Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Diva bye, bye... :(

  1. #1
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno Diva bye, bye... :(

    Već sam nekoliko ciklusa odradila s Divom... prezadovoljna, pitam se gdje je prije bila, tj. kako to da prije nisam za to znala...
    Međutim, primijetila sam da s njom otežano mokrim, kao da mi pritišće mokraćnu cijev, a negdje nakon trećeg ciklusa dobila sam prestrašan cistitis - neizdrživa potreba za mokrenjem svakih deset minuta, a pečenje takvo da sam se naizmjenice preznojavala i ježila. Taj sam put završila na antibiotiku (Ceporex, dupla doza) i nekim tabletama protiv bolova (Buscol).
    Nakon toga počela sam prakticirati da kad idem mokriti da mi to ujedno bude i vrijeme za pražnjenje Dive, i da još pokušam mokriti nakon što ju izvadim kako bih potpuno ispraznila mjehur (i uglavnom bih uspjela količinski izmokriti još toliko). Slijedeći ciklus je prošao ok, ali samo sam dva dana imala Divu, ostatak sam odradila s platnenim ulošcima.
    Ali ovaj puta pred kraj ciklusa cistitis se ponovio. Srećom, bio je vikend, bila sam kući, i iako sam cijeli dan trpjela strašno pečenje nisam htjela uzeti antibiotik nego sam se davila u uvinom i čaju od brusnice, i pred kraj dana se stanje popravilo. Danas, drugi dan, još malo peče.

    Čitala sam da postoje žene koje zbog svoje anatomske građe imaju problema kad koriste menstrualnu čašicu i kojima se zato upotreba iste ne preporuča. Očito, ja sam jedna od njih .
    Prije nego definitivno odustanem od korištenja Dive, odlučila sam pauzirati nekoliko mjeseci, pa onda ponovo početi s korištenjem, da vidim hoće li se cistitis pojavljivati i u međuvremenu, i hoće li se opet pojaviti kad ju počnem koristiti, a također ću dati urin na analizu sada i prije nego je počnem opet koristiti.
    Prije nego kažem konačno 'bye, bye, Diva' MORAM biti sigurna da mi baš ona uzrokuje probleme. Iako sve ukazuje na to, MORAM biti sigurna, jer meni se činilo da je za mene to najbolje rješenje, bila sam izuzetno zadovoljna, i NE ŽELIM samo tako odustati...

  2. #2
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Zao mi je zbog tvojih problema, posebno jer mislis da je Diva kriva za to. Drzim fige da je to bilo nesto nepovezano, da su problemi iza tebe, i da se nece vracati.. cak ni kad ponovo pocnes koristiti Divu.

  3. #3
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Nisam znala da moze biti ovakvih problema. Nadam se da ce s tobom biti sve OK, s Divom ili bez nje.

  4. #4
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Žao mi je zbog čašice
    Meni mooncup nekih puta malo kao pritišće mokraćne puteve (valda) i češće trebam na wc, ali ništa ekstremno (i nisam uspjela skužiti o čemu to ovisi).
    Inače, za ova home izlječenja cisititisa preporučujem udarne doze C-vitamina, meni je čuda napravio.

  5. #5
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Hvala cure, ali popodne mi se jako pogoršalo i sad sam na antibiotiku i bolovanju . Nisam mogla izdržati, plakala sam na wc-u i na svoju ruku sam noćas uzela antibiotik koji mi je ostao od zadnji put. Sada, naravno, ne mogu dati urin na analizu, ali kad se iščistim od antibiotika svakako ću to napraviti.
    A sporemam se i ginekologu, pa ću i s njom probati o tome porazgovarati, mada me baš zanima koliko ona (i drugi ginekolozi) znaju o menstrualnim čašicama. Što vaši ginekolozi kažu o tome, i jeste li im uopće rekle da koristite čašicu?

  6. #6
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Samaritanka je jednom postala pitanje o čašici na forumu dr Harni, dr nije odgovorila, samo žene.
    Ja sam skeptična oko spoznaje naših ginekologa o čašici. Ali nešto anatomije valjda znaju pa možeš pitati na koji način ti to smeta.

  7. #7
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Ajoj! Baš sam se počela brusiti na čašicu kad menga stigne, a sad... Prije trudnoće sam često imala cistitis i sad me frka da će ga čašica izazvati. Baš me interesira kaj će ti ginić reči.

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    :shock:

    još nekakva čašica? niš ne kužim...

  9. #9
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    :shock:

    još nekakva čašica? niš ne kužim...
    Čašica ti je mooncup od milja

  10. #10
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Sorci, čašica je čašica. Iliti menstrual cup. Diva, Mooncup, Keeper - su čašice različitih proizvođača.
    Kužiš?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Negdje sam čitala da se svim ženama preporuča mokriti BEZ čašice jer pražnjenje mjehura ne može biti potpuno dok je čašica unutra i kod osjetljivijih žena može doći do cistitisa.
    Žao mi je zbog čašice, ja sam toliko oduševljena mooncupom da ne mogu zamisliti povratak na bilo kakve uloške, tampone i sl.

  12. #12
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    i na svoju ruku sam noćas uzela antibiotik koji mi je ostao od zadnji put.
    pa ako ti je ostao antibiotik od zadnji put nije ni čudo da se upala vratila
    nepiju se bezveze antibiotici do kraja bez obzira šta je došlo do poboljšanja
    nadam se da češ se ovaj put izlječit a ne samo zalječiti i da češ ipak
    moći koristiti čašicu
    i naravno ne ponovile se upale

  13. #13
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ja niš ne kužim, kakva čašica, sorry?? .

  14. #14
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj nana prvotno napisa
    Ja niš ne kužim, kakva čašica, sorry?? .
    Casica kao mestrualna casica. Rade se od silikona (cesce) ili gume (rjedje) i stavljaju se unutar vagine, kao tampon, da skupljaju krv.

    Imena koja su im dali proizvodjaci su Mooncup, Diva, Keeper (od gume). Postoji i Soft Cap, ti se bacaju nakon upotrebe, a ovi se peru i izmedju ciklusa steriliziraju.

    Evo jedne teme o Mooncupu: http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=33930

  15. #15
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Kada vadim čašicu, moram prije mokriti, inače si zap... cijelu ruku i sve ispod sebe, a od prijašnjeg cistitisa mokrim još jednom kad ju izvadim, i, ponavljam, količinski te mokraće bude otprilike jednako kao prije vađenja. To znači da barem meni nije moguće u potpunosti isprazniti mjehur s čašicom unutra.

    Arwen, antibiotik mi je ostao jer je terapija trajala određeni broj dana, a ne dok ne popijem cijelu (drugu) bočicu.

    Inače, moja dr opće prakse mi kaže:' mala, to ti je od puno seksa' , jer je navodno cistitis poznat još i kao 'bolest mladenaca'. Eh, kamo moje lijepe sreće da je tako, bar mi ne bi bilo žao...

  16. #16
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Inače, moja dr opće prakse mi kaže:' mala, to ti je od puno seksa' , jer je navodno cistitis poznat još i kao 'bolest mladenaca'. Eh, kamo moje lijepe sreće da je tako, bar mi ne bi bilo žao...
    Istina. Meni je pomoglo obavezno mokrenje i tuširanje nakon, jeli, hm...
    I onda ti budi spontan

  17. #17
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Bas mi je zao da ti se dogodio cistitis. kako si sada?

    Nego jeste licitali tekstove o endometriozi koju pripisuju izmedu ostalog koristenju casice?

  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    najbolje je tih 5 dana sjediti nad školjkom, pa neka teče što isteći mora

  19. #19
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ovaj sam ciklus odradila s platnenim ulošcima i tamponima, šmrc. Ali od cistitisa ni c. Radila sam urinokulturu, nemam nikakvih beštija, i spremam se i ginekologu, da vidim što on ima reći po tom pitanju.

  20. #20
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Audry da li si vrsila veliku nuzdu s divom ili bez nje?
    Da li imas pipak na divi jos uvijek?

    Na jednom njemackom forumu koji se vec dugo bavi casicama procitala sam hrpetinu stvari o endometriozi, ali jos nista ne mogu naci o cistitisima pa zato postavljam pitanja.

  21. #21
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    samaritanka, ima li o čašicama i endometriozi i nešto što nije na njemačkom?

  22. #22
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    našla

  23. #23
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Samaritanka, pipak sam odrezala, a prije velike nužde bih Divu vadila i više je ne bih stavljala unutra ako nisam bila u prilici oprati se vodom i sapunom za intimnu njegu (ja sam pomalo fobična kad se radi o bakterijama iz stolice).
    Na jednom od linkova koji su stavljeni u topicu Mooncup - oda radosti, su i pitanja i odgovori u vezi čašica, i tamo sam pročitala, i prije nego sam se na svojoj koži uvjerila, da ima žena koje imaju problema s mokrenjem uz čašicu. Ja bih voljela vjerovati da su moji cistitisi samo splet slučajnih okolnosti, ali sumnjam.

  24. #24
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Audry, a da nije kod tebe problem bas zaostala kemija na divi?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •