Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 165

Tema: montessori vrtici

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    koliko znam nema montessorija za jaslice (mozda sam u krivu). kod nas je montessori od 3 godine, 400 za vrtic + 400 za montessori program, dakle ukupno 800 kn mjesecno.
    sto se tice samog programa imas jaaako puno toga na internetu. ja sam nedavno cak pronasla link sa montessori materijalom, pa sam dosta toga isprintala, tako da mi i doma vec malo radimo s njihovim materijalom cisto da joj ne bude bas sve novo kad na jesen krene.

  2. #52
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    kod nas je jaslička grupa...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    super, mogu znati koji je to vrtic koji ima montessori jaslice, zanima me zbog mladjeg djeteta, nisam ni znala da to ima u zagrebu

  4. #54
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    33, u koji si vrtić upisala malecku?

    a što se tiče jaslica, iskreno sumnjam da rade u potpunosti po programu.
    program obuhvaća i djecu različite dobi u istom okruženju, a jaslice, hmm, i obično se u vrtiće tj. školu s montessori programom ne uzimaju djeca mlađa od 3 godine.
    J. na zimu kreće u montessori vrtić pa ćemo tek onda moći pričati u praksi (za sada smo samo nekoliko puta bili na druženju)

  5. #55
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno Re: montessori vrtici

    Mi krećemo u 9. mjesecu. U montesori na trešnjevku - voltino.
    Učkina. Čuli smo sa dvije tri strane. Prošli informativne razgovore, testiranja. Meni se dopada. Jako. Puno rade. Dječica su prekrasna. Nije ih previše. Ima manu - po meni - nemaju vlastito igralište niti vrt. Vele da idu stalno van. Šetnje, kazališta, izložbe........
    Pisat ću vam znači u jesen prve dojmove.....

  6. #56
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno Re: montessori vrtici

    Citiraj Mama Dada prvotno napisa
    Mi krećemo u 9. mjesecu. U montesori na trešnjevku - voltino.
    Učkina. Čuli smo sa dvije tri strane. Prošli informativne razgovore, testiranja. Meni se dopada. Jako. Puno rade. Dječica su prekrasna. Nije ih previše. Ima manu - po meni - nemaju vlastito igralište niti vrt. Vele da idu stalno van. Šetnje, kazališta, izložbe........
    Pisat ću vam znači u jesen prve dojmove.....
    hoćeš reći u mandićevu?

  7. #57
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno Re: montessori vrtici

    Jučer, nakon mog upozorenja da sam na internetu vidjela da tu grupu ne bi trebala polaziti djeca ispod 3 god. teta mi nije znala odgovoriti
    Tako da, u ponedjeljak ću provjeriti još jednom kod ravnateljice pa javim

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    pa zasto ne? postoje montessori vrtici od 1-3 godine. samo ja nisam znala da ih ima i u zagrebu.

  9. #59
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    pa zasto ne? postoje montessori vrtici od 1-3 godine. samo ja nisam znala da ih ima i u zagrebu.
    zato je montessori program ima dva nivoa , prvi od 0-6 i drugi od 6-12.

    želim re?i da mislim da jasli?ka grupa ne može funkcionirati kao montessori ako nije spojena sa vrti?kom.
    doduše, danas puno vrti?a i škola imaju modificirani program, pa stoga imaš pravo.

    nisi mi odgovorila na pitanje, može i na pp.

  10. #60
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    pa zasto ne? postoje montessori vrtici od 1-3 godine. samo ja nisam znala da ih ima i u zagrebu.
    zato je montessori program ima dva nivoa , prvi od 0-6 i drugi od 6-12.

    želim re?i da mislim da jasli?ka grupa ne može funkcionirati kao montessori ako nije spojena sa vrti?kom.
    doduše, danas puno vrti?a i škola imaju modificirani program, pa stoga imaš pravo.

    nisi mi odgovorila na pitanje, može i na pp.

  11. #61
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Da, a vi??

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    pa zasto ne? postoje montessori vrtici od 1-3 godine. samo ja nisam znala da ih ima i u zagrebu.
    zato je montessori program ima dva nivoa , prvi od 0-6 i drugi od 6-12.
    nikad cula...gdje si to procitala? koliko ja znam montessori ima programe 0-3, 3-6, 6-...
    nasa vrticka skupina je od 3-6.
    mi smo inace u dv jarun.

  13. #63
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj Mama Dada prvotno napisa
    Da, a vi??


    tridesetri, sa nekoliko izvora još davno dok sam proučavala montessori pedagogiju.
    no, velim ti, svuda je drugačije, programi se prilagođavaju, tako da možeš naći podgrupe 2-3, pa 0-3 , pa 3-6, pa 0-6, više nema pravila.

    Vrtić i škola Barunice Dédée Vranyczany radi vrtićku 3-6 (7).

  14. #64
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    Citiraj Mama Dada prvotno napisa
    Da, a vi??


    tridesetri, sa nekoliko izvora još davno dok sam proučavala montessori pedagogiju.
    no, velim ti, svuda je drugačije, programi se prilagođavaju, tako da možeš naći podgrupe 2-3, pa 0-3 , pa 3-6, pa 0-6, više nema pravila.

    Vrtić i škola Barunice Dédée Vranyczany radi vrtićku 3-6 (7).
    Ti si pedagog??

  15. #65
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Josie, nisi mi odgovorila!! Kaj i vi idete u isti vrtić? Ili sam ja nešto krivo shvatila??

  16. #66
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Moja je kćer 3 i pol godine išla u Montesorri vrtić, ali u inozemstvi i bila sam oduševljana. Ona sama je obožavala ići u vrtić i čak se nije dala kući kad bi došla po nju.

  17. #67
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj Mama Dada prvotno napisa
    Josie, nisi mi odgovorila!! Kaj i vi idete u isti vrtić? Ili sam ja nešto krivo shvatila??
    Oprosti, tek sam sad vidjela tvoj post.
    da, idemo, kimnula sam ti smajlićem gore
    Vidimo se najesen

  18. #68
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    U našem Mont. vrtiću (UAE) je 1 teta na 3 djece, a u grupi ih je max 15, tako da je tamo svo vrijeme bilo 5 teta i 1 koja im je mijenjala pelene i čistila i spremala za njima, plaćala sam ga 300 USA$ mjesečno. I što je dobro - djeca po M. sistemu imaju školovanje do kraja srednje škole. Kada sam vidjela situaciju u našim vrtićama (1 teta na 30 djece) :shock: :? Mi smo našoj mlađoj (starija već ide u školu) našli mjesto u predivnom privatnom vrtiću sa super super tetama!!! Najvažnije mi je da mi se dijete osjeća dobro i da voli ići, onda mi sav teret padne s leđa.

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    jel mi promaklo ili...

    koji je to na kraju montessori vrtić kod boćarskog?



    OFF TOPIC - što se tiče spajanja grupa... vrtić potočnica ima miješane vrtićke grupe - djeca od 3 do 6 godina zajedno

  20. #70

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Crnomerec
    Postovi
    32

    Početno

    Mi smo u Montessoriju na Bocarskom vec četvrtu godinu zaredom i odusevljeni smo. Da nije tako, doista je ne bih vozikala i po četrdesetak minuta autom, ali sav se trud isplati.
    Koliko mi je poznato sve su tete dobre, ali mi smo s tetama Sabinom, Suzi i Zdenkom doista imali srece. u grupi je oko dvadesetak djece (mozda i pokoje vise), ali jako lijepo rade, puno ih nauce i usadili su im takve vrijednosti i kriterije o zivotu da se vrlo cesto obradujem ozbiljnosti (ali ne i starmalosti) i shvaćanju svijeta oko sebe u razgovoru sa svojom kceri.
    Preporučam Montessori na Bocarskome!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Crnomerec
    Postovi
    32

    Početno

    Mi smo u Montessoriju na Bocarskom vec četvrtu godinu zaredom i odusevljeni smo. Da nije tako, doista je ne bih vozikala i po četrdesetak minuta autom, ali sav se trud isplati.
    Koliko mi je poznato sve su tete dobre, ali mi smo s tetama Sabinom, Suzi i Zdenkom doista imali srece. u grupi je oko dvadesetak djece (mozda i pokoje vise), ali jako lijepo rade, puno ih nauce i usadili su im takve vrijednosti i kriterije o zivotu da se vrlo cesto obradujem ozbiljnosti (ali ne i starmalosti) i shvaćanju svijeta oko sebe u razgovoru sa svojom kceri.
    Preporučam Montessori na Bocarskome!

  22. #72
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno Re: montessori vrtici

    Citiraj josie prvotno napisa
    Citiraj Mama Dada prvotno napisa
    Mi krećemo u 9. mjesecu. U montesori na trešnjevku - voltino.
    Učkina. Čuli smo sa dvije tri strane. Prošli informativne razgovore, testiranja. Meni se dopada. Jako. Puno rade. Dječica su prekrasna. Nije ih previše. Ima manu - po meni - nemaju vlastito igralište niti vrt. Vele da idu stalno van. Šetnje, kazališta, izložbe........
    Pisat ću vam znači u jesen prve dojmove.....
    hoćeš reći u mandićevu?
    Ja bih podigla topik, nisam shvatila dvije stvari, gdje u zgb ima motesori sa jaslickom grupom
    i u kako se zove taj montesori na tresnjevci-voltino i kako je tamo, jer tamo blizu zivim pa bi malca upisala tamo ako ima mjesta

  23. #73
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    I da jel zna netko za taj Srceko na pantovcaku, jel bi primili dijete od godinu i pol. Meni je relativno blizu posla, jest da je skupo 2100kn, ali tetu cuvalicu bi i tako placala najmanje 2000kn pa mi je onda svejedno. Inace cuvalica nam je otkazala vec druga u dva tjedna i sad bi dala dijete u vrtic ali smo zakasnili sa prijavama. Ovi privatni valjda primaju u svako doba godine.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja mislim da niti jedan vrtic u zagrebu ne prima djecu mladju od 2 god.

  25. #75
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Na Malešnici su primili, ali čini mi se da je to ipak bila iznimka.

    mina, bez obzira da li bi primili mislim da ti montessori vrtić uopće nije dobar za tako malo dijete. Ovi klinci na Malešnici su vječito hodali sa dijelovima Montessori pribora u ustima .

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    I da jel zna netko za taj Srceko na pantovcaku, jel bi primili dijete od godinu i pol. Meni je relativno blizu posla, jest da je skupo 2100kn, ali tetu cuvalicu bi i tako placala najmanje 2000kn pa mi je onda svejedno. Inace cuvalica nam je otkazala vec druga u dva tjedna i sad bi dala dijete u vrtic ali smo zakasnili sa prijavama. Ovi privatni valjda primaju u svako doba godine.
    Primaju i vjerojatno bi primili, ako se dijete zna sporazumjeti i ako hoda, no ne rade nikakav montessori program s njima. To su obične jaslice s 10-tak djece u 10 m2, jednom tetom, s minimumom igračaka, bez dvorišta.
    Ja ti ne bih preporučila.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Na Malešnici su primili, ali čini mi se da je to ipak bila iznimka.

    mina, bez obzira da li bi primili mislim da ti montessori vrtić uopće nije dobar za tako malo dijete. Ovi klinci na Malešnici su vječito hodali sa dijelovima Montessori pribora u ustima .
    razpitivala sam se za Malešnicu i uzimaju tek od 2 godine i nemaju svoje dvorište što je za mene veliki minus, za taj novac ipak očekujem vlastito, ograđeno dvorište

  28. #78
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kako nemaju? Imaju dvorište, doduše vrlo maleno ali lijepo uređeno, sa onim gumeni pločama po podu i jako lijepim spravama.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Kako nemaju? Imaju dvorište, doduše vrlo maleno ali lijepo uređeno, sa onim gumeni pločama po podu i jako lijepim spravama.
    možda sam se prevarila ali tako mi je izgledalo na njihovim web stranicma ...
    kolika je cijena vrtica, možda sam se i tu prevarila

  30. #80
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ako ti je blizu, odi vidjeti. Dvorište je minijaturno, ali postoji i lijepo je uređeno, kao vrlo zgodan mali parkić. Cijena je lani bila 1700 kuna.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    http://www.montessori.hr/

    pod rubrikom "prostor" imaju fotke njihovog dvorista, koga zanima

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    22

    Početno

    Ja sam nešto načula da je cijena ove godine 1900kn.Je li možda netko zvao i pitao za cijenu?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    123

    Početno

    Da ne otvaram novu temu:
    Da li iko zna da mi kaže gdje se nalazi (ako postoji) i kako se zove vrtić u Sarajevu koji radi po tom Montessori ili waldorf programu? Zamolila me jedna prijateljica da joj to pronađem, ali ja uz sav trud nisam uspjela naći...Upomoć...

  34. #84
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Lanche, kopirala sam tvoj post na temu o vrtićima u Sarajevu, možda ćeš tako brže dobiti odgovor (ili ga pronaći među već napisanim postovima).

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    123

    Početno

    Hvala..

  36. #86
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno

    waldorf je na vracama

    montessori se, nacuh, otvara u septembru ove godine negdje iza ohr-a

  37. #87
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Pozz

    Jel zna netko od vas jel ima kakav montessori vrtić na relaciji gorica - sisak?

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Otvorilo se dosta montessori vrtica po gradu tako da danas fakat postoji izbor i ova pedagogija je i kod nas postala cjenjena kao i u cijelom svijetu

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    10

    Početno

    "Na žalost ako se više plati ne znači uvijek da će se više i dobiti"
    .... Slažem se. Vrlo smo razočarani sa radom u Montessori vrtiću u Mandićevoj-Trešnjevka (iza Remize), tako da smo evo napokon sretni jer smo djecu ispisali iz te ustanove. Mislim da nešto ne štima od same glave i odnosa, jer su odnosi malo čudni. Dosta se polaže važnosti na to od kuda ste i tko ste. To je naš dojam. Na prvo mjesto se stavlja novac, pa odgajatelji i djeca dolaze najzadnja. Doslovce se ide tako nisko da se kaže, ako vam ne paše, odite negdje dalje. Cijenimo Montessori metodu odgoja, znamo puno o tome, ali ovdje nešto ne štima.

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    10

    Početno

    istina djeca su švercala igračke u džepovima. naš sin je svako juto molio da ponese autić, ali uvijek je govorio: 2samo da ga teta adrijana ne vidi2 bojao se i bio je pod stresom. kriomice ga je stavljao u ladicu. Nisu sve tete bile iste, ali se jako bojao i tu je nastajala drama. Pokušali smo razgovarati, bez uspjeha. Razgovor sa ravnateljicom je uvijek završavao. "ja vjerjem svojim djelatnicama koje su predivne" to nas je jako pogodilo. Slijedeći odogovor bi bio: "Nije sve tako kako kaže vaše dijete"... našem djetetu se nije vjerovalo, a radi "utvrđivanja istine" su se druga djeca iste ili manje dobi pitala što se desilo. Kada smo pitali kako to da provodite duple snandarde, jednima vjerujete, a jednima ne vjerujete, odgovor bi uvijek bio:"žao mi je ali ja vjerujem svojim djelatnicama"...sramotno za jednu ustanovu koja osim vrića ima i osnovnu montessori školu.

  41. #91
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj boljizivot prvotno napisa Vidi poruku
    istina djeca su švercala igračke u džepovima. naš sin je svako juto molio da ponese autić, ali uvijek je govorio: 2samo da ga teta adrijana ne vidi2 bojao se i bio je pod stresom. kriomice ga je stavljao u ladicu. Nisu sve tete bile iste, ali se jako bojao i tu je nastajala drama. Pokušali smo razgovarati, bez uspjeha. Razgovor sa ravnateljicom je uvijek završavao. "ja vjerjem svojim djelatnicama koje su predivne" to nas je jako pogodilo. Slijedeći odogovor bi bio: "Nije sve tako kako kaže vaše dijete"... našem djetetu se nije vjerovalo, a radi "utvrđivanja istine" su se druga djeca iste ili manje dobi pitala što se desilo. Kada smo pitali kako to da provodite duple snandarde, jednima vjerujete, a jednima ne vjerujete, odgovor bi uvijek bio:"žao mi je ali ja vjerujem svojim djelatnicama"...sramotno za jednu ustanovu koja osim vrića ima i osnovnu montessori školu.
    Vesele me forumaši sa 3 do 5 postova i jednom jedinom misijom - dođi i ocrni.
    O boljiživote, nadam se da ćete doista pronaći bolji život. za sebe i djecu.

    I ja sam mama i tražim što boljiživot za svoju djecu, pa oni već četiri godine idu u montessori vrtić. Očito isti, ali iskustva su nam različita potpuno.
    Moja su djeca tamo sretna, a mi kao roditelji prezadovoljni. Stariji sin ide već 4 godine, a mlađi tek dva mjeseca. S tetama smo oduševljeni, sa prostorom još više, kao i radom sa djecom. Moram priznati da je bilo problema, stariji sin je svoje "probleme" (ljubomoru) kada se braco rodio rješavao u vrtiću, tako što bi nekoga udario ili ogrebao. Ali nitko to nije doživio kao katastrofu. Naravno, mi smo se ispričali roditeljima čije je dijete udario!!!, a sa tetama i psihologicom jednim razgovorm riješili problem. Krasno je to kada vrtić i roditelji surađuju. Krasno je kada osbolje institucije ima svo vrijeme ovog svijeta za vas, kada relativno malo djece čuva velik broj stručnih teta, kada djeca obitavaju u higijenski izrazito čistom i sigunom prostoru. O radu, i bavljenju njima neću niti pričati, zauzela bih peviše forumskog prostora.
    Vidim da se dogodio neki mali rašamon. Što me doista čudi, jer ljudi koji dođu u naš vrtić od tamo rado ne odlaze. Ali kako se kaže "sto ljudi sto čudi" ili "ako nemaš što lijepo za reći, bolje šuti!"

    E, da, i mala opaska....čudno da je dijete uz dozvolu roditelja tijekom tjedna nosilo autiće! Jer mi djecu učimo poštovati pravila, a pravilo je da tijekom tjedna nema igračaka, pa igračke uz našu dozvolu nose samo na tzv Veseli petak. Ali, kao što već rekoh, sto ljudi, sto ćudi!

  42. #92
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    potpisujem mama dadu. uvijek su mi sumnjivi nickovi sa 5 postova i to odmah s konkretnim vrtićem kojega ocrnjuju ili hvale. na kraju ispadne da su ovi koji hvale ravnatelji tih vrtića, a ovi koji ocrnjuju direktna konkurencija ili privatni neprijatelji. nadam se da tako neće ispasti na kraju

  43. #93
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa Vidi poruku
    potpisujem mama dadu. uvijek su mi sumnjivi nickovi sa 5 postova i to odmah s konkretnim vrtićem kojega ocrnjuju ili hvale. na kraju ispadne da su ovi koji hvale ravnatelji tih vrtića, a ovi koji ocrnjuju direktna konkurencija ili privatni neprijatelji. nadam se da tako neće ispasti na kraju
    Tako je, slično sam već i ja vidjela.

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Prvo lijep pozdrav Mami Dadi i pusa njenim sinovima koji su stvarno posebna vrsta malih genijalaca.
    Imam potrebu se osvrnuti na nezadovoljstvo Boljeg života jer sam dugo godina radila kao odgajatelj u toj ustanovu i ništa od navedenog ne mogu prihvatiti kao opravdani razlog nezadovoljstva.
    Još i sada osjećam sjetu za odličnom ekipom, super klincima i mrak roditeljima (rijetko kada se to posloži)
    U montessori programu nema igračaka i to nema veze sa djecom ili odgajateljima takva su pravila svih montessori kuća jer imaju adekvatno rješenje za igre umjesto autića. Dijete može autić donjeti do vrtića ali ga u sobu ne može unjeti i sprema ga u svoj ormarić.
    Strahovi i nezadovoljstvo su nejasno navedeni, neznam na šta se točno odnosi, ali kao pedagoškoj ustanovi nama je zadovoljstvo roditelja i zadovoljavanje dječjih potreba uvijek bilo primarno a suradnja s roditeljima od bitnijih stavki.
    Unutar kuće vlada jedan prijateljski i kvalitetan pristup i odnos među djelatnicima, takav odnos se nastoji ostvariti i s roditeljima jer svi imamo isti cilj = zadovoljstvo djeteta (u vrtiću il u školi)
    Ponekad se može desiti nerazumjevanje između dviju strana, nezadovoljstva mogu postojati ali ona su motivacija da budeš još bolji u svom poslu.
    Ponekad se roditelji ili dijete ne snađe u montessori programu i za njih je bolje probati probati nešto drugo, hvala bogu danas izbora ima.
    I još samo da dodam, da ravnatelj koji vjeruje svojim djelatnicima i na demokratski način vodi svoje ljude poželjan je u svakoj radnoj organizaciji i zato ne razumijem nezadovoljstvo Boljegživota :"ja vjerujem svojim djelatnicama koje su predivne" to nas je jako pogodilo"
    Teško je roditelju biti objektivan kada ne čuje ono što očekuje.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    171

    Početno

    Ti si radila u tom vrtiću, gdje je i škola? Znaš li što o školi i da li bi svoju djecu upisala u tu školu? Sve me zanima, od učitelja, organizacije, atmosfere, druge djece...

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Pošto smo bili odbijeni u tri gradska vrtića bili smo primorani uzeti privatni vrtić. Moj klinac je bio u Montessoriju tjedan dana na privikavanju i moram priznati puno priče malo toga od metode Marije Montessori na dijelu. Nakon nekog vremena odlučili smo malu prebaciti u drugi vrtić i odlučili smo se za Indianu u Španskom. To je tek bila prevara. Reklamiraju se kao vrtić, a u biti su jezični centar. Svi klinci od 1-6 godina su u istoj grupi i zajedno se igraju što baš i nije logično za klince. Ravnateljica je vrhunska špreherica...Nemaju dvorišni prostor nego se djeca igraju u javnom parku u kojem se igra gomila djece, šeće gomila ljudi i blizu je vrlo prometne ceste. Iskreno privatni vrtići su nužno zlo. Puno koštaju, puno se reklamiraju sa posebnim programima, a od toga sve skupa ništa. Na svu sreću dobili smo gradski vrtić i sve ide onak kak treba. TOPLA PREPORUKA: Ukoliko upišete djete u privatni vrtić tražite uvid u stručnost osoblja i s vremena na vrijeme uletite u vrtić pogledati djete...

  47. #97

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Gita oprosti što ti još nisam odgovorila, nisam dugo bila na ovoj temi, sad sam tek vidjela tvoj upit.
    Da sam u zagrebu da dala bi djecu u tu školu i bila bi opuštena i zadovoljna zbog te odluke.
    Okružje u školi je prijateljsko, sa djecom se puno radi i na edukaciji i na osobnom razvoju, razredi su mali, mislim da je 15 djece maximum, ne sjećam se više. Okolina za učenje je poticajna, učitelji su uvijek spremni za suradnju, puno rade na zajedničkim projektima i sjećam se da su malci osvajali nagrade na natjecanjima.
    Evo na brzinu pa ako te još nešto interesira slobodno pitaj

  48. #98

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    171

    Početno

    Hvala na odgovoru. Sa sinom sam bila na danima otvorenih vrata i svidjelo se i njemu i meni, samo dani otvorenih vrata su jedno, a stvarnost može biti sasvim drugačija. Čula sam puno oprečnih informacija, od toga da je savršeno pa do toga da je škola užas, ali sve te informacije su bile iz druge ruke.

    Po forumima zadnje vrijeme čitam puno negativnih komentara, ali nekako imam osjećaj da su svi komentari od jedne te iste osobe i nekakvih nerješenih računa na osobnoj razini.
    Baš najviše negativnih komntara koje sam čula (sve iz druge ruke) se odnosi na ravnateljicu i dvostruke kriterije preme djeci, ovisno o imovinskom statusu i tko su roditelji.

    Lijepo mi je pročitati pozitivan komentar nekoga tko je bivši djelatnik pa je neke stavri vidio kako uistinu funkcioniraju. Spominjalo se još i da roditelji koji su osnivači udruge za svoju djecu očekuju bolji tretman. S druge strane sam čula za neke roditelje koji su prezadovoljni školom i svime vezanim za tu školu.
    Ja se stvarno dvoumim, vidim kako mi je dijete procvalo otkad ide u montessori grupu u vrtiću i da sam sigurna da škola tako funkcionira, upisala bih ga tamo bez razmišljanja, bez obzira što bi mi to bilo jako veliko financijsko opterećenje.

    Kakvo je tvoje mišljenje o razini znanja koja postužu djeca u toj školi i o njihovim socijalnim vještinama u sredini van škole? Za znanje ne mislim na djecu koja odlaze na takmičenja jer takva djeca i u običnim školama imaju visoku razinu znanja, nego na sasvim prosječnu djecu? I da li je istina da se učitelji i profesori prečesto mijenjaju?

  49. #99
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    nadam10 - danas postoji sto montessori vrtića. žao mi je da ste imali takvo iskustvo, ali ne bih generalizirala. Niti su svi privatni vrtići loši, niti su svi montessori vrtići loši.

  50. #100

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Bok gita
    opet ja kasnim sa odgovorima, al razumjeti ćeš mamu s blizancima kad ti kažem da su mi slobodni trenuci opskurni i raritetni.
    Dakle škola je nastala kao želja roditelja da djeca koja su zavrsila montessori vrtic imaju priliku nastaviti skolovanje po montessori pedagogiji.
    S obzirom da to nije bilo ostvarivo jer nije postojala montessori škola osnovali su udrugu i sami krenuli u taj projekt.
    Zahvaljujući njihovom entuzijazmu, odricanju i upornosti uspjeli su otvoriti školu i nakon par godina dobiti prostor u Mandićevoj koji je bio ruševno skladište koje nitko nije htio.
    Neki od tih roditelja i rade u toj školi i normalno je da su angažirani oko svoje djece malo više jer su u stalnom kontaktu sa njihovim učiteljima ali ja nisam doživjela da je to ikad bilo na uštrb druge djece ili razreda, niti su njihova djeca bila u mogućnosti previše to koristiti.
    Što se tiče ravnateljice mogu samo reći da je Narcisa divna i otvorena osoba, koja se zajedno s drugim roditeljima trudi da omogući montessori pedagogiju dostupnu i drugim ljudima a ne samo onima sa dubljim đepom. Ideja nije bila snobovsko društvo ali škola se sama financira, od države nikakve koristi a to košta. Znam da su se borili za veće sudjelovanje države kako bi smanjili školarinu i čak je donesen zakon kojim se financiraju i alternativne škole, al neposredno prije krize i kako je pukla kriza država nije u mogućnosti da ih plaća.
    Novac nije nikad bio mjerilo kvalitete i znanja u toj školi, mada je svaka donacija dobro došla, da li se šta promjenilo u ove 2 god nisam upućena, nadam se da nije.
    Kvaliteta znanja koja se postiže u školi je zavidna zahvaljujući učiteljima i profesorima koji ulažu i vrijeme i volju u rad sa učenicima, a i puno je lakše raditi sa 15 tak učenika u razredu nego sa 30, zar ne?
    Meni se posebno sviđa taj opušten, prijateljski odnos učenik-učitelj-roditelj u kojem svi sudjeluju jednako, zavisno od njihovih uloga u cilju kvalitetnog obrazovanja i odgoja djeteta.
    Možda ti se čini da sam ih nahvalila ali ja sam tamo uživala dok sam radila,bili su mi nekako najbliže mojoj osobnoj procjeni kakvo školstvo treba izgledati, uvijek može bolje al za Hrvatsku ovo je fenomenalno.
    Ima roditelja kojima se taj koncept neće sviđati i ne snalaze se u njemu i osjećaju se prevarenim jer ga nisu usvojili, oni imaju pravo na svoje mišljenje i nezadovoljstvo i na izbor za nešto drugo,kao što ja imam pravo na svoje zadovoljstvo s ovom školom i kolegama.
    I još da ti odgovorim u vezi zamjena, kad sam ja odlazila neke su učiteljice ostale trudne(hvala bogu) pa se malo ekipa izmjenila, uglavnom onaj tko je tamo došao je i ostao a mogao bi biti bolje plaćen drugdje. Al uvijek ima izuzetaka.
    Sretno šta god da odlučiš, to je ipak vaša osobna odluka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •