tema: Vitex za neplodnost, ublazavanje pms-a i klimakterija

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    61

    Početno

    Cure, imam i ja pitanjce!

    Pijem vitex mjesec dana, uz to vrkutu i marulju, i danas mi je 32dc i još nisam dobila M. :?
    Da li se nekome od vas dogodilo da vam se produžio ciklus poslije ove kombinacije?
    Inače, sve drugo je savršeno, spotting sam imala samo tri dana i to sredinom ciklusa. (Inače od 14dc do kraja spotting)
    Tako da sam zaista oduševljena kombinacijom čajeva i vitexa :D


  2. #52
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    zara a koliki su ti ciklusi inače, i jesu redoviti ili? test možda?

  3. #53
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    zara51, i meni je to sumnjivo... taj spotting, hm hm...
    Kad misliš raditi test?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    i ja sad od jučer (16.dc) imam taj krvavi sluzavi iscjedak :?
    O nije bila (vidi FeFe) pa neznam dal bude sad il kaj?
    il je opet nebude?
    ako je ovulacijsko, dal je moguće da počne 2-3 dana prije O?
    kaj ima kod vas cura novo koje isto imate tak problem?

    al sve mi se čini da će meni uskoro doći M

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    61

    Početno

    Rominka
    zara a koliki su ti ciklusi inače, i jesu redoviti ili? test možda?
    Ciklusi su mi od 25-29 dana, tak da se i malo je produžio ciklus.
    Jučer sam se testirala 31dc, i negativan je
    Jedino ne znam da li je to prerano, kaže BBT da mi je O bila 17dc.
    Pa sad ne znam da li da ponavljam ili ne, obzirom da i temp pada :?


  6. #56
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    ja definitivno odustajem od tinkture vitexa jerbo mi nista nije pomogla, i prebacujem se na Encijan pa da probam s njim...

  7. #57
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Cure, jel smijem piti Vitex i B6 zajedno?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja ih pijem zajedno...shvatila sam da se Vitex ne smije piti jedino uz hormonalnu terapiju... :/

  9. #59
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Ja ih pijem zajedno...shvatila sam da se Vitex ne smije piti jedino uz hormonalnu terapiju... :/
    I ja sam tako shvatila ali nisam bila sasvim sigurna pa bolje da pitam...
    Hvala!

  10. #60
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ali može uz dabrostan.

  11. #61
    silvestra

    Početno

    Vidim da su iskustva s vitexom razlicita ja bi pocela danas piti ali u obliku caja priznajem da me malo strah jer kod mene je ocito problem u anovulatornim ciklusima pa dali on pomaze i u tome?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    silvestra draga, ak imaš anovulatorne ciklluse, štetit ti neće
    možeš probati, ako imaš strpljenja toliko čekati.....
    meni su se primjerice sa Dabrostonom hormoni pokrenuli i dobivala sam ovulacije nakon nekog vremena, a možda i tebi treba nadomjestak progesterona, pa ti se nekaj trgne u tijelu....
    al svakako probaj vitex čaj.....

  13. #63
    silvestra

    Početno

    Imas pp dali su mi Prefemin pa ako mi mozes nesto prevest
    Hvala

  14. #64
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Ali može uz dabrostan.
    Sad baš razmišljam o kombinaciji vitex-dabrostan. Ima li smisla obzirom da sam vitex pila isključivo radi progesterona?
    Ovulacije su mi redovite.

  15. #65
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Kako radi progesterona?

    Mislim on djeluje na sniženje prolaktina, pa se time progesteron valjda ne gubi, radi toga?

    Ja sam imala povišen prolaktin, ali mi je progesteron bio jako dobar, ali dok to nisam saznala pila sam njega i dabrostan paralelno.

  16. #66
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Indi, čitala sam da je vitex odlično snižava prolaktin a povećava progesteron.
    Prolaktin nikad nisam provjeravala, nemam nikakvih simptoma da bi bio povišen (iako nije pravilo) tako da sam ga pila zbog kratke lutealne faze tj. da mi podigne razinu progesterona.

    Misliš da ne bi trebala prestati s vitex-om?

  17. #67
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Povećani prolaktin utječe na to da se smanji progesteron, koliko znam, a vitex djeluje da se smanji prolaktin, pa se onda progesteron samim time uravnoteži.
    Ja bih na tvom mjestu radije pila vrkutu (znam da o njoj stalno popujem ), ali ona uravnotežuje sve hromone, pa samim time i progesteron i s obzirom da vjerojatno nemaš povišen prolaktin, radije onda pij nju jer ona djeluje, kao što rekoh, na sve hormone, a i ima i druge povoljne učinke.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    pa zar vitex ne uravnotezuje sve hormone??..ja sam citala da on dijeluje na hipofizu i tako u ravnotezu vraca sve hormone..a kako djeluje vrkuta?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    mogu li se istovremeno piti kapsule vitexa i caj od vrkute??..za bolji efekt za svaki slucaj..

  20. #70
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Indi, prihvaćam tvoj savjet i nastavljam s vrkutom

    zaruljica, možeš piti to dvoje zajedno

  21. #71
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Žaruljice istina, ali moje je iskustvo da mi je vrkuta puno brže uravnotežila ciklus, nego vitex. Ali možda je to sve od osobe do osobe jer nekim curama vitex je zbrčka ciklus, dok je meni pomogao.

    A kao što je Suzzy rekla, možeš to dvoje i skupa piti.

  22. #72
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Planiram opet da se vratim na Vitex , medjutim 1 tab. od 40mg Vitex-a u Svedskoj sadrzi 180mg susene konopljike .

    Koliko ja treba da pijem tih tableta dnevno ?

    1 ...2...3...????????

  23. #73
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    kod nas je jedna tableta 345mg pa racunaj (a pije se jedna dnevno)

  24. #74
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    a ja pila od Solaray koji ima 400mg i kaže da se pije do 6 dnevno
    nikad mi nije bilo jasno to doziranje... čega uopće ima u pojedinoj kapsuli i koliko :/

  25. #75
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj Suzzy prvotno napisa
    a ja pila od Solaray koji ima 400mg i kaže da se pije do 6 dnevno
    nikad mi nije bilo jasno to doziranje... čega uopće ima u pojedinoj kapsuli i koliko :/
    Ni meni nije jasno .Znam da sam pila 3 mjeseca 1 dnevno i nista se nije dogodilo . Poslije sam pricala sa pujicom i rekla mi je da je kod vas veca doza . Sad bih se vratila na Vitex , a nis ne kontam .. :?

    Na sajtu klinike harni pise 3x 40mg , ali koliko ima susene konopljike tu ...pojma nemam ...

  26. #76
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    ovaj odgovor ja ne kuzim

    http://www.encian.hr/index.php?izbor...3659273d5b38b6

    Kadauna
    Postovana, zanima me koncentracija agnuscastusa u Vasem proizvodu PMS free. Naime znam da je za regulaciju menstruacije, a u vidu povecanja fertilnosti kod zene preporucljivo uzeti 30-40 mg dnevno. Inace imam povecan DHEA-S i granicno povecan prolaktin, te se nadam da ce mi agnus castus pomoci u regulaciji ova dva hormona. Kako na PMS free-u pise da 1 kapsual sadrzi 345 mg agnus castusa, zanima me da li je to stvarno 10x veca koncentracija od preporucene? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. Kadauna
    29/07/2006

    Jedan kapsula PMS-free sadrži 300 mg konopljike (agnus castus), u ovom preparatu ovaj ekstrakt je standardiziran na 20:1 agnus castusa koji se može uzimati u većim količinama. Doza od 30-40 mg odnosi se na tekući alkoholni ekstrakt.

    Znaci da mogu popiti i 2 ili
    Trenutno nis vise ne kuzim

    Nakon tinkture se nista nije desilo pa me bas interesira oce li ovo ista pomoci...

  27. #77
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Danas sam dobila nalaze koje neću ponavljati da ne davim...na pdf - prolaktin...su...kad sam vas isčitala idem i ja po PMs free.....samo me zanima jel itko imao kakvih problema i nuspojava od toga...pošto se pije na tašte...ja imala čir na želucu i imam gastritis pa me frka a ne krene i želudac uz sve... :?

  28. #78
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    meni su jedine nuspojave od pms free bolne cike odmah nakon O i to je sve

  29. #79
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    ...ma super :D ...ima MM veelike obloge - tj. ruke pa će bol nestati...idem u kupnju odmaaaahh......thx RODICE

  30. #80
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa
    Danas sam dobila nalaze koje neću ponavljati da ne davim...na pdf - prolaktin...su...kad sam vas isčitala idem i ja po PMs free.....samo me zanima jel itko imao kakvih problema i nuspojava od toga...pošto se pije na tašte...ja imala čir na želucu i imam gastritis pa me frka a ne krene i želudac uz sve... :?
    ja imam iste probleme i sve mi zivo skodi sto pojedem , ali sa vitexom nisam imala problema, a pila sam ga na prazan zeludac .Pij ga slobodno sto se toga tice

  31. #81
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Betty...spase moj ...meni želudac na sve reagira pa me svega frka....nekada nije bitno jel na biljnoj bazi ili ne...ako TI kažeš da je ok...nema beda...samo je bed što nema kod nas u apoteci...pa naručila i sada čekam......sve nešto čekam u zadnje vrijeme..... .....

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    sta se tice koncentracije vitexa u pojedinim tabletama, izgleda da ovisi o jacini ekstrakta..o cemu ta jacina ovisi, ne znam..ali i gledala sam nesto na netu i izgleda da je tih 400mg od solaraya puno slabije od 345mg od enciana....kod enciana je ektrakt ploda i to 20:1 ili sta li je vec objasnjeno.. tako da, ako se ne razumimo u to, treba piti po uputi, a nista od racunanja..
    mislim da bi se od enciana mogle piti i 2 na dan..vidila sam da je jedna cura ovde tako pila i nista joj nije bilo [/quote]

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Alo curke, pomagajte. Evo danas 21. DC, i jedna smeđa točkica na gaćicama. Pijem PMS free od 3. DC i marulju i vrkutu i sva ta čuda. Nije mi valjda taj PMS free zbrčkao ciklus... A baš sam si mislila kako je super da ne osjećam napetost u grudima.

    Nadam se da je možda i implantacijsko, jer mi je 14. DC bio pozitivan LH testić... A dolje me neš propada i pika. Al kakve sam sreće, meni je naštetilo to čudo. Koja su vaša iskustva, netko je rekao da je imao spotting tjedan dana od tog vitexa, negdje sam pročitala, ali sad ne mogu naći. Jeste imale neke simptome PMS-a pritom, tipa napetost u grudima?

    Hvala.

    P.S. u biti ne znam jel imam pitanje, il sam samo sumanuta pa laprdam bez veze. sori.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj matsa prvotno napisa
    A dolje me neš propada i pika.
    Niš ne propada, nego probada. al shvatile ste.

  35. #85
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Od vitexa sam imala napete grudi skoro citav ciklus

    Meni sve to zajdno lici na implantacijsko . Posebno ako sutra ne bude nista na gacicama .
    Drzim fige za plus

    Vtexu treba 3 mjeseca otprilike da pocne da djeluje .

  36. #86
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj matsa prvotno napisa
    Nadam se da je možda i implantacijsko, jer mi je 14. DC bio pozitivan LH testić... A dolje me neš propada i pika. Al kakve sam sreće, meni je naštetilo to čudo. Koja su vaša iskustva, netko je rekao da je imao spotting tjedan dana od tog vitexa, negdje sam pročitala, ali sad ne mogu naći. Jeste imale neke simptome PMS-a pritom, tipa napetost u grudima?
    vjerojatno je onda nesto tipa implantacijsko, od vitexa ti nije jer kako kaze i Betty - vitexu treba 3 mjeseca da pocne djelovat i da se osjeti razlika

    plus, bolne cicke ja imam otkad pijem vitex, prije nisam imala, tako da je i to moguca nuspojava od njega

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Hvala curke, riječi vam se pozlatile

    javim se ovih dana s raportom oko daljnjih zbivanja, ako ih bude.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Evo mojih vitex simptoma

    1.jaaako bolne grudi odmah poslije O sve do dan pred M
    2.lagani spotting dan pred M(inače ga nemam nikad) :? :? :?
    3.malo ublaženi PMS(nisam bila u depri tri četiri dana već sam samo jedan dan bila smanjeno ubrojiva)

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Sve se žalite na bolne grudi od vitexa. Pa ne bi li vitex, odn. pms free, odn. konopljika upravo trebala uravnotežiti hormone na način da smanji lučenje prolaktina, uravnoteži time progesteron čiji manjak (kako mi je rekla moja gin) uzrokuje napetost u grudima i spotting... JA sam inače gotovo svaki ciklus imala jako bolne grudi. ovaj ciklus ništa.

    i sama uputstva na pms free kažu:

    Konopljika inhibira lučenje prolaktina iz hipofize. Prolaktin je hormon čije je lučenje prirodno povećano tijekom trudnoće. Neprikladno povećano lučenje prolaktina može biti značajan faktor kod bolne napetosti u dojkama, kao i kod ostalih simptoma PMS-a. Ova biljka djeluje i na povećanje nivoa progesterona Konopljika sadrži iridoglikozide: agnusid, aucubin, eurostosid, flavone: casticin, isovitexin, orientin. Konopljika povećava produkciju LH i blago inhibira otpuštanje FSH, što rezultira promjenom omjera estrogen/progesteron u korist progesterona. Prema tome ovo povećanje razine progesterona je indirektno i različito je od djelovanja ostalih fitoestrogena (Black cohosh) koji se direktno vežu na estrogenske receptore.

  40. #90
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj matsa prvotno napisa
    Sve se žalite na bolne grudi od vitexa. Pa ne bi li vitex, odn. pms free, odn. konopljika upravo trebala uravnotežiti hormone na način da smanji lučenje prolaktina, uravnoteži time progesteron čiji manjak (kako mi je rekla moja gin) uzrokuje napetost u grudima i spotting... JA sam inače gotovo svaki ciklus imala jako bolne grudi. ovaj ciklus ništa.

    i sama uputstva na pms free kažu:

    Konopljika inhibira lučenje prolaktina iz hipofize. Prolaktin je hormon čije je lučenje prirodno povećano tijekom trudnoće. Neprikladno povećano lučenje prolaktina može biti značajan faktor kod bolne napetosti u dojkama, kao i kod ostalih simptoma PMS-a. Ova biljka djeluje i na povećanje nivoa progesterona Konopljika sadrži iridoglikozide: agnusid, aucubin, eurostosid, flavone: casticin, isovitexin, orientin. Konopljika povećava produkciju LH i blago inhibira otpuštanje FSH, što rezultira promjenom omjera estrogen/progesteron u korist progesterona. Prema tome ovo povećanje razine progesterona je indirektno i različito je od djelovanja ostalih fitoestrogena (Black cohosh) koji se direktno vežu na estrogenske receptore.

    Uh ...ima tu puno stvari koje uslovljavaju jedna drugu , ali
    pokusacu sto krace mogu ..

    Razlika je u efektima kod zena koje ga koriste da bi ublazile PMS ( jako bolne grudi , povracanja , nervozu , znojenje , bolove prije menstruacija , nadutost , depresija , umor , ) i efektima kod zena koje imaju hormonski poremecaj a zele da zatrudne.
    Zene kojima je prvenstveno namjenjen PMS -free imaju izrazen PMS . PMS nekim zenama bukvalno onemogucava da pravilno funcionisu . One cesto i nemaju problema sa povisenim prolaktinom. Kod zena koje imaju izrazen PMS jedino je hormonskom analizom moguce dokazati o kakvoj se dominaciji radi . Da li je u pitanju dominacija progesterona nad estrogenom ili estrogena nad progesteronom . Nekad jedan od tih hormona moze biti prenizak .Ne mora da znaci da je dominacija uzrokovana povisenjem . Oba hormona uticu na PMS simptome i sto je najvaznije ne uticu kod svake zene isto , to je ekstremno individulano . Estrogen npr. koji utice na nervozu i osjecaj nadutosti ,(u istom omjeru kod dvije zene ) kod jedne ce proizvesti te simptome , dok kod druge nece .
    Ono sto ce vitex napraviti je BALANS .


    Zene koje koriste PMS-free radi sto kvalitetnije hormonske slike koja ce im pomoci da zatrudne cesto imaju povisen prolaktin .
    U ciklusima zena koje zele da zatrudne to je problem . Prolaktin utice na pravilan odnos estrogen/progesteron i samim tim zena vec ima par problema : prekratke cikluse , kasnije ovulacije , nepravilne cikluse , anovulatorne cikluse , tezu implantaciju .
    Ako i dolazi do ovulacije , zuto tijelo je nekvalitetno i ne proizvodi dovoljno progesterona ,dolazi do dominacije estrogena , pa samim tim nema sansu da se implantira . Zbog nedovolnog lucenja progesterona u startu , koji sa danima sve vise opada , dolazi do spottinga par dana prije dana ocekivane M . Nekad cak dan iza ovulacije . Samo 20 % svih zena u svijetu ima taj problem .
    Od tih 20% , 80 % zena se "trudi" da ostvari trudnocu .

    Ne bih ja bas rekla da manjak progesterona za rezultat ima bolne grudi . Sto vise progesterona - napetije grudi . Cesto su ispuhane , neosjetljive grudi neki odokativni dokaz da ovulacija nije bila ili da je bila nekvalitetna . Spotting par dana nakon O je siguran znak da nesto sa hormonima nije kako treba.Spotting dan pred M je normalna pojava . Ako Vitexom blokiramo lucenje prolaktina , ne mora da znaci da cemo povisiti progesteron , mada je najcesce tako . Neke zene uprkos sto im je prolaktin u granicama normale i dalje spottingiraju.

    U stvari tesko je napraviti paralelu izmedju zena koje PATE od PMS a i zena koje imaju problema sa plodnoscu . Ono sto za prve moze biti prednost , za druge moze predstavljati problem .
    Samo pomisli koliko zena koje imaju problema sa PMSom lako ostvarju trudnocu uprkos " takvom disbalansu hormona " dok je zenama koje pokusavaju ostvariti trudnocu dijagnoza upravo "takav disbalans hormona "

    Zato zene razlicito reaguju na vitex . I ja sam primjetila da zene koje pokusavaju da ostvare trudnocu skoro obavezno reaguju napetim i bolnim grudima , depresijom itd. dok zene koje pokusavaju da ublaze simptome PMSa skoro obavezno reaguju suprotno . Da li je do psihe ili je u pitanju vitex koji kao da napravi razmjenu u dominaciji hormona , pa pocne da dominira onaj koji do tada nije bio dominantan :?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    ah, hvala Betty. Sad znam da ništa ne znam :/ .

    ja definitivno ne znam moj status hormona, jer kao što kažeš, treba napraviti pretrage pa vidjeti.

    Ali jedino nisam sigurna ovo za grudi - negdje sam čitala, ali sad to ne mogu naći, da uopće ne bismo trebali osjetiti promjene u grudima nakon ovulacije (ali da se to jako rijetko dešava da ih ne osjetimo, jer većina žena ima neki oblik napetosti u PMS-u). Većina mojih ciklusa u životu imala je za rezultat napetost u grudima nakon O. Ovaj ciklus (još)ništa. Ali isto tako si u pravu da psiha i autosugestija imaju toliko jak utjecaj, da se može desiti da ja opet nesvjesno upravljam svojim ciklusom, jer očekujem od PMS free kapsula da smanje napetost u grudima, pa je evo ni nema.

    kako god bilo da bilo - vidjet ćemo 28. DC i nadalje kakvo je stanje i rezultat. Danas inače nikakvog probadanja dolje niti spottinga.

    PUno hvala.

  42. #92
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    BETTY... ...CARICA SI....

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Evo curke da prijavim - ono ipak nije bilo implantacijsko, iako nije bilo od tog 21. DC nikakvog spottinga, danas došla M, 31. dan ciklusa. Grudi napuhnute negdje od 24. DC, ali ne tako jako kao prošli ciklusi prije pms free. Danas ta menga je "prava" , nije ono kapljica pa da ću spottati,nego je baš krenulo - ajde bar nešto. Dakle, zasad učinci vitexa manje bolne grudi i nema spottinga prvi dan menge (ali je bio 21. DC- doduše vrlo mala kapljica).

    dakle, eto, neuspjeh iz 2. puta pokušavanja. see you again next month

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    33

    Početno

    Evo i ja koristim PMS FREE od Enciana, meni se ne čini loš jer sam ovaj mjesec imala O, dok prošlih par ništa. U tim ciklusima bez O nisu me ni grudi bolile a ovaj mjesec jesu pa je meni to bilo drago (kao neki znak da je sve ok). Ja ga i uzimam da mi izregulira hormone, posebno povišeni LH.

  45. #95
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Molim vas jedan odgovor.... Ako sam krenula na VV i dr. L. pratiti će mi O ovaj mjesec da li smijem početi sa PMS FREE ili ne??

    Najme, nisam imala O već neko vrijeme. Prije 2 tjedna imala sam laparaskopiju i maknuto mi je puno endometrioze.

    Hvala, Hvala...

  46. #96
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    Molim vas jedan odgovor.... Ako sam krenula na VV i dr. L. pratiti će mi O ovaj mjesec da li smijem početi sa PMS FREE ili ne??

    Najme, nisam imala O već neko vrijeme. Prije 2 tjedna imala sam laparaskopiju i maknuto mi je puno endometrioze.

    Hvala, Hvala...
    Ako ne koristis nikakave hormonske ljekove , vec samo folikulometriju - Mozes !
    Ako ces koristiti Klomifen ili sl. - NEMOJ !

  47. #97
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    mozes, ali uzmi u obzir da njemu treba tri mjeseca pijenja da pocne djelovati

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Uzmite moj slucaj na razmatranje...

    Dva rana spontana pobacaja (5. nedelja). Trudnoce su se odigrale u ciklusima kada je bila kasna ovulacija (oko 20 dc u ciklusu koji inace traje 28 dana, plus spoting). Dakle, za pocetak prekratka lutealna faza.
    Nakon poslednjeg spontanog, ciklusi su se skratili na 26 dana, a ovulacija se odigrava oko 16 dc- opet prekratka II faza. Ovaj put sam merila i prgesteron koji je nedovoljan.

    Zahvaljujuci vama Rodama, pocela sam da pijem vitex 2x2 tablete (u kojima ima 25mg vitexa) i vit. B6. Za samo jedan mesec uzimanja ove kombinacije, progesteron je bio duplo veci i lutealna faza je po prvi put bila 14 dana. Takodje i LH se popravio (narastao), a upravo on ima dalje uticaj na progesteron.
    Grudi su mi bile napete i malo bolne (ne onako kao kad sam bila u svojim 20-tim god.), ali zato stomak nije boleo za vreme menstruacije.

    Zelim da vam se zahvalim i da ovaj moj primer bude nekom putokaz

  49. #99

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Ja sam samo htjela prijaviti kako je izgledala moja menga nakon prvog ciklusa kombinacije pms free/marulja/vrkuta. 21. DC jedna smeđa točkica (mislila sam da je implantancijsko, moš mislit). Nakon toga ništa, do 31. dan ciklusa (inače su mi ciklusi bili 29 dana, ali otkad pokušavamo su mi se produžilli na 31 dan - šta ti je autosugestija). Enivej, ovaj mjesec grudi su mi se napuhnule tek negdje 23. DC, inače mi budu napuhnute odmah poslije O i jako bole, sad su se bile napuhnule, i malo boljele, ali ništa ekstra. Ali kad je došla M :shock: . Takvi užasni grčevi i bolovi koje ja u životu nisam osjetila - ja nikad nisam morala piti tablete protiv bolova tijekom menstruacije - a sada - strašno. I puno ugrušaka i komada endometrija iz mene i svašta. Ali u biti jedna uredna menga - bez spotinga na početku, odmah je krenulo i završilo jako krvarenje nakon dva dana, nakon toga ono malo slabije dva -tri dana i evo gotovo. Dakle razlika u odnosu na prije su manje napunute grudi i jača menstruacija.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •