Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 165 od 165

Tema: montessori vrtici

  1. #151
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Snena prvotno napisa Vidi poruku
    Mora li se u privatne vrtiće upisat u "regularno" vrijeme-kad i u državne, dakle upis u 4.mjesec za polazak u vrtić u 9.mjesec..ili je kod privatnih vrtića to fleksibilnije?
    ne mora se ni u gradske upisivati u "regularno" vrijeme, samo obično nakon toga nema mjesta
    evo ja sam sina u gradski upisao prije 10 dana jer u našoj ulici ima mjesta

  2. #152

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Evo dižem i ja sad malo temu...
    Da li netko ima iskustva sa Montessori programom u sklopu državnog vrtića u Rudešu???

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    16

    Početno

    u Sopotu ima montessori grupa u državnom vrtiću. Najesen starta još jedna zbog velikog interesa. I moja dva dečka će tamo krenuti prvi put.

  4. #154
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Montessori Siget, ide tko?
    Što odabrati, njemački ili francuski?

  5. #155

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    moje dijete ide u DV Siget ali ne u montessori skupinu, medjutim poznajem tetu iz francuske grupe i mogu samo reći riječi hvale za nju (prvu godinu našeg vrtićkog razdoblja bila je u našoj grupi) - puna energije, mlada, kreativna...
    koliko znam iz roditeljskih priča - većina ih je zadovoljna u toj grupi (za njemački nemam nikakve informacije)

  6. #156
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Hvala ti, tako sam i napisala - francuski.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj gita-xy prvotno napisa Vidi poruku
    Odgojna područja u Montessori programu su: praktični život, senzomotorika, matematika, jezik, kozmički odgoj i odgoj u vjeri: kateheza dobrog pastira. Dakle to je dio Montessori programa: ili hoćeš montessori ili nećeš. To ti je kao da ti dijete krene u školu i ti kažeš: ali ja ne bih da uči matematiku. Nemaju oni nikakav vjeronauk svaki dan, niti mole na koljenima. Povremeno u krugu razgovaraju o Bogu, o Isusu, uglavnom oko blagdana. Pričaju o Božiću, Uskrsu, o tome što ti blagdani znače, pričaju o običajima vezanim uz te blagdane. Sve je to dio opće kulture i ja u tome ne vidim ništa loše, dapače meni je to lijepo.

    Više o katehezi dobrog pastira imaš ovdje, s tim da taj vrtić iz linka vjerskog odgoja primjenjeuje puno više jer vrtić vode časne sestre.
    http://www.montessori-nazaret.hr/rel...e_kateheze.php
    Kozmički odgoj i odgoj u vjeri nekak baš i ne idu zajedno. Sjetimo se Giordano Bruna,a i svih ostalih kočenja znanosti od strane crkve. Ne sviđa mi se da se djeci u tako ranoj dobi trkelja o vjeri. Nisu ni počeli živjeti,a već ih se opterećuje razapinjanjem i sličnim mitovima. nakaradno. Ne bih, hvala.

  8. #158
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Išli smo pogledati montessori Šalata i sve nam se jako svidjelo.
    Jedino me strah što dvorište vrtića nije ograđeno (djeca mogu izaći ili netko prići njima-blizu je bolnica) pa ako ima netko čije dijete ide da odgovori kako tete to hendlaju?

  9. #159
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kad bi bilo ograđeno bilo bi bolje, ali i ovako funkcionira. Pošto je to mali vrtić, kad su vani, igraju se zajedno tako da više teta pazi na njih. Jako vode računa da neki klinac ne odluta ili netko nepoznati ne dođe. Zbilja se ne trebaš brinuti oko toga.

  10. #160
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa Vidi poruku
    Kad bi bilo ograđeno bilo bi bolje, ali i ovako funkcionira. Pošto je to mali vrtić, kad su vani, igraju se zajedno tako da više teta pazi na njih. Jako vode računa da neki klinac ne odluta ili netko nepoznati ne dođe. Zbilja se ne trebaš brinuti oko toga.

    Puno ti hvala.

  11. #161
    Elluna avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj gita-xy prvotno napisa Vidi poruku
    Odgojna područja u Montessori programu su: praktični život, senzomotorika, matematika, jezik, kozmički odgoj i odgoj u vjeri: kateheza dobrog pastira. Dakle to je dio Montessori programa: ili hoćeš montessori ili nećeš. To ti je kao da ti dijete krene u školu i ti kažeš: ali ja ne bih da uči matematiku.
    Malo kasno palim, ali moram se javiti s malo potpunijim informacijama.
    Osobno sam Montessori odgojiteljica i radim u Montessori grupi. Područja Montessori rada su: samostalnost, osjetilnost, jezik, matematika i kozmički.
    Religiozni dio drže vjerski vrtići.
    M.M. je bila religiozna, i religija se opisuje u pedagogiji ali se ne provodi u programu ukoliko niste u vjerskoj skupini.
    Dakle, možete ići u Montessori program i ne slušati o Isusu svaki dan, dapače daleko od toga da je religija bit cijele priče.
    Mi religiju spominjemo samo u vrijeme većih blagdana koji se slave (npr. Božić, Uskrs).
    Ali spominjali smo i druge blagdane, ovisno o vjeroispovijesti djece u skupini.
    Posljednje uređivanje od Elluna : 15.03.2017. at 17:53

  12. #162

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Kad je vec podignuta tema:
    bila sam u montessori skupini vrtica casnih sestara na Vrhovcu, i blago receno ostala sam u soku.
    Nakon osam godina iskustva sa dvoje starije djece u klasicnoj grupi u obicnom gradskom vrticu, ovo mi je bilo ko da sam dosla u nekakav paralelni svemir.
    Predivna atmosfera!!! Nikad ne bi povjerovala da se radi o mjesovitoj grupi djece od 3 do 7 god. Toliko mirne a istovremeno vesele djece... Da li to do vrtica ili do montessori pristupa, ne znam ali da me iznenadilo - je.
    Nazalost, taj vrtic nam je na drugom kraju grada tako da nam otpada kao mogucnost za najmladjeg... Ali njuskat cu da nadjem nesto slicno blize...

  13. #163
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ima montesori u novom zagrebu ali skroz svjetovni

  14. #164

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ima, da, u vrticu gdje su isli moji stariji klinci. Dvije montessori grupe.
    ALI uvjeti u tim grupama nisu ni blizu ovima sa Vrhovca. Tete koje tamo rade (presle su iz grupe moje srednje curice u montessori, dodatno su se educirale u medjuvremenu, tako da ih jako dobro poznajem i cesto pricamo) su mi same rekle da radi nedostatka sredstava i dalje funkcioniraju po principu 1 teta do rucka i 1 poslijepodne. Kad su oformljavali te skupine bilo je receno da ce ih biti 3, ali nista od toga. Plus, sto u svakoj od tih grupa idu i djeca sa PP, a ne daju im asistenta. Tako da mi je sama pricala da ne mogu puno od programa primijeniti jer ih je jednostavno previse... Dodatni problem je i taj sto su i tamo uspjeli probiti granice sa upisanom djecom (trebao je biti nesto manji broj nego u klasicnoj grupi sa 3 tete, ali nista od toga...).
    Ipak, svejedno razmisljam od tim grupama za malca (ako ne uspijemo drugdje) jer su mi ove tete divne, pa vez obzira na uvjete u kojima rade, mislim da daju maksimum.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Dec 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Otvaram ponovno temu.
    Ako netko ide u vrtić Srčeko, kakvo je stanje sada tamo? I kolika je cijena?
    A kakva su vaša iskustva s montessori grupama u državnim vrtićima, konkretno Vrbik ili Novi Zagreb?

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •