Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 260 od 260

Tema: Macina trava - marulja i vrkuta 2

  1. #251

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    alkemicar, baš mi je žao... ipak ne mogu verovati da čekaju još jednom da ti se, ne daj Bože, tako nešto dogodi da bi te poslali na ispitivanja. Da sam na tvom mestu, ja bih se sama uputila na ispitivanja, i bakterije, i toksoplazme, i imuno pretrage, a to sigurno ovde negde na Rodi imaš...
    Što se ovih čajeva tiče, ja kao zaljubljenik u vrkutu čula sam da ova travka jača mišiće materice pa to možda može sprečiti spontani. Ali ako su u pitanju bakterije ili nešto drugo, tu ti najpre može pomoći medicina.
    Potraži po Rodi koje sve pretrage treba da uradiš i celu stvar preuzmi u svoje ruke, zaista je glupo da sediš i čekaš treći nepovoljan ishod kako bi onda počela da razmišljaš o tome. Sve najbolje!

  2. #252
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga alkemicar, apsolutno se slazem s Jill. Pokusaj obaviti barem neke pretrage, barem briseve, UZV, mokracu... ono sto nije jako tesko. Mada ne bi bilo lose obaviti sto mozes vise. Nije fer da te samo posalju doma jer jos nisi imala tri spontana. Pa u tome i jest cijela poanta, da se ni ne dogodi taj treci spontani!!! Bas su grozni.
    Samo ti ustraj i inzistiraj na pretragama.

  3. #253
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    kako kaze Jill, vrkutu zovu i cuvaricom trudnoce pa nju mozes bez brige piti, iako bi ja zapravo pitala nekog strucnog travara da mi slozi neku mjesavinu u tvom slucaju

  4. #254

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Draga alkemicar ja sam vrlo cesto ljuta na lekare iako imam dosta bliskih prijatelja koji su upravo lekari

    Potpuno slazem sa jill i naomi . Brutalno je tako nesto cekati :shock: , zato stvar u svoje ruke .
    Evo mozda cu ti pomoci: Juce sam dobila dva uputstva sa dva razlicita mesta:
    Suban
    najvažnija biljka je vrkuta koju
    je dobro kombinirati s maruljom, najbolje u istim omjerima. Dvije jušne
    žlice takve mješavine stavite u jednu litru kipuće vode, ostavite 15
    minuta, procijedite i pijte 3 puta dnevno po 1 šalicu.
    Ako ste malo pod stresom, možete dodati matičnjaka u mješavinu, a
    stolisnik se također koristi za ženske tegobe, a dobar je i za probavu.
    Sve ove 4 biljke možete u istim omjerima pomiješati u jednu mješavinu
    te koristiti na već navedeni način.
    Herbateka
    Saslav Caja::


    240 g hajducke trave - kunice (što više cvetova)
    60 g cvetova zove
    30 g listova maline
    30 g listova i cvetova kantariona
    30 g listova pitome nane
    20 g listova i cvetova divlje nane
    20 g stabljike lazarkinje
    20 g stabljike majcine dušice
    20 g idjirota


    Pripremanje i primena caja:
    Trave jako usitniti i smešati. U 1 litru prokljucale vode staviti 10 g mešavine i kuvati poklopljeno 1 minut. Hladan caj procediti u tamnu bocu i jako zacepljeno držati na tamnom mestu. Piti 3 puta dnevno po 1 dcl pre i posle jela. Posle napitaka pre jela, uzeti srednju kasiku rafiniranog maslinovog ulja, a nakon napitaka posle jela srednju kasiku meda. Nastojati da med bude jednolican, tj. od zalfije, bagrema, kestena i sl. Mešani med nije preporucljiv.
    Umesto vode piti lagani caj od mešavine jednakih kolicina maticnjaka i listova i cvetova hajducke trave (kunice). Dnevno popiti najmanje 1/2 litre. Umotati u toplo krsta, slabine i ispod trbuha.
    Ne mogu sad da se setim gde, ali je na forumu sigurno bilo govora o tome. Cure ne zamerite

  5. #255
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    puno vam hvala drage moje
    svakako ću se potruditi i s ovim.

    što se tiče doktora, preostaje mi samo se ljutiti na njih jer osim UZV, briseva i štitnjače koje sam testirala i sve bilo ok, ništa drugo ne daju (navodno je skupo)
    inače, cijeli spisak pretraga sam već pročitala, mislim da ga je lilum postavila na 'kiretaži na 3 načina' hvala draga

    nadam se da treći put neće biti kao do sada

  6. #256
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    evo hvala na dobrodoslici, ma mislila sam samo zbog sluzi marulju, ali vjerojatno cu onda i vrkutu skombinirati, da li obje mogu naci u bio&bio?

  7. #257
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    u biljnim apotekama

  8. #258
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    thx

  9. #259
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Svi kažu da je za neplodnost gorka marulja al meni teta u ljekarni kaže da je za slatka macina trava za neplodnost !?Sta je istina?

  10. #260
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    marubii vulgare (marulja)

    zaboravi naziv macina trava, traži ovo gore
    i pročitaj topic malo do početka, jer smo već raspravljali i zaključili da je marubii prava
    pije se bez zaslađivanja
    sretno!

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •