Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 244

Tema: Vitex za neplodnost, ublazavanje pms-a i klimakterija

  1. #151
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    pa to se ne kosi, istu stvar smo vec nasle u americkim istrazivanjima, s tim sto tamo pise i da pocinje djelovati tek nakon tri mjeseca uzimanja

  2. #152
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Nisam ni mislila reci da se kosi, htjela sam te potpisati i to dodati, al eto, promako mi potpis a nema edita

  3. #153

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    pujice znam da konkretne efekte možemo osjetiti tek nakon tri mjeseca,al sam se odlučila javiti iz razloga što vjerojatno i prije možemo osjetiti neke promjene,ja sam ga pila prošlih mjeseci ali (iz neznanja) sam ga prestajala piti nakon recimo 21.-22. DC i uredovno bi osjetila nekakvo "kuhanje" dolje,ako je to uopće spretno tak reći.Tražila sam i na zaključanoj temi "vitex za neplodnost" i pronašla sam da cure pričaju o nekakvim ajmo reć nuspojavama nakon friškog uzimanja,a mene konkretno brine može li m kasniti prvi ciklus konstantnog uzimanja,jer je meni danas 34.DC i ništa,a do sada mi je ipak dolazila do negdje 31.DC
    Sretan Uskrs svima

  4. #154
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    ninnicka, ovisno o statusu hormona, vitex se kombinira sa drugim pripravcima.

    kod recimo PCOS-a najcesce s etericnim uljima kadulje i muskatne kadulje, koja se koriste u prvom dijelu ciklusa, a etericno ulje konopljike u drugom dijelu ciklua, + cijelo vrijeme tinktura.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    zaruljica ja sam imala i povisen testosteron i pcos i endometriozu i sve to mi je nestalo nakon nekoliko mjeseci pijenja kombinacije vitex-vrkuta-marulja

    pila sam vitex od encijana (jos uvijek ga pijem zapravo) i eto - rezultati su tu i to takvi da nisam mogla vjerovat isprve
    evo naišla sam na ovaj post i ne mogu vjerovati!! pa super! :D zar ti se stvarno endometrioza povukla uz ove čajeve??? ja isto imam takav problem i već sam jednom bila na operaciji (laparoskopiji) i sada ne želim ponovno. pijem vrkutu već mjesec dana, marulju u kombinaciji s vrkutom pola ovog ciklusa (do ovulacije) i sada nastavljam s vrkutom. a ovaj vitex još nisam probala. da li se prodaje u apoteci ili u biljnoj ljekarni? hvala na odgovoru

  6. #156
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Ima u apotekama, biljnim ljekarnama

  7. #157

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    5

    Početno

    e, da! zaboravila sam istaknuti da su mi grudi, otkad koristim kombinaciju marulje i vrkute, stalno napete, odnosno cijeli ciklus. dok su mi prije toga bile napete samo onaj dio ciklusa nakon ovulacije pa do M. a kako sam pročitala u jednom postu: "Cesto su ispuhane, neosjetljive grudi neki odokativni dokaz da ovulacija nije bila ili da je bila nekvalitetna". pa, stoga, juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!! možda ipak djeluje! :D :D :D

  8. #158

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    37

    Početno

    kobila suzyja sam saznala da sam trudna cca 5 tjedana,a još pijem vitex,reci mi da li je on štetan u trudnoći?

  9. #159
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno help

    Cure edno pitanje, posto sam imala hiperprolaktinemiju ali sam taj problem resila, ova zadnja godina prolaktin mi je skolski, a od svih ostalih hormona samo progesteron mi je dobar FSH I LH su katastrofa sta vi mislite dali da uzmem ovaj VITEX ili ne? Ninisam doro skuzila Vitex e caj ili su herbalne tablete :?

  10. #160
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    ninička prestani ga piti, nije preporučljiv u trudnoći, a sad ti više i ne treba.

    Danas vidjela reklamu u novinama, pa da vam linkam, ne znam je li tko već linkao, ali eto...vitex koji uvozi jedna splitska firma.

    http://www.nihon.hr/hr/naslovna/ljek...jke/vitex.html

  11. #161
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    a kakva je konopljika (agnus castus) u kapima(tinktura)?
    jeli neka pila tinkturu i sto je bolje tinktura ili kapsule?
    meni je farmaceutkinja u apoteci rekla da u kapima djelotvorniji zbog tog alkohola koji siri navodno krvne zile ali svejedno kakva vi imate iskustva?
    sto se tice ostalih dodataka vitexu ja pijem marulju,i crveni zdravac (crvenog zdravca samo casu dnevno u gutljima) on je dobar za reguliranje svih hormona.
    Vrkutu sam pila 2 godine i nije mi se bas pokazala djelotvornom cak mi je od nje se smanjila cervikalna sluz (ona smanjuje sekret opcenito u tijelu)radila sam pauze izmedju ali mislim da je ona jedini krivac sto mi je nestala cervikalna sluz jer prije nego sam nju pocela piti imala sam jako puno sluzi a sada nista.Zato ja bi ipak oprezno sa Vrkutom i promatrajte cervikalnu sluz ona nam treba da spermici dodju do jajasca,uzalud mi ovulacija kad spermici ne stignu do odredista zbog nedostatka sluzi.

  12. #162
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj ninnicka prvotno napisa
    kobila suzyja sam saznala da sam trudna cca 5 tjedana,a još pijem vitex,reci mi da li je on štetan u trudnoći?
    Pa, inhibira lucenje prolaktina koji se prirodno povecava u trudnoci, dakle - prestani piti.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    27

    Početno

    Čitajući ovaj topic odlučila sam kupiti od encijana vitex, tj. sms free. Zanima me kolika mu je cijena i da li je točno određeno kad ga treba početi piti. Ja sam prije mjesec dana imala kiretažu i sad čekam prvu mengu, ali nema znakova da ću je dobiti uskoro.

  14. #164
    TwistedQ avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    236

    Početno

    Imam endometriozu i od srpnja 2007 koristim Agnus Castus tinkturu od Specchiasol. Primjetila sam da nema više spotinga, da krvarim kraće i manje. Upravo sam završila sa svojim prvim IVF-om i u tom razdoblju nisam koristila ništa, zbog hormona koje sam uzimala. Utvrđeno mi je da imam lagano povišen prolaktin, sad mi je jedino ža šta nisam vadila hormone prije jer bi mogla reći jeli VITEX djelovao. U svakom slučaju, nastavljam sa Vitexom i poćela sam sa VRKUTOM i MARULJOM.
    Valjda će uroditi plodom..

  15. #165

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno pitanjce

    Drage moje zanima me šta mislite u kombinaciji vrkuta,marulja,vitex,ulje noćurka,omega3 + E... DAL PIJEM PREVIŠTE TOGA????

  16. #166

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    optimistikulje nocurka vec sadrzi omegu 3 i omegu 6. Cini mi se da bi sa svim tim mogla nesto zbrckati u telu. Ovo je moje potpuno laicko misljenje, ali mozda nesto od toga moze da inhibira dejstvo drugog.
    Najbolje je da sagledas problem u celosti i da krenes postupno da ga resavas, makar to i duze trajalo, nego da pobrljavis nesto, pa da ti treba duplo vise vremena da vratis telo u normalu


  17. #167

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    58

    Početno

    bok curke... počela sam piti vrkutu i marulju prije 7 dana. Razmišljam da i da uzmem još noćurak i vitex? Nešto samo do O, a nešto cijei ciklus.
    Please HELP, mao sam zbunjena :? u svem ovome i trebam pomoć tj vaša iskustva...jel itko od vas kombinira sa svim tim?

  18. #168
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Gabrijela, procitaj malo na temi o Marulji, bas se prije par dana pricalo o tome - nije nikako dobro sve to mijesati, a jos manje piti malo jedno, malo drugo

    najbolje je znati u cemu je tvoj problem (hormoni ili nedostatk sluzi ili sto vec) i onda se odluciti za jednu ili najvise dvije stvari te ih uzimati u kontinuitetu

  19. #169
    zvijezda  danica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    na padinama Učke
    Postovi
    50

    Početno

    Pozdarv
    Evo ja uzimam vitex oko 2 mj. + čaj od mb travara čaj za žene (njega uzimam 7 mj.) i mogu vam reći da ima pomaka kod mene.Ja inače imam sekundarnu amenoreju i moj gin je to rješavao dabrostonom,ali meni je bilo dosta toga ( koristila sam ga 3 god neprekidno),pa sam prešla na čajeve,s tim da M je onda dolazila vrlo rijetko.Evo počela sam uzimati vitex i nakon 2 mj. mene boli lijevi jajnik kao za vrijeme O. :D :D A to je za mene veliki pomak .Jer inače sam takvu bol osjetila zadnji put kada sam bila na inseminacijama,njih 5 i to sa dabroston+klomifen+gonasi, i kada sam bila mlađa i imala urednu M. Ali sada evo opet to osjetim ali sada uz vitex :D :D :D

  20. #170
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    evo da javim kako mi je Vitex pomogao da mi se smanji PROLAKTIN sa 744 na normalnih 311(granica 40-530) :D
    a pila sam ga jedan ciklus :D

  21. #171

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ti si pila i vitex i noćurak u isto vreme?

  22. #172
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    pocela sam ih piti u isto vrijeme sad moguce da su i jedan i drugi pomogli

  23. #173

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    jel mozda netko od vas naisao na informaciju koliko dugo se vitex sveukupno uopce smije piti?..postoji li uopce neko ogranicenje?

  24. #174
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    procitala sam da se smije piti do trudnoce,pili su ga do 18 mjeseci pa im nije bilo nista lose,bas naprotiv

  25. #175

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Moje saznanje je da se za tretman neplodnosti koristi bar 18 meseci. Čak mislim da se jedino on i pije bez prekida, bez obzira na M. Jedino u slučaju da do T dođe, onda se prekida. Isto tako, dojilje ga ne smeju piti.

    Ja sam ga danas konačno našla ovde . Kad god sam tražila vitex, svi me nešto gledali :/ Ali sine mi ideja da ja malo pregledam inventar, i kad sam videla na polici Cefanorm, kažu devojke iz apoteke, pa mi to godinama imamo, ali nismo znale da je to to što ti tražiš

  26. #176

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Još nisam počela da pijem vitex dok ne uradim hormonski status, ali me zanima ovo u vezi sa količinom aktivne supstance. Vi ste već pričale o tome, pominjale ste neke doze od 400 mg, pa mi sad nije baš najjasnije. Evo šta kod mene stoji ( u pitanju je nemački preparat Cefanorm):
    Jedna kapsula sadrži 4 miligrama suvog ekstrakta (7-13:1) ploda biljke Vitex agnus castus. Ekstrakcioni solvent je etanol 60% (m/m). Sa ekstrakcionim odnosom 7-13:1 (u proseku 10:1) doza sadrži aktivne principe iz 40 mg biljne droge. U skladu sa rezultatima kliničkih studija, može se preporučiti početna terapija u trajanju tri menstrualna ciklusa. Preporučena doza je jedna kapsula dnevno

  27. #177

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Možda će nekog i ovo zanimati, Na kutiji piše pod Interakcije: Dokazane interakcije nisu poznate. Nisu poznati slučajevi predoziranja
    Kontraindikacije: trudnoća i dojenje, tumor hipofize, karcinom dojke

  28. #178

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Još nisam počela da pijem vitex dok ne uradim hormonski status, ali me zanima ovo u vezi sa količinom aktivne supstance. Vi ste već pričale o tome, pominjale ste neke doze od 400 mg, pa mi sad nije baš najjasnije. Evo šta kod mene stoji ( u pitanju je nemački preparat Cefanorm):
    Jedna kapsula sadrži 4 miligrama suvog ekstrakta (7-13:1) ploda biljke Vitex agnus castus. Ekstrakcioni solvent je etanol 60% (m/m). Sa ekstrakcionim odnosom 7-13:1 (u proseku 10:1) doza sadrži aktivne principe iz 40 mg biljne droge. U skladu sa rezultatima kliničkih studija, može se preporučiti početna terapija u trajanju tri menstrualna ciklusa. Preporučena doza je jedna kapsula dnevno
    Morala sam do se citiram, kako bih jos jednom od vad potrazila odgovor na moje pitanjce.
    Neko?

  29. #179
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    vanesa, taj njemacki vitex ti nije pio nitko od nas ovdje, zato i nema odgovora

  30. #180

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ovde, u mom gradu i nema drugi nego taj, ali nije problem u tome ko je proizvođač, već ovaj sastav. Ti miligrami mi se nešto ne sklapaju baš, kad pročitam postove o ova dva-tri vitexa nekih drugih proizvođača, koje ste vi koristile.
    Možda bi kobila_suzy nešto više znala da nam kaže :?

  31. #181

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj pupeta prvotno napisa
    procitala sam da se smije piti do trudnoce,pili su ga do 18 mjeseci pa im nije bilo nista lose,bas naprotiv
    a sta ako se ne pije zbog plodnosti, odnosno ako se pije zbog drugih stvari pa samim tim i duze, recimo nekoliko godina?

  32. #182
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    e to nebi znala,ja razmisljam da ga prestanem piti jer mislim da mi mozda ne pomaze ako imam nizak estradiol ili akoc imam malo estrogena :?
    a za sto se jos moze piti vitex osim za plodnost i reguliranje mjesecnice?????'''
    ako radi u korist progesterona a negativan je za estrogen,sto ako zbog manjka estrogena ne dolazi do ovulacije i smanjuje sluz,čemu onda piti vitex?????
    :/

  33. #183

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    ja sam citala da vitex ne djeluje direktno na hormone (ni estrogen ni progesteron) nego djeluje na hipofizu tako da ona uravnotezi sve hormone u tijelu..prema tome on bi trebao uravnoteziti omjere kod zena s hormonskim poremecajima, a ne ici u korist jednog ili drugog..
    ja ga pijem za regulaciju hormona, odnosno mjesecnice, a samim tim i za postizanje ciste koze, nemasne kose, slabiji rast dlacica...i djeluje!..ove pozitivne ucinke zbog kojih ga ja pijem, citala sam i na netu da se pije zbog toga..nije samo za neplodnost..

  34. #184

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Da li je neka od vas koristila Vitex od proizvodjaca Nowfood?Na kutiji pise da je od 300mg ali stoji objasnjenje da ima 0.5 % vitexa.

    U apotekama ima i Cefanorm-vitex od 4 mg,da li mozda sa tim imate iskustvo?Ne znam za koji da se odlucim.

    PMS Free ovde u apotekama u Srbiji jos ne dobijaju mada najavljuju ali ja bas ne bih da cekam.

    Pozdrav i hvala unapred!

  35. #185
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Evo da se prijavim i na ovaj pdf, obzirom da sam konzument famoznog Vitex-a.
    Moje iskustvo:

    a) nakon 1,5 mjesec pijenja ostala sam trudna s Martom (prije 2 godine).

    b) Dugo sam je dojila, ali zadnjih tjedana svega jednom na dan, i to nije bilo neko bitno dojenje, netko bi odavno već dobio M, ja ne. A pms me rasturao, bolovi - ko da ću svaki čas dobiti, raspoloženje, ... a ništa. I tako tjednima (barem 5-6 tjedana!).
    Čim sam prestala s dojenjem (11 mjeseci), nakon 3 popivene kapsule (dakle, 3 dana) dobila sam M. Ko da mi je samo malo falilo - tako tumačim to ponašanje svoga tijela.

    Moja saznanja:
    dakle, pitala sam u Encianu (čiji PMS free pijem) i doznala da
    - treba 3-4 mjeseca da vitex popravi cikluse
    - može se piti uzastopce 18 mjeseci (a valjda ćemo zatrudniti u tom razdoblju )
    - smije se piti od ovulacije do saznanja da si trudna. Onda stop vitex, naprijed baby!

    pusa i sretno svima!

  36. #186
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    Šta vitex ne smiju piti dojilje? Što se može dogoditi djetetu, koje su nuspojave?

  37. #187
    elena-mk avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    79

    Početno

    Procitala sam sve sto ste napisali o Vitex-u i htela bih da ga probam sto zbog povecanja plodnosti a i kako kazete dobar je protiv endometrioze(operirana mi je cista pre 2 god) Sad imam jedno pitanje. Meni je bio povisen prolaktin, idiopatski, i pila sam Dostinex. Na kontroli, PRL je bio u normali ali blizu gornje granice pa mi je gin. preporucila da i dalje pijem Dostinex, kako ne bi se PRL setao gore-dole. MOze li se uzimati Vitex zajedno sa Dostinexom ili ne? :?

  38. #188
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    evo da prijavim rezultate nakon pijenja vitexa pet mjeseci, bez pauze (moj preparat se zove agnus castus).
    - prvi efekti se pojavili tek nakon dobra tri mjeseca
    - PMS osjetno i drasticno smanjen, kako bolovi u krstima tako i psihicka komponenta i oscilacije raspolozenje (primjetno i za mene i za moju okolinu )
    - spotting nestao (dolazio dva dana pred M, a sada je M kao cesma - otvori se i nakon 3-4 dana polako zatvori...)

  39. #189

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    88

    Početno euthyrox

    Cure, znam da se vitex ne smije kombinirati sa spolnim hormonima, a što je sa štitnjačom, ja recimo pijem euthyrox, a pošto imam insuficijenciju žutog tijela u lutealnoj fazi, probala bih sa viteksom, što mislite da li smijem?

  40. #190
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Alida, mislim da smiješ, ako si za prirodnu opciju. Meni osobno vitex nije pomogao (čak mi se pojavio spotting kad sam ga počela uzimati prije godinu dana pa sam brzo i prestala). Za insuficijenciju žutog tijela sam uzimala Dabroston (i zatrudnila prvi mjesec kad sam ga počela uzimati, nakon prestanka vitexa). Mislim da nema pravila zapravo, a zašto ne probati.
    elena-mk, za endometriozu pijem vrkutu (ne pretjerujem, šalica od 3 dcl navečer) i, iako sam skeptična prema svemu, dosada mi se ciste nisu vratile (operirana sam prije godinu i pol).

  41. #191

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    88

    Početno

    vikki, hvala na brzom odgovoru, ma ja sam zbog spottinga nakon ovulacije pa sve do M i posumnjala na progesteron, dakle spotting već imam, a što se tiče Dabrostona, nisam probala, dr. mi je savjetovao utrogestan, ali ja sam za ipak za prirodu.

  42. #192
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    I Utrogestan je o.k., još ako ga uzimaš vaginalno, a ne oralno, to je čisti progesteron i ne može škoditi.

  43. #193

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Koliko tableta pijete na dan? Ja sam prvo uzimala po jednu tabletu pa sad uzimam po 2 tablete. Jeli to dovoljno ili ne?

  44. #194
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Kojih tableta, vitexa?

  45. #195
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Vitex sam pila 2x1, iako je pisalo da se piju 4, meni se cinilo previse.

  46. #196

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    Da vitex ja pijem 2 tablete navece.

  47. #197
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja sam jednu ujutro, jednu navecer pila.

  48. #198
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ne znam od kojeg proizvodjaca, nisu iste kolicine pa treba prilagodit, encijanovog je dosta 1 tbl dnevno ujutro nataste

  49. #199
    ancila avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Cure drage...
    Ja pijem PMS free Encijanov od ovog mjeseca i to od 6-tog d.c.
    Menga prošla,pa se 9.dan pojavi spoting i probadanje u jajnicima.
    Obuzme me panika-nikad mi se to nije dešavalo.
    Pa do navečer prođe,pa sutradan nakon što popijem nakon par sati ponovo.
    Je li moguće da je to od biljke,tj.da ima takvu moć?
    Inače,pijem i Euthyrox za štitnjaču.
    Da prestanem sa PMS free-jem?

  50. #200
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    ancila, ne bih ti znala reći, curama se uglavnom pokazao kao dobar, no moje iskustvo s vitexom nije dobro - onaj mjesec kad sam ga počela uzimati dobila sam spotting (to o čemu govoriš), prvi put u životu. Pila sam ga samo dva mjeseca i odustala. Hormoni su mi inače uredni, poslije toga (par mjeseci nakon vitexa) sam i zatrudnila dva puta u kratko vrijeme (s lošim ishodom nažalost). Moj spotting se nakon kiretaže sasvim povukao (čudo, nema ga više ni prije ni poslije ciklusa, a niti ovulacijsko krvarenje više nemam - valjda je i kratka trudnoća malo izregulirala stvari.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •