Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 244

Tema: Vitex za neplodnost, ublazavanje pms-a i klimakterija

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno Vitex za neplodnost, ublazavanje pms-a i klimakterija

    Evo što kaže knjiga "Povećajte vašu plodnost", autorice Merilyn Glenville;

    Konopljika (ne konoplja ) - Vitex agnus castus

    Ova biljka ne sadržava nikakve hormone, no potiče rad hipofize, koja proizvodnjom luteinizacijskog hormona nadzire i uravnotežuje naše spolne hormone. Time se povećava proizvodnja progesterona i regulira se ženin mjesečni ciklus. Konopljika također pomaže smanjiti lučenje prolaktina (prevelika razina prolaktina može spriječiti ovulaciju).
    Ova se biljka daje ženama koje imaju defekt lutealne faze (skraćenu drugu polovicu ciklusa) i visoku razinu prolaktina. Tijekom jednog istraživanja 48 žena, kojima je dijagnosticirana neplodnost, uzimalo je konopljiku svaki dan tijekom tri mjeseca. Sedam ih je zatrudnjelo u tom razdoblju, a 25 je ponovo imalo normalnu razinu progesterona.
    Konopljika djeluje tako što ponovo uspostavlja hormonsku ravnotežu i može koristiti u slučaju previsoke ili preniske razine hormona. Ona:
    - regulira mjesečnicu
    - potiče menstr. kada ju je žena izgubila
    - smanjuje obilno krvarenje
    - pomaže kod obilnih mjesečn.
    - povećava omjer progesterona u odnosu prema estrogenu uravnotežujući njegovu previsoku razinu.
    - može smanjiti razinu FSH


    Ukratko; Konopljika (VITEX) uspostavlja ravnotežu, bez obzira radi li se o višku ili manjku hormona.


  2. #2
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Pokušala bih povećati šanse čajevima, pa sva zbunjena i u strahu da nešto od onoga što funkcionira dobro ne zeznem i poremetim pokušavam skužiti što bi mi uopće koristilo. S obzirom na to da su već stotine i stotine postova napisane, najljepše molim one kojima nije gnjavaža da mi napišu svoje mišljenje što bi bilo najbolje s obzirom na to:

    - da sam imala operaciju nakon koje maternica "nije idealna i nikad neće ni biti" (riječi kirurga)
    - da sam nakon operacije imala malo povišen prolaktin i uočavala onu famoznu kapljicu na dojci kroz duže vrijeme i da je to prestalo nakon 60-dnevne blaže ture Bromergonom s kojim sam sad gotova (i bojim se da bi se sada bez Bromergona prolaktin mogao opet povisiti)
    - da su mi tijekom terapije Bromergonom ciklusi postali malo kraći
    - da su ovulacije "uredne"
    - da su menstruacije "normalne"


    Vitex, marulja, vrkuta; svo troje, samo nešto od toga, ništa od toga? :?

    Plz, ako netko ima volje podijeliti svoje iskustvo, sutra bih u shopping čajeva...

  3. #3
    mimica

    Početno

    Drage moje, sedim i placem, jer ovoliku saosecajnost i briznost ne osecam nigde kao sto je osetim ovde, na ovom forumu medju vama.

    Uzecu i caj i vitex nece da skodi, sada trenutno pijem za prociscavanje krvi i organizma kombinaciju nevena+haducka trava+kopriva. Taman kad s tim zavrsim, dobicu vitex i poceti sa vrkutom (virak). Citala sam da je sjajan a sad kad ste mi rekle da ste izlecile endometriozu s njim ne oklevam vise. Ja sam operisala ciste i endometriozu i tu finisirala svoje telo hormonima jer sam posle toga imala krvarenje iz bradavice kao posledicu previsoke doze svih vestackih hormona, i nisam radjala... Endometrioza se vratila, ja na novu operaciju ne zelim... nema svrhe...

    Je li i caj kao i vitex mogu da pijem bez pauze i dok traje ciklus i vise meseci ili tu ima neko ogranicenje? Znam da mnogo pitam, ali sve me pritislo. I prolece, i hormoni i sve ostalo...

    No, necu da kukam. Dok ima ovako divnih zena poput vas, nekako mi je lepo i toplo oko srca.

  4. #4
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    shanti mozda da probas prvo samo sa vitexom, zbog prolaktina, ako ti je mrsko mijesat

    mimica dobro dosla, procitaj malo vislje na ovoj stranici, bas smo pisale o tome koliko i kada sto piti

  5. #5
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    shanti mozda da probas prvo samo sa vitexom, zbog prolaktina, ako ti je mrsko mijesat
    Pujice, hvala

    Ma nije mi mrsko miješati, nego si nekako mislim da je možda bolje da ne koristim neki čaj koji mi nije potreban pa još pokvarim nešto od onoga što trenutno funkcionira dobro.

    Može li ikoji od njih štetiti? Marulja je za reguliranje menstrualnog ciklusa i upala, vrkuta za endometrij (koliko sam zapamtila); čini se da bi mi mogli koristiti...

    Vi ste, koliko sam vidjela, uglavnom na vitexu u kapima; je li jako koma u obliku čaja? Ja bih, u stvari, najrađe sve tri biljčice smućkala u jedan čaj ako bi to bilo OK.

  6. #6
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Shanti i vrkuta je za reguliranje ciklusa isto. Meni je odma riktala ciklus u kojem sam je počela piti....a pogledaj još malo tu za što je sve još dobra: http://www.cro-web.com/zdravlje/index1.php3?newsid=361

  7. #7
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    vitex ne postoji kao čaj, samo kao kapi ili tablete (mislim da većina pije kao tablete - pms free od encijana)

    a čajevi sigurno neće štetiti

  8. #8
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ja sam pila čisti vitex smješten u kapsule, ali sam čaj istresala na žlicu i s vodom gutala.

  9. #9
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Ja sam pila čisti vitex smješten u kapsule, ali sam čaj istresala na žlicu i s vodom gutala.
    misliš prah, a ne čaj?

  10. #10
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Pa ne baš prah, ali prilično usitnjen vitex.

  11. #11
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ma da, ali sadržaj kapsule nije čaj nego prah

  12. #12
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Moguće.

  13. #13
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Pujica i indi, puno hvala

    Kupit ću sve tri biljčice, bacit ću težište na vrkutu (dvije-tri šalice) i vitex, a marulju pijuckati u manjoj količini od recimo šalice dnevno (ili ih u takvom omjeru pomiješati, kako mi je pujica predložila ), i poznavajući svoje navike redovnog (ne)pijuckanja čaja, nema straha od overdose-a u mom slučaju...

    Neću moći točno znati kako će na mene djelovati, jer ne znam što bi s ovim ciklusom nakon Bromergona bilo bez tih čajića...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    vitex ne postoji kao čaj, samo kao kapi ili tablete (mislim da većina pije kao tablete - pms free od encijana)
    draga moram ti pregovoriti!
    vitex postoji kao čaj, ja sam ga pila prije cca.5 godina, to su plodovi, ili ti ga sjeme biljke, koji prek noći odstoje u vodi, pa se to onda tokom dana popije....

    al od čaja, tinkture i kapsula, meni ipak kapsule najbolje pomažu!

  15. #15
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj dora13 prvotno napisa
    Citiraj pujica prvotno napisa
    vitex ne postoji kao čaj, samo kao kapi ili tablete (mislim da većina pije kao tablete - pms free od encijana)
    draga moram ti pregovoriti!
    vitex postoji kao čaj, ja sam ga pila prije cca.5 godina, to su plodovi, ili ti ga sjeme biljke, koji prek noći odstoje u vodi, pa se to onda tokom dana popije....

    al od čaja, tinkture i kapsula, meni ipak kapsule najbolje pomažu!
    ja nisam nigdje nasla da postoji kao caj za kupit, ali ako ti tako kazed, onda valjda ima

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    pujice, možda ga nema tu kod nas, ja sam ga koristila dok sam još živjela u Švicarskoj, ta da na zapadu toga definitivno ima.....

    čovjek se uči do kraja života draga!

  17. #17
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    U mojim krajevima te biljke ima jako puno, ali ja je se ne usudim brati. Apsurdno je da je ona baš karakteristična za Mediteransko područje, a da se u Hrvatskoj ne može nabaviti u biljnim ljekarnama.

    I ja mislim da su kapsule najbolje, ali ja sam ih nabavila iz Amerike.

  18. #18
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj Betty prvotno napisa
    Molim sve vitexice da mi napisu koliko mg susenog vitexa sadrzi jedna tableta ( znaci ne koliko mg ima tableta ) jer smo ja i pujica ustanovile da svedski vitex koji ja pijem sadrzi 180 mg susenog biljke , sto je znatno manje nego PMS -free , pa me interesuje sta pise na vasim kutijicama .
    Malo kasnim Moj vitex je bio od 500 mg, vidi tu, mislim to je taj:

    http://www.gnc.com/product/index.jsp...entPage=family

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Vrcki i stelerina kako ste dozirale tinkturu vitexa? Mislim koliko kapljica i koliko puta dnevno? Ja sam isto nabavila tinkturu ali o doziranju ne piše ništa pa nemam pojma kako da ih uzimam :?

  20. #20
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Vrcki i stelerina kako ste dozirale tinkturu vitexa? Mislim koliko kapljica i koliko puta dnevno? Ja sam isto nabavila tinkturu ali o doziranju ne piše ništa pa nemam pojma kako da ih uzimam :?
    trebalo bi na bocici pisat :?

    2-3x dnevno po 15-20 kapi

    a koji je proizvođač

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Sad sam vidjela da je vrcki uzimala 20 kapi, 2x dnevno..Negdje sam na internetu pročitala da se tinktura vitexa uzima 3x dnevno po 40 kapi :shock:. Hm.. valjda to ovisi o koncentraciji sastojaka, ali ni o tome nema baš riječi na mojoj kutijici. Piše samo agnus castus, gocce 60 ml, alc. 65% :?

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Piše Tintura madre, prodotto omeopatico, laboratoires BOIRON. Proizvod kupljen u ovlaštenoj ljekarni u Milanu. Stelerina, to se zove brzina, a mislila sam s hoću li te naći..

  23. #23
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    I mene malo muče ove doze, naime, skužila sam da cure piju Encijanov PMSfree 1xdnevno kapsulu od 250mg. Ja sam kupila Vitex kapsule od 400mg od Solaray-a (ženska u apoteci mi rekla da je to KAL, ali nigdje na kutiji ne piše) gdje u uputstvima piše da se piju 4-5 kapsula dnevno :shock: .
    Pa sad budi pametan :/

  24. #24
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Stelerina, to se zove brzina, a mislila sam s hoću li te naći..


    moje su kapi od specciasola, ja ih uzimam tak kak sam napisala, isto pise 65% alc. i moja je reakcija na to bila :shock: x 3

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj stelerina prvotno napisa
    moje su kapi od specciasola, ja ih uzimam tak kak sam napisala, isto piše 65% alc. i moja je reakcija na to bila :shock: x3
    A ja sam prva dva dana pila 40 kapi x 3 :shock: Kaže MM da sam bila nekako previše ta dva dana.
    Suzzy, ne znam ti ni sama što bih ti rekla. Mislim da bi se klasičnim liječnicima kosa digla na glavi od naših samozvanih dijagnoza i liječenja...

  26. #26
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Pitanjce, s obzirom na to da vitex evo pijem vec 4-5 mj. ni sama ne znam tocno, dali bih trebala napraviti pauzu ili ga slobodno mogu dalje nastaviti piti :?

  27. #27
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    mozes nastavit, u grupi zena koje su testirale vitex pile su ga 18 mj i nisu se pokazale nikakve nuspojave zbog kojih bi trebalo pauzirat

  28. #28
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    pujica hvala draga

  29. #29
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    a ja evo da se pohvalim - nakon 3 mj vitexa danas stigla prva M u zivotu bez bolova

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    61

    Početno

    cure bokić,

    evo i ja se prijavljujem.

    Pujice poslušala sam tvoj savjet i počela piti vitex (1 kapsulu ujutro) i litru čaja (mješavina vrkute i marulje pola pola) :D

    Ne znam da li umišljam, ali dva mjeseca prije pila sam antibebi i cijeli ciklus poslije M imala spotting, i taj spotting me muči već više godina, a dr. samo odmahuje rukom to je kod tebe normalno.

    Sada otkad pijem čaj (ne dugo tek neka dva tjedna) prvi put nakon puno godina iza M nemam spotting. Nikakav iscjedak, ništa. Savršeno čisto

    Ne mogu vjerovati da je ova kombinacija upalila, ali nadam se da je.

    U svakom slučaju izvještavat ću vas što se kod mene događa. Između ostalog imam endometriozu pa se nadam da će nakon tri mjeseca pijenja ove kombinacije, uzv biti napokon uredu tj. da će cista nestati.

    Držite mi fige!

    pusa

  31. #31
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    zara super, baš mi je drago :D

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    molim vas, cure, hitno!!!!
    Da li da uzmem PMS Free od Enciana, kapi odnosno tinkturu od Specchiassola ili kapsule od Solaraya????
    Sta najbolje dijeluje??
    PMS Free ima 300 i nesto mg ekstrakta, Solaray 400mg vitex bobica, ali izgleda da nije ekstrakt, a tinktura 65% alkohola..
    u ljekarni mi rekli da inace najbolje djeluju tinkture jer sadrze alkohol, a on siri zile, ili nesto tako, uglavnom sa zilama..Solaray ima vise mg od Eniana, ali izgleda da nije ekstrakt..nije mi to bas jasno..jer uzima se 4-6 na dan..a kako vidim najvise cura uzima Encian..
    molim za pomoc! :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    jutro!
    ja ti eto probala i čaj, i tinkturu, al sve to mi nije pomoglo oko ciklusa, nisam dobivala M ni O.....
    a sad kako koristim Encijanove kapsule, 3 mjeseca zaredom sam imala O, sad mi je bio jedan anovulatorni ciklus al mi M došla dosta brzo.....
    preporučam Encijan!!
    sretno!
    a za što ga točno trebaš?

  34. #34
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj zaruljica prvotno napisa
    molim vas, cure, hitno!!!!
    Da li da uzmem PMS Free od Enciana, kapi odnosno tinkturu od Specchiassola ili kapsule od Solaraya????
    Sta najbolje dijeluje??
    PMS Free ima 300 i nesto mg ekstrakta, Solaray 400mg vitex bobica, ali izgleda da nije ekstrakt, a tinktura 65% alkohola..
    u ljekarni mi rekli da inace najbolje djeluju tinkture jer sadrze alkohol, a on siri zile, ili nesto tako, uglavnom sa zilama..Solaray ima vise mg od Eniana, ali izgleda da nije ekstrakt..nije mi to bas jasno..jer uzima se 4-6 na dan..a kako vidim najvise cura uzima Encian..
    molim za pomoc! :/
    Vidiš, vidiš... ja pijem ovaj od Solaray-a i nikad mi nije bilo jasno zašto se pije 4-6 dnevno. Ja ga pijem 1xdnevno i naravno da nisam vidjela nikakav rezultat... kao čekam da prođe famoznih 3 mjeseca pa ću onda tek znati na čemu sam... sad vidim da sam pila totalno beznačajnu količinu. Niš, bacam se na 2x2 :/

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    pretpostavljam da vi sve ovde zelite bebu i rijesavate probleme koje vas sprijecavaju u tome..ja jos nisam u toj fazi..dugo sam pila pilule zbog problema s kozom, koje su pratili dugi ciklusi i duge i bolne menstruacije, i stvarno je sve super od kad ih pijem..ali vec me pomalo strah tako dugo to piti..odlucila sam se prekiniti i moguce prirodno rijesenje vidim u vitexu..na internetu sam nasla podatke da pomaze kod takvih problema..nadam se..tako da mi treba jaka doza i neki jaki preparat vitexa da mi zamjeni pilule, ili da bar ima priblizno djelovanje..
    sta se tice solaraya, ako se stvarno moraju piti 4 na dan,onda se bas i ne isplati, traje samo 20 dana..ali i to bi bilo podnosljivo ako djeluje bolje od Enciana..Suzzy, javi jel djeluje!..koliko dugo pijes to?
    kupila sam jucer Encian, poceti cu piti za nekih sedam dana,kad mi se pilule isciste iz tijela..zna li mozda ko kolika mora biti pauza izmedju pilula i vitexa?..i je li kome pomogao kod simptoma povisenog testosterona??
    meni nikad nisu nasli da je povisen, ali imala sam te simptome, ne tragicne, ali ipak..mascenje koze i onda bubuljice, pojacane dlacice na nogama i rukama i nejednaki i dugi ciklusi i menstruacije kakve to vec prate..

  36. #36
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    zaruljica ja sam imala i povisen testosteron i pcos i endometriozu i sve to mi je nestalo nakon nekoliko mjeseci pijenja kombinacije vitex-vrkuta-marulja

    pila sam vitex od encijana (jos uvijek ga pijem zapravo) i eto - rezultati su tu i to takvi da nisam mogla vjerovat isprve

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    da li se taj vitex od Encijana smije kombinirati sa Klomifenom?!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    tanjama, ako koristiš clomifen, nema potrebe da koristiš dodatno i vitex...a dal se smije koristit, neznam, ali mislim da nije preporučljivo...ja nebi uzimala vitexda imam clomifen....
    a da pitaš gin?

  39. #39
    iva9 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    218

    Početno

    Uz Klomifen NESMIJES uzimati Vitex.

  40. #40
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    e vidiš, dobro da znam

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    Citiraj iva9 prvotno napisa
    Uz Klomifen NESMIJES uzimati Vitex.
    Kupila sam od Encijana u biljnoj ljekarni i pitala yensku da li se smije kombinirati sa Klomifenom i ona mi kaze<DA, jer je potpuno prirodan!" :? Sada vise nisam sigurna, pa cu radije preskociti jedan-dva mjeseca sa Klomifenom, mozda mi se ciklusi reguliraju!

  42. #42
    iva9 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    218

    Početno

    Svugde gdje sam citala Vitex se nesmije piti uz hormonalnu terapiju.Ja se nebi zezala,rađe si uzmi marulju i vrkutu koje mozes piti uz Klomifen.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    i ja sam citala da se vitex ne smije piti uz nikakve hormone..mislim da to ima i na stranicama Enciana medju pitanjima o PMS Free-u..ma u ljekarnama ne znaju puno toga..ona valjda misli ak je biljka da mozes pit uz sve i svasta i koliko hoces..bar bi ona u biljnoj ljekarni trebala znati da su biljke kao i lijekovi, treba znati kada i koliko..i s cim..
    pujica, cemu pomazu vrkuta i marulja?..u kom obliku ih uzimas?..uzimas jednu tabletu PMS-free-a na dan?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    i zna li ko da li se PMS Free pije bas svaki dan bez pauze kada se ima menstruacija ili s pauzom??..u ljekarni mi je za vitex kapi rekla da se ne uzimaju kad se ima menstruacija pa ne znam..ali ko ce njima vjerovat..

  45. #45
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ja sam pila vitex bez prestanka, tj. bez stajanja...

  46. #46
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja isto pijem bez pauze...

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    a dali treba napraviti pauzu sa Vrkutom?!
    Ja sam naime zbog svojih prečestih manestr., od ovog mjeseca počela sa vrkuto, PMS FREE, vitamin B6 i b kompleks uz folnu!Prije nego sam pocela ovaj ciklus, prokrvarila sam na 10.dan - bas nekoliko sati prije HSG-a( ali su ga ipak napravili,..) i počela sam piti gore navedeno!I onda mi se opet pojavilo krvarenje ( nekako čudno-rijetko i jako svijetlo crveno ) bas na dan kada sam popila zadnji antibiotik koji su mi prepisali zbog HSG-a!Dan ranije sam počela koristiti i Plymicol vaginalete!Mislim da to krvarenje nema veze sa terapijom antib.i vaginaletama, jel tako?!
    Malo me bilo strah, ali budući je to bio 19.dan ( što je meni normalno za dobiti M ) mislila sam, ok, slučajno se dogodilo, bas kad sam prestala sa antib.Ali evo to čudno slabo i jako svijetlo crveno krvarenje traje i danas-znači već 4 dana, a prava M nikako da dođe!
    Sad se ja pitam da mi nije to jer sam tijelo izbombardirala sa svim tim preparatima ili je ipak prerano ( par dana ) za njihovo djelovanje?!

    Imate kakvo misljenje sto se to desava?!

    A bas sam trebala poceti piti Klomifen ovaj mjesec ali sam mislila da probam nesto prirodno, da dovedem tijelo u red ( barem pokusati ),a gle sada ovo?!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    a dali treba napraviti pauzu sa Vrkutom?!
    Ja sam naime zbog svojih prečestih manestr., od ovog mjeseca počela sa vrkuto, PMS FREE, vitamin B6 i b kompleks uz folnu!Prije nego sam pocela ovaj ciklus, prokrvarila sam na 10.dan - bas nekoliko sati prije HSG-a( ali su ga ipak napravili,..) i počela sam piti gore navedeno!I onda mi se opet pojavilo krvarenje ( nekako čudno-rijetko i jako svijetlo crveno ) bas na dan kada sam popila zadnji antibiotik koji su mi prepisali zbog HSG-a!Dan ranije sam počela koristiti i Plymicol vaginalete!Mislim da to krvarenje nema veze sa terapijom antib.i vaginaletama, jel tako?!
    Malo me bilo strah, ali budući je to bio 19.dan ( što je meni normalno za dobiti M ) mislila sam, ok, slučajno se dogodilo, bas kad sam prestala sa antib.Ali evo to čudno slabo i jako svijetlo crveno krvarenje traje i danas-znači već 4 dana, a prava M nikako da dođe!
    Sad se ja pitam da mi nije to jer sam tijelo izbombardirala sa svim tim preparatima ili je ipak prerano ( par dana ) za njihovo djelovanje?!

    Imate kakvo misljenje sto se to desava?!

    A bas sam trebala poceti piti Klomifen ovaj mjesec ali sam mislila da probam nesto prirodno, da dovedem tijelo u red ( barem pokusati ),a gle sada ovo?!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    a dali treba napraviti pauzu sa Vrkutom?!
    Ja sam naime zbog svojih prečestih manestr., od ovog mjeseca počela sa vrkuto, PMS FREE, vitamin B6 i b kompleks uz folnu!Prije nego sam pocela ovaj ciklus, prokrvarila sam na 10.dan - bas nekoliko sati prije HSG-a( ali su ga ipak napravili,..) i počela sam piti gore navedeno!I onda mi se opet pojavilo krvarenje ( nekako čudno-rijetko i jako svijetlo crveno ) bas na dan kada sam popila zadnji antibiotik koji su mi prepisali zbog HSG-a!Dan ranije sam počela koristiti i Plymicol vaginalete!Mislim da to krvarenje nema veze sa terapijom antib.i vaginaletama, jel tako?!
    Malo me bilo strah, ali budući je to bio 19.dan ( što je meni normalno za dobiti M ) mislila sam, ok, slučajno se dogodilo, bas kad sam prestala sa antib.Ali evo to čudno slabo i jako svijetlo crveno krvarenje traje i danas-znači već 4 dana, a prava M nikako da dođe!
    Sad se ja pitam da mi nije to jer sam tijelo izbombardirala sa svim tim preparatima ili je ipak prerano ( par dana ) za njihovo djelovanje?!

    Imate kakvo misljenje sto se to desava?!

    A bas sam trebala poceti piti Klomifen ovaj mjesec ali sam mislila da probam nesto prirodno, da dovedem tijelo u red ( barem pokusati ),a gle sada ovo?!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa
    A sad već imam i neka pitanja. Počela sam piti Vitex capsule prije 11 dana, to je bio 3 dan ciklusa. Dakle, danas mi je 14 dan ciklusa - nekakva sredina, a nisam sigurna kad mi je bila ovulacija - nisam pratila nikakve znakove. Prije 3-4 dana primijetila sam prilikom brisanja krvav iscjedak (sluz krvave boje) - ne bi mi jako zamazao uložak, ali ima ga poprilično. Nije kao menstrualno krvarenje, a ni spotting. Nema bolova niti neugode. To mi je nova pojava, pa sam samo htjela provjeriti je li netko od vas vitexašica imao ovako nešto. Nemam pojma je li uopće povezano s vitexom jer sam ga praktički tek počela piti.
    :?
    Tako nesto slicno se i meni dogodilo, nekakvo čudno krvarenje, nisam isto jos takvo vidjela, ali meni nije sigurno ovulacijsko, jer je to bilo cca 20.-ti dan ciklusa!Jos uvijek mi traje, bo, ne znam da li je od vitexa, budući da ga pijem samo par dana!I da, grudi me jako bole :? :?

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •