Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Must-have pocket pelene

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    somewhere between Pazin and Porec
    Postovi
    39

    Početno Must-have pocket pelene

    ...dosta mi vise svih tih bezbroj prekrcanih vreca sa prljavim jednokratnim pelenama. a tek kad se priblizim onim pampers sensitive i osjetim miris kemije....
    Nazalost sam ih tek nedavno otkrila (zahvaljujuci Rodi, naravno...a i mojem tati ).

    Odlucila sam se nekako za pocket-ice jer mi je vazno da se brzo suse a imam dosta ulozaka (tetra 40x40 organic cotton, etc.). nemam previse vremena jer radim (kod kuce) i trazim neko prakticno rjesenje.
    za sada sam kupila jedne Fuzzy Bunz, HH i drybees, znaci 3 komada.
    Najbolje su mi bile FB, mekane su a drukeri su mi puno prakticniji i preferiram ih.

    Koje su po vama must-have pocketice?
    Ukljucujuci one za noc (iako sam u trazenju po forumu uocila da ih skoro nitko ne koristi vec one fitted sa zastitnim gacicama)
    Da li je u svakom slucaju bolje imati i jedne fitted sa zastitnim gacicama?

    Moj mali dosta piski, kaka obilno i ima siri trbuscic.
    Razmisljala sam o tome da probam bumgenius, disposan ali i AIO popolini, ali mi je sve pomalo izmjesano u glavi

    :/


    mjenjano jednom 08.06.2007., 9.41, firda izmjenila naslov na zahtjev mirje

  2. #2
    mamabanana avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    u službi njihovih visočanstava
    Postovi
    287

    Početno

    ja mislim da ćeš morati probati sve te, a i puno drugih dok ne otkriješ što vam najbolje paše. što je bolje za noć, a što za dan...a onda ćeš se zarazit zarazom zvanom platnene... a onda će ti dijete porasti pa će ti više odgovarat nešto drugo... i tak unedogled

    meni su pocketice u početku bile koma, svaki put su mi procurile. sad se situacija popravlja, ali ih isključivo koristim kad premataju: tata, baka, teta i sl. neupćeni u razne aspekte platnenopelenaštva 8)
    ja najviše volim šarene fittedice, ali mi je muka kad ih moram pokrit nezanimljivim coverima pa sad tražim način da to riješim a i mali veseljak se počeo prevrtat na sve strane dok ga presvlačim pa sam trenutno u izučavanju ponude šarenih AIO...

    eto, znam nisam puno pomogla, ali

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    somewhere between Pazin and Porec
    Postovi
    39

    Početno

    thanks

    onda je najsigurnije da ja prije kupim sebi ormaric za pelene!

  4. #4
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    vi meni ko da pricate na kineskom!!
    ali sa drugom bebicom cu vas sve kuziti!!

  5. #5
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    vi meni ko da pricate na kineskom!!
    ali sa drugom bebicom cu vas sve kuziti!!
    Mislim da se upravo ovako osjeća MM kad mu priiiiičaaaam o platnenima (tj. nagovaram ga da kupuje!), i onda me u čudu gleda..tek onda shvatim da moram malo stat na kočnicu i polako mu jednu po jednu stvar objašnjavat...
    Sad smo na lekciji "One size" pelene... :D

  6. #6
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Meni je the best of bumGenius! Deluxe bamboo Fitted Diapers. Tanka, mekana, mekani čičak, lijepo sjeda i dobro upija, upravo savršena fitedica.

  7. #7
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj Layla prvotno napisa
    Citiraj bucka prvotno napisa
    vi meni ko da pricate na kineskom!!
    ali sa drugom bebicom cu vas sve kuziti!!
    Mislim da se upravo ovako osjeća MM kad mu priiiiičaaaam o platnenima (tj. nagovaram ga da kupuje!), i onda me u čudu gleda..tek onda shvatim da moram malo stat na kočnicu i polako mu jednu po jednu stvar objašnjavat...
    Sad smo na lekciji "One size" pelene... :D
    Moj se već ispraksirao iako smo imali teški početak. Ja bi prematala Mašu i slala njega do ormara po pelene: I uzmi SB pocket., a on donese SB fitted. CCCCCC!!!!
    Sad ga moram pohvaliti da je puno napredovao.

  8. #8
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Toootalno OT, znatizeljna, vidim da si iz Malesnice, jel znas jel radi City Center danas?

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    somewhere between Pazin and Porec
    Postovi
    39

    Početno

    vec me hvata groznica
    sve te boje, sve tako mekano...

    morat cu onda uzeti nekoliko fitted cisto da probam. ipak, najvaznije je da ne propuste i da bude udobno, pa mogu si priustiti par puta dnevno staviti bebi te "advanced" pelene

  10. #10
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj Layla prvotno napisa
    Toootalno OT, znatizeljna, vidim da si iz Malesnice, jel znas jel radi City Center danas?
    Nisam stigla odgovoriti ranije. Nemam pojma, a iskreno, nadam se da nije radio.

  11. #11
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj znatizeljna prvotno napisa
    Citiraj Layla prvotno napisa
    Toootalno OT, znatizeljna, vidim da si iz Malesnice, jel znas jel radi City Center danas?
    Nisam stigla odgovoriti ranije. Nemam pojma, a iskreno, nadam se da nije radio.
    Je, radio je (drzavni blagdan u katolickoj zemlji) ali nisam otisla, trebao mi je samo kruh, pa sam otisla do pekare.
    Necu vise, ovdje se ne prica o tome! Da me ne bi tko upozorio..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    mooooooooooolim pomoć

    ja bi platnene

    ali koliko shvaćam roda ima samo fitted a puno su bolje AIO.

    može li mi netko objasniti prednosti fitted pred AIO ako ih ima i kako ste se odlučilekoje uzeti?

    zahvaljujem!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj sandra23 prvotno napisa
    mooooooooooolim pomoć

    ja bi platnene

    ali koliko shvaćam roda ima samo fitted a puno su bolje AIO.

    može li mi netko objasniti prednosti fitted pred AIO ako ih ima i kako ste se odlučilekoje uzeti?

    zahvaljujem!!
    Nisu AIO uopće bolje od fitted. Samo su nešto praktičnije i brže i usporedivije (postoji li taj izraz u hr jeziku?) sa jednokratnima. Skuplje su i nepouzdanije (posebice preko noći).

    Prednosti fitted jest što su potpuno prirodne (AIO često ima mikroflis sloj koji održava bebu suhom, ali je to ipak sintetika pa je to nekima minus), pouzdane, izdržljive, brže se suše.
    Za njih samo trebaš zaštitnu i to je to.

    _________

    Ja koristim sve vrste, ali kad trebam pouzdanu pelenu za nešto dugotrajnije (put, shopping.. whatever) onda se redovito odlučujem za fitted plus zaštitna.

    _________

    Pretpostavljam da si pod AIO mislila i pocket-ice. Znači, isti princip samo pocekticu napuniš s uloškom (pa ga vadiš prije pranja pa je sve suše brže). AIO u odnosu na poketicu ima minus što se sporo suši jer su svi ulošci ušiveni u pelenu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Aha.. pitaš kako se odlučiti? Nikako! Kupiš ih više vrsta pa procjeniš koje bebi najviše odgovaraju.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    anita meni je naaaajbitnije da ne cure i da nema 110029472 dijelova koje moram dodati.

    jel za fitted trebaju ulošci?

    AIO znači nije prektična za po noći , čudno po opisu baš se čini ta kao najbolja....

    imaš li možda kushies ili bumgenius te se čine super?
    a rodina pusa?
    rodina pusa je definitivno najlijepša

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Kushies i bumgenius (AIO) mi ni jedne nisu baš sjele. :/

    Rodina pusa je divna i super!!
    :D Što se tiče dodatnih uložaka.. ne moraš ih ti stalno koristiti, ali recimo po noći ja natrpam pa da smo do jutra mirni. Po danu stavim samo pelenu i cover ili pocketicu.

    I što se tiče nepouzdanosti pocketica/AIO, ima tu naravno iznimki, malo sam se zaletila sa tom tvrdnjom kao da je apsolutna. A to su za nas Fuzzi bunz. Ako stavim 2 njihova uloška i jedan tanji frotirni, onda nam izdrži i noć! Da, vidiš, to sam zaboravila! A pocketice su ti skoro kao AIO. Napuniš ih, spremiš takve u ormarić i spremne su! A tako se brzo suše da ih gotovo stalno možeš koristiti (čitaj-možeš kupiti manje kom.).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •