Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 244

Tema: Vitex za neplodnost, ublazavanje pms-a i klimakterija

  1. #101

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    zar su menstruacije stvarno jace od vitexa?? a ja mislila da su slabije
    gledala sam ove tekstove sa neta i pise da se vitex mora oprezno uzimati kod osoba koje su "weak i anemic"..a ja sam takva!..sta da radim..zna li mozda neko nesto o tome!??

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    nemam osobnog iskustva, pa samo mogu teoretizirati no:
    - ako je m. jaca to bi moglo znaciti i da je endometrium bio bolji pa bi to bio veliki + za vitex
    - ovo sa mjerama opreza za slabe i anemicne nisam nasla na npr. encijanovom PMS-free, no ako pocnes koristiti vitex osluskuj samu sebe jer kao i kod bilo kojeg drugog pripravka razne kemikalije na razne ljude mogu imati posve razlicite nuspojave (npr. kada sam koristila jednu kombinaciju minerala redovito sam imala cudan pritisak u glavi, nigdje nisam procitala da se itko drugi na to zalio no meni vise ne pada na pamet to piti...)

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    15

    Početno

    pozdrav cure!Ja o vrkuti, marulji i vitexu nemam pojma, a vidim da vi to masovno koristite pa bih vas zamolila za savjet posto bih drage volje opet zatrudnila (imala sam spontani prije par mjeseci). Sta tocno znaci regulira ciklus?meni ciklus seta od 28-33 dana pa mi mozda i ne treba nesto za reguliranje (mozda to treba onima koje nemaju m po par mjeseci ili je imaju stalno?)meni se znalo desiti i da mi dodje na 19 ili 45 dana, al to je stvarno rijetko, uglavnom razmak bude 28-33, da li je to redovito?Da li ti cajevi pospjesuju da dodje tocno u 28.dan?I sta tocno rade?Negdje sam procitala da vrkuta sprijecava pobacaje a nakon toga je pisalo da ga se ne pije do 3.mjeseca, sto me totalno zbunilo jer ako sprijecava pobacaje, trebalo bi je pit bas u ta prva 3 mjeseca??BO.Hvala vam unaprijed!

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Bok, cure! Sad više ni sama ne znam šta smijem piti zajedno, imam polip u maternici i cistu na jajniku, a na Dabrostonima sam. Da li smijem piti zajedno Dabrostone i Vitex ili i vrkutu, imam neuredne cikluse, šta bi mi bolje pomoglo, ako to može ići skupa?

  5. #105
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj rina5 prvotno napisa
    Da li smijem piti zajedno Dabrostone i Vitex ili i vrkutu, imam neuredne cikluse, šta bi mi bolje pomoglo, ako to može ići skupa?
    ne smijes. vitex i vrkuta se ne piju uz nikakvu kontracepciju ili dabrostone nego samo u ciklusima u kojima ne uzimas nista. osim toga, vitexu treba 3 mjeseca da pocne djelovati pa i to moras uzeti u obzir.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    61

    Početno

    bok cure!
    Neki dan sam u apoteci naletila na ulje noćurka. Rečeno mi je da je to super za regulaciju hormona pa sam sad u dvojbi. Da li ulje noćurka djeluje na isti način kao i vitex :?
    Ili ne? Odnosno da li je dozvoljeno piti i pms free i ulje noćurka ili je dovoljno piti nešto od toga?
    Šta mislite o tome?

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    142

    Početno

    pijem drugi mjesec vitex i mogu ga samo nahvaliti, pijem cisti ne pms free, pet komada na prazan zeludac ujutro i bila prekjucer na pregledu,ovulacija 17 dan- inace uvijek poslije 20 -og, endometrij 10 mm, nikad takav bucko stvarno nesto sto pomaze i regulira, menstruacije nepromjenjene nikada preobilne, zato same hvale, no necu previse da se sto ne okrene....

  8. #108

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    i meni je preporuceno ulje nocurka..zanima me zna li netko nesto tome?..kako djeluje?..i smije li se piti zajedno s vitexom i vrkutom?

  9. #109
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja sam

    naime danas sam obisla 6 apoteka da nadjem pms free i na kraju sam otisla u encijan gdje mi je teta rekla da su ga prestali proizvodit jer je sirovina, dakle vitex, poskupila od srpnja za 700 posto :shock:

    meni je to bio najbolji vitex na trzistu zbog koncentracije - 345mg po tableti

    jel zna netko od vas za neki drugi (drugog proizvodjaca) jer mi je teta u apoteci nudila jedino neku kombinaciju gdje je vitex skupa s drugim biljkama pa bi trebala popit 9 tih tableta na dan da dobijem istu koncentraciju

    koma mi je sto sam sad usred ciklusa, a nemam vise nijednu tabletu

  10. #110
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    ma daaajjj....

    Pogledam na Jarunu...

  11. #111
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    gdje na Jarunu?

  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja sam pila Vitex od Solaray-a, koncentracija 400mg. Vidi link:
    http://vitanetonline.com/description...Vitex/#Vitex-9
    Kupila sam ga u biljnoj ljekarni na početku Petrinjske, cijene se ne sjećam...

  13. #113

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    ja sam pisala mail Encianu vezano za PMS Free i rekli su da se samo privremeno prestaje proizvodit, da ce ponovo bit u novom pakovanju od 20 kapsula i to sa manjom cijenom dnevne doze..e pa sad to bas i nije u sklad s tim da je vitex poskupio..ili ta informacija nije tocna ili iz enciana lazu..jer ako je sirovina poskupila, dnevna doza sigurno nece bit jeftinija, a ako hoce,to ce bit na ustrb kvalitete, a za nju su mi isto rekli da ce ostati ista, kao i koncentracija..
    taj vitex od solaraya je stvarno od 400mg, ali se ne pije jedna vec 5-6 kapsula dnevno, iako je koncentracija veca sta su mi objasnili time da je ekstrakt slabiji, odnosno da nije toliko bitna koncentracija koliko jacina ekstrakta..tako da mi taj solaray bas i ne odgovara ako je stvarno tako jer je to cijeli dan mislit na tabletice i stalno ih kljukat, a sve skupa dodje i dosta skuplje..
    charlie, je li tebi taj vitex od solaraya dijelovao?
    meni je pms free odlican, a ako ga vise ne bude u obliku kao do sad to ce stvarno bit s.....!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    Drage cure, da li itko zna čemu taj spotting za vrijeme uzimanja vitexa? Klasika,počela ga uzimati,i pojavile mi se crvene mrljice plus neobično žuti iscjedak. Nastavit ga piti ili ne?lijepi pozdrav,
    ninnicka

  15. #115
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja nikad nisam imala spotting, uz vitex ili bez njega pa mislim da to bas nema veze (a pijem ga vec skoro godinu dana)

  16. #116

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    A ne znam, znam da uravnotežuje hormone,a sad sam u nedoumici kaj se dešava, jer sam sigurna da je spotting zbog vitexa jer ga nikad nikad prije nisam imala. No još uvijek vjerujem da mi više može pomoć nego odmoć,samo bi voljela znat zašto se pojavljuje uopće. Hvala ti na odgovoru,lijepi pozdrav,ninnicka

  17. #117
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    a ja ga kupila baš zato što imam spoting po 7 dana prije M. sad nemogu dočekat da vidim hoče li biti pomaka na bolje,jer moja vještica je živi užas od bolova,količine,trajanja... tako da mi nemože bit gore neg što je.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    Mislim da bi ti moglo pomoći,jer ti je to vjerojatno od povišenog prolaktina,moja frendica ima tu situaciju,pa je dobila čini mi se Bromergon,od ginića. Ja osobno s prolaktinom nemam problema,no vitex sam počela piti zbog progesterona,jer sam se skinula s pilula a imam policistične i oduvijek snižen progesteron.Nadam se da će ti pomoći,lijepi pozdrav!

  19. #119
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    prolaktin sam ja skinula bromergonom,ali spotting je cjijelo vrijeme tu bez obzira na visinu PRL-a.Progesteron mi je isto ok ,ali možda varira pa se nadam da će tu pomoč.Ma neznam ,više sam luda od svega toga

  20. #120
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Negdje sam na ovoj temi naletila na nekoga iz Sarajeva ko je objasnio kako dolazi do Encijanovog PMS Free u našim apotekama, ali sad ne mogu nigdje da nađem (gledala i zaključani topic). Možete li mi pomoći, i da li bih mogla naći vitex i u nekom drugom obliku, možda od drugog proizvođača. Hvala

  21. #121
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Negdje sam na ovoj temi naletila na nekoga iz Sarajeva ko je objasnio kako dolazi do Encijanovog PMS Free u našim apotekama, ali sad ne mogu nigdje da nađem (gledala i zaključani topic). Možete li mi pomoći, i da li bih mogla naći vitex i u nekom drugom obliku, možda od drugog proizvođača. Hvala
    Ne znam za Encijanov, ali ja sam kupovala Vitex kao Agnus Castus, u Eurofarmu kod katedrale bez problema

  22. #122

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    PMS Free Encijan navodno više ne proizvodi.
    Ja sam imala Vitex od Solaraya, čisti 400mg u kapsulama. Ima ga za kupiti u Zg u običnim i biljnim apotekama (posebno onima šta drže silne vitamine...).

  23. #123
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Opet puno hvala!

  24. #124
    dinky

    Početno

    Nakon VITEXA koliko vas je zatrudnilo?

    Planiram ga pit, imam neznatno povisen prolaktin, dr. ne priznaje, kaze "od stresa" i premal iznos za tablete.

    Kupila sam cisti Vitex od Solaraya, al mi se 4-6tableta cini previse.

    Jeste ga pile za vrijeme menge?

  25. #125

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    to i mene zanima!!
    Sve cure,lijepo vas molim ako imate iskustava sa začećem uz pomoć bilo vitexa,marulje,vrkute, javite se! ovu famoznu trojku pijem već neko vrijeme,čajeve nešto duže,cca 2 mjeseca,vitex od ovog ciklusa, s time da osjećam neki pritisak u donjem dijelu trbuha upravo ovaj ciklus,nadam se da je to od uzimanja istog))))))znam,svako je iskustvo individualno,al zajedno smo jače. lijepi pozdrav!

  26. #126
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ninnicka vitexu treba 3 mjeseca stalnog uzimanja da pocne djelovati, tako da su ti promjene vjerojatno uzrokovane cajem, koji dovodi hormone u red

    dinky o vitexu od solaraya se vec dosta pisalo, procitaj stare postove, on ima jako slabu koncentraciju i stvarno ga treba uzimati u tim velikim kolicinama. I da, vitex se pije bez pauze, bilo za vrijeme M, bilo opcenito dok se s vrkutom i maruljom nakon 3 mjeseca mora napravit mjesec dana pauze (i marulja se pije samo u prvom dijelu ciklusa)

  27. #127
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Citam sve to i potpuno sam izgubljena
    Idem doktorici na gledanje folikula, ali za sada nista od ovulacije. Sad bih mozda pocela sa ovim cajevima: vrkuta, marulja, vitex. Hoce li pomoci? Mogu odmah sve zajedno? I kojeg proizvodaca su najbolji?

  28. #128
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Aneta, prvo vidi sto ce ti doktorica rec zasto nemas O i trazi ju da izvadis sve spolne hormone pa tek onda kreni s cajevima kad znas na cemu si

  29. #129
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Pujica, hvala na savjetu. Doktorica mi je rekla da cemo pratiti dolikule i u drugom ciklusu i ako nece biti ovulacije onda ce mi dati neke tablete da to reguliraju (ne sjecam se koje). Pa sam je pitala je li trebam vaditi hormone, a ona da ne treba. Ako tablete nece pomoci onda provjera jajovoda, pa onda vidjet cemo...

  30. #130
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja na tvom mjestu ne bih nista pila bez provjerenog hormonalnog statusa, mislim da je to neozbiljno od doktorice

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Slažem se. Ovulacija može izostati iz različitih razloga koji se ne tretiraju jednako a hormonska slika će dati neki odgovor. Neozbiljno je davati ikakve tabletice bez prethodnih pretraga.

  32. #132
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    A mozda zbog toga sto znamo da imam policisticke jajnike doktorica smatra da ne treba vaditi hormone?

  33. #133
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    A mozda zbog toga sto znamo da imam policisticke jajnike doktorica smatra da ne treba vaditi hormone?
    dijagnoza policisticnih jajnika se donosi na osnovi odnosa hormona lh-fsh, a nikako samo na osnovi ultrazvuka

  34. #134
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Pujice, hvala na odgovorima. Cini se da si prava strucnjakinja Super!
    Policisticne jajnike vec sam imala i lijecene i na kraju operirane. Jedno dijete sam rodila, a sad bih drugo. I onda zato sam pocela pratiti folikule. I mozda zbog toga dr ne zeli provjeravat hormone...

  35. #135

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    nedavno sam kontaktirala jednog uglednog liječnika,i između ostalog,decidirano je naveo kako biljka vitex ne može inducirati tj.pomoći dešavanje ovulacije.Ovu kontradikciju ne znam kako drugačije nazvati osim nečijim debelim interesom,jer studije govore u korist vitexa,a medicinari to oštro opovrgavaju.Meni je to u najmanju ruku vrlo vrlo neodgovorno.

  36. #136
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    ja mislim da vitex niti nije za poticanje O ,ipak bi to bilo previše za očekivat,ali iskreno se nadam da pomaže barem u malim količinama kod regulacije hormona,kod simptoma pms-a mi je definitivno pomogao. Makar bio i placebo učinak ,ako pomaže pit ću i .......svašta

  37. #137

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    cure,molim vas savjet.Do sada sam pila PMS free,a kako je nestašica,jučer sam uzela onaj od Solaraya,400mg.4-6 tabletica dnevno mi zvučui previše,pa vas molim da se javite koje ste pile taj od Solaraya i u kojim dozama ste ga pile,ja bi sve to nekako dnevno prepolovila a opet ne želim napraviti glupost pa da ga ne pijem u dovoljnim količinama,fala vam i leijpi pozdrav

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Švicarska
    Postovi
    4

    Početno

    Bok cure. Zahvaljujem na iscrpnim informacijama vezanim uz cajeve i vitex. Zbilja ste super!
    silvestra imala bih pitanje za tebe. Meni su isto u apoteci dali Prefemin pa sad nisam sigurna trebam li ga piti ili ne. Odgovara li on vitexu kojeg mozes u Hr nabaviti?

  39. #139
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj ninnicka prvotno napisa
    cure,molim vas savjet.Do sada sam pila PMS free,a kako je nestašica,jučer sam uzela onaj od Solaraya,400mg.4-6 tabletica dnevno mi zvučui previše,pa vas molim da se javite koje ste pile taj od Solaraya i u kojim dozama ste ga pile,ja bi sve to nekako dnevno prepolovila a opet ne želim napraviti glupost pa da ga ne pijem u dovoljnim količinama,fala vam i leijpi pozdrav
    imas pms free, opet se proizvodi samo je pakiranje drugacije, ja bas danas kupila

    a za solaray zbog manje koncentracije stvarno treba pit vise tableta, citaj malo na temu o vitexu 1, mislim da su tamo cure o tome pisale

  40. #140

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    hvala,radi se o tome da ne želim riskirati niti gutati neš napamet,a vidjela sam na temi vitex da cure govore o razlici vezanoj za miligrame i ekstrakt biljke,pa sad znam da ništa ne znam.. ja sam odlučila piti jednu dnevno,uz vrkutu i marulju pa ću vidjet.Recimo,3.dan ciklusa sam se grdo zeznula jer sam po mg i po uputstvima maznula 5 kapsula,i sad mi menga još uvijek traje,taman što je počela prestajat i to čudne smeđe boje.Tako da ću "stat na loptu". Lijepi pozdrav.

  41. #141
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    cure, koliko vitexa ima u tim pms free encian kapsulama?

  42. #142
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    u novima ima 300 mg, prije je bilo 345

  43. #143
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    hvala, pujica

  44. #144
    fishica

    Početno

    Znači, pms free se ponovno može kupit u ljekarni...
    Cijena je ista a koncentracija manja,pretpostavljam?

  45. #145

    Početno

    Help,treba mi savjet! Imam 32 godine,iZgubila sam M,po mojim hormonima sam u menopauzi(FSH-147,LH-47,2,Estradiol-<20),pijem Climen tablete vec godinu i pol.Smijem li koristiti nesto od svih tih preparata sto navodite uz ove tablete,tj.da li ima svrhe?

  46. #146

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    moja "nuspojava" od ovog mjeseca korištenja vitexa(1 kaps 400mg od Solaraya) su bolne cike,a još više bol u bradavicama.I 16.dana ciklusa sam osjetila grozan grč,tj.nekakvu bol u lijevom jajniku,trajalo je cca 10 min,pa se nadam da je to bila ovulacija lijepi poz

  47. #147
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Cure, etericno ulje i tinkturu konopljike mozete naruciti i preko mene. Tintura konopljike je u njemackoj sluzbeni lijek za neke hormonalne tegobe.
    100 ml tinkture je 130 kn, pije se tri puta dnevno po 50 kapi.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    pošto koristim vitex,odlučila sam se ovdje javiti..
    Imam osjećaj da sam počela razmišljati i to previše,opterećivati se pa da vam se javim:naime,ja imam pcos i preboljela sam klamidiju prije godinu dana.Nakon prestanka uzimanja pilula menstruacije dolaze obično(najčešće 30-31.dan unazad šest mjeseci) 16.dana ciklusa imala sam jaku i oštru bol u području lijevog jajnika i taj dan smo ujedno uzeli kako najbolji da odhopšemo svoje Koristim vitex,a marulju sam pila do cca 16 DC.26.dana dobivam simptome PMS-a-bolne cike,bradavice postaju sve osjetljivije i tvrđe,bolovi u donjem dijelu trbuha kao da ću dobiti m,čak i grčevi(što dosad nije bio slučaj),i konstantan vodeno-kremasti blago žućkasti iscjedak.Međutim onaj pritisak i grčevi kao pred m prestaju sa 31.danom ciklusa.Tu i tamo me zaboli,ali prilično rijetko i nemam više osjećaj težine u donjem dijelu trbuha,a cike i dalje bole. Da li to može biti stvar uzimanja vitexa,jer mi je ovo prvi ciklus konstantnog uzimanja?danas mi je 32.dan i sve je isto kao što sam opisala..lijepi pozdrav

  49. #149
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    jos jednom - cure, citajte vec napisane postove na ovoj temi - vitex pocinje djelovati tek nakon tri mjeseca stalnog uzimanja

    razlicite simptome odmah u prvom ciklusu mozete dobiti od pijenja caja

  50. #150
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    jos jednom - cure, citajte vec napisane postove na ovoj temi - vitex pocinje djelovati tek nakon tri mjeseca stalnog uzimanja

    razlicite simptome odmah u prvom ciklusu mozete dobiti od pijenja caja
    Prepisujem iz clanka:

    Njemačka Komisija E, osnovana od njemačkog Ministarstva zdravstva, preporučuje dnevnu dozu od 30-40 mg suhog ektrakta ili tinkture konopljike, tijekom više mjeseci. Za tretiranje PMS-a, treba ju uzimati tijekom 6 mjeseci, a kod neplodnosti i amenoreje tretman može potrajati i do 18 mjeseci.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •