Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 260

Tema: Macina trava - marulja i vrkuta 2

  1. #101
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    ....čitaaam...upijam......hvala :D

  2. #102

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    zelimo bebu nemoj to kupovati dodji do mene ja imam toga na kile vec razmisljam da bacim a zao mi

  3. #103
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    ..jel ti to mene malo :? ......

  4. #104

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    pa ozbiljno ti kazem
    imam tog na kile i to domaca (finija za pit) donjet cu ti onu crnu vrecu za smece punu mace

  5. #105
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    donjet cu ti onu crnu vrecu za smece punu mace
    ....držim te za riječ gejshina.... :D

  6. #106
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    i ja sam pomjesala konacno vrkutu i marulju...
    jos dok se ohladi nekako, ali topla...fuj

    no dobro, sto se mora nije tesko

  7. #107
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    ...moja se marulja hladi...ja gledam nju - ona mene! MM mi kaže...daj to srkni ili baci....opet ja njega natjeram pa popije guc -i zanijemio - kaže - od sad šutim!!!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    ja sam kupila marulju i vrkutu i trebam početi piti...možete li mi reći kako se kuha dozira kako nabolje djeluje?inače se borim s prolaktinom...čitala sam ove sve predhodne postove pa ne znam kako je stvarno dobro?koliko dugo treba piti za vidjeti dali pomaže?

  9. #109
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Miki meni isto prolaktin poludi kad sam pod stresom, tj. kad sam u špici posla i ne zna di udaram, odmah prolaktin skoči...Ja sam pila vrkutu najmanje 3X2dcl i već nakon 20 dana su bile promjene u vidu da mi se ciklus stabilizirao do u dan, pa samim time pretpostavljam i prolaktin. Nisam ga išla nakon toga vaditi, ali njegovo obilježje kad je povišen je da M dolazi u širokom rasponu dana, a kad se to prestane događati, onda je prolaktin opet u redu. Istina ja sam ga isto tako bila spuštala vitxom,ali sad sam mišljenja da je vrkuta čak dovoljna, mada to opet ovisi od žene do žene.
    Marulju i vrkutu možeš piti skupa jer je marulja prilično gorka za razliku od vrkute koja je meni baš fina. Kako ih ja nikad nisam pila skupa, ne znam točan omjer, ali oboje se može 3X2 dcl, mada se sjećam da je, čini mi se vrcki, pila 1 veliku žlicu mješavine vrkute, nevena (isto dobar) i marulje na litru vode. Možda neka od cura zna bolje, pa će me ispraviti.

  10. #110
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja sam pila sve skupa oko 8dcl dnevno (pola ujutro, pola navecer) i na tu sam kolicinu stavljala omjer na jednu jusnu zlicu marulje 2 zlice vrkute

    promjene su bile odmah - vec u prvom ciklusu pijenja (pocela sam na 01dc) prije M mi je pukla endometrijska cista, za totalno snizenje prolaktina trebalo je ipak skoro 3 mjeseca

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    33

    Početno

    Evo da vam se i ja pridružim.Ovo je moj slučaj: išla sam na pregled kad mi je doktor rekao da nemam baš česte ovulacije taj mjesec nije vidio tragove žutog tijela, jajnici policistični(do tada menstruacije totalno redovne, sbolne grudi i sve ostalo), šokiralo me.Taj mjesec M kasnila, količinski jako malo, sljedeći mjesec situacija ista, ginekolog socijalni, M opet kasni.Hormoni više manje ok jedino diverzan odnos Lh:Fsh, 9:4.Pošto sam dosta kod vas čitala o čajevima odlučim i ja, kupila sam neki čaj za ženske bolesti (kadulja, neven cvijet,stolisnik, gospina rava,nepeta,vrkuta,zdravac,kamilica,marulj) po mome kombinacija odlična sve ono šta sam i ja uočila da pomaže, a posebno mi je bilo drago za macine trave,obe. U to još dodam marulju i gospinu trvu (potvrdila teta u biljnoj da se može).Također sam uzela agnus castus odnosno PMs free.Već sam mislila i odustat jer mi progsteron 21 dan 0,46 znači ništa. Međutim 30 dan ciklusa primjetim jak iscjedak što kasnije i ginekolog potvrdi da je ipak ovulacija došla: Sad dali je do čajeva neznam, što će biti dalje neznam, ali vrijedi pokušat. U međuvremenu saznam da i MM ima problem, mali broj i pokretljivost. Znali tko čajeve za njih i zna li tko za kojeg travara ili homeopata u Splitu. Nadam se da vas nisam izmorila samo sam htjela prenijet iskustvo i nadam se pomoć.

  12. #112
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Cure! Ovo sam pronasla pa mozda nekom bude od koristi. U pitanju je caj ,mada na ovom sajtu ima jos nekih preparata,objasnjena svojstva,pa eto nek se nadje.

    http://www.early-pregnancy-tests.com/fertility-tea.html

    Uglavnom, pise za ovaj Caj za plodnost, da osim vitexa u svom sastavu ima i virak-vrkutu, list koprive, list maline, zeleni caj i list nane. Treba ga piti 2-3 solje svaki dan do trudnoce, a dobar je za sluz, endometrijum, opste stanje organizma,imunitet kao i s.zelju.... Ne moramo preko bare po caj , sve mozemo naci i kod nas! Sretno!

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Evo samo da se zabilježim. Vrkutu sam pila 2mj. (dok nisam zatrudnila) navečer prije spavanja. Stavila bih u plast. bocu od o.5L i pijuckala (nema zaspati dok se ne popije sve ) Sad je li to to ne znam, ali rezultat je vidljiv u nazivniku E i sjećam se da sam super spavala od nje, ono što se kaže "ko zaklana"


  14. #114

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    15

    Početno

    pozdrav cure!Ja o vrkuti, marulji i vitexu nemam pojma, a vidim da vi to masovno koristite pa bih vas zamolila za savjet posto bih drage volje opet zatrudnila (imala sam spontani prije par mjeseci). Sta tocno znaci regulira ciklus?meni ciklus seta od 28-33 dana pa mi mozda i ne treba nesto za reguliranje (mozda to treba onima koje nemaju m po par mjeseci ili je imaju stalno?)meni se znalo desiti i da mi dodje na 19 ili 45 dana, al to je stvarno rijetko, uglavnom razmak bude 28-33, da li je to redovito?Da li ti cajevi pospjesuju da dodje tocno u 28.dan?I sta tocno rade?Negdje sam procitala da vrkuta sprijecava pobacaje a nakon toga je pisalo da ga se ne pije do 3.mjeseca, sto me totalno zbunilo jer ako sprijecava pobacaje, trebalo bi je pit bas u ta prva 3 mjeseca??BO.Hvala vam unaprijed! Kiss

  15. #115
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Malu pomoć molim. Gdje mogu naći pravu Macinu travu? Ako sam dobro shvatila Subanova nije ona koja mi treba. Ima li neko mjesto u ZG gdje bi ju mogla kupiti u biljnoj apoteci?

    A evo načina kako popiti gorko. Uzmite širu slamku i gurnite je nešto malo više u usta i čvrsto je pritisnite jezikom. Povucite i dok ide ide...
    Puno manje je gorko.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    kak to mislliš, subanova nije ona koja treba??

    treba piti marubii herba - to je marulja i ona je u subanovom čaju.

    a ne treba biti onu koja se zove nepeta nešto...

    dajte curke poznavateljice marulje prosvijetlite nas. Nije valjda da dva mjeseca pijem krivi čaj?

    bar kod vrkute nema zabune

  17. #117
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Zaboravite izraz MACINA TRAVA . Macinom travom nas narod grijeseci naziva 4 trave , jer su sve slicne izgledom .
    Pijte Marulju tj . ocajnicu - marubii herba

    Mada nije lose malo dodati i Nepete , koliko cujem ona od zena "pravi " macke ( nekad se koristila u vjesticijim ritualima .Nakon nje je zena izgledala sama sebi ljepsa , zavodljivija ... ) 8)

  18. #118
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj Betty prvotno napisa
    Pijte Marulju tj . ocajnicu - marubii herba
    potpisujem Betty!
    puno se ovdje raspravljalo o tim travama i zakljucak je da treba piti marubii herba - marulja, subanova je skroz ok!

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    Cure,molim vas,pomozite...
    Danas mi je 33.dan ciklusa,nisam trudna,potvrđeno od 3 testa,ali m. nikako da dođe.
    Oduvijek sam imala redovite m, prije 4 mjeseca sam bila kod ginekologa i svi nalazi su bili ok. Od trenutka kad smo odlučili da smo spremni za dijete, sve se poremetilo. Prošli mjesec sam imala spoting (prije toga nikada u životu), plodne sluzi jako malo, mengu sam dobila 25. dan (ciklusi inače redoviti 27-28 dana).
    Kupila sam čaj od vrkute,ali ne znam dal mogu počet piti odmah ili moram čekati neki određeni dan ciklusa? Da li se to pije cijelo vrijeme ili se radi neka pauza?
    Sigurno sam vas ugnjavila, oprostite i unaprijed hvala.

  20. #120
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj PIGGA prvotno napisa
    Cure,molim vas,pomozite...
    Danas mi je 33.dan ciklusa,nisam trudna,potvrđeno od 3 testa,ali m. nikako da dođe.
    Oduvijek sam imala redovite m, prije 4 mjeseca sam bila kod ginekologa i svi nalazi su bili ok. Od trenutka kad smo odlučili da smo spremni za dijete, sve se poremetilo. Prošli mjesec sam imala spoting (prije toga nikada u životu), plodne sluzi jako malo, mengu sam dobila 25. dan (ciklusi inače redoviti 27-28 dana).
    Kupila sam čaj od vrkute,ali ne znam dal mogu počet piti odmah ili moram čekati neki određeni dan ciklusa? Da li se to pije cijelo vrijeme ili se radi neka pauza?
    Sigurno sam vas ugnjavila, oprostite i unaprijed hvala.
    Nisi nas ugnjavila , zato smo tu .
    Prvo dobro nam dosla
    A sad ... Od svega sto si napisala ja tu vidim samo jedan problem , a njega sam ti poboldala . Spotting ti uveliko znaci da ti je zuto tijelo slabo , a ono slabi od stresa . Znam da ti je tesko i razumijem te , ali u tvom je interesu da se sto prije smiris i ohladis glavu jer vidim da ces poremetiti cikluse .
    Nalazi su u redu , prema tome ostaje ti samo ono najteze - STRPLJENJE .
    Koliko dugo vec pokusavate ?
    Caj od vrkute mozes piti kad hoces , a ja ti predlazem i Vitex zbog spottinga kojeg imas . Doce beba , ne brini .

  21. #121
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Moj komentar je bio zato što je niccoleta na prvoj stranici prokomentirala da subanova onda nije OK.

    Njihova je Marrubii herba. Znači nastavljam sa gorčinom i dalje.

    Kako bi moja sestra rekla: To se mora!

    Hvala Betty.

  22. #122
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    Moj komentar je bio zato što je niccoleta na prvoj stranici prokomentirala da subanova onda nije OK.

    Njihova je Marrubii herba. Znači nastavljam sa gorčinom i dalje.

    Kako bi moja sestra rekla: To se mora!

    Hvala Betty.
    A moj deda uvijek kaze: I to ce proci

  23. #123

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    Nisi nas ugnjavila , zato smo tu .
    Prvo dobro nam dosla
    A sad ... Od svega sto si napisala ja tu vidim samo jedan problem , a njega sam ti poboldala . Spotting ti uveliko znaci da ti je zuto tijelo slabo , a ono slabi od stresa . Znam da ti je tesko i razumijem te , ali u tvom je interesu da se sto prije smiris i ohladis glavu jer vidim da ces poremetiti cikluse .
    Nalazi su u redu , prema tome ostaje ti samo ono najteze - STRPLJENJE .
    Koliko dugo vec pokusavate ?
    Caj od vrkute mozes piti kad hoces , a ja ti predlazem i Vitex zbog spottinga kojeg imas . Doce beba , ne brini . [/quote]

    Hvala ti puno...
    Znam da su svi problemi koje sad imam posljedica mog psihičkog stanja, želje da što prije zatrudnim i straha da se to možda neće desiti.S obzirom da pokušavamo relativno kratko ( 3 mjeseca ),vjerujem da ću se uspjeti "srediti" i da ću, nakon nekog vremena, biti malo manje opterečena sa time.Nadam se...
    Molim vas za još jedan savjet: s obzirom da mi menga kasni 5 dana (u životu mi se to nije desilo), a slijedeći tjedan se spremam na godišnji i neće me biti 3 tjedna, ne znam da li bi trebala otići kod ginekologa ili...
    Ovaj tjedan imam frku na poslu, a i ne znam da li ima smisla da odmah trčim doktoru.Meni je to zbog mog, inaće urednog ciklusa, jako čudno i pomalo zabrinjavajuće, ali znam da će se mnoge od vas nasmijati na mojih 5 dana kašnjenja, pa si mislim da možda paničarim bez veze.
    Hvala vam puno.

  24. #124
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj PIGGA prvotno napisa


    Molim vas za još jedan savjet: s obzirom da mi menga kasni 5 dana (u životu mi se to nije desilo), a slijedeći tjedan se spremam na godišnji i neće me biti 3 tjedna, ne znam da li bi trebala otići kod ginekologa ili...
    Ovaj tjedan imam frku na poslu, a i ne znam da li ima smisla da odmah trčim doktoru.Meni je to zbog mog, inaće urednog ciklusa, jako čudno i pomalo zabrinjavajuće, ali znam da će se mnoge od vas nasmijati na mojih 5 dana kašnjenja, pa si mislim da možda paničarim bez veze.
    Hvala vam puno.
    Hm...kasni ....prvi put u zivotu ....sta li bi to moglo da bude..
    Mislim da bi ti trebala da napravis test draga ako bude + da ipak znas dok si na odmoru , pa kad se vratis sa odmora mozes otici ginekologu .
    Niko ti se ne moze nasmijati na tvojih 5 dana kasnjenja jer je to nesto sto na ovom podforumu svi zeljno cekamo . Uradi test i sretno !

  25. #125
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Pigga kad si se ti testirala zadnji put ? :?

  26. #126

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    Ne,nisam trudna.Trestirala sam se s 3 različita testa i sva 3 su bila, bez ikakve sumnje, negativna.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj PIGGA prvotno napisa
    Hvala ti puno...
    Znam da su svi problemi koje sad imam posljedica mog psihičkog stanja, želje da što prije zatrudnim i straha da se to možda neće desiti.S obzirom da pokušavamo relativno kratko ( 3 mjeseca ),vjerujem da ću se uspjeti "srediti" i da ću, nakon nekog vremena, biti malo manje opterečena sa time.Nadam se...
    Molim vas za još jedan savjet: s obzirom da mi menga kasni 5 dana (u životu mi se to nije desilo), a slijedeći tjedan se spremam na godišnji i neće me biti 3 tjedna, ne znam da li bi trebala otići kod ginekologa ili...
    Ovaj tjedan imam frku na poslu, a i ne znam da li ima smisla da odmah trčim doktoru.Meni je to zbog mog, inaće urednog ciklusa, jako čudno i pomalo zabrinjavajuće, ali znam da će se mnoge od vas nasmijati na mojih 5 dana kašnjenja, pa si mislim da možda paničarim bez veze.
    Hvala vam puno.
    Pigga, ne znam hoće li ti ovo biti utjeha, ali jako puno cura, uključujući i mene ima to iskustvo da se ciklus skroz smrda onog časa kad počnemo pokušavati zatrudniti. Meni su ciklusi odjednom počeli trajati 31, 32 dana, a inače su bili 28. Ne brini. Jedino što ti mogu reći da sam ja osobno malo oguglala i skulirala se nakon što sam shvatila da ne ide iz prve. prestala trošit milijune lh trakica, ispipavati simptome i to. Drži se.

  28. #128
    silvestra

    Početno

    Kad je stimuliran ciklus klomifenom smije li se piti majcina trava?

  29. #129
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Negdje sam pročitala ali sada nemogu naći.... Od kojeg DC se počinje piti Marulja?

    Hvala.....

  30. #130

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    silvestra..
    Macinu travu i klomifen nebi preporucila ako si na klomifenu taj mj. pauziraj bez obzira sto nemash sluzi itd. klomifen ce odraditi svoje

    Dodirko..
    Ja sam ju uvijek pila negdje od predzadnjeg/zadnjeg dana M. i pila bi ju skroz dok nedobijem sljedeci put.
    Meni je dok. rekla da nepreporuča macinu travu dok curish jer navodno moze doci do odljeva :/

  31. #131
    silvestra

    Početno

    Ja danas pitala ginekologa i on kaze da mogu
    Ipak ja necu malo me frka
    Hvala cure

  32. #132

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    218

    Početno

    Pujice, nakon što ti je pukla cista bilo je sve ok s jajnicima? Naime ja sam svog gin. pitala može li ta cista puknuti, a on mi je rekao da je bolje da ne pukne jer nije dobro da se njen sadržaj razlije po jajniku, jer onda mogu nastati nove ciste???

  33. #133
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    sve mi je ok, evo pola godine nakon toga (potvrdjeno nekoliko puta kod gina)

  34. #134

    Početno

    Jeli vi tu marulju i vrkutu pijete zato što nemate ovulaciju ili da poboljšate rad jajnika? :shock:

  35. #135
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    da ustabilimo hormone i pojacamo izlucivanje plodne sluzi

  36. #136
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Samo da se javim sa pitanjem i informacijom....
    Molim vas da mi netko tko ima više iskustva odgovori: Ako pijem VRKUTU da se pojača endometrij zar se Endometrioza isto tako ne povečava u tom slučaju? Možda pitam glupost ali ipak....

    A sada info: Pijem Vrkutu, kapsule Vitrex-a i u prvom dijelu ciklusa pila sam Marulju... Nakon dugo, dugo vremena pojavila se je O. Prekrasan folikul na jajniku sa jajovodom koji nije oštećen. I ovaj mjesec je spoting tako mali da je zanemariv. A trajao je godinu dana u sredini ciklusa a i O nije se baš prikazivala dugo dugo...

  37. #137
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Imam i ja pitanje

    Imam policistične jajnike, M šetaju od 28 - 32 dana, O nemam ili imam jako rijetko. Prije dva ciklusa pila klomifen od njega dobila cistu na lijevom jajniku, dok mi prepisala dobrostan i sada ga pijem od 11-25 DC. Inače sluzi nemam, zadnji put ju imala u 9 mj. i onda ostala T (spontani) i sada bi probala nešta od tih čajeva ali ne znam da li smijem to piti uz dobrostan i šta bi mi bilo najbolje zbog O i sluzi.

  38. #138
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Molim vas cure,
    Samo da utvrdimo: ako sam dobro shvatila , dok pijem klomifen ne bih trebala marulju i vrkutu! Klomifen pijem 5 dana, da li ostale dane ciklusa moze marulja?
    Znate li moze li nocurak (Evening primrose oil) da se pije uz klomifen-samo da napomenem da svo vrijeme pijem Bromergon? Znate i same da mi je vazno, pa ako neko zna...

  39. #139
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    a72 nemoj piti nista u ciklusima u kojima pijes klomifen

    luni mozes eventualno marulju za sluz, ali za pcos bi ti bilo najbolje piti kombinaciju vitex-vrkuta-marulja, naravno tek kad prestanes uzimati dabroston i klomifen

    dodirko ne bi se smjela povecati endometrioza - vrkuta izmedju ostalog regulira i hormone - meni je od kombinacije svega troje pukla endometrijska cista

  40. #140
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Zna li netko koliko dugo smijem piti Vrkutu bez prestanka?

    Neznam da li ima kakvih smetnji za npr. želudac, crijeva, bubrege, jetru?? :?

    Hvala..

  41. #141
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    dodirko kazu da bi nakon 3-4 ciklusa trebalo napraviti jedan pauze (dok se npr. vitex moze piti bez ogranicenja)

  42. #142
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Pujica divna si. Hvala.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    90

    Početno

    Pozdrav cure!
    Nisam sigurna, ali čini mi se da sam negdje pročitala da ne smijem kombinirati marulju i vrkutu sa Dabrostonima. Pila sam 3 tjedna marulju i vrkutu (po pujicinom receptu - hvala ti!) i endometrij se podebljao sa 4,7 na 8,3 mm, no obzirom da 4 mj. nakon kiretaže ciklusi još nisu krenuli, dobila sam dvije ture Dabrostona za popiti. Bila bih zahvalna ako bi mi netko znao reći smijem li ili ne paralelno nastaviti sa maruljom i vrkutom?

  44. #144
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    a gle, kaj da ti kazem, ja ne bi... mislim da s obzirom da ti cajevi djeluju i na hormone da ih je bolje ne kombinirat s nikakvom drugom terapijom... a nakon ture dabrostona mozes opet pocet pit cajeke

  45. #145
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja od jučer pijem čaj za zaštitu žena od MB travara iz Bjelovara.
    Ima ga za kupiti u Kauflandu, po cijeloj RH.
    Jedna velika žlica na 7,5 dl vode. Ja stavim 1 l vode, pa dodam i žlicu Vrkute.
    Okus je o.k. a na MMF ima čitava tema o tome kako ih je puno zanijelo poslje tog čaja.
    Osim toga, do sad sam skinula 3-4kg i planiram još 6-7, pa valjda neke koristi i od toga bude.
    Da mi je netko rekao, što ću sve piti i jesti samo kako bih ostala T... :/

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    90

    Početno

    Pujica, hvala! I ja sam si mislila bolje ne, ali ipak, nisam baš najiskusnija na tom području! Nastavljam s Dabrićima, pa s čajevima...

  47. #147
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Samo da prijavim 3mjesec Vrkute i endometrij 12DC 11,9 (Nikada u zadnjih 4 godine nije bio takav)

  48. #148
    mamaanita avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    150

    Početno

    ja sam kupla marulju, ali već mi je 24 dc pa me sad strah piti. Nadam se da neću ni trebati

  49. #149
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    imam jedno pitanje....
    pila sam marulju i vrkutu prošli ciklus, al sam onda odlučila prestati jer krećem po sve moguće nalaze. mislila sam, ako mi ide vaditi hormone i to, bolje da vidi kakvo je pravo stanje stvari pa da tek onda pijem te čajeve.
    kaj vi mislite o tome?
    ako ovaj ciklus ne bude T, da počnem opet piti ili pričekam da mi izvadi hormone, pa tek onda?

  50. #150
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    vrkuta ce ti hormone samo izregulirati ako su bili u disbalansu, dakle stetiti ti nece, a po meni bolje piti to nego da ti daju hormonalnu terapiju (ako kojim slucajem nalazi budu losijeg omjera). Osim toga vrkuta se moze piti i u trudnoci pa je ne treba prestajati piti niti zbog sumnje da si mozda trudna.

    u svakom slucaju, za sve treba vremena, mislim da se osjeti djelovanje, a piti jedan mjesec, pa opet jedan ne, onda opet da - time mozes nanijeti vise stete nego koristi jer ces zbuniti organizam - dakle, ako se odlucis piti cajeve onda ih pij barem 3 mjeseca i tek onda jedan pauze, a ne ovako napreskokce

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •