Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 166

Tema: Ručak za 20 minuta

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Prepisujem ovaj sa Što danas kuhate

    Ispečem na naglo pileće filee (ja u woku), dodam provansalski začin, sušene rajčice narezane na rezance, kratko popržim sve zajedno, malo podlijem vodom, poklopim i još se malo krčka da rajčice omekšaju a da ostane malo umaka.
    Gotovo za 10-ak minuta, za prste polizati.
    Uz to neka riža ili obična miješana salata sa puno feta sira.

  2. #52
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj YoungMummy prvotno napisa
    ja se javljam samo da vas pohvalim i zahvalim vam, odusevio me ovaj topic. nemam pojma o kuhanju, nit ga volim, ali evo postajem prisiljena i na te podvige.
    samo oni recepti di se treba dinstati nesto na luku bla bla...pa meni treba 20 min samo da luk narezem
    Imaš u Dioni za kupiti nasjeckani smrznuti luk (uvoz iz Italije). Mene je spasio.

  3. #53
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Ženske tako mi je danas poslužila ova tema ... neću reći što sam kuhala da ne reklamiram autora I dao Bog da MM ne sazna za ovaj topic jer će stvarno izmisliti avatar "Bojkotirajmo Rodin forum zbog zanemarivanja bračnih dužnosti" 8)

  4. #54
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ja bih samo pripomenula da meni u vecini ovih brzinskih ruckova fali, za mene pri rucku neizbjezna namirnica, povrce (u kolicini koja nije kozmeticka) :/
    Možda zato jer mnogim ljudima kao npr. meni treba bar pola sata da očiste, operu i nasjeckaju povrće, a onda dok još zavri voda i isto se skuha. Istina ja sam spora, pa možda drugi to brže očiste i nasjeckaju.
    Pa cistis dok se grije voda, meni je to standardna strategija. Osim toga, ima hrpa povrca kod kojeg ne treba neznam kakva priprema: brokula, karfiol, paprike, mrkve, korabe, tikve, kupus, ...

    A kad nemam vremena za sjeckanje na sitno, onda napravim rucak "na veliko" - oliti sve je narezano u prilicno velike komade (a tako ima i skroz drugi schmeck).

  5. #55
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno Tjestenina s gljivama

    Tjestenina s gljivama

    2 režnja češnjaka
    Peršin
    1 veća korabica izrezana na štapiće
    300 g šampinjona
    malo soli
    maslinovo ulje

    Na maslinovom propržiti češnjak rezan na štapiće i korabicu. Dodati gljive
    i vode. Pirjati 10-15 minuta, i zgusnuti s brašnom. Dodati kosani peršin.


  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    U nedostatku vremena, moja brza i zdrava varijanta rucka su kojekakvi cuspajzi olitiga corbe. To mi djeca uvijek rado pojedu, a stvarno je brzo gotovo i ne zahtijeva nikakav trud osim brzinskog sjeckanja i pranja povrca. A i tu doskocim nekad ako sam stvarno neraspolozena pa kupim svjeze nasjeckano.
    Znaci: kod nas se cesto jede corba od kuhanog krompira, mrkve i kupusa, corba od graska, mrkve i jecma, corba od crvene lece (kuhana za deset minuta), prosa i brokule....mogla bih valjda do sutra nabrajati kombinacije.
    nacin pripreme je jednostavan: obicno sitno isjeckam malo luka, prodinstam kratko, u medjuvremenu ogulim koji krompir, operem i nabrzinu nasjeckam povrce, operem zitaricu ili mahunarku....kad je luk proprzen, ovisno o rasplozenju dodam unutra malo mljevene paprike ili pasiranog paradajza, ubacim sve unutra, dodam vode i za desetak minuta je manje vise svaki ovakav rucak gotov.

    Dobre su mi i sve varijante s kuhanom rizom, jecmom, kuskusom, tjesteninom itd....dok se nesto od toga kuha ili dok cekam da voda prokuha, nabrzinu prodinstam neko povrce ili isjeckam salatu. Kad je to gotovo, stavim npr. rizu u vodu, kad je gotovo prelijem povrcem, stavim unutra malo maslaca, maslinova ulja ili cegavec...i to je to.

    Sto se mesnih varijanti tice, najbrze i najukusnije mi je staviti komad mesa/ribe u rernu, uz to ubaciti neko povrce, zaciniti po zelji i staviti da se pece. jeste da se pece malo duze (pola sata do sad vremena, ovisno o mesu), ali sama priprema traje jako kratko.

  7. #57

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj mirje prvotno napisa
    Ženske tako mi je danas poslužila ova tema ... neću reći što sam kuhala da ne reklamiram autora I dao Bog da MM ne sazna za ovaj topic jer će stvarno izmisliti avatar "Bojkotirajmo Rodin forum zbog zanemarivanja bračnih dužnosti" 8)
    Manje vremena potrošiš za kuhanje, imaš više vremena za "bračne dužnosti". Ja ne vidim zakaj bi se on bunil. Ili su se kod vas "bračne dužnosti" svele na kuhanje?

  8. #58
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa

    Manje vremena potrošiš za kuhanje, imaš više vremena za "bračne dužnosti". Ja ne vidim zakaj bi se on bunil. Ili su se kod vas "bračne dužnosti" svele na kuhanje?
    da, baš, vidi se iz potpisa

    Evo dva express by MM:

    1. popržiti par kockica slanine, popržiti grašak (iz konzerve, naravno) na maslacu, pomiješati i preliti široke rezance (začiniti po ukusu);

    2. "najljepša" gusta juha od povrća: skuhati narezano povrće u malo vode, što raznolikije-to bolje, začiniti i zagustiti brašnom;

  9. #59
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Nas rucak od jucer

    Vrijeme pripreme cca 15 minuta
    1 konzerva skuse
    2 rajcice
    1 paprika
    200g tjestenine
    sol, papar, vlasac, mas. ulje i aceto

    Tjesteninu skuhati ala dente, malo isprati hladnom vodom, sve ostalo isjeckati na kockice, zaciniti i izmjesati. Svatko uzme jednu vilicu ili zlicu (po zelji) i klopati iz zdjele

  10. #60
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    I moj današnji, 10 minuta pripreme, zajedno sa sjeckanjem i pranjem.

    luk i mrkvu (ja to naribam na ribež, pa je brzo) izdinstati
    kad omekša dodati tikvice narezane na krupno (2x2x2cm)
    malo mljevene paprike ili rajčice
    zaliti vodom i pustiti da se kuha
    ubaciti šaku šitarica ili grahorica (ja stavila onu kombinaciju riže, ječma i još nečega, od Galla)
    sol, peršin, češnjak od začina.

    mislim da je za pripremu trebalo i manje od 10 minuta, kuhalo se 40.
    ali, ništa ne treba miješeti: strpaš u lonac i ne zamaraš se.

  11. #61
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Danas:
    Juha od žute leće

    1 mrkva, veča izrezana na kolutiće
    1 peršin, izrezan na kolutiće
    Lišće peršina kao začin
    1 luk
    1/4 šalice žute leće
    sol
    2 cm kombu alge

    Propržiti luk, dodati povrće i leću i algu, kuhati 20 minuta i začiniti solju i peršinom.

    Ovo je mrak. Tko voli leću uživat će.

    ( Algu izvaditi i nasjeckati pa vratiti u juhu, ako je mekana)

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Varivo od leće s pužićima(20-30 minuta)

    U multipraktiku sam isjeckala 2 velike glavice luka,tri mrkve,malo stabljike i korijena celera.
    Na maslinovom ulju prodinsta se luk,pa ostalo povrće,doda se leća iz konzerve(danas sam radila s bijelom,može i crvena),nasjeckani peršin,lovorov list,sol papar, pola vrećice Kotanyja za grah,pasirana rajčica,poslije se vodom i pusti da lagano kipi 15 minuta.Za to vrijeme skuhaju se pužići.Tko voli,nek stavi malo zaprške,na kraju pužići,još malo svježeg mljevenog papra-i to je to.

    Ovo jelo svi obožavamo,klinci pojedu po dva tanjura,samo njima ne paprim na kraju.

  13. #63
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    BRZINSKI PAŠTA-FAŽOL

    - grah iz limenke (kakav tko voli, meni je za ovo najdraži onaj crveni)
    - nasjeckani smrznuti luk (tako se znatno smanjuje vrijeme pripreme)
    - komad suhog mesa nasjeckanog na kockice
    - dvije-tri šake manje tjestenine (obično koristim školjkice ili ona svrdlašca)
    - sol, papar, vegeta

    Na luku dinstam kockice suhog mesa, stavim grah (zajedno sa onom tekućinom iz limenke), sol, papar, vegetu i sve prokuham desetak minuta. Posebno u slanoj vodi skuham tjesteninu. Kad je kuhana stavim je u grah i pustim da odstoji desetak minuta tako da upije saft. Može se i ukuhati izravno u grah, no tada treba dodati još vode...

    Mi se u tome davimo koliko je fiiiino uz zelenu salatu.

  14. #64
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Mmmm... super topic!

    Piletina na azijski način:

    Pileća prsa isjeckati na štapiće. Pripremiti razno povrće (ja obično stavim mrkvu, peršin, celer, korabu, nasjeckano na štapiće, te mahune i tikvice, može i kupus na rezance) i šampinjone. Na ulju kratko popržiti svaku vrstu povrća (do 2 min. za svaku, bitno da ostane hrskavo, s tim da se onda izvadi iz ulja, stavi na toplo i onda prži druga vrsta), na kraju ispržiti meso. Vratiti svo povrće, dodati currya, soya sos i posoliti po potrebi,te dinstati poklopljeno još 5 min. Istovremeno se kuha riža, tako da je sve gotovo zajedno.
    Jako, jako fino!!!
    Nekome izgleda možda puno pripreme, ali i nije strašno.

  15. #65
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    tikvice izribat na ribežu i malo ih popržit na masilnovom ulju (bez luka), dodat vegete, soli, papara (po želji), dodat vrhnje za kuhanje i kuhat cca 15 min, u međuvremenu se skuha bilo kakvo tjesto (njoki, tortelini, špageti....)
    jako fino i jako brzo!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    115

    Početno

    Malo su mi sline procurile od ovih receptića za povrće.Ali muškarci traže meso-bar 2 put tjedno u nekom obliku-ak još ne vole jesti piletinu,a glupo im je samo kuhat neke kobasice....zato sam odlučila prije neg odem roditi svom mužu napraviti nepregledne količine faširanih šnicli(koje obožava) i zamrznuti.I izvlačit po potrebi-to se fino speče za 10-ak min.Nabrzaka uz to pire-krumpir.Eto,brzinski ručak za svinjomesoljupce.Ili nakuhat 3 tone sarme pa smrznuti.Da se ne osjeti zakinut kad dođe beba.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    83

    Početno

    U nas su 3 brza ručka pa evo možda dobijete kakvu ideju...

    Piletina s tikvicama s coolinarike - odlična je.

    Rižot s piletinom (skupila s tv jadran) - skuha se riža al dente 15ak min. Na tavi se ugrije malo ulja, doda riža i promiješa. Doliti malo vode u kojoj se riža kuhala (ili 2dcl vina), stavi se luk (češnjak), papar, sol, peršin. Na kraju se stave na male kockice izrezana pileća prsa i to se miješa dok piletina ne bude gotova. Dodati vrhnja za kuhanje po guštu, miješat minut dva i to je to.

    I radimo rižot od tune iz konzerve na 2 načina - kao rižot s običnim mesom ili s coolinarike napravimo recept riža s tunom (tu ide vrhnje).

    A nije mi mrsko ni u vatrostalnoj peć lignje ili bržole jer tu nema puno posla iako se dugo peče.

    Ne volin kuvat

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Baš dobar topic.

    Tjestenina s lososom
    Na maslinovom ulju popržiti 3 režnja češnjaka, tek toliko da zamirišu, odmah dodati dimljeni, sušeni losos (za 4 osobe je sasvim dovoljno 25 dkg lososa), posoliti, popapriti, dodati 1dcl vina, malo vode (ili po želji još 1 dcl vina), kuhati nekoliko minuta, umiješati 2 dcl vrhnja za kuhanje i skinuti s vatre. Preliti preko tjestenine. Ovo jelo je gotovo za 10-15 minuta, a stvarno je .

  19. #69
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    "dinstane" lignje...tak ih ja zovem.

    u lonac ubaciti cijele očišćene lignje, maslinovo ulje, sitno sjeckani češnjak, malo peršina, sol, papar ili vegeta.
    krčkati na laganoj vatri poklopljeno dok lignje ne omekane i malo porumene.

  20. #70
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    fritulice, kakav je to losos? onaj koji se moze jesti uz kruh? recept zvuci jako dobro.

    evo i mog priloga:

    luk, pelati, tekuci paradajz, mozarella, cesnjak, zacini, tjestenina

    isprziti luk, dodati nasjeckane pelate i tekuci paradajz, lagano krckati. dodati cesnjak, sol i zacine (npr meditaransku mjesavinu). nakon sto je skuhano, ugasiti vatru, pricekati da se malo ohladi, i dodati nasjeckanu mozarellu. oprezno promijesati. ovo zadnje je bitno jer ako se mozarella prerano ubaci i prejako mijesa, otopit ce se i poljepit po loncu.
    posluziti uz tjesteninu.

  21. #71
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    volim dodati i przene psenicne klice ili nesto slicno, ili sameljem u mlincu za kavu razne sjemenke - suncokret, sezam, lan... i ubacim unutra da se kratko skuha.

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    fritulice, kakav je to losos?
    Da Felix, to ti je taj koji se može jesti uz kruh, (a često se servira i kao hladno predjelo). Ima ga za kupiti u plastificiranom omotu u količini od 10, 25 ili više dkg. Je, recept je stvarno super (a jednostavan ).

  23. #73
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    a jel može i losos iz konzerve? ja imam taj doma...

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Ne znam ti Thlaspi... Ja sam uvijek pravila s tim u plastificiranom omotu, a na njemu je pisalo nešto u stilu "affumicato nordico" ili "scozzese"...Mislim da je bitno da bude dimljeni, jer to da poseban gušt jelu...

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Potrebno je
    mljeveno meso(70dkg)
    1 fant za kosani odrezak
    malo,soli,papra
    30 dkg sira(gauda)
    mljeveno meso izmješati sa fantom,zatim ga na foliji izvaljati ,prekriti sirom i uz pomoć folije zarolati
    Staviti peći(bez folije )u zagrijanu pećnicu
    dodati krumpira i za oko 30 min gotovo

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj rea prvotno napisa
    Malo su mi sline procurile od ovih receptića za povrće.Ali muškarci traže meso-bar 2 put tjedno u nekom obliku-ak još ne vole jesti piletinu,a glupo im je samo kuhat neke kobasice....zato sam odlučila prije neg odem roditi svom mužu napraviti nepregledne količine faširanih šnicli(koje obožava) i zamrznuti.I izvlačit po potrebi-to se fino speče za 10-ak min.Nabrzaka uz to pire-krumpir.Eto,brzinski ručak za svinjomesoljupce.Ili nakuhat 3 tone sarme pa smrznuti.Da se ne osjeti zakinut kad dođe beba.
    E puno ti hvala za ove ideje da muž i djeca imaju šta jesti kad odem roditi.
    Jel imaš još koju ideju da bi se nešto moglo smrznit?
    Pa da ih dobro obskrbim a oni nek samo vade i griju i peku,to bar mogu
    Još jednom puno hvala na idejama,trebaju mi, jer će kod kuće ostati dragi mi mužić sa četvero djece,koji su isto mesoljupci.

  27. #77
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    i ja naravno kuham brzinski i kupujem po mogućnosti sve gotovo
    više mi je sve dosadilo a moram kuhati radi malene
    danas bi htjela kupiti njoke pa probati to napraviti za promjenu, još nisam, a jako su mi interesantne i tikvice, to ću sigurno jednom probati. Molim recept za te njoke, neki preljev na to? Koja je razlika između njoki i valjušci? I daj mi neku dobru marku preporučite za te njoke

  28. #78
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Savjet za kupovne njoke - nikako ne prekuhati - bukvalno jednu minutu, inače niš ne valjaju...

    Najbolje umak od šampinjona i vrhnja za kuhanje s malkice bijelog vina... ako ti se jako žuri, kupi već nasjeckane.

  29. #79
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj devet_mjeseci prvotno napisa
    BRZINSKI PAŠTA-FAŽOL

    - grah iz limenke (kakav tko voli, meni je za ovo najdraži onaj crveni)
    - nasjeckani smrznuti luk (tako se znatno smanjuje vrijeme pripreme)
    - komad suhog mesa nasjeckanog na kockice
    - dvije-tri šake manje tjestenine (obično koristim školjkice ili ona svrdlašca)
    - sol, papar, vegeta

    Na luku dinstam kockice suhog mesa, stavim grah (zajedno sa onom tekućinom iz limenke), sol, papar, vegetu i sve prokuham desetak minuta. Posebno u slanoj vodi skuham tjesteninu. Kad je kuhana stavim je u grah i pustim da odstoji desetak minuta tako da upije saft. Može se i ukuhati izravno u grah, no tada treba dodati još vode...

    Mi se u tome davimo koliko je fiiiino uz zelenu salatu.
    bez tjestenine, a sa krumpirom i kukuruzom- maneštra na brzaka! Isto super.

  30. #80
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa
    Savjet za kupovne njoke - nikako ne prekuhati - bukvalno jednu minutu, inače niš ne valjaju.
    da, jednom davno sam kuhala i bilo mi je bezveze, pa više nisam, ali sad opet bi pa je svaki savjet dobrodošao, to bih kuhala sutra
    znači, voda prokuha i njih ubacim na 1 min? Može li uz to gotovi bešamel umak?

  31. #81
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    čuj guotanja, za ubit se

  32. #82
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja više volim umake bazirane na vrhnju uz njoke, ali probaj, zašto ne, a uz to nabaci na gril tavu posoljene i popaprene pileće filee razrezane na šnicleke (gotovi su za 3 min - ma k'o da pečeš jajca, i trebaju se odmah jesti jer se posuše i budu bezveze) i da vidiš ručka!

  33. #83
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    chris, daj baci još koji gotovi umak da kupim
    ak ću peć šnicle ne trebaju mi njoke
    i znači, ubacim samo na 1 min njoke? Ove bi ja, s pršutom

  34. #84
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    evo nešto brzo i kalorično

    skuhati tjesteninu, na luku 15 min dinstati narezane na kolute one smrznute repove jastoga (ne surimi štapići, već ona tri repa u vrećici), kad omekane, dodati vrhnje za kuhanje i malo vegete.
    preliti po tjestenini i njam

    ja njoke skuham i ubacim na minutu na ulje na koje sam prije toga na naglo spekla pureća ili pileća prsa.budu fini i sočni
    napravi se salata i ručak je gotov za 15 minuta

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    291

    Početno

    Evo nešto sezonsko. Paprike napunite svježim sirom iz vrećice koji ste prethodno ocijedili ,posolili i dodali mu malo češnjaka.To posložite u dublju tepsiju i pecite.Možete ih zaliti s vrhnjem(moji tako ne vole).Dok se to peče u tavi ispecite batake ,pa ih pred kraj pečenja "uvalite" paprikama.Paprike možete puniti i izribanim krompirom samo se tada moraju duže peći i u tepsiju dodajte 2 čaše vode.U sir netko dodaje i gljive samo moji to ne vole.

  36. #86
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    probala njoke, niš posebno :/
    inače ne volim baš tjesteninu jer se od toga nikad ne najedem nego samo napušem ali moram nekad promjene radi
    nego, htjela sam pitati jeste probali onaj butterino od cekina, ja ga često radim i meni je za prste polizat, uz to još skuham široke rezance od špinata i njami moja Nina se guši u tome fiiino :D

  37. #87
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    luk zažutit na maslinovom ulju, dodat na kockice narezanu piletinu (manje kockice) malo to pržit i dodat umak od gljiva, peršin, vegetu, curry kuhat jedno 5 min i dodat češnjak, kuhat još 1-2 min poslužit uz bilo koje tjesto (uz zeleno je efektno)

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    njoke obožavam na sve načine...od gotovih su mi favorit "k plus" i stvarno je najbitnije ne kuhati ih predugo...čim isplivaju van sa njima!

    što se brzine tiče favorit za njoke ili neku drugu paštu mi je bijeli umak sa šunkom i sirom...na maslacu kratko popržim dimljenu pureću šunku (može bilo koja šunka al najbolji šmek je sa ovom), zalijem s vrhnjem za kuhanje, ubacim sira (ribanog ili listiće za toast ili trokut zdenka sira), malo soli i bijelog papra i gotovo je čim se sir rastopi

    još jedan prijedlog za brzopotezni ručak je lešo oslić + krumpir s peršinom

    krumpir skuhati na kockice i kad je gotov ocijediti, ubaciti malo margarina i sjeckanog peršina, poklopiti i protresti, a ledo filete oslića kuham 10-tak minuta s malo vegete...ako je u varijanti kakva bolja ribica tipa orada/brancin nju posolim ili natrljam sa malo vegete, stavim krišku limuna, malo ulja, zamotam u papir za pečenje kao bombon i pečem u pećnici...

  39. #89

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj Romeo&Julija prvotno napisa
    Citiraj rea prvotno napisa
    Malo su mi sline procurile od ovih receptića za povrće.Ali muškarci traže meso-bar 2 put tjedno u nekom obliku-ak još ne vole jesti piletinu,a glupo im je samo kuhat neke kobasice....zato sam odlučila prije neg odem roditi svom mužu napraviti nepregledne količine faširanih šnicli(koje obožava) i zamrznuti.I izvlačit po potrebi-to se fino speče za 10-ak min.Nabrzaka uz to pire-krumpir.Eto,brzinski ručak za svinjomesoljupce.Ili nakuhat 3 tone sarme pa smrznuti.Da se ne osjeti zakinut kad dođe beba.
    E puno ti hvala za ove ideje da muž i djeca imaju šta jesti kad odem roditi.
    Jel imaš još koju ideju da bi se nešto moglo smrznit?
    Pa da ih dobro obskrbim a oni nek samo vade i griju i peku,to bar mogu
    Još jednom puno hvala na idejama,trebaju mi, jer će kod kuće ostati dragi mi mužić sa četvero djece,koji su isto mesoljupci.

  40. #90
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    17'
    Kada god kupijemo konzerve tune MM provjerava koliko posla imam...
    U vruću vodu iz slavine staviti malo soli,tijesto i u mikrovalnu na 17'.
    Kada ostane još 3' do isteka 17.,otvoriti dvije konzerve tune (one u malim komadićima) i iscijediti mast što je moguće više.Otvoriti konzervu kukuruza,manju (ukusno je i bez kukuruza),iscijediti vodu te otvoriti 6 listića sira(onaj za toast).Kada odzvoni 17.' iscijediti tijesto i sve ove sastojke dodati i dobro izmješati,kako bi se sir ravnomjerno rasporedio po tijestu. Poslužiti uz nešto kiselo,npr krastavce...

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    171

    Početno

    Citiraj bebelina prvotno napisa
    TJESTENINA SA SIROM
    Skuhate tjesteninu po gustu u slanoj vodi, u tavici na vrhnju za kuhanje otopite trokutic gorgonzole , malo gaude , malo nekog tvrdog sira tipa paski trapist , parmezana i malo papra ili muskatnog orascica. Kad je tjestenina gotova prelijete je umakom od sira , po zelji jos dodate parmezana i rucak zacas gotov.
    jao ja sam probala nesto slicno
    samo sto sam otopila neki zuti sir
    i za stolom se sve tako zgusnulo da se nije moglo jesti
    ipak smo nekako pojeli, i nisam koristila vrhnje za kuhanje

  42. #92
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj cvjetic27 prvotno napisa

    i nisam koristila vrhnje za kuhanje
    Ah, pa baš zato ti se i zgusnulo tako jako

    Trebaš staviti...

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    Mi to radimo samo s gorgonzolom i vrhnjem i super je...

  44. #94
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Tema je pala u zaborav :shock:

    Kuharice imate koje nove i brze recepte?

  45. #95
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    I mi volimo onu paštu sa lososom od fritulice , naš recept je malo modificiran, ali u principu vrlo sličan.

    Mi volimo i paštu sa tunom:

    2 konzerve pelata (ili bocu passate)
    1 velika ili 2 male konzerve tunjevine (mi kupujemo samo Rio Mare)
    3-4 režnja češnjaka
    papar
    sol
    malo vegete (ponekad mi paše, ponekad ne, ovisi )

    Na ulju od konzerve (dakle otvrim konzervu tunjevine i ulijem ulje u lonac) prepržimo češnjak oko minutu (ne smije požutjeti!), dodati pelate i kuhati oko 15 min, zatim ubaciti tunjevinu i začiniti po ukusu (moj tata voli ubaciti nalo chilli-ja ili Tobasco-a). U međuvremenu skuhati paštu (ja stavim one farfaline).
    Isto tako možete sve pomiješati, staviti u vatrostalnu, umiješati naribanu mozzarellu i preliti bešamelom te zapeći. Možete u isti umak umiješati pola čašice kiselog vrhnja....

    Što se tiče vode - imam kuhalo za vodu pa ga uključim da mi voda provrije najprije u njemu i čim ju stavim na štednjak, voda već kuha (ne moram čekati 10 min da provrije na štednjaku), samo ubacim paštu

  46. #96
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno

    :D SUPER TOPIC curke svaka čast to sam baš tražila :D

  47. #97

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    meni je sa express lonecm svaki ručak postao ručak za 20 min, iako nije tema topica, ali oduševljena sam :D

  48. #98

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Ovo je ručak za čiju pripremu treba pet minuta:
    ŠPAGETI S LOSOSOM
    - skuhati špagete
    - napraviti umak: narezati lososa (iz onoga vakumiranoga paketića) na male komadiće, pomiješati ga s majonezom (jedna vrećica), senfom (žličica) i medom (žlica).
    Poslužuje se hladno.


    Ni za ovaj ne treba više od pet minuta:
    SALATA - TIKVICE I SEZAM
    Tikvice (s korom) poprže se na malo maslinovoga ulja. Kad omekšaju, dodati sezam i miješati nekoliko minuta (paziti da sezam ne zagori). Poslužiti ohlađeno kao salatu ili toplo kao prilog uz neko meso na brzinu.


    Evo još jednog brzinskoga (20-ak minuta), a vizualno efektnoga:
    PEČENA CIKLA I KRUMPIR + MESO
    Krumpir i cikla narežu se na kockice i peku zajedno u pećnici na malo ulja. Začin: kim. Pečena cikla je fina, a još pusti boju na krumpir pa to fora izgleda.
    Uz to ide neko meso pripremljeno na brzinu, posebno.


    Brzinski, a jako fini prilozi: riža s kikirikijem (usitnjenim, ali ne previše), riža s grožđicama, pire od slanutka...

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    86

    Početno

    evo jedan brzi: juha od poriluka

    2 poriluka, veći krompir, 2-3 mrkve, sve se izreže, poprži na maslinovom ulju, zalije sa vodom ili temeljcem, kuha se dok krompir nije gotov 15-20min. Nekoliko minuta pred kraj doda se šalica zobenih pahuljica.

    kada bude gotovo malo sa štapnim mikserom sameljem pa bude polu-kremasta. I još se (može-nemora) dodati pred posluživanje malo poprženih lanenih sjemenki

    mojoj obitelji je ta juha jako fina, i obično ju pravim za večeru (zasitna je)

  50. #100
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    TJESTENINA S TUNOM "NA BIJELO"

    Na 1 konzervu tune (ali komada, ne komadića) dolazi 1 vrhnje za kuhanje (količinu povećavati proporcionalno, po potrebi).

    Dakle, na maslinovom ulju malo (ali sasvim kratko) zapržiti bijeli luk (češnjak), odmah staviti ocijeđenu tunu, kratko promiješati i dodati vrhnje za kuhanje. Sada dolazi najvažniji sastojak koji ovom jelu daje poseban "štih": nasjeckati šaku kapara (po mogućnosti ne kupovnih!) i umiješati u smjesu. Još kratko prokuhati i preliti preko već skuhanih špageta "al dente". Poslužiti sa salatom miješanom od kristalke, matovilca i rikule. Mmmmm...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •