Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 165

Tema: montessori vrtici

  1. #101
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Intenzivno razmišljam o tome da umjesto u kvartu gdje živim (a gdje nismo upali prošle jeseni) probam upisati dijete u neki drugi vrtić bliže poslu, pa me izrazito privlači Montessori.

    Mama Dada, možeš please napisati još malo o svojem iskustvu s privatnim Montessori vrtićem na Trešnjevki, kako funkcioniraju grupe, koliko djece ima u grupama, kakve su tete, kako su ti dječica zadovoljna tamo u vrtiću, da li se uči strani jezik... Isto tako kakva je procedura s upisom, da li se može upasti ili ima poduža lista čekanja?

    I zanima me ako nečije dijete ide u vrtić Vrbik u jednu od Montessori grupa kakva su iskustva, tete, kakav je program, da li se uči strani jezik, kako su dječica zadovoljna, da li je lakše upasti u taj vrtić ili su i ovdje velike gužve prilikom upisa?

  2. #102
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Mi smo prezadovoljni vrtićem.
    Nema grupa. Grupa je jedna jedina i u njoj su integrirana djeca svih dobnih skupina. 3+
    Grupa broji dvadeset i nešto djece, redovno dolazi dvadesetak. Imamo 4 savršene super mrak tete
    Uče se njemački i engleski, dva puta tjedno, isključivo kroz igru.
    Uz jezike tu je još i glazbena radionica jednom tjedno.
    Za upise ne znam, najbolje je da nazoveš i pitaš.

  3. #103
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Mama Dada prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo prezadovoljni vrtićem.
    Nema grupa. Grupa je jedna jedina i u njoj su integrirana djeca svih dobnih skupina. 3+
    Grupa broji dvadeset i nešto djece, redovno dolazi dvadesetak. Imamo 4 savršene super mrak tete
    Uče se njemački i engleski, dva puta tjedno, isključivo kroz igru.
    Uz jezike tu je još i glazbena radionica jednom tjedno.
    Za upise ne znam, najbolje je da nazoveš i pitaš.
    Hvala to baš sve super zvuči.
    Ma kolega s posla od MM je upisao svoju malecku u taj vrtić (mala je malo mlađa od moje curice, znači nepune 3 godine) i oni su isto prezadovoljni. Malecka je bila prvih par dana malo plačljiva, ali sad kažu da ide s totalnim guštom u taj vrtić, tako da se čak popodne ne da doma plus kažu da jako napreduje zbog interakcije sa starijima. Mi smo sad u intenzivnom premišljanju da bi možda tamo upisali. Jedino me muči što vrtić nema dvorište, a nekako mi vrtić bez dvorišta nije "pravi vrtić" (sad im navodno grade terasu). Mislim da sam negdje pročitala da klince vode u obližnji parkić koji je 2 min od vrtića.
    Inače mi se jako sviđa to što su razne dobne skupine, obzirom da se moja curica obožava igrati sa starijima i baš puno nauči na taj način, a i ovo mi se čini baš kao jako bogat program posebno 2 strana jezika. Nego, kaj oni nemaju i neku dvoranu za tjelesnu aktivnost, jel koriste možda dvoranu od škole?
    Budemo se baš raspitali i otišli pogledati kako izgleda uživo, možda s maleckom da vidimo kakva je njoj "vibra" tamo.

  4. #104
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Je, park je mana. Ali oni svaki dan idu van, šetnja + park. Tako da im zraka ne nedostaje.
    Postoji dvorana. Curice imaju ritmiku, dečki taekwandoo, ali to nije obavezno.
    Dođite pogledati, ne znam kada planirate upis, ali u petom mjesecu svake godine su dani otvorenih vrata i škole i vrtića. to bude jako zanimljivo.
    Ne znam jesam li pohvalila hranu i stupanj higijene.
    Interakcija između manje i veće djece je predivna po meni, mali uče od velikih, veliki se uče empatiji, a mala djeca imaju poticaj za razvijanje samostalnosti.
    Škola i vrtić inače imaju stalnu psihologicu, koja je prekrasna, normalna i uvijek na raspolaganju i lgopeda, čija je sobica pokraj vrtića, a svi obožavaju tetu logopedicu.
    Jedina mana osim parkića je da vrtić ne radi od 01.08. do 01.09. Nema dežurstva. Kolektivni godišnji. Ali mi smo se do sada uvijek nekako snalazili.
    Nadam se da se vidimo

  5. #105
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    jel ima netko nekakve novije informacije u montessori vrtiću u Malešnici? i to nam je opcija za iduću godinu

  6. #106
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    A da li netko ima informacije kako je u Montessori vrtiću na Pantovčaku - Srčeko?

  7. #107
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Mama Dada prvotno napisa Vidi poruku
    Je, park je mana. Ali oni svaki dan idu van, šetnja + park. Tako da im zraka ne nedostaje.
    Postoji dvorana. Curice imaju ritmiku, dečki taekwandoo, ali to nije obavezno.
    Dođite pogledati, ne znam kada planirate upis, ali u petom mjesecu svake godine su dani otvorenih vrata i škole i vrtića. to bude jako zanimljivo.
    Ne znam jesam li pohvalila hranu i stupanj higijene.
    Interakcija između manje i veće djece je predivna po meni, mali uče od velikih, veliki se uče empatiji, a mala djeca imaju poticaj za razvijanje samostalnosti.
    Škola i vrtić inače imaju stalnu psihologicu, koja je prekrasna, normalna i uvijek na raspolaganju i lgopeda, čija je sobica pokraj vrtića, a svi obožavaju tetu logopedicu.
    Jedina mana osim parkića je da vrtić ne radi od 01.08. do 01.09. Nema dežurstva. Kolektivni godišnji. Ali mi smo se do sada uvijek nekako snalazili.
    Nadam se da se vidimo
    Dogovorit ćemo se s muževim kolegom s posla pogledati kad on ide po malu, pa da bacimo malo oko, a naravno i kod ravnateljice bi se neovisno o tome najavili jedan dan raspitati.
    Za 8.mjesec bi se snašli da dida i baka ulete s čuvanjem, ili malecku pošaljemo u Dalmaciju s njima ili planiramo ljetovanje tokom 8.mj umjesto kraj 6. i početak 7.
    Ma najbitnije mi je da nam je dijete u poticajnoj okolini, jer su te prve godine najvažnije u formiranju ličnosti, a nekako mislim da u takvom vrtiću može jako puno naučiti baš od starije djece. Ove godine su im Dani otvorenih vrata u ožujku: Dan otvorenih vrata održat će se 24. ožujka 2012. godine od 10 do 14 sati.

  8. #108
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    o srčeku sve najgore.

  9. #109
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa Vidi poruku
    o srčeku sve najgore.
    Zašto? Možeš li barem nešto podijeliti s nama ili na pp ako je nezgodno?
    I da li misliš na Srčeko na Pantovčaku?

  10. #110
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa Vidi poruku
    o srčeku sve najgore.
    ovakve neargumentirane stavove ne odobravamo na forumu
    molim te da potkrijepiš svoje mišljenje

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    111

    Početno

    ako me sjećanje dobro služi lasica je već pisala o Srčeku, mislim da je čak i radila gore...

  12. #112
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj jgrizan prvotno napisa Vidi poruku
    ako me sjećanje dobro služi lasica je već pisala o Srčeku, mislim da je čak i radila gore...
    ako je tako neka netko stavi link

  13. #113
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    mi smo u DV Vrbik i zadovoljni smo s našom Montessori grupom obzirom na iskustvo u redovnoj skupini.
    Imamo 3 tete no nažalost jedna se razbolila tako da smo ostali na 2 tete iskusne i treća koja je na tzv zamjeni...
    No od te tri jedna je krasna i radi za sve tri druga je na bolovanju a treća je flegmatična i pred mirovinom ...

    Njemački ih nešto malo podučava ta jedina što radi full na način da npr. ujutro pozdrave na njemačkom, potom broje tko je prisuta, komentiraju vrijeme, dane u tjednu, kad idu prati zube i sl... no to je stvarno minimalno od onog što smo očekivali...
    No zadovoljni smo s montessori priborom i načinom na koji se svakodnevno koristi i djeca lakše usvajaju apstraktnije pojmove... Atmosfera je dobra... imaju dodatno vjeronauk opet vodi ista radišna teta... potiču samostalnost u velikoj mjeri i ima brzog efekta
    Jedino bi pojačala edukaciju od strane teta i veću zastupljenost dodatnog jezika...

  14. #114
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Minda prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo u DV Vrbik i zadovoljni smo s našom Montessori grupom obzirom na iskustvo u redovnoj skupini.
    Imamo 3 tete no nažalost jedna se razbolila tako da smo ostali na 2 tete iskusne i treća koja je na tzv zamjeni...
    No od te tri jedna je krasna i radi za sve tri druga je na bolovanju a treća je flegmatična i pred mirovinom ...

    Njemački ih nešto malo podučava ta jedina što radi full na način da npr. ujutro pozdrave na njemačkom, potom broje tko je prisuta, komentiraju vrijeme, dane u tjednu, kad idu prati zube i sl... no to je stvarno minimalno od onog što smo očekivali...
    No zadovoljni smo s montessori priborom i načinom na koji se svakodnevno koristi i djeca lakše usvajaju apstraktnije pojmove... Atmosfera je dobra... imaju dodatno vjeronauk opet vodi ista radišna teta... potiču samostalnost u velikoj mjeri i ima brzog efekta
    Jedino bi pojačala edukaciju od strane teta i veću zastupljenost dodatnog jezika...
    Pa otkad je vjeronauk u vrtiću? Kaj je to sad po defaultu da vjeronauk postoji u vrtiću? Već se i ovako bediram kako ćemo s tim vjeronaukom kad krene u školu, a sad je vjeronauk već krenuo i u vrtiću? Jel vjeronauk obavezan ili pola djece može na neku drugu aktivnost umjesto vjeronauka? Općenito mi se ne sviđa ideja vjeronauka u školi, a kamoli u vrtiću. Bez obzira što sam imala vjeronauk u djetinjstvu u sklopu crkve i išla na prvu pričest i potvrdu (što mi je bilo totalno ok, jer je bilo na dobrovoljnoj bazi, tko hoće-ide), smatram da vjeronauku nije mjesto u obrazovnim ustanovama

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    I mi smo u Montessori grupi na Prisavlju. Djeca vrtić jako vole, tete su tri, puno nauče i potiču samostalnost. Vjeronauk je dobrovoljan, neka djeca idu, neka ne, tete uvijek pitaju dijete želi li na vjeronauk, bez obzira što su roditelji dali pristanak. Oni koji ne idu na vjeronauk ostaju u prostoru i s njima se za to vrijeme nešto radi, tako da nitko nije oštećen.A vjeronauk je sjajan, po Montessori programu, pa svi koji idu idu veselo.
    Ove godine nije bilo jezika (što je loše), a nešto se malo uči i u grupi, no nesustavno i uistinu ograničeno. Od sljedeće godine bit će ponovno ponuđen, kao dodatni program, jezik. Od dodatnih aktivnosti tu je i sport i ritmika.
    Nedostatak je loše uređeno dvorište, praktički bez ikakvih sprava, no zalaganje teta i vedra atmosfera čini to da djeca, kad se dođe po njih, ne žele kući, pa nikako da ih dočekamo.
    Osobno, mogu samo reći da smo jako, jako zadovoljni sa svime, osobito sa sjajnim tetama.
    Posljednje uređivanje od Aleksandra_zg : 02.04.2012. at 23:12

  16. #116

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    171

    Početno

    Odgojna područja u Montessori programu su: praktični život, senzomotorika, matematika, jezik, kozmički odgoj i odgoj u vjeri: kateheza dobrog pastira. Dakle to je dio Montessori programa: ili hoćeš montessori ili nećeš. To ti je kao da ti dijete krene u školu i ti kažeš: ali ja ne bih da uči matematiku. Nemaju oni nikakav vjeronauk svaki dan, niti mole na koljenima. Povremeno u krugu razgovaraju o Bogu, o Isusu, uglavnom oko blagdana. Pričaju o Božiću, Uskrsu, o tome što ti blagdani znače, pričaju o običajima vezanim uz te blagdane. Sve je to dio opće kulture i ja u tome ne vidim ništa loše, dapače meni je to lijepo.

    Više o katehezi dobrog pastira imaš ovdje, s tim da taj vrtić iz linka vjerskog odgoja primjenjeuje puno više jer vrtić vode časne sestre.
    http://www.montessori-nazaret.hr/rel...e_kateheze.php

  17. #117
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj gita-xy prvotno napisa Vidi poruku
    Odgojna područja u Montessori programu su: praktični život, senzomotorika, matematika, jezik, kozmički odgoj i odgoj u vjeri: kateheza dobrog pastira. Dakle to je dio Montessori programa: ili hoćeš montessori ili nećeš. To ti je kao da ti dijete krene u školu i ti kažeš: ali ja ne bih da uči matematiku. Nemaju oni nikakav vjeronauk svaki dan, niti mole na koljenima. Povremeno u krugu razgovaraju o Bogu, o Isusu, uglavnom oko blagdana. Pričaju o Božiću, Uskrsu, o tome što ti blagdani znače, pričaju o običajima vezanim uz te blagdane. Sve je to dio opće kulture i ja u tome ne vidim ništa loše, dapače meni je to lijepo.

    Više o katehezi dobrog pastira imaš ovdje, s tim da taj vrtić iz linka vjerskog odgoja primjenjeuje puno više jer vrtić vode časne sestre.
    http://www.montessori-nazaret.hr/rel...e_kateheze.php
    Znam to, ali sam mislila da se taj vjerski odgoj odnosi samo na taj vrtić u Slavoniji kojeg vode časne sestre. Ma sve je meni to ok obilježavanje Uskrsa, Božića i ostalog, ali zatupljivanje djeteta sa previše vjerskih detalja mi baš nije poželjno. Po meni bi opća kultura bila da djeca u školi uče o svim vjerama svijeta, to bi mi bilo puno zgodnije od vjeronauka.

    Mama Dada jel i u Montessori vrtiću u Mandićevoj isto imaju ovo zadnje područje: odgoj u vjeri?

  18. #118
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    samo ukratko na brzinu,nikako da stignem više i temeljitije,ali i pisala sam na nekoj drugoj temi o srčeku.nisu mi se sviđale odgojiteljice koje su bile hladne i poprilično flegmatične,djeca koja su pohađala vrtić su uglavnom bila djeca poznatih i svašta im se toleriralo samo valjda da ostanu u vrtiću,ali i s druge strane poprilično se lagalo roditeljima istih oko nekih stvari vezano uz djecu.nelegalno dodatno naplaćuju upis,što nam je pismeno potvrdilo i ministarstvo.tehnički uvjeti boravka osim zlatne sobe nisu nešto,dvorišta nema,a soba gdje su mali mi je koma.ravnateljica se rastapa kao i svi drugi dok se ne upišeš,a onda nestane ako imaš kakvih prigovora.u cijenu je kao sve uključeno a onda pomalo počnu kapati dodatni troškovi.no,sve je to mačji kašalj spram odnosa teta.to mi je bilo najgore ili apatija ili agresija.osim možda dvije koje su bile u starijoj grupi koje su mi se činile solidne.o nesankcioniranju nasilja da ne pričam.i moje dijete je prvi dan kad je došlo na adaptaciju plakalo samo u kutu i nitko ga nije ni pogledao ni tješio ni animirao "da se ne navikne na pažnju teta". itd.itd..ovo je sve bilo 2008-9 ne znam kako je sad.inače,imala sam osjećaj da ravnateljica baš i ne zna što joj rade tete.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Zanima me da li netko ima iskustva sa montessori grupom u DV Siget?

  20. #120
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Nema odgoja u vjeri u našem vrtiću....

  21. #121

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me da li netko ima iskustva sa montessori grupom u DV Siget?
    ako nema nikog tko ide u DV Siget u Montessori grupu, moze neko iskustvo takve grupe koja je u sklopu GRADSKOG vrtica?
    Zanimaju me najvise standardi (broj djece i broj teta), zatim sastav grupe, kako to funkcionira (mjestovita je pretpostavljam 3-6)? I da li se u sklopu tog programa vec ukljucene neke aktivnosti (ples, jezik, pjevanje...)?

  22. #122
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Ne znam za Siget, ali sam čula za neke druge državne montessori vrtiće. 3 tete su, što je više nego u redovnim vrtićima. Strani jezik se posebno plaća.
    Drugih aktivnosti nema. Iskustva i doživljaji su različiti ...

  23. #123
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    ponavljam pitanje: ima li netko iskustva s Montessori vrtićem na Malešnici

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    imam ja..mi smo kod njih od jaslica u Spanskom i sad cca godinu dana u vrtickoj podruznici..zadovoljni smo, imamo 3 tete na grupi u kojoj ima cca 15 djece (mozda nesto malo vise, ali ne dolaze svi svaki dan). U cijeni imamo engl, njem i tal u sklopu programa kao i glazbeni i tjelesni..a mozes dodatno platiti 2 sata engleskog tjedno gdje rade malo intenzivnije (mislim da se moze balet i njemacki isto)..imaju i neke stvari dodatno kao sto su logoped i osoblje za rad s djecom s potrebama..tetama nije problem uspavljivati djecu, presvlace i vode na wc na vrijeme, rade predstave s njima, crtaju i rade pjesmice..sto su djeca veca imaju i zahtjevniji program..ali recimo na mojem 3,5 god. djetetu vidim da je neke pjesmice lijepo naucilo, broji na hrv, engl, tal, njem do 20, kad citamo slikovnicu lijepo broji, slikaju i kipare u razlicitim tehnikama, uce zivotinje..ono sto mi se najvise sviđa da ih lijepo odgajaju (ne se tuci, to nije lijepo, oprosti, molim te, hvala...jako se trude oko toga)..mislim da sto ide dalje onda uvode i zahtjevniji program (geografija, matematika..)

  25. #125

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Citiraj gita-xy prvotno napisa Vidi poruku
    Odgojna područja u Montessori programu su: praktični život, senzomotorika, matematika, jezik, kozmički odgoj i odgoj u vjeri: kateheza dobrog pastira. Dakle to je dio Montessori programa: ili hoćeš montessori ili nećeš. To ti je kao da ti dijete krene u školu i ti kažeš: ali ja ne bih da uči matematiku. Nemaju oni nikakav vjeronauk svaki dan, niti mole na koljenima. Povremeno u krugu razgovaraju o Bogu, o Isusu, uglavnom oko blagdana. Pričaju o Božiću, Uskrsu, o tome što ti blagdani znače, pričaju o običajima vezanim uz te blagdane. Sve je to dio opće kulture i ja u tome ne vidim ništa loše, dapače meni je to lijepo.

    Više o katehezi dobrog pastira imaš ovdje, s tim da taj vrtić iz linka vjerskog odgoja primjenjeuje puno više jer vrtić vode časne sestre.
    http://www.montessori-nazaret.hr/rel...e_kateheze.php
    Gita moram te ispraviti
    Odgojna područja u Montessori programu su: praktični život, senzomotorika, matematika, jezik, kozmički odgoj, bez vjerskog odgoja,njega se može integrirati u program isto kao i strani jezik,to je na izbor radne organizacije,ne treba mješati kruške i jabuke,normalno da će vjerski odgoj biti u programu vjerskog vrtića ili po iboru ravnatelja ali to nije u temeljnoj pedagogiji montessorija.

  26. #126
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Kao osoba koja je radila u jednom a istodobno i osoba koja u kasnijem obrazovnom tijeku radi s djecom iz montessori ili waldorf vrtica/skola,ni jedno ne preporucam.
    Razlog 1:teorija i sama praksa su kao nebo i zemlja.
    2:tete su nedovoljno obrazovane po tom pitanju
    3:kad tad djeca zavrse u klasicnom obrazovnom sustavu i osim sto je njima problem prilagoditi se,redovito su ismijavana zbog svoje nesposobnosti integracije a isto tako i redovito losija u znanju i sposobnostima.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj geceta prvotno napisa Vidi poruku
    Kao osoba koja je radila u jednom a istodobno i osoba koja u kasnijem obrazovnom tijeku radi s djecom iz montessori ili waldorf vrtica/skola,ni jedno ne preporucam.
    Razlog 1:teorija i sama praksa su kao nebo i zemlja.
    2:tete su nedovoljno obrazovane po tom pitanju
    3:kad tad djeca zavrse u klasicnom obrazovnom sustavu i osim sto je njima problem prilagoditi se,redovito su ismijavana zbog svoje nesposobnosti integracije a isto tako i redovito losija u znanju i sposobnostima.
    problem sa ismijavanjem nije uopce problem djece koji dolaze iz motesorri ili waldorfskog sistema nego je ismijavanje sindrom balkana. dobar dio ljudi (pa kroz njih i njihova djeca uce istu rutnu ruganje i ponizavanje dozivljavaju kao humor. takvo zlostvljanje drugih moze prekinuti jedino uciteljica ako su vec starci poremeceni.

    u sredini gdje im se mala odgojno zapustena djeca rugaju ta ista djeca bi im se rugala i zbog neceg drugog

    zar nije waldorfska skola sasvim drugacija zivotna filozofija i takvi klinci su odgajani da su vise okrenuti prirodi i manje komercijalnom (konzumeristickom) obliku funkcioniranja. koliko vidim u skoli pored nas osim standardnog znanja propisanog od drzave puno se bave rucnim radovima, izradama najrazlicitijih predmeta, uce obradjivati zemlju, kuhati, svirati i na neki nacin su odgajani kao moja generacija kad kompjuteri, mobiteli i tv nisu bili smisao zivota.

  28. #128
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    ismijavanje zato jer dijete iz waldorf vrtica i sada skole nije u stanju sjediti na miru ni 10min,ne radi kad i drugi,ne prati nastavu,ne zna za pojam cekanja na red da odgovori ako uopce dozivi pitanje,ne zna za pojam domace zadace a iskreno,drugih motorickih sposobnosti,navedenih kreativnosti koje oni kao poticu i drugog pripremanja na stvaran zivot,nisam jos primijetila. Napominjem da ne generaliziram,promatrala sam na desetak ucenika.
    Samo bih voljela da vam ne farbaju previse oci,jedno je teorija koja je doista divna a drugo praksa koja po mojem skromnom misljenju nema veze s prvotnom pedagogijom.Isto tako,imajte na umu da sve staje ili s osnovnom ili sa srednjom u svakom slucaju s fakultetom i kad tad ce to dijete morati biti suoceno s klasicnim nacinom obrazovanja,rada,ocjenjivanja. odgajati je lako u odnosu na preodgajanje

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj geceta prvotno napisa Vidi poruku
    ismijavanje zato jer dijete iz waldorf vrtica i sada skole nije u stanju sjediti na miru ni 10min,ne radi kad i drugi,ne prati nastavu,ne zna za pojam cekanja na red da odgovori ako uopce dozivi pitanje,ne zna za pojam domace zadace a iskreno,drugih motorickih sposobnosti,navedenih kreativnosti koje oni kao poticu i drugog pripremanja na stvaran zivot,nisam jos primijetila. Napominjem da ne generaliziram,promatrala sam na desetak ucenika.
    Samo bih voljela da vam ne farbaju previse oci,jedno je teorija koja je doista divna a drugo praksa koja po mojem skromnom misljenju nema veze s prvotnom pedagogijom.Isto tako,imajte na umu da sve staje ili s osnovnom ili sa srednjom u svakom slucaju s fakultetom i kad tad ce to dijete morati biti suoceno s klasicnim nacinom obrazovanja,rada,ocjenjivanja. odgajati je lako u odnosu na preodgajanje
    izgleda da se kriteriji od zemlje do zemlje JAKO razlikuju

    ovdje nema skakutanja za vrijeme nastave, nema ometanja druge djece u radu i apsolutno ne dolazi u obzir da djeca rade sto zele i da ne odrade nastavni plan

    ismijavanje djeteta zbog toga sto nije u stanju mirno sjediti? nemas slucajno ideju da sa tim djetetom nesto nije u redu, ne zbog toga sto je islo u waldorfsku skolu (koja je u biti na istim idejama koje su bile pocetkom 20. stoljeca i disciplina je u originalu jaca nego u obicnim drzavnim skolama). koja to uciteljica dozvoljava ostatku da se smije djetetu koje ima problema sa koncentracijom (osim toga da nije u stanju sjediti, ne prati nastavu, ne zna za pojma cekanja i ne odgovara na pitanje ukoliko ga uopce dozivi)

    ti tu ne vidis adhd?

    jadna djeca uz takve pedagoske radnike

  30. #130
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj geceta prvotno napisa Vidi poruku
    ismijavanje zato jer dijete iz waldorf vrtica i sada skole nije u stanju sjediti na miru ni 10min,ne radi kad i drugi,ne prati nastavu,ne zna za pojam cekanja na red da odgovori ako uopce dozivi pitanje,ne zna za pojam domace zadace a iskreno,drugih motorickih sposobnosti,navedenih kreativnosti koje oni kao poticu i drugog pripremanja na stvaran zivot,nisam jos primijetila. Napominjem da ne generaliziram,promatrala sam na desetak ucenika.
    Samo bih voljela da vam ne farbaju previse oci,jedno je teorija koja je doista divna a drugo praksa koja po mojem skromnom misljenju nema veze s prvotnom pedagogijom.Isto tako,imajte na umu da sve staje ili s osnovnom ili sa srednjom u svakom slucaju s fakultetom i kad tad ce to dijete morati biti suoceno s klasicnim nacinom obrazovanja,rada,ocjenjivanja. odgajati je lako u odnosu na preodgajanje
    Nemam neko iskustvo sa waldorfom, odnsono poznajem samo dvoje djece koje su završili osnovnu waldorf školu i savršeno se integrirali u redovni srednjoškolski sustav.
    Dapače, jedna je od tih djevojčica među najboljima ali i najomiljenijima u sad već trećem razredu trinaeste gimnazije.
    Moje dijete ide u montessori školu, ima zadaću redovito. sjedi na nastavi svakodnevno. ispunjava sve obveze sa veseljem i sa veseljem dobiva ocjene.
    Budući da poznajem puno djece iz montessori sustava, tu se stvarno usuđujem reći da nisi nimalo u pravu.
    Djeca su bez problema upisala srednje škole i tamo se izrazito dobro snašla. Rezultati koje ostvaruju u tim srednjima isti su onima kakvi su bili i u osnovnoj školi.
    Dakle, nisu im očito poklanjane ocjene.
    Sigurna sam da mi nitko ne farba oči. Školi se veselimo i dijete i ja. U školu idemo neopterećeni i sa veseljem, a uspoređujući količinu gradiva obrađenog tijekom školske godine iz osnovnih predmeta, sa djecom iz raznih državnih škola, sigurno su obradili kompletan nastavni program i još puno, puno više od toga. Što i nije tako čudno, s obzirom da je u razredu 12 učenika, a ne 30.
    Ne bojim se nimalo srednje škole. Svakom je djetetu prelazak iz osnovne u srednju školu svojevrstan šok. Mirna sam jer ga to čeka tek sa 14 godina, a do tada se školuje bezbrižno i bez šokova, sa puno veselja i entuzijazma, hrpom interesa koji iz dana u dan rastu, a ja kao ponosna mama izrazito obrazovanog djeteta mirno spavam jer znam da sam izabrala najbolje za njega.

  31. #131
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj geceta prvotno napisa Vidi poruku
    ismijavanje zato jer dijete iz waldorf vrtica i sada skole nije u stanju sjediti na miru ni 10min,ne radi kad i drugi,ne prati nastavu,ne zna za pojam cekanja na red da odgovori ako uopce dozivi pitanje,ne zna za pojam domace zadace a iskreno,drugih motorickih sposobnosti,navedenih kreativnosti koje oni kao poticu i drugog pripremanja na stvaran zivot,nisam jos primijetila. Napominjem da ne generaliziram,promatrala sam na desetak ucenika.
    Samo bih voljela da vam ne farbaju previse oci,jedno je teorija koja je doista divna a drugo praksa koja po mojem skromnom misljenju nema veze s prvotnom pedagogijom.Isto tako,imajte na umu da sve staje ili s osnovnom ili sa srednjom u svakom slucaju s fakultetom i kad tad ce to dijete morati biti suoceno s klasicnim nacinom obrazovanja,rada,ocjenjivanja. odgajati je lako u odnosu na preodgajanje
    ove riječi potvrđuju ono što znam o waldorfskim školama iz njemačke. u njemačkoj čak postoji udruga roditelja djece wald. škola, udruga nezadovoljnih roditelja, da budem preciznija, koji su se (već 2000.) uhvatili za glavu kad su shvatili da im djeca neće uspjeti položiti državnu maturu jer ništa ne znaju. ali zato im se pune glave nekim pričama o karmi, atlantidi i arijevcima (a ne nedostaje ni malo antisemitizma).

    ako tko zna njemački: link, link2, evo i pozitivnije kritike: link

    evo jedan prilog koji je 2009. godine izazvao priličnu buru u medijima: link

    ne znam kako je u hrvatskoj, samo znam da je u njemačkoj jedan od problema netransparentnost i nemogućnost kontrole školskog sadržaja i učiteljskog znanja i kompetencije (učitelji prolaze waldorfske tečajeve).

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    u nl djeca na kraju svake godine imaju jedinstveni set testova kojima se prati znanje

    cinjenica je da dio ljudi uopce ne zeli biti dio standardnog sistema, neki zele da im djeca znaju dobro raditi rucne radve, kuhati ili obradjivati zemlju. neki zele da im djeca butu kreativni umjetnici i u biti ih drzavna matura ne zanima

    i dalje su ovo sto je geceta napisala pod uticaj waldorfskog sustava obrazovanja simptomi hiperaktivnosti

  33. #133
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    cinjenica je da dio ljudi uopce ne zeli biti dio standardnog sistema, neki zele da im djeca znaju dobro raditi rucne radve, kuhati ili obradjivati zemlju. neki zele da im djeca butu kreativni umjetnici i u biti ih drzavna matura ne zanima
    neki ne žele da im djeca uopće idu u školu. so what?

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    neki ne žele da im djeca uopće idu u školu. so what?
    jel pises nesto vezano za ovu temu ili pises onako usput, da malo ubijes vrijeme?

  35. #135
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    stray, nemoj se uzrujavati... Vezano za temu ja bih rekla da ne postoji apsolutno dobar program, bez obzira na to da li se radi o Montessori ili Waldorfskom ili klasicnom programu - sve to na isti nacin podlijeze cinjenici da posao rade ljudi, a njih ima svakakvih...

    Bitno je samo naci nesto sto odgovara nasem djetetu i sto si mozemo priustiti (ne nuzno financijski - ja ne bih mogla voziti svoje dijete u skolu na drugi kraj grada, to mi se cini prevelikom zrtvom). Nije rijetka situacija da za dvoje djece iz iste obitelji Montessori jednom odgovara, a drugom ne. Uostalom i ja sam u prva cetiri razreda bila super zadovoljna s jednom uciteljicom, a puno manje s drugom. To je individualno. Problem je u tome da ne znas unaprijed taj dio price - mozes procitati program i vidjeti da li je to ok, mozes vidjeti da li se nacela te skole slazu s tvojima i to je ok, ali kad se dodje do ucitelja (jednog ili vise njih) nema bas nikakvog nacina da znas unaprijed kako ce se tvoje dijete tu uklopiti, isto kao sto ne znas unaprijed kakvu ce sretnu ili nesretnu kombinaciju druge djece tvoje dijete dobiti u razredu.

    Nazalost, kod nas je dosta tesko tu nesto uciniti kad ustanovis da stvari ne idu kako smo ocekivali - tesko je promijeniti razred ili skolu, bez obzira da li se radi o obicnoj ili bilo kojoj vrsti posebnog programa. Tak da razumijem ovo sto je mc napisala - neki ne zele da im djeca uopce idu u skolu. Tja, imaju ljudi svakakva iskustva, kako vlastita tako i sa svojom djecom.

  36. #136
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja je skoro krenula u jedan Montessori vrtic, no nije primljena, ali na kraju mislim da mi je u stvari drago da ne ide. Nemam nista protiv metode, u stvari mislim da je jako kvalitetna i dobra, no takodjer mislim da treba jako razmisliti da li vase dijete odgovara karakterom takvom vrticu. Ovdje gdje je trebala ici je na snazi bio onaj pravi, cisti montessori - u vrticu je naglasak na "education", djeca su tiha, mirna, svatko ceka svoj red za edukativni materijal, u parkicu su uvijek u organizirano-edukativnom modu - a moja je totalna suprotnost tome, ekstrovertirana, glasna, non-stop vice, obozava krsiti red i disciplinu, ludirati bez ikakvog smisla, slova i brojke je ne zanimaju ni najmanje, niti neko smisleno istrazivanje, non-stop glumata i sl... mislim da bi bila puno manje sretna nego u klasicnom vrticu pa je srecom ostala u njemu...

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je skoro krenula u jedan Montessori vrtic, no nije primljena, ali na kraju mislim da mi je u stvari drago da ne ide. Nemam nista protiv metode, u stvari mislim da je jako kvalitetna i dobra, no takodjer mislim da treba jako razmisliti da li vase dijete odgovara karakterom takvom vrticu. Ovdje gdje je trebala ici je na snazi bio onaj pravi, cisti montessori - u vrticu je naglasak na "education", djeca su tiha, mirna, svatko ceka svoj red za edukativni materijal, u parkicu su uvijek u organizirano-edukativnom modu - a moja je totalna suprotnost tome, ekstrovertirana, glasna, non-stop vice, obozava krsiti red i disciplinu, ludirati bez ikakvog smisla, slova i brojke je ne zanimaju ni najmanje, niti neko smisleno istrazivanje, non-stop glumata i sl... mislim da bi bila puno manje sretna nego u klasicnom vrticu pa je srecom ostala u njemu...
    sa takvim ces ponasanjem imati problema u bilo kojoj skoli. ako i nadjes skolugdje ce joj to tolerirati ometat ce nastavu i smetati drugoj djeci koji zele uciti

    to sto opisujes je po meni za dijagnosticku obradu

  38. #138
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    sa takvim ces ponasanjem imati problema u bilo kojoj skoli. ako i nadjes skolugdje ce joj to tolerirati ometat ce nastavu i smetati drugoj djeci koji zele uciti

    to sto opisujes je po meni za dijagnosticku obradu
    Pa istina ako je rijec o predskolcu ili skolarcu, ali za tro- ili cetverogodisnjakinju koja tek uci drustvena pravila taj opis mi je sasvim primjeren... cak i za petogodisnjakinju.

    Offt. ja sam svom sinu koji je imao kratak interval paznje i nemirnu guzicu u toj dobi izbacila sve slatkise i umjetnu hranu. Ti znas sve o tome, ali nije lose da se i drugi podsjete...

    Ont. da se dijete upisalo u Montessori program, vjerojatno bi s vremenom naucilo norme drustvenog ponasanja kao i bilo gdje drugdje. Nije Montessori samo za mirnu djecu... Moj mladji (nemiran, ali jako drustven i voljan da se uklopi) sigurno bi se tamo dobro snasao. Mozda bi mu bas taj program pomogao da brze usvoji neke norme ponasanja, ali nije nam bilo blizu ni pri ruci...

  39. #139
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    sa takvim ces ponasanjem imati problema u bilo kojoj skoli. ako i nadjes skolugdje ce joj to tolerirati ometat ce nastavu i smetati drugoj djeci koji zele uciti

    to sto opisujes je po meni za dijagnosticku obradu
    Hmmm - mislim da cu ipak prepustiti strucnom osoblju vrtica (tri pedagoga, dva psihologa, logoped i defektolog) i njenim tetama da li je moja trogodisnjakinja za "dijagnosticku obradu" ili ipak normalno zivo trogodisnje dijete koje voli glumatanje, igranje uloga i "ludiranje" s ekipom u parkicu...

    Nije li tema vrtici a ne skole???

  40. #140
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je skoro krenula u jedan Montessori vrtic, no nije primljena, ali na kraju mislim da mi je u stvari drago da ne ide. Nemam nista protiv metode, u stvari mislim da je jako kvalitetna i dobra, no takodjer mislim da treba jako razmisliti da li vase dijete odgovara karakterom takvom vrticu. Ovdje gdje je trebala ici je na snazi bio onaj pravi, cisti montessori - u vrticu je naglasak na "education", djeca su tiha, mirna, svatko ceka svoj red za edukativni materijal, u parkicu su uvijek u organizirano-edukativnom modu - a moja je totalna suprotnost tome, ekstrovertirana, glasna, non-stop vice, obozava krsiti red i disciplinu, ludirati bez ikakvog smisla, slova i brojke je ne zanimaju ni najmanje, niti neko smisleno istrazivanje, non-stop glumata i sl... mislim da bi bila puno manje sretna nego u klasicnom vrticu pa je srecom ostala u njemu...
    Ne znam koliko ti je dijete staro, ali mislim da se većina djece u dobi od 3 - 5 godina tako ponaša. Moje mlađe dijete je vrlo sličnog opisa, "mala nevolja", ali mislim da mu montessori baš tu pomaže. Nitko ne ubija tu osobnost, samo ga usmjeravaju. Nema tog reda u kojem bi on čekao, kao niti situacije u kojoj bi bio tiho.

  41. #141
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    postoji li ovdje mama koja bi s nama mogla podjeliti novija iskustva iz vrtića Srčeko ili teta koja tamo radi ? može i na pp

  42. #142

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Mi se planiramo prebaciti u Montessori na Cvjetnom ove godine. Ako ima tko iskustva molila bih ako može podijeliti. Hvala puno!!!

  43. #143

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Malo dižem!

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    Mi smo u Cvjetnom. Tri su grupe, jedna je izvrsna, jedna kvalitetna, a jedna je sad u promjenama. MIslim da nije nevažno u koju će se dijete upisati. Mi smo načelno zadovoljni - djeca su pristojna, dosta uče i uglavnom dolaze veselo u vrtić (a to mi je jako važno).

  45. #145

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima,

    Zanima me ima li koja mama kojoj dijete ide u Montessori vrtic u Splitu na Bacvicama? I kakva su vasa iskustva?

  46. #146

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Naša mala sestrična je išla u taj vrtić. Osim prostora, sve ostalo bilo je za 5!!! Ona je bila oduševljena aktivnostima, tetama, svime... Inače, ona je dijete "sa viškom energije", ali tamo su sve njene potrebe bile zadovoljene
    Sjećam se samo da su roditelji komentirali da prostor baš nije idealan za vrtić.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala na odgovoru..zasad cujem samo pozitivna iskustva...samo se nadam da ce uspit upast iako uopce ne znam po kojem kriteriju se bira veci mi se stres dijete upisat u vrtic nego kad sam se ja na fax upisivala

  48. #148

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    ne znam, ona se upisala bez ikakvih problema, s time da nema nikakvih dodatnih bodova, jedinica je...u regularnom roku, regularnim putem...

  49. #149

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Mora li se u privatne vrtiće upisat u "regularno" vrijeme-kad i u državne, dakle upis u 4.mjesec za polazak u vrtić u 9.mjesec..ili je kod privatnih vrtića to fleksibilnije?

  50. #150

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    e to, nazalost, ne znam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •