Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: eeg

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno eeg

    može li mi netko opisati tijek pretrage(na goljaku). koliko traje nakon što se beba uspava (beba ima 10 mjeseci). koliko imamo vremena za uspavljivanje, je li netko s nama ili smo same kad se uspavljujemo? koje metode uspavljivanja su moguće?ima li šanse u marami?može li čitavo vrijeme biti na cici?ima li još nešto važno što moram znati?

  2. #2
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    pretraga se vrsi u sobi gdje imas krevet (poprilicno je malena). dijete mozes uspavati kako god hoces :D dakle mozes leci s njome i dati cicu, mozes staviti u maramu, samo je bitno da je tijekom snimanja beba mirna. bebi na glavu stave jednu kapu s rupicama iz kojih vire cjevcice. u rupice sestra ustrca gel da je kontakt dobar. kada dijete zaspi iz jedne svjetiljke pocne bljeskati svjetlo prvo sporo, pa kasnije sve brze. sve se snima kamerom.
    bilo bi dobro da ti je beba barem malo umorna da brze zaspi. ja sam recimo uspavljivala 40 min (bio je jako mali). bit je da si miran, a on je bio u fazi kada ga je trebalo drzati na rukama i malo zesce ljuljati da zaspi. naravno da blago ljuljanje nije pomoglo, pa je sestra vec htjela odustati, ali kad sam rekla da samo trebam energicniji pristup i kad sam to izvela zaspao je za minutu. ako te jos kaj zanima pitaj.
    najvaznije je da pretraga nije bolna niti traumaticna za bebu. ti si citavo vrijeme s njom i to je bitno.

  3. #3
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Ako kome zatreba: na isti način kako je opisala šnapi radi se i u Klaićevoj. Putnicima u Zagreb preporučam bebu držati budnom tijekom vožnje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    78

    Početno

    :shock: uspavati ? ne kuzim ?

    mojoj su Adriani radili EEG kad je imala 5 mjeseci , ovdje u njemackoj , ali mislim to nema sad veze , nego nije bilo govora da se mora uspavati - bila je budna , samo smo je morali pokusati odrzati u mirnom stanju , dudom varalicom , ukljucili su laganu baby-muziku , iznad lezaja vjese razne mobile koje se okrecu i vrte prilikom snimanja .

    I rekli su prije tog , ako bas nebi nikako islo jer bi se dijete dernjalo ili previse vrtilo - uradilo bi se to ponovo drugi put .

  5. #5
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    pa mislim da je bit te pretrage vidjeti aktivnost mozga dok dijete spava. vidi se prijelaz djeteta iz budnog u stanje sna i faze sna.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    hvala puno! a koliko dugo beba mora spavati i da li ju onda budim?i kad su nalazi?moram priznati da imam grč u želucu jer nam je uspavljivanje često velika muka

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Mog je jednom uspavala tehničarka koja tamo radi jer meni nije uspijevalo. .
    Pretraga traja 20- 30 tak minuta. Nakon toga dijete probudiš. Nalazi obično budu gotovi za 7-10 dana.

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zeko, ako na Goljak idete u ambulantu za EEG onda će vam nalazi biti odmah, tj. napravite pretragu, malo pričekate i idete u ambulantu kod doktora koji vam odmah pročita nalaz. Ako pak idete kod npr. dr. Bošnjak onda ćete čekati 7 dana nalaze. Nastoj ići na pretragu u vrijeme kad ti dijete obično spava - trebaš znati da oni na Goljaku naruče npr. 8 djece u vremenskom periodu od par sati i onda se ulazi jedan po jedan tako da se može dogoditi da se dugo čeka.

  9. #9
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Nama prof. Bošnjak u Klaićevoj čita nalaz odmah. Mislim da to ima veze samo sa činjenicom idete li odmah i na pregled ili dolazite samo na EEG.

  10. #10
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj KillBill prvotno napisa
    :shock: uspavati ? ne kuzim ?

    mojoj su Adriani radili EEG kad je imala 5 mjeseci , ovdje u njemackoj , ali mislim to nema sad veze , nego nije bilo govora da se mora uspavati -
    mislim da zavisi šta gledaju na eeg.
    mi smo maloj dva puta radili eeg (zbog nekih mojih fiksnih ideja i umišljanja i viđenja onoga šta nitko drugi nije vidio).
    prvi put nije trebala spavat nego samo bit mirna.
    drugi put je bio pregled sa naznakon "deprivacija spavanja". znači dijete mora bit prvo budno, pa pospano, pa utonit u san. i sve to za vrime trajanja pregleda. taj pregled me zgazio. ali sam uspila sve faze proć sa malom kako se tražilo. doduše i držat je na rukama u poluslegnutom položaju cijelih 45 minuta. nakon pregleda se pola sata nisam mogla ispravit od bolova leđa.

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Mirjana S. prvotno napisa
    Nama prof. Bošnjak u Klaićevoj čita nalaz odmah. Mislim da to ima veze samo sa činjenicom idete li odmah i na pregled ili dolazite samo na EEG.
    He he to je druga prof. Bošnjak Goljačka prof. Bošnjak ne radi u ambuanti za EEG.

  12. #12
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno


  13. #13
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Eeg za vrijeme spavanja...kako dijete od 6 g drzati budnim od 1 u noci...padat ce s nogu i do pregleda u 8 ujutro? Ok drustvene igre i sl.ali on jako cvrsto spava bojim se da ga necu moci ni probuditi plus moramo autom do Zg-a cca 45min.tesko... jedina mi je opcija hotel pa pjeske do bolnice...uh..

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    U autu 45 min će ti garant zaspati. Održat ga budnim možeš tako da upališ sva svjetla po kući. Posebno plavo svjetlo koje ometa melatonin (Nintendo, plejka?). Crnu čokoladu za kofein. Naravno, prije toga da se pokuša naspavati.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 29.12.2018. at 10:31

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mislim da u toj dobi ne mora biti pretjerano umoran,ali mora na vrijeme zaspati
    Radila sam EEG s curom kad je imala 8-10 godina,nije nužno morala biti umorna,ali je morala bit smirena i sklopiti oči
    Kod velikog sam to radila u dobi kad je bio beba i on je morao biti umoran i spavati

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Eeg za vrijeme spavanja...kako dijete od 6 g drzati budnim od 1 u noci...padat ce s nogu i do pregleda u 8 ujutro? Ok drustvene igre i sl.ali on jako cvrsto spava bojim se da ga necu moci ni probuditi plus moramo autom do Zg-a cca 45min.tesko... jedina mi je opcija hotel pa pjeske do bolnice...uh..
    Teško je to regulirati u jednom danu. Probaj voditi računa da 2 ili 3 dana prije već malo prilagodiš ritam spavanja terminu pregleda, a budno stanje probaj održati igricama ili crtićima.

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa potrudiš se da ne zaspe u autu: pričate, pjevate, igrate neku igru. Ja sam nosila i zviždaljku pa zviždala kad bi mi se činilo kritično a sjećam se da smo znali i parkirati pa hopsati vani da se dijete razbudi.

  18. #18
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Igrice, mob, tv i sl. ne smije prije snimanja nista sto treperi. Ovo nije obican eeg gdje mora biti smiren on zaista mora spavati i uspavati se u bolnici...

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jel to ono kaj imaš u 17 popodne? Pitaj ali mislim da je dovoljno dići dete ujutro između 5-7 i već u pet popodne će biti taman umorno za spavanje,mozda planirati da pred bolnicu dva tri sata ranije pa nek bude vani na zraku

  20. #20
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Jelena nije isto....pitala sm i mora biti tako kako sam napisala upozorili su me bez spavanja...ma mislim da mi naj opcija bude hotel do bolnice...a i ja cu biti budna cijelu noc...jedino da upregnem muza da nas vozi a on bude odmoran...

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena nije isto....pitala sm i mora biti tako kako sam napisala upozorili su me bez spavanja...ma mislim da mi naj opcija bude hotel do bolnice...a i ja cu biti budna cijelu noc...jedino da upregnem muza da nas vozi a on bude odmoran...
    Ovo ti je vjerojatno ne samo najbolje nego jedino rješenje. Pitaj me kako znam.... Nije uvijek lako posložiti logistiku, ali srećom, ne moraš taj pregled obavljati često. To i jest posao za dvoje.

  22. #22
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    mašnica, moj je bio šestogodišnjak kada smo morali obaviti taj EEG s deprivacijom spavanja. Mi smo doduše bili u bolnici tako da ovaj dio oko logistike nisam morala "gruntati", a što se budnosti tiče probudili su nas oko 3 u jutro i onda smo čekali do cca 7:30-8:00 budni.
    Upaljena svjetla, puštala sam muziku preko moba, igrali smo društvene igre, malo šetali po hodnicima gore-dole i prošlo je vrijeme...
    Kad je krenulo snimanje zaspao je za 5 min.
    Sretno

  23. #23
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Hvala! Smialit cemo nesto imamo jos 3mj fore

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •