Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 244 od 244

Tema: Vitex za neplodnost, ublazavanje pms-a i klimakterija

  1. #201
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno Re: euthyrox

    Citiraj alida prvotno napisa
    Cure, znam da se vitex ne smije kombinirati sa spolnim hormonima, a što je sa štitnjačom, ja recimo pijem euthyrox, a pošto imam insuficijenciju žutog tijela u lutealnoj fazi, probala bih sa viteksom, što mislite da li smijem?
    Ja ti ne bih preporucila da pijes vitex jer euthyrox utice na hormone stitnjace , a vitex pokusava sve hormone postaviti na neki normalan nivo , tako da´ce vjerovatno jedan pobijati dejstvo drugoga . Posavjetuj se sa doktorom u vezi dabrostona , a vitex mozda bolje da zaobidjes .

    Samo bih skrenula pzanju moderatoru ( cini mi se da je pujica ) posto vidim da je tema prebacena sa PZ ovdje, da se vitex ne koristi prvenstveno za nepolodnost, nego za ublazavanje simptoma PMS-a i klimakterijuma. Naknadno je utvrdjeno da samim tim sto utice na normalnu hormonsku sliku organizma pase zenama koje zbog povecanog prolaktina imaju problema sa ovulacijom. Mislim da bi bilo dobro promijeniti ime teme, kako bi i zene koje nemaju problema sa plodnoscu, a imaju problema sa prolaktinom, PMS, klimakterijumom bile upoznate sa vitexom .

  2. #202
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    hvala betty, idem nadopunit naslov...

  3. #203

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Bok,

    ja nemam nikakvih vecih problema sa ciklusom...M svakih 25 dana (u prosjeku) i ponekad prije nego sta trebam dobiti M imam smeđi iscjedak...hormone nisam mjerila ali kada sam to spomenila gin. odmah je rekla da bi mogli provati sa klomifenom (spomenila je da taj smeđi iscjedak ima veze sa žutim tjelom)...sto je meni zvucalo prestrasno s obzirom da nisam radila nikakve posebne pretrage...
    Buduci da sam kupila knjigu Kako povecati plodnost naisla sam na Vitex pa sam ga danas kupila i namjeravam poceti piti...(od Solarya i mislim piti 1-2 dnevno)
    Molim vas da mi kazete vasa misljenja o tome da li mi Vitex moze ikako štetiti...znam da to nije hormon nego da samo djeluje na hipofizu al me strah da mi ne poremeti nesto sta je vec uredu.

    Oprostite ako sam vas udavila nova sam na forumu....

    Hvala unaprijed!

  4. #204
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    I ja sam jučer počela s Vitexom! Kupila sam onaj od solarya.
    Ne brine me količina jer planiram piti prema uputama, piše 6 kom, dakle 3x2.
    Nego me zanima je li netko imao iskustva kod nekekvih normalnih ciklusa.
    Imam cikluse 24d. Od PMS imam depresivnu fazu prije m i povećane grudi.
    Ovulaciju imam 11dc. A vadila sam i hormone koji su ok, osim malo povišenog prolaktina. Pretpostavljam uzrok stres.
    Jaaako bih htjela ostati trudna pa kako nam to ne uspjeva par mjeseci odlučila sam piti vitex kroz neki period.
    Može li mi on poremetiti cikluse? Onemogućiti trusnoću ili sl?
    Je li tko uzimao vitex u nadi da čim prije zatrudni i kakvi su bili rezultati.

    Hvala!

  5. #205
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    Ja sam pila marulju i vrkutu, nekoliko mjeseci pms free. Sad sam na Klomifenu 3. ciklus. Kad završim, ponovo ću počet s travama. Valjda će nešto i meni upalit!

  6. #206

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Prva, imaš pp.

  7. #207
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    evo mene nakon jednog ciklusa korištenja vitexa s pitanjem.

    Pila sam 24 dana vitex, i dobila sam uredno mengu na 24 dc (i inače su mi ciklusi točno 24d). Ali to je bilo skroz lagano krvarenje ne mogu točno procjeniti jer sam preko dana stavila tampon (kao i inače) ali nije bio baš zadebljan, samo tragovi krvi.
    Na večer i po noći sam stavila uložak i ništa, niti kapljica, i danas ništa cijeli dan...suho skroz.
    Stalno imam osjećaj da sam kao puni balon koji samo čeka da ga se probuši...strah me nekih izljeva, pa svakih 5 min idem na wc provjeriti situaciju.
    Možda mi je vitex produžio ciklus ili??? :?

    Je li koja cura imala sličan problem.
    Nadam se danešto nisam zeznula...koma.

  8. #208
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    prva, oduvijek imaš kraće cikluse ili su znali varirati?

  9. #209
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    prva, oduvijek imaš kraće cikluse ili su znali varirati?
    Zadnjih 8 god nisu vairali! Prije se ne sjećam.

  10. #210
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Da nisi trudna Ja sam kratko pila vitex, pa nisam mjerodavna, nije mi ni pomogao ni odmogao.

  11. #211
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Da nisi trudna Ja sam kratko pila vitex, pa nisam mjerodavna, nije mi ni pomogao ni odmogao.
    bojim se da nisam...upravo sam jutros napravila test!!! Stvarno ne znam što mi se dešava. Ali svakako hvala ti.

  12. #212
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Neki mali hormonski poremećaj valjda :/ Dogodi se.

  13. #213
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Dojim. Ali me od povratka menstruacije jako muči PMS. Ne zbog bolova već zbog razdražljivosti. I opet nije problem što galamim na djecu i muža već što mislim da se to osjeća pomalo i na poslu. Prije djece nisam imala problema s PMSom - tu i tamo neki manji bolovi, a ćudljivost i promjene raspoloženja su mi bile strane. No sad sam se malo i zabrinula. Vidim da pripravci PMS Free i Vitex nisu za dojenje jer smanjuju prolaktin (a možda je baš on problem :? ).

    Ima netko iskustva?

  14. #214
    sheep

    Početno Bok!

    Bok svima! Registrirala sam se na ovaj forum jer me zanima konopljika i njena ljekovita svojstva. Od moje prve, menstruacija mi je bila smećkasti sluzavi iscjedak (ispričavam se na odvratnosti) koji traje i po 2 tjedna. Nazovimo to spotting.
    Potpuno neredovito, nikad nisam znala kada ću dobiti, a znala sam dobivati i 2 puta mjesečno.

    Taman kad mi se počela javljati i normalna menstruacija, počela sam piti pilule (tad je naravno bila redovita). Prestala sam pit pilule nakon 6 mjeseci i sad mi se čini kao da je sve otišlo k vragu.

    2 mjeseca sam imala spotting non stop. Ginekolog mi je dao proveru i novofem. Pila sam to jedan ciklus. Sad evo već 43 dana bez prestanka imam spotting. Ne želim pit kontracepcijske pilule na koje me svi guraju. Da li meni može pomoći taj vitex? I da li itko od vas ima slične probleme? Osjećam se kao jedina osoba na svijetu sa ovim.

  15. #215
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    zanima me dali negdje piše da PMS fee smanjuje ciklus, desilo mi se to kad sam prije pol godine samnjio ciklus na 28 dana, poslije nisam pila, ali sam opet počela piti prije 30 dana i opet se smanjiuo na 28 dana,. da li je to slučajno, inače je oko 30 dana

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    25

    Početno

    nisam citala sto do sada pise o vitexu,mozda ponovim necije iskustvo,al imam bebu od 3 mjeseca pa ne stignem..zelim samo podijeliti moje iskustvo ako nekome moze biti poticaj da krene s vitexom...u 2. mjesecu 2008.,nakon godina lijecenja zbog crijevnih i zelucanih problema otkriju da sve uzrokuje endometrioza i da mi je cista unistila jajnik.hitna operacija,skinu mi vecinu jajnika.6 mjeseci uzimam injekcije zoladex koje mi izazovu menopauzu ...prolazim kroz sve nuspojave menopauze-od afana nesanice i osteoporoze pa nadalje..pratim u 26.godini oprah show sa svekrovom o zenama u menopauzi i placem kako nikad necu imat dijetepocetkom 10.mj.2008 idem na pregled nakon zadnje,seste injekcije,i gin.kaze da mi je maternica kao suha sljiva i da imam 3 mm endometrija poput zene od 65,70 godina.klinicki,kaze,ako sve bude u najboljem redu iza nove godien mogu ocekivat 1. ovulaciju a ako u roku od god ne zatrudnim krecemo sa terapijom...taj mj.pocinjem pit vitex od solaraya. krajem mj.dobivam prvu menstr. a u 11. mjesecu ostajem trudna...znaci u 10.mj.u menopauzi,u 11.trudna...i to bez 1 jajnika sa klinici gledano sansama nula...pozdrav svima i sretno...

  17. #217

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Na poluotoku
    Postovi
    66

    Početno

    gdje kupujete te tabletice od vitex-a od firme solaray???

  18. #218

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    25

    Početno

    ima u apotekama...nesto oko 70 kn 100 tableta....meni su cak i narucivali ako ne bi imali jer svaka apoteka ima njihove proizvode pa im nije problem i taj naruciti

  19. #219

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Na poluotoku
    Postovi
    66

    Početno

    evo ja pijem pms fee, trenutno sam na drugoj kutiji, ciklus mi je inače 27dana a ovaj se produžio na 30.
    dal da se veselim ili je to uobičajeno?????

  20. #220

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj blalla prvotno napisa
    evo ja pijem pms fee, trenutno sam na drugoj kutiji, ciklus mi je inače 27dana a ovaj se produžio na 30.
    dal da se veselim ili je to uobičajeno?????
    ja sam pila 2 mjeseca i bili su mi jednaki ciklusi kao i prije, sad sam opet dobila preporuku za vitex , uzela sam pms free i čitam da 1 kapsula sadržava 300 mg konopljike, tražila sam po internetu i naišla na neke koje sadržavaju 400, 500 i 1000 mg i piše da je 1000 preporučena RDA količina :shock:
    je li moguće da postoji tolika razlika ? da li je netko pio te britanske ili američke ?

  21. #221

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Dobar dan...evo ja sam ovdje nova na forumu i naišla sam na ovu temu..moram reći da je meni konopljika puno pomogla, pijem ju mjesec i po dana i vidim veće rezultate nego dok sam pila neke hormone..Pijem tinkturu konopljike od jedne žene koja ju sama doma radi..E sada mene zanima ako tko zna, koliko se nju dugo smije piti bez prestanka, tj.nakon koliko mjeseci je potrebno napraviti pauzu?

  22. #222
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    najduza studija koja je pratila uzimanje vitexa bilo je u kontinuitetu do 18 mjeseci, dakle nema nekog preporucenog perioda za pauzu. opet, ako ti se sve ustabili, onda nema razloga da ga stalno pijes, najbolje ces procijeniti prema osjecaju (ili jos bolje hormonalnoj slici)

  23. #223

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    I ja sam počela piti Vitex, ali bosansku verziju od Cydonie. U svakoj kapsuli ima 50 mg eteričnog ulja konopljike, eterična ulja (bez naznake koja), pčelinji vosak i vitamin E. Ovo mi je prvi ciklus, pa nemam ideju hoće li mi pomoći ili ne. Pijem ga zbog problema s PMS-om i kako bih povećala svoje šanse za začećem. Muči me samo što su te kapsule zaista aromatične (bočica miriše kao ulje za aromaterapiju) i padnu mi na želudac, pa uzrokuju "eterično podrigivanje"
    Šalu na stranu, po cijele dane mi se vraća okus Vitex-a i nije mi to baš neka fora. Da li ste koristile Cydonijin Vitex? Na bočici ne piše treba li se uzimati prije ili poslije jela... PMS Free od Enciana se treba uzimati ujutro prije jela, pa sam isto tako uzimala i ovaj...
    Griješim li? U čemu? Ili sam osuđena na eterični okus za vrijeme terapije?

  24. #224

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Ja do sada stvarno nisam imala nikakvih problema sa konopljikom, sada ju pijem već više od 4 mjeseca.Poćela sam ju piti zbog neredovitih ciklusa i stvarno mi je puno pomogla...ali ovaj ciklus mi se desilo da sam evo već dobila drugi put a prošli ciklus mi je prošao prije 5 dana...dali bih trebala prestati piti tinkturu??

  25. #225
    M_i_D avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    44

    Početno

    Molim pomoć gdje u Zagrebu mogu kupiti vitex, koji je točan naziv, proizvođač i cijena

  26. #226
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ja sam uzimala PMs free , uzimala pretežno u DM

  27. #227
    Glossy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    Cure evo me s pitanjem. Već dva mjeseca pijem Vitex od Solarya. Na kutiji ne pišu nikakve nuspojave i nije precizno definiran način korištenja osim da se uzima 6 kapsula dnevno tako da ja pijem navedenu količinu cijeli mjesec bez prekida. Nakon čitanja ovog pdf-a, zanima me da li pijete vitex cijeli mjesec ili samo od ovulacije do M?

  28. #228

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    A smije li se kombinirati: vitex i vrkuta,
    ili možda čak svo troje: vitex, vrkuta, marulja?

  29. #229
    tanjam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    98

    Početno

    Bok cure, nova sam na ovim stranicama pa molim za vaše mišljenje. Imala sam 3 MPO postupka. Treći je bio uspješan ali samo 8 tj. jer je onda nastupio missed. Promijenila sam dr. i sad sam po njegovom nalogu morala vaditi spolne hormone. Pretrage su rađene 3. dc i slijedeći su rezultati: E2 180,29 FSH 5,00 LH 3,39 PROLAKTIN 657,00 (POVIŠEN) TSH 3,61 i ostali hormoni štitnjače ok. Menstruacije nisu bolne, ciklus je od 27-34 dana, ovulacije su redovne. Sada idem u par prirodnih ciklusa pa me zanima da li je pametno uzimati taj VITEX samo radi regulacije prolaktina ili ništa ne dirati ili imate koji drugi savjet kako da ga smanjim???????? Hvala unaprijed na pomoći.

  30. #230
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Pitam vas jer je moj ginekolog rekao da on moje stanje (koje je meni lično problem) smatra u granicama normalnog

    Imam 37 godina, a problem je što u nazad godinu dana imam menstruacije koje su prvih 2-3 dana izrazito obilne, a onda slijedi period smanjivanja krvarenja koje bih smatrala normalnim (onakvim kao i prije ovih promjena) da bi se nakon 7 dana, što je bilo za mene uobičajeno trajanje menstruacije, trajanje produžilo nekim smeđim iscjedkom čak do 10 dana, nekad i više.
    Moja je majka, kao i sve njene sestre i majka imala ranu menopauzu pa sam ginekologu iznijela i taj podatak kao mogući razlog promjene menstruacije, na šta je on odgovorio da on ne vidi nikakvih pokazatelja za to.

    Mene ovakva menstruacija jako smeta, naročito to produženje trajanja.
    Zbog obilnijeg krvarenja imam i anemiju pa sam uzimala preparate željeza i čini mi se da su se promjene ublažile dok sam željezo uzimala intenzivno.

    Šta mislite, da li bi uzimanje Vitexa ili možda PMS FREE preparata uticalo da mi se menstruacija ponovo reguliše na svoje uobičajeno trajanje?

  31. #231
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Hop cup, ima li koga

  32. #232
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa Vidi poruku
    Hop cup, ima li koga
    Ima nas, ali nemamo iskustva s vitexom... Vidis, mogla bih ja to probati za ublazavanje svojih simptoma klimakterija.

    Inace, opis krvarenja je vrlo slican onome sto sam ja imala prije koju godinu i bas je to bio prvi pokazatelj ulaska u klimakterij, pa se cudim komentaru tvog doktora, ali s druge strane zna to biti i kod mladjih zena. Ovakva krvarenja su indikacija za mirenu.

  33. #233
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Ovakva krvarenja su indikacija za mirenu.
    Ma ja bih prvo probala "u suradnji s prirodom" pa ako ne ide da onda razmišljam o medikamentima

  34. #234
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja bih prvo probala "u suradnji s prirodom" pa ako ne ide da onda razmišljam o medikamentima
    Slazem se, ako ti prirodno sredstvo pomogne, super... Ja za ovo nisam znala. Malo cu si pronjusiti kakva su tudja iskustva i svratiti ovamo. Sretno i tebi!

  35. #235
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Ey,

    ovo je već stara tema - al nadam se da mi netko može pomoći!

    Dakle imala sam kratku lutealnu fazu od 9-11 dana, s tim je je zadnja dva mjeseca bila 9 dana (shock!!!). Uglavnom, počela sam piti Vitex-kapsule ovaj mjesec i odmah su počele djelovati. O se pomakla s 15dc na 11dc (zato smo fulali ovaj mjesec ), imam sluzi ka u priči (nekako žućkasta), a sada mi je već 14dpo a M nema- T mi je pala još jučer - i ništa, tj. lutealna se produžila za čak nekoliko dana!

    Wow- oduševljena sam.

    Test sam napravila čisto onako - znala sam da nema nade jer nismo pokrili plodne dane.

    Vidjela sam da ste napisale da se Vitex pije bez pauze i za vrijeme trajanja M - no sad me čak malo i zabrinjava što je još nema - sad smije doći

    Da li da napravim ipak malu pauzu od par dana?

  36. #236

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, i ja sam nova.
    Vitex pijem od jučer pa još ne mogu niša reći o toj temi al' vidim da su večinom pozitivna iskustva.
    Vitex mi je preporučio doktor, jer već duže pokušavam ostati trudna. Nisam vadila krv ni ništa slično, , ima li to ikakve veze???
    Na svoju ruku sam kupila i čajeve marulju i vrkutu. Mogu li sve to skupa piti, ili da ne pretjerujem????

  37. #237

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Bokić svim curkama,i ja sam nova iako sam već duže na ovim stranicama čitajući vaše poteškoće i iskustva, i ja pokušavam već neko vrijeme ostat trudna ali..eto neće, pa neće....
    Prošli mjesec sam počela pit vrkutu i marulju, s tim da marulju pijem sam prvih 10 tak dana do O, a prije 20-tak dana sam počela pit i Vitex od Sol..., s tim da mi je teta u ljekarnoj rekla, kad sam joj objasnila kako bih ga pila u svrhu olakšavanja, tj. postizanja trudnoće, samo 1 kapsulu dnevno, pa mi je to sad jako čudno s obzirom da tu neke cuke spominju 4-5 kapsula dnevno, i da navodno ga se prije bilo kakvih simptoma treba pit 3 mjeseca, ali kod mene je tu izgleda sve zbrda-zdola, inače imam jako bolne menge, 30-dana ciklus, a od vrkute i marulje mi prošli mjesec menga došla 28. dan, i to bez nekog izražajnog PMS-a,sam 3 dana prije, a inače je i do i do 10 dan prije M.,pa mi je to bilo baš super, ali sad ovaj mjesec trebam dobit tako krajem mjeseca, a cice mi kao kamena dva, em velike, em bolne već od 2 dana nakon O.
    Tak da i nije jasno da li je moguće da sam od 1 kapsule Vitexa i to nkon sam toliko dana odmah imam promjene?
    Ako koja curka ima što pametno za dodat ili neki savjet bila bih joj/njima jako zahvalna.
    Puno sreće i što brži uspjeh u trudnoći

  38. #238

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Bokić svim curama,
    nova sam, iako već duže čitam i pratim vaša iskustva pa sam poželjela i ja s vama svoja podijeliti,naime;već neko vrijeme pokušava zatrudnijet, još ismo krenuli na pretrage, sve mislim uspijeć će, kad ono neće pa neće, već drugi mjesec pijem vrkutu i marulju-sam do ovulacije, a sad sam prije nekih 20tak dana počela pit i Vitex od Sol..., e sad, od čajeva mi je inače bolna menga i pms bila začuđujuće podnošljiva, malo bolna a inače je bila koma, samo što mi je ciklus umjesto 31 trajao 28 dana, a sad ne znam da li je to moguće,ali nemam drugo objašnjenje, sad odmah iza ovulacije 2-3 dana cice su mi kao dva kamena, bolne i velikee, trebam dobit tek krajem mjeseca a doslovno jedva spavam na trbuhu koliko me bole, s tim da uzimam sam jednu kapsulu dnevno jer mi je tak rekla teta u ljekarnoj kad sam joj objasnila da bih vitex za olakšavanje, tj. "pomoć" u zatrudnjivanju.
    Drage moje ako ima koja curka koja ima pametno šta dodat sam naprijed)
    A svim curkama puno sreće))

  39. #239

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    micekica, sorry sto ti nitko nije odgovorio tko ima više iskustva.

    moje je iskustvo pijenja vrkute, s kojom sam krenula da povećam
    progesteron, debljinu endometrija itd.
    no međutim M mi je nakon pijenja vrkute toliko bolna da se bojim nastaviti piti.

    Nekako mi se nakon svega rečenog čini da bi prije nego krenemo sa čajevima trebalo
    provjeriti hormone i onda uzimati baš onaj čaj koji je za specifičnu tegobu

  40. #240

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Dajte mi recite taj vitex i pms free je li jedno te isto?

  41. #241

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Evo malo podižem da vam prenesem svoja iskustva.
    Uzimam vitex tinkturu od Subana već 3. ciklus. Nakon missed ab-a u ožujku, samo prva M nakon kiretaže je bila normalna kao i prije (došla 29 dan), a sljedeća 2 ciklusa skraćena, 1-2 dana prije spotting (nikad ga nisam imala!) i grozno obilne i nevjerojatno bolne M, koje sam brzinski sanirala čajem vrkute, oko 1,5 l dnevno. Nisam ni O osjetila, a inače uvijek znam kad je. Uzrok-porast prolaktina i pad progesterona, dr me htjela staviti na Duphaston, što sam odbila i nakon te druge takve nenormalne M krenula s vitexom. Usput mi je pronađen i manjak B12 i folne pa i to uzimam. Uglavnom, zadnja je stigla 31 dc, normalna kao nekad, a ja sva happy, čak se i O javila ovaj ciklus u redovno vrijeme.

    Zbog kontradiktornih napisa o vitexu u trudnoći, konzultirala sam jednu liječnicu koja provodi terapije raznim biljnim pripravcima i evo odgovora: S obzirom da vitex pomaže funkciju žutog tijela, može se uzimati prva 3 mjeseca trudnoće jer bi naglim prekidom pao nivo progesterona, što može dovesti do pobačaja. Nakon 3. mj se ne preporuča jer uzrokuje prijevremenu laktaciju, a tada i onako posteljica preuzima stvaranje progesterona pa je prekid uzimanja vitexa siguran!
    Nadam se da sam nekome pomogla!

  42. #242
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    Pokušat ću na ovom topicu, mada vidim da nije baš aktivan...
    Dakle, da li iko zna smije li se Vitex koristiti ukoliko imate fibroadenome, jer su oni estrogen ovisni. Ja bih počela zbog povišenog polaktina, ali se bojim da sta ne zeznem sa fibroadenomima koje imam. Na ovo pitanje doktori neće da odgovaraju, oni se drže zvanične medicine, kao i farmaceuti zvanične farmacije Koga da pitam?

  43. #243

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    2

    Početno Nepolodnost

    Heii.. nova sam ovdje ii iskreno ne snalazim se najbolje.. naime vidla sam da post o tabletama,, pa me zanima ,,ima koja duphastone za pokloniti/prodati??

  44. #244

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Mene zanimaju iskustva sa viteksom kod endometrioze

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •