Citiraj alida prvotno napisa
Cure, znam da se vitex ne smije kombinirati sa spolnim hormonima, a što je sa štitnjačom, ja recimo pijem euthyrox, a pošto imam insuficijenciju žutog tijela u lutealnoj fazi, probala bih sa viteksom, što mislite da li smijem?
Ja ti ne bih preporucila da pijes vitex jer euthyrox utice na hormone stitnjace , a vitex pokusava sve hormone postaviti na neki normalan nivo , tako da´ce vjerovatno jedan pobijati dejstvo drugoga . Posavjetuj se sa doktorom u vezi dabrostona , a vitex mozda bolje da zaobidjes .

Samo bih skrenula pzanju moderatoru ( cini mi se da je pujica ) posto vidim da je tema prebacena sa PZ ovdje, da se vitex ne koristi prvenstveno za nepolodnost, nego za ublazavanje simptoma PMS-a i klimakterijuma. Naknadno je utvrdjeno da samim tim sto utice na normalnu hormonsku sliku organizma pase zenama koje zbog povecanog prolaktina imaju problema sa ovulacijom. Mislim da bi bilo dobro promijeniti ime teme, kako bi i zene koje nemaju problema sa plodnoscu, a imaju problema sa prolaktinom, PMS, klimakterijumom bile upoznate sa vitexom .