Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Homeopatija i popratne pojave

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Homeopatija i popratne pojave

    Da li ste vi, koji se lijecite homeopatski, ikada primjetili neke popratne pojave?

    U literaturi se uglavnom istice da homeopatski pripravci nemaju popratne pojave odnosno da ako nije pogodjen pravi pripravak tad nema nikakvog efekta, niti pozitivnog, niti negativnog. Isto tako, moglo bi se shvatiti iz literature da ako netko uzme pogresan lijek (npr. protiv bolova u trbuhu) protiv necega od cega ne pati da bi mogao dobiti upravo te simptome.

    Da li ste vi dozivjeli nekad nesto slicno?
    Kaze li teorija jos nesto osim onoga sto sam ja tu sad ukratko citirao?

    Ono sto smo mi iskusili sa Zrinkom nam nije bas najlakse uklopiti u homeopatsku teoriju ... naime, u slucaju curenja iz nosa, kasljucanja i vezanosti za mamu uzimali smo (po savjetu nase dr. i po savjetu svih knjiga) pulsatillu, no ona kod Zrinke nije donijela nikakav osobit pozitivan ucinak, a upravo u to doba pojavile su se neke cudne reakcije neobicnog kaslja i napadaja bijesa ... ne znaci da to ima direktne veze sa homeopatijom, mozda je to samo koincidencija, no to se pojavilo u dva navrata, sa istim pripravkom za iste simptome.

    Pretpostavljam da bi se na webu i u knjigam dalo naci stosta na tu temu, no nemam bas puno vremena za surfanje ...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Naša iskustva s homeopatijom nisu baš sjajna.Rijetko kad bi djelovala čak smo stekli dojam da nam je zamaskirala pravo stanje bolesti.Bolje rečeno samo bi trenutačno umirila simptome a nakon toga bi bilo još gore.Takva iskustva smo imali kod dijeteta , dok je MM stvarno pomogla ,kao i mnogima iz moje okoline.Moje je mišljenje da se liječenje homeopatijom treba ozbiljno shvatiti kao i da bi takvo liječenje trebali provoditi iskusni homeopati i isključivo na temelju opširnog razgovora s pacijentom.

  3. #3
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mi smo jako zadovoljni i lijecimo se iskljucivo homeopatijom (i pedijatrica je homeopatica, dakle, ne lijecimo se bas na svoju ruku).

    Jedan jedini put kad smo dozivjeli nesto sto se moglo povezati s homeopatskim pripravkom kao uzrocnikom je bilo kad je Ema dobila zbog upale grla Mercurius visoke potencije (te potencije ni ne mozes mislim kupiti u nasim ljekarnama) i pocela se ponasati kao mali Hitler. Kad sam to usput spomenula pedijatrici, rekla je da sam opisala bas Mercurius osobu.

    da ako netko uzme pogresan lijek (npr. protiv bolova u trbuhu) protiv necega od cega ne pati da bi mogao dobiti upravo te simptome
    Vjerojatno, ako bi popio neku jako veliku kolicinu/dozu pripravka. Od nekoliko doza po par granulica, ne vjerujem.

  4. #4
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Jedan jedini put kad smo dozivjeli nesto sto se moglo povezati s homeopatskim pripravkom kao uzrocnikom je bilo kad je Ema dobila zbog upale grla Mercurius visoke potencije (te potencije ni ne mozes mislim kupiti u nasim ljekarnama) i pocela se ponasati kao mali Hitler. Kad sam to usput spomenula pedijatrici, rekla je da sam opisala bas Mercurius osobu.
    Bas tako smo imali slucaj sa pulsatillom, koja je u tom trenutku pojacala postojece stanje (ne zdravstvene probleme, vec stanje djeteta - cendravost, stalno visenje na tati i mami itd).

    Kaj se tice efekta pripravaka, mi smo uocili da nasa djeca puno bolje reagiraju na pripravke od nas odraslih, sto je u skladu sa onime sto smo culi i od pedijatrice i od nase homeopatice.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Isto tako, moglo bi se shvatiti iz literature da ako netko uzme pogresan lijek (npr. protiv bolova u trbuhu) protiv necega od cega ne pati da bi mogao dobiti upravo te simptome.
    Tatek, ovo sam i ja čula i moram priznati da mi nema logike da homeopatija može samo pomoći, jer ako je moćna i može pomoći, onda mi je logično i obrnuto u slučaju krivo propisanog/korištenog pripravka. Od moje kolegice mala je imala sličnu reakciju kao i Zrinka, odnosno imala je "ispade" i promjenu ponašanja pa je dr. (Regan) rekla da je to moguće.

    Ja sam jako sretna što smo tonu vrtićkih viroza/upala uha/grla uspjeli riješiti bez antibiotika :D (iako se i nama zna dogoditi da ne djeluje jedan pripravak pa moramo mijenjati) -npr. nama se Pulsatilla nije pokazala učinkovita kao mnogima, iako se "slika" činila kao klasična Pulsatilla :/

  6. #6
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj daisy2005 prvotno napisa
    Isto tako, moglo bi se shvatiti iz literature da ako netko uzme pogresan lijek (npr. protiv bolova u trbuhu) protiv necega od cega ne pati da bi mogao dobiti upravo te simptome.
    Tatek, ovo sam i ja čula i moram priznati da mi nema logike da homeopatija može samo pomoći, jer ako je moćna i može pomoći, onda mi je logično i obrnuto u slučaju krivo propisanog/korištenog pripravka. Od moje kolegice mala je imala sličnu reakciju kao i Zrinka, odnosno imala je "ispade" i promjenu ponašanja pa je dr. (Regan) rekla da je to moguće.

    Ja sam jako sretna što smo tonu vrtićkih viroza/upala uha/grla uspjeli riješiti bez antibiotika :D (iako se i nama zna dogoditi da ne djeluje jedan pripravak pa moramo mijenjati) -npr. nama se Pulsatilla nije pokazala učinkovita kao mnogima, iako se "slika" činila kao klasična Pulsatilla :/
    Slicno i kod nas.

    Ja cu bas danas po prvi puta uzeti pulsatillu, jer su me sinusi izludili,a dosadasnji pripravak nije bas nesto puno ucinio (slika pulsatille bas odgovara mom trenutnom stanju) i nadam se da necu imati nikakvih ispada.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    I tatek, kakva je situacija, jel' cendraš Nadam se da ti je pomoglo... Meni je za sinuse (s kojima u zadnjih godinu dana- od kad je M. krenuo u jaslice, a ja se vratila na posao - imam često problema) zakon inhalator (stavim fiziološku, nekad i 3 kapi "efedrin" kapi) i onaj kombinirani "Sinus relief" ili kako se već zove. Već sam nekoliko puta tako izbjegla antibiotike :D (moja dr. je kao od tvoje žene- samo konvencionalna medicina i ničem drugom ne vjeruje, ali je ne želim promijeniti jer je u svemu ostalom meni super ). Ja nikako da se posvetim sebi i konstitucijskom liječenju, ali planiram biti odgovornija... uskoro

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    hm... nama je homeopatija jako pomogla i pomaze..
    E, ali imam i ja teoriju, nije sve za svakoga, odnosno nekome pase homeopatija, netko super reagira na bionergiju, ili na ayurvedu...

    Sve ovisi o osobi i organizmu!
    E super reagira na homeopatske lijekove, ali nasa dr. ima i klasicni pristup bolesti, pa ponekad dobijemo i nehomeopatske pripravke na koristenje!

    Pulsatilla nazalost nije nam pomogla niti jednom, belladona samo ponekad joj uspije sniziti temperaturu, ...
    Ali mi lijekove dobivamo kod dr. na osnovu provjere na aparatu, koji pokaze kolika je uspjesnost terapije (najcesce vise pripravaka odjednom)!

    A, za upale sinusa, pokazalo nam se super: inhalacija uljem cajevca (cisto ulje od AROMATICA), spray za nos: ESI propolaid spray ili od SPECCHIASOL-a isto spray od propolisa i spray ALOE FIRST od ForeverLiving!
    A, uz to dobijemo cesto PHONIX terapiju (tri remedije) ili vec nesto na sto Elena reagira (nakon provjere na uredjaju kod dr.)

  9. #9
    Furešta

    Početno

    mel!
    Bila bih ti zahvalna kad bi nam rekla gdje si nabavila ove lijekove na bazi propolisa. :D
    Mojem Danku već godinu dana curi nos. Ovih smo dana bili kod otorinca. Najprije je prošao nekoliko dana čoka, a zatim pregled brzine munje: žličica u usta - dijagnoza - operacija 3. krajnika.
    Mislim da prije nego li se odlučimo za operaciju moramo probati sve drugo.
    Očito je da ideš kod temeljitijeg doktora nego li mi. Možeš li koga preporučiti? I mi smo iz Rijeke.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno re

    slično kao kod tateka, što se tiče pulsice, često izazove kašalj kod mog sina.
    Konkretno, njemu je pulsatilla konstitucijski lijek. i kada ju uzimamo samo za podizanje imuniteta, recimo jedan dan u tjednu ( 3xsvakih 12 sati) i tako 3 tjedna, onda nema nikakvih nuspojava.
    Jučer mu se jako zakrmeljilo oko, onak baš žuti gnoj u kutu oka. Tu bi trebala udarna doza pulsice, recimo 4-6 doza svaka 2 sata. Oko je prošlo, ali kašalj je noćas bio grozan. Izgleda da smo pretjerali sa dozom.

  11. #11
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    Cijela obitelj moje frendice ide homeopatu i super zadovoljni. Nikad nikakvih nuspojava i gluposti. I ja se nakanjujem al nikako, nekako sam nepovjerljiva. Ne kažem da sam u pravu, samo..

  12. #12
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nika je sinoc pocela sa homeopatijom i ne znam moze li to imati veze sa pocetkom uzimanja konstitucijskog lijeka, ali:
    ujutro je u stanu na ravnom 2x pala i zaradila gadnu ogrebotinu na licu
    pokakala se u gace nakon xymjeseci
    cijelo popodne je bila nemoguca, cendrava, svadljiva... (za jutro ne znam jer je bila u jaslicama)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    146

    Početno

    Mi imamo samo pozitivna iskustva .Bebac je bas sad bio na pulsici i za tri dana prosao kasalj nos jos curi ali ja ne radim nis posebno osim kapanja nosa tri puta dnevno.Cim primjetim pocetak neke prehlade viroze dam im acunitum i ide zadovoljna jako

  14. #14
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    nika je sinoc pocela sa homeopatijom i ne znam moze li to imati veze sa pocetkom uzimanja konstitucijskog lijeka, ali:
    ujutro je u stanu na ravnom 2x pala i zaradila gadnu ogrebotinu na licu
    pokakala se u gace nakon xymjeseci
    cijelo popodne je bila nemoguca, cendrava, svadljiva... (za jutro ne znam jer je bila u jaslicama)
    što uzimate?
    može imati veze.

  15. #15
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    nasa homeop. bi rekla da ima posljedica koristenja krive remidije - bas ovako kao sto tatek opisuje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •