Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 165

Tema: montessori vrtici

  1. #1
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno montessori vrtici

    eto, otvaram novi topic i ovim vrticima.....
    da li je koja od vas dala dijete u ovakava vrtic, kako ste zadovoljne?


    ako ima koja mama iz splita koja ima iskustva s ovakvim vrticiem, bila bi joj jako zahvalna da svoje iskustvo podijeli sa nama

  2. #2
    putnica

    Početno

    Ja čekam da se javi neka mama na ovaj topic. Ja bi htjela Emu dati u Montessori vrtić u Malešnici, zanimaju me iskustva sa Montessorijem. Kaj fakat nema nikog čije djete ide u Montessori?

  3. #3
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Evo, ovak. Ja sam bila u Malešnici u Montessoriu na inf. razgovoru sa ravnateljicom i moram priznati da sam ostala potpuno razočarana sa ženom. Prvo me odmjerila od glave do pete, a budući da sam bila u trenirci odmah mi je napomenula da je cijena vrtića 1450 kuna. Zatim me je ukratko otpilila da nema vremena, a da ionako u vrtiću nema mjesta, te da klince primaju tek od 2. godine. A osobno znam da ide jedan dečko od godinu i par mjeseci, ali to je sin nekakvog ambasadora ili veleposlanika.
    Nadalje, kad sam je pitala da li se smije zakasniti po dijete rekla je ni pod koju cijenu, jer oni imaju program za njih do pola 5, a džuraju samo do 5 i poslije jednostavno nemaju više šta raditi sa djecom!!!??
    Da, još sam je pitala za prehranu, rekla je da imaju catering iz obližnjeg gradskog vrtića - toliko o zdravoj prehrani.
    Uglavnom, ja sam se jako razočarala.

  4. #4
    Irma

    Početno

    ovako: ja sam radila u dva zagrebacka Montessori vrtica - onom na Malesnici (tada je bio smjesten u Gornjem Vrapcu) i u onom na Vrbiku. Na Malesnici je privatni vrtic, pa je 'malo' skuplji od ostalih koji su gradski. cini mi se da vecina zagrebackih Montessorija prima djecu tek od navrsene trece godine zivota (uz poneku malu iznimku) i osobno mislim da je to pravo vrijeme za ukljucivanje u takav, specifican program.
    ipak, svakoj mami bih preporucila da sama 'ispita teren', da, ako je moguce, odvede dijete i prati njegovu reakciju na pribor koji se nudi u sobi. jer, vazno je reci da se djeci ne nude klasicne igracke tipa lutke, autici, kutici gradjenja, frizeraji, ...
    program je edukativan: djeca kroz 'igru', koristenjem pribora usvajaju sve ono sto im je potrebno u svakodnevnom zivotu (kopcanje, vezanje, presipavanje, prelijevanje, ...), te ih se kroz ostala podrucja uvodi u svijet jezika (obogacuje se govor, uci se citati i pisat), matematike (od osnovnih pojmova kolicine, pojma broja, do racunskih operacija...)...
    da ne idem bas u detalje....
    program je obicno dvojezican, pa dijete lako, kroz igru usvaja i jedan strani jezik (njemacki, engleski)

  5. #5
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    irma, hvala

  6. #6
    putnica

    Početno

    Ja sam zvala vrtić u Malešnici. Žena je bila jako ljubazna. Ako želiš na vrijeme osigurati mjesto, treba doći što prije i ostaviti kaparu od 1000 kn. Djecu primaju od dvije godine jer prije nema smisla, ne može se raditi po Montessori programu. Uče 3 jezika(engleski,njemački ,talijanski). Imaju 5 obroka dnevno(nisam pitala kaj). U grupi ima 8 -ero djece. Svi su druge dobi. Veći paze na manje, a manji uče od većih.
    Ono što mi se posebno svidjelo, djecu primaju tijekom cijele godine, znači ne mora se čekati jesen. To je zato da ne bi odjednom u grupi bilo puno nove djece. Nego, kako jedno novo stigne tako ga teta 2 tjedna drži u krilu i najviše se s njim bavi sve dok se ne prilagodi.
    Evo to sam saznala, mislim da ću drugi tjedan otići osobno i najvjerojatnije kapariti.

  7. #7
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Irma, da li si prosla neku posebnu edukaciju za rad u Montessoriju?

  8. #8
    Irma

    Početno

    da, zavrsila sam desetomjesecni kurs u Münchenu. onda - 6 godina rada u Montessori vrticu.

  9. #9
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    irma, mogu li te zamoliti za jedan tekst o montessori (moze i vise) metodi rada za portal?

  10. #10
    Irma

    Početno

    mozes, ali to moze biti samo nesto iz glave i iskustva, jer su mi svi materijali ostali u Zagrebu. ipak, reci mi konkretno sto te zanima, pa cu se potruditi. i jos, na hrvatskom postoji knjiga o Montessori metodi (zaboravila sam tocan naslov), a napisala ju je Silvija Phillips.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Čitam novog Marqueza- čovjek je išao u Montessori vrtić (rođen je 1928. u Kolumbiji)- baš me začudilo.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    47

    Početno vrtić

    jel netko zna gdje najbliže Novom Zagrebu imaju montessori grupu?

    hvala

  13. #13
    Irma

    Početno

    u Cvjetnom naselju, kraj Bocarskog doma, pa na Jarunu, ....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno Montessori u Cvjetnom

    citam postove o vrticu pa samo par rjeci za one koji razmisljaju o ovom vrticu....

    jako sam zadovoljna s ovim vrticem, JAn je krenuo s nepunih 3 u montessori grupu.. u pravilu dijete treba imat 3 pune g., tete su rekle da ce probat ..
    na jesen kad smo dosli jos se odvikavao od pelena, i navikavao na vrtic..

    grupe su jako velike i bila sam skepticna s obzirom da ih je primljeno 23 - medutim u praksi ih rijetko dode vise od 15. ujutro do spavanja su 2 tete popodne ostaje 1.

    tete su vrlo aktivne , djeca se uce prakticnim stvarima , 'igracke' su uglavnom drvene ili od prirodnih mat., kroz igru uce njemacki jer je dosta materijala na njemackom, djeca su razlicite dobi do preskolaraca, i imaju 2 djece s posebnim potrebama, svaki dan idu van osim ako je kisa, 1 tjednom imaju sport u dvorani, a veca djeca imaju po zelji opcionalne aktivnosti - muski sport, curice balet/ritmika

    priredili su i predstavu za Bozic. djeca su pjevala njemacke i hrvatske pjesmice, dolaze im lutkarske prestave, idu na izlet, prestave, nedavno su imali mogucnost organiziranog skijanja...
    ukratko 1 jako prirodan i kreativan prostor s tetama koje se stvarno trude

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    mislim da sam zaboravila rec...

    radi se o Montessori u cvjetnom kod Bocarskog

  16. #16
    VAGAx2

    Početno

    Ja i MM (doduše više ja nego MM) se bavimo mišlju da na jesen Ivora, koji tada i puni 3 g., upišemo u Montessori grupu vrtića Vjeverica na Šalati, pa me zanima da li ima mama čije dijete ide u tu grupu ili taj vrtić općenito i njihova iskustva?
    Najviše nas zanima pristup teta djeci, rad sa njima i program općenito, (usput planiramo ovih dana prošetati do vrtića i porazgovarati malo sa tetama, čisto informativno, da vidimo razlike/prednosti/mane ovog vrtića naspram "klasičnog").

    Iako moram priznati da me najviše zanima vaše iskustvo i mišljenje, jer me je malo pokolebala prijateljica, inače teta u vrtiću koji isto ima Montessori grupu, koja kaže da ona svoje dijete nikada ne bi upisala u takvu grupu, najviše zbog teta čije metode rada često odstupaju od Montessori pravila!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    40

    Početno

    Da li netko zna nešto o montessori vrtiću Mali princ preko puta MIOC-a? To nam lokacijski izvanredno odgovara, a čula sam i da su dobri (neka teta Nena, navodno?) Imaju i dane otvorenih vrata, ali ne znam kad.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    tamo di je sve po mom
    Postovi
    334

    Početno

    Pridružujem se znatiželjnima u vezi Montessori vrtića - nama je akualna ona grupa u DV Bukovac, na Bukovačkoj, pa ako ima koja mama iskustva, podijelite to s nama.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    47

    Početno montessori

    jel ima netko broj telefona tog vrtića kod Boćarskog?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    47

    Početno re: montesori

    irma, hvala na tel. broju :D

    nazvala sam onda i ravnateljicu i saznala da je sve popunjeno, može se samo staviti na listu čekanja. ono što me šokiralo je da su grupe od po 25 djece, a čuvaju ih samo 2 tete ujutro i 1 popodne
    na moj upitnik/uskličnik i usporedbu s normalnim vrtićem u kojem je 18 djece i 2 tete cijelo vrijeme, veli ravnateljica nešto kao da se kvaliteta ne mjeri brojem djece i teta, nego sadržajem njihovog programa. baš me zanima kako 1 teta može brinuti o 25 djece, nekima od njih još i mijenjati pelene i uz to im pružati famozne sadržaje iz programa...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno Montessori - Bocarski

    razumljivo mi je da grupa od 25 s 2 tete zvuci lose i ja sam se toga bojala ali iz iskustva s ovim vrticem - tete su za svaku pohvalu - stvarno se trude a sto se tice programa on se odvija do spavanja - 1 teta je nakon sto se djeca stave spavat a budu se od 3 ...
    i slazem se da je bitnija kvaliteta teta nego broj jer znam slucaj gdje je mala grupa s 2 tete koje na sve nacine (uz sve moguce izgovore)izbjegavaju aktivnije provodit vrijeme na pr. izlazit vani

    medutim sve je individualno ...

  22. #22
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Tara ide u državni vrtić, u grupi ih je oko 22. Negdje do 11 sati je jedna teta s njima, onda dolazi druga, pa su valjda za vrijeme ručka obadvije s klincima, i onda popodne opet jedna teta. Tako da je to kod nas sasvim normalno. Tete su zajedno samo u toj tzv. međusmjeni, inače je samo jedna.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Ja sam sad po prvi put (a na forumu sam godinu dana) pogledala ovu temu "jaslice i ..."
    Filip ide vec pune dvije god u Montessori u Splitu , u Teslinoj. Jako sam zadovoljna . Nije to od pocetka bilo tako (trn u oku mi je bila jedna teta). Od kad je otisla , sretna sam.(Zlocesto od mene , znam . Zena je nasla novi posao.)Nakon drzavnih jaslica (koje su bile OK) , ovo je sjajno.U drz. vrticu je 1 teta + 1 spremacica na 15-25 djece (ovisi o tome koliko ih je bolesno pa ne dolaze ), a ovdje su uvijek 4 . I manje je djece. Cijena je gotovo 2 puta visa , ali ako ga upises u popodnevnu grupu - gotovo je jedaka cijeni drz vrtica.Zapravo : drz. vrtic je 450 kn (10 sati , obicno te tjeraju da potpises taj program ili ti nece dijete primit) + jezik + tjelesni , a Mont. jutro 710 (predskolcima cini mi se 780) , popodne 480 . U cijenu uracunat jezik i tjelesni i nekakv jadni glazbeni. I kad idu na izletice po gradu ne moras kupovat nikakve sokice , za rodjendan ispeku tortu (ti doneses sok i event. kavu).
    Osim sto se individualno radi s djecom , svidja mi se i : roditeljski sastanci (neobavezno) s temama o roditeljstvu , uklopljenost djece koja imaju poteskoca u grupu (tete ih tretiraju kao posve jednake ostalima iako je to ponekad tesko ) , dozvoljavju roditeljima da vide sto i kako im djeca uce , cisti WC, pranje zuba nakon rucka , smirena atmosfera , netoleriranje nasilja , posjeti biblioteci , sloboda roditeljskog prigovora vrticu , dijete moze spavat u vricu ako zeli,ako zatreba , moze se dijete prebacivati malo ujutro -malo popodne,etc.
    Mana : mozete ocekivat da ce se tete mijenjat iz tjedna u tjedan jer ravnateljica ne tolerira niti jedan propust; njena vizija rada vrtica mora biti ostvarena po svaku cijenu, MRLJE od boje koje se ne daju oprat (ali sam im doskocila , nakon tone unistene odjece) , snobizam nas roditelja kojima je pitanje prestiza upisati dijete u skupi privatni vrtic etc.
    Hrana- kako koji dan (sltkise obicno spremaju klinci).Djeca koja se moraju hraniti posebno - budu tako i hranjena.
    I jos puno toga...
    Zrinka , ti si predbiljezila Mislava za dogodine (nekad primaju predbiljezbe za 2 god . u naprijed)?U koji vrtic?
    Opcenito o splitskim vrticima:u 9. mjesec obicno nigdje nema mjesta , a u 10.-11. vec mozete upisat dijete bilo gdje.

  24. #24
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    pa nuna, di si ti dosad na ovom topicu?!

    upisala sam ga, primili ga, slijedeci tjedan cemo ga malo dovest da vidi...
    meni je to blizu kuce, cini mi se ok (par puta sam cirila kroz prozor da vidim sto i kako rade ) i cini mi se ok......

    vidimo se popodne na predavanju, doci cu, ali nemam nista za tebe (majica) ....

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Kad smo već na ovoj temi htjela bi samo nešto napisati... Ja radim u državnom vrtiću i znam da po Montessori programu rade mnogi odgajatelji po vlastitoj opredjeljenosti, jer to je samo program poznat svim odgajateljima. Svi ti programi ( montesorri, Waldorf, Korak po korak...) imaju svoja posebna načela i po mom mišljenju svaki dobar odgajatelj pozna ih sve i iz svakog programa izvlači najbolje i kombinira ih. Naravno da u pravim Montessori vrtićima imaju više sredstva za rad i tete su educirane isključivo za rad po tom programu. Kao što sam već pisala mislim da je bitnija sama teta, nego program po kojem se radi. Ja smatram da je bolje ne ići u krajnosti nego odabrati iz svakog programa najbolje što ti nalaže vlastita logika. Po meni svaki program ima i prednosti i mane i treba samo naći prednosti.
    Na žalost ako se više plati ne znači uvijek da će se više i dobiti. Treba se dobro raspitati što ti vrtići nude i da li uopće dijete ima afiniteta za taj program.
    Toliko od mene.
    P.S. Inače ja jako volim Montessori program.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Nekih 6 mj. bila sam luda od razmisljanja gdje upisati dijete (seljakali smo se pa je i to bio problem).Obisla sam sve vrticke kuce u gradu (3 drzavne, bila u svim upravama , razgovarala s vrtickim defektolozima) , raspitivala se u poznanika i vrtickih teta. SVE tete su bile protiv Montessori vrtica iz razloga koji navodi Veki : jednostranost.Ali ni jedna od njih u tom vrticu nije radila.
    Ja sam osobno provela 6 (radnih) jutara kao posjetitelj u 3 drz. vrtica. Sto sam vidjela - nije mi se svidjelo. Najveca primjedba: klinci prepusteni sami sebi i po pola sata, a redovita djecacka igra - pucacina.Nisam primijetila neku raznolikost programa.Tete uglavnom preumorne (tko moze sam vodit brigu o tolikoj hrpi djece?).Naravno - ne mogu sudit o svim vrticima i svim tetama , ali i ne mogu obic sve vrtice niti bi me u njih pustili(u ove sam usla slucajno).
    Ne vidim da mi je dijete zakinuto necim u Montessori programu( istina , nema kantun s kuhalom , ali zato pomaze teti u pripremi hrane , stavlja posudje na pranje i sl.)Uvijek netko od djece prosverca i koju lutku ili autic i tete dozvoljavaju igru s tim igrackama , ali u odredjeno vrijeme.Istina , kroz program se provlaci i vjera (ja kuci ne prakticiram) .Ne mislim da je lose da mi se dijete uci moralnim normama drustva u kojem zivi . Ako nista drugo , to je opca kultura.Nemaju televiziju , ali zato odlaze u gr. knjiznicu gdje rade na racunalu.ETC.
    vec sam nepristojno duga.Bit cijele ove moje price je u tome : po cemu je Filipov vrtic jednostran? (Ne mislim da su drugi losi.)
    Zasto sam ga odabrala: odgovara mirnom temperamentu mog djeteta

  27. #27
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj nuna prvotno napisa
    Uvijek netko od djece prosvercai koju lutku ili autic i tete dozvoljavaju igru s tim igrackama , ali u odredjeno vrijeme.
    E, vidiš, zbog ovog detalja ja imam second thoughts oko tih "usko specijaliziranih" vrtića :?

    Jer ako dijete sebi šverca svoje igračke, onda to znači da i nije baš tako oduševljeno metodom kao što su mu oduševljeni roditelji, a to baš i nije che-che

    I ja mislim da je najveća sreća ako u kojem god vrtiću nađeš tetu koja zna i hoće kombinirati sve metode, jer nisam za krajnosti ni u čemu, a ponajmanje u odgoju djeteta :wink:

    Nemojte me krivo shvatiti, vjerujem da je Montessori izvanredan za neku djecu (možda bude i za moje dijete :wink ali za neku djecu po svoj prilici i nije..e jesam sad otkrila toplu vodu :D

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa



    I ja mislim da je najveća sreća ako u kojem god vrtiću nađeš tetu koja zna i hoće kombinirati sve metode, jer nisam za krajnosti ni u čemu, a ponajmanje u odgoju djeteta :wink:
    Slazem se u cijelosti!
    Sto se svercanja igracaka tice , koliko sam uspjela primijetit , to je uglavnom iz razloga privlacenja paznje kod druge djece.Ravnateljica to u principu ne dozvoljava , ali su se roditelji bunili, kao sto to njoj smeta , pa sad dozvoli iza rucka kad su klinci off od montessori programa.A u to doba majradije se valjaju po tapeticima i brbljaju.Bez rekvizita.
    Moj glavni prigovor na vrtic je u pocetku bio taj da nedostaje mazenja klinaca. A svi se oni vole uvalit u krilo.
    Na kraju , vrtic je samo ustanova i ne bismo trebali previse od njega ocekivat. Najveci do odgoja i poduke dijete nastavlja primat doma.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam se malo raspitala o Montessori vrtiću na Jarunu u sklopu državnog vrtić.
    Malo me plaši tako velika grupa od 28 djece, a prostor nije baš velik. Osim toga kako je to u posebnom objektu imaju fiksno radno vrijeme od 7:30-17:00. A mi nemamo baka servis, nego je L u vrtiću od 7:30 do 16:30.
    Bila sam jedno jutro pola sata, ali je većina djece bila na skijanju pa sam malo depresivno doživjele onih par klinaca.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I na kraju nisam postavila pitanje. Ima li tko iskustva s tim vrtićem

  31. #31
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Veki prvotno napisa
    Kad smo već na ovoj temi htjela bi samo nešto napisati... Ja radim u državnom vrtiću i znam da po Montessori programu rade mnogi odgajatelji po vlastitoj opredjeljenosti, jer to je samo program poznat svim odgajateljima. Svi ti programi ( montesorri, Waldorf, Korak po korak...) imaju svoja posebna načela i po mom mišljenju svaki dobar odgajatelj pozna ih sve i iz svakog programa izvlači najbolje i kombinira ih. Naravno da u pravim Montessori vrtićima imaju više sredstva za rad i tete su educirane isključivo za rad po tom programu. Kao što sam već pisala mislim da je bitnija sama teta, nego program po kojem se radi. Ja smatram da je bolje ne ići u krajnosti nego odabrati iz svakog programa najbolje što ti nalaže vlastita logika. Po meni svaki program ima i prednosti i mane i treba samo naći prednosti.
    Na žalost ako se više plati ne znači uvijek da će se više i dobiti. Treba se dobro raspitati što ti vrtići nude i da li uopće dijete ima afiniteta za taj program.
    Toliko od mene.
    P.S. Inače ja jako volim Montessori program.
    "kolegice" ja ću te samo potpisati jer si to tako sve lijepo rekla....
    i meni se sviđa Montessori program al ne u potpunosti....najbolje od svega po malo kako si ti več to lijepo rekla....

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postovi
    131

    Početno

    U mom malom gradicu imamo srecu da imamo taj vrtic. Mislim da je program fenomenalan, jer sam vodila razgovore sa nekima od vaspitaca. Kod nas su male grupe i ne primaju decu mladju od 4 godine.
    Starija deca uce mladju, vaspitac samo tu da koordinira. I bitno to kada nastave skolu po drugom programu ovaj Montesori program samo pomaze

  33. #33
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    misčav ide vec pola godine u vrtic i zasad mogu reci da smo i mi i on zadovoljnijako

  34. #34
    VAGAx2

    Početno montessori vrtić

    i moj miš od jeseni ide u m. vrtić i prezadovoljni smo, a ponaviše on (što je i najvažnije)!
    Uglavnom, nije nam žao što smo ga upisali u taj vrtić nakon obilaska nekoliko najbližih.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na zapadu
    Postovi
    60

    Početno

    mi idemo od 9 mjeseca u ovom na Malešnici. ja sam odusevljena. Toni se jako dobro prilagodio i jako puno vec naucio. Jako mi se svidjalo da dok se nije prilagodio onda jedna teta se o njemu brinula a i sva dijeca su mu pomagala da se pomiri s tim da nema mame.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Kako se zove ovaj vrtić kod Boćarskog i ima li možda svoju web-stranicu?

  37. #37

    Početno o montessori pedagogiji

    moja kcer i sin su od trece godine isli u Montessori vrtic u Zagrebu, Salata. Preporucam svima i pedagogiju i ovaj vrtic. Sad idu u Montessori skolu (jeste znali da postoji Montessori osnovna skola?
    www.montessori-skola.hr/ ) koju smo osnovali mi roditelji, zadovoljni predskolskim odgojem... U okviru skole postoji i vrtic pa se mozete javiti, na siteu su kontakti.
    No nisam sigurna jesu li Montessori vrtici jednako dobri. Ipak ovisi o tetama i njihovoj ljubavi prema djeci...
    Moja preporuka za Salatu, i tetu Silviju Philipps koja je autoritet na ovom podrucju... I naravno nas vrtic u okviru skole...
    Inace, glede dvojbe dati dijete u vrtic sa dvije godine ili ne... Mislim da nitko od pedagoga i psihologa prije 3. godine ne preporuca, ali ako morate, nemate sto razmisljati... A tu i Montessori pedagogija ima sto za reci - u pravilu ne primaju djecu prije 3. godine jer nisu emocionalno spremna za integraciju u grupu... Ako imate koje pitanje, rado cu odgovoriti, puno znam o nacinu rada, prednostima itd. Inace, i Ana Frank je isla u Montessori vrtic... Moj mali rodak u Kaliforniji takoder - u cijelom svijetu postoji na tisuce Montessori vrtica, svi rade sa istim didaktickim materijalima, imaju isti raspored u prostoru, isti nacin rada, tako da se dijete ciji se roditelji npr. cesto sele, jako lako integrira jer mu je prostor poznat bez obzira o kojoj se zemlji radi.
    Vise imate na nasoj skolskoj stranici, o Mariji Montessori, pedagogiji, priboru i sl. Pozdrav,

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Mi imamo puno prijatelja sa djecom i, znatizeljni kakvi jesmo, cesto smo ih slusali kako usporedjuju vrtice jer neki od njih imaju djecu u Montessori vrticu a neki u drzavnom. Zakljucak je da ne treba ici u Montessori samo zato sto je to Montessori. Moj necak ide u drzavni vrtic koji ima sva didakticka pomagala kao i Montessori, uce iste jezike, ima ih manje u grupi i tete se maximalno trude i na kraju je ispalo da je "usluga" vrtica bolja a visestruko je jeftinija.

    Ja osobno mislim da su za dobar vrtic najbitnije 3 stvari:
    1. Dobra teta
    2. Dobra teta
    3. Dobra teta
    Nema tog programa koji ce nadoknaditi bezvoljnu ili nervoznu tetu a isto tako teta koja se trudi i radi svoj posao iz ljubavi prema djeci moze nadoknaditi svaku rupu u programu koju cemo mi pronaci na papiru...

  39. #39

    Početno

    slazem se da je za dijete najbolja DOBRA TETA... ali kako cete znati da je teta dobra ako ne znate nista ni o vrticu i o tome kakva je teta kad dijetetu okrenete leda i odete na svoj posao? kako cete znati da
    jedino pomaze preporuka ili, poznata pedagogija... a montessori pedagogija je poznat skoro 100 godina u cijelom svijetu, i ne bi se odrzala da nije kvalitetna... a dobre tete su kao i dobri ljudi ravnomjerno rasporedene po cijelom svijetu, i sansa da je vasa teta 'dobra' je jednaka i u montessori vrticu i u 'obicnom' vrticu... s tim da kod montessori programa tocno znate sto se radi, kako i kakav ce biti rezultat kod djeteta... jer tu nema nediscipline (bar ne bi trebalo ako se sve radi kako treba), nema kazni, ali nema ni nagrada, potice se samostalnost na tisuce sitnih neprimijetnih nacina, cijeli odgoj se slaze kao veliki mozaik, i svaka kockica dolazi na svoje mjesto...
    ako upisujete dijete u vrtic koji ne radi po nekom posebnom prgramu, nikad ne znate sto se tocno zbiva, sto je dijete trebalo dobiti a nije... moze biti i bolje, ali vi to necete znati dok dijete ne krene u skolu...
    pozdrav

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na zapadu
    Postovi
    60

    Početno

    slažem se oko teta. Toni ima divne tete u svom vrtiću. Moram priznati da naša ravnateljica uvijek jako hvalila Montessori vrtić na Šalati i jednom je čak rekla kako se nada da ce osoba koja to vodi osnovati i školu.

    Ja bi rado upisala Tonija u Montessori školu, ali lokacija mi malo ne odgovara. Mislim neznam koliko bi mi trebalo vremena iz mjesta kraj Svete Nedelje do škole, ujutro. No kako još imamo 4 godine možda će se neke stvari do tada promijeniti, možda ce se izgraditi most za Zaprešić pa napokon iz ove strane nece biti guzve.

    Što se tiče preplaćivanja za vrtiće, onda sreca da postoje državni vrtici koji vec sada pruzaju alternativne metode, jer nemoze sebi svatko priustiti privatni vrtic

  41. #41

    Početno

    ima li netko informacija o m. vrtiću na pantovčaku?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    I mene interesira taj vrtic na Patovcaku kao i drzavni vrtic Tatjane Marinic na istoj lokaciji, pa ako netko zna sve informacije su dobro dosle

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    bobica i pepeljuga,

    da li govorite o vrtiču "Srčeko" ?
    Ako da-i mene od zanima, ima li kakvih iskustava ??

  44. #44
    Sani

    Početno

    Moja sestra dala je svoga klinca sa dvije i pol godine u vrtić Srčeko. Sada išao je sve do predškolske dobi, onda je krenuo u predškolski program u Školu za kreativni razvoj, gdje će sada i nastaviti školovanje.
    Sestra je bila jako zadovoljna tetama i programom. S time da se svako nezadovoljstvo od strane roditelja rješavalo odmah u dogovoru sa tetama i ravnateljicom. Prostor na pravi pogled ne oduševljava kada čovjek dođe vidjeti sam vrtić, a i kuhinju nemaju svoju nego im se hrana dovozi.
    Međutim, program rada, ono što je nećak naučio, odnos teta prema djeci je bio super.
    Jedina zamjerka bila bi cijena, naime cijena je oko cca 2.100,00 kn mjesečno.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    curke, evo sto sam nasla

    http://www.srceko.com/hrv/kontakt.html

    joj a cijena 2100 !??? :? to je fakat too much

    ne kuzim kako se tako cijene razlikuju od kvarta do kvarta, meni Pantovcak super odgovara jer mi muz tamo radi ali ipak sto je previse je previse

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na zapadu
    Postovi
    60

    Početno

    sto se tice vrtica na Pantovčaku ja sam cula samo najbolje o njemu ...od nase ravnateljice A li cijena je stvarno veca, valjda zbog lokacije

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ima li možda novih iskustava o Srčeku?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mene zanima opcenito o montessoriju.
    m. krece od jeseni.
    vec sam nedavno otvorila temu o tome ali nitko se nije javio.
    pa buduci da je i na ovoj temi predzadnji post iz 2005. godine...ima li kakvih friskijih iskustava? mene zanima bas sve u vezi tih vrtica, moze i na pp.

  49. #49
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    mene zanima opcenito o montessoriju.
    m. krece od jeseni.
    vec sam nedavno otvorila temu o tome ali nitko se nije javio.
    pa buduci da je i na ovoj temi predzadnji post iz 2005. godine...ima li kakvih friskijih iskustava? mene zanima bas sve u vezi tih vrtica, moze i na pp.
    Pridružujem se interesentima. Moji su dečki upali u Vjeveričinu M. grupu na Šalati.

  50. #50
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Danas je kod nas u vrtiću(državnom) predavanje o montesori programu, ali baš danas radim cijeli dan i ne mogu ići Možda pošaljem mm
    Teta se ljubazno ponudila da će mi nabavit materijal sa roditeljskog pa da proučim, pitala sam ju za cijenu kaže 400 kn, e sad ne znam jel to 400 plus ovih redovno 200 za jaslice ili ukupno 400 za jaslice :?
    Uglavnom veseli me to, i nakon što se dobro informiram možda Ninicu nagodinu upišem u tu grupu

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •