Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 349

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi -kako je?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    25

    Početno DJEČJA ASTMA

    Bok, prvi put se uključujem i unaprijed ispričavam Vama koji ste ovu temu razradili u detalje, ali upravo Vaše komentare / savjete trebam. Bebač mi nema godinu i pol, a trenutno smo na terapiji Flixotide 2 x 2 potiska, Singulair mini i Ventolin (preko el. inhalatora već 3. tjedan).
    Prošlil smo alerg. testiranja koja nisu pokazala ništa iako nam je IgE malo povišen. Očito je da je dijete na nešto alergično, pa mi polako izbacujemo alergene koji smetaju asmatičarima (dijagnoza koju smo dobili je opstruktivni bronhitis iliti dječja astma). Nekako mi se čini da mi je dijete na dosta lijekova (,a i dalje noću jako kašljemo) pa molim mame / tate sa sličnim iskustvima da se jave. Hvala unaprijed.

  2. #52
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ne znam tko ti je dao tu terapiju al izgleda da na srebrnjaku nisu.
    na srebrnjaku nikako ne preporucaju inhalacije preko el. inhalatora pogotovo ne ventolina , vec preko babyhalera. 3 tj za ventolin je jako dugo :shock: nisam cula da neko tako dugo ga uzima..
    sve ostalo je uobicajena ter. za astmu, al ventolin se daje samo do stabilizacije i samo kod opstrukcija ne ko i terapija. nazovi astmafon srebrnjaka pa provjeri i pitaj za savjet.

    http://www.bolnica-srebrnjak.hr/

  3. #53
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Evo mene opet - oba su mi na Ventolinu.
    Počelo je s prehladom, pa laringitisom i na kraju s opstrukcijama (D je na svaka 4 sata inhalacije, M-u doktorica sumnja na treći krajnik, duga priča).
    Pričat ću vam čim uhvatim vremena....

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    danas poslijepodne toni poceo na slamkicu disati kako ja kazem-baby haler -flixsotide,claritin,borove iglice i nase kapi za nos-krenuo spavati ok,bez piskavog disanja....vidjet cemo noc

  5. #55
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    definitivno je nesto u zraku i luna kaslje vec dvije noci i puse na pef metar manje nego obicno
    jassi odaj recept za carobne kapi

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    imas pp


    molim te kuhaj caj od zobi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. #57
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    moram negdje naci zob, kod nas nema trgovine zdrave hrane, pa prvi put kad idem u zg cu kupiti sigurno

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ma daj ne gnjavi-biljna apoteka!!! ako nemas salji mi adresu na pp,ja kupim i posaljem ti-vreca dojde cca 9 kn-to ti traje -jedna vreca-cca tjedan dana--

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Bok, evo mene opet. Hvala na javljanju. Zvala Astmafon i rekli mi da je terapija sasvim u redu. Slijedeći tjedan smo opet na kontroli na Srebrnjaku pa ćemo vidjeti što i kako dalje. Uz svu tu terapiju mi i dalje po noći jaaako kašljemo.

  10. #60
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Mama Marina, da te malo utješim, ako ti treba. Meni je trebalo kad su pri prvoj bronchopstrukciji spomenuli riječ Astma. I naši su alergo-testovi svi izašli negativni, nije alergijski nikad reagovala na hranu, niti smo išta posebno mjenjali u dnevnoj rutini kad se napad prvi put desio. Činjenica da nemamo pojma šta izaziva napade predstavljala je dodatni stres, svega smo se plašili. Onda mi je jedna rodica ljekar-pulmolog u jednom mom, zabrinutom razgovoru (kad je doktorica uz Flixotide rekla da uvedem i Singulaire mini, a meni je i Flixo bio previše) rekla "ma nije to astma, to mi zovemo epizode otežanog disanja kod djece, večinom se smire nakon 4. godine kad sazrije imunitet". Mene je to odjednom opustilo. Tad smo već primjetili neki uhodani scenario: šmrcanje 1-2 dana, nekad temperatura, nekad ne, i kad infekcija krene prema dole, dese se napadi. Ljekari kažu da su virusne infekcije jedene od najjačih okidača pri kojima dolazi do napada. Već smo godinu dana na Flixotide-u, a bez napada oko 5 mjeseci, izgurali nekoliko viroza bez napada :D . Želim sreću, znam da ti je vjerovatno teško jer je bebica mala. Pogledaj i temu Inhalator, na pdf-u Zdravlje djece, tu smo saznali za postupak inhaliranja čiste fiziološke otopine preko inhalatora, i puno nam pomaže.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    25

    Početno

    uups. Kriva tipka.
    Strawbery, hvala na utjesi. U principu učim kako se nositi s tim i kako pomoći malom anđelu, Čitam uputstva sa svih tih lijekova, iskustva na forumima, ali toliko je oprečnih informacija. Koliko dugo trebamo koristiti Flixotidei Singulair da bismo znali djeluju li ? Flixotide imamo mjesec dana, a Singulair tri dana. Je li OK uzimati ih paralelno ? Ventolin smo uzimali preko babyh., ali nam "udisaji" nisu nešto pomagali pa smo sada na el. inhalaltoru. Uklonili smo perje, u zadimljenom prostoru ni do sada nije bio previše jer nitko od nas ne puši, nemamo "dlakavog" ljubimca u stanu, čistim svaki dan .... Ništa nije problem samo da njemu bude bolje. I dalje kašljemo - uglavnom pred jutro. Na Srebrnjaku su nam rekli da "to u principu nije ništa pretjerano strašno" što je mene šokiralo jer sam prije mjesec dana djete vodila na hitnu jer nije mogao disati.

  12. #62
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Na zadnjem pregledu pulmolog je Damjanu uveo Singulair mini. Rekao je da će ga to od sada štititi od opstrukcija (još je premali za testove).
    Također, kašljanje nakon inhalacija je dobro, tako se zapravo čiste dišni putovi.
    Doktorica nam je savjetovala da Damjana učimo kašljati oponašanjem i da ga podsjećamo rečenicom - kako mama/baba kašlje....
    Mama Marina, kako da su tvoga bebača tako rano testirali?

  13. #63
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mi smo isto i na singulairu i na flixotide, cim pokusam bilo kaj skinut il smanjiti dozu pocne kasljat. i nama su okidaci viroze .. testiraju na srebrnjaku i sasvim amale bebice,.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    da,no ti testovi nisu 100% sigurno do negdje 4-te god. zivota,zato su nama rekli da se strpimo. no kod akutnijih slucajeva sigurno da se rade testovi

    sretno na pegledu

  15. #65
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Mi noćas završili na hitnoj. Aleksandar je imao napad laringitisa u pol 1 u noći i to najteži do sad. Doslovno se gušio. Da nismo doma imali ventoline i flixotide ne znam kako bi završilo.
    Dok smo došli do hitne već je malo popustilo, a do pedijatrije je već bilo puuuno bolje, ali nažalost ne dovoljno pa je ipak dobio malu dozu solumedrola, rinolan, lupocet i recept za klavocin bid.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    to sam i ja dozivila-toni beba meni na rukama-plav i zijeva ko riba-zamrla sam sama u kuci

    drzi se mila
    javi kako je sada

  17. #67
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    I mi se prijavljujemo.
    Katastrofa nam je bio čitav 10-i mj kao i druga polovica devetog. Tek sada smo se malo izvukli.Na terapiji smo flixotide 2x2potiska,ventolin pp
    No sve se bojim kak će bit sad kad ponovno krenu u vrtić :/

  18. #68
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    twinmama kaj oboje ? uf znam kako ti je :ne
    i l. pocela kasljat,nos curi... nocas cekam sou

  19. #69
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    zaboravila sam reci, kod takvog napada laringitisa samo ih iznesite van na hladan zrak i odmah popusti , zato i popusti gotovo uvijek dok dodjete do doka jer hladan zrak taj otok splasne

  20. #70
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    meni ped rekao za laringitis nikakve hladno tople promjene, tipa jedna hladna soba u kući, topli dnevni

  21. #71

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Evo prijavljujem šmrcalicu sa temp.37,6 od prošle Nedjelje. Stanje je zadovoljavajuće jer od Petka lijepo iskašljava i to samo nakon buđenja.
    Znaći:
    -zadnji boravak u bolnici na Srebrnjaku od 20.10.2006. do 01.11.2006. zbog laringotraheobronhitisa
    -na Petrovićevom medu s dodatkom od 01.11.2006. (od tad su i prestali naši problemi)
    -ispisani iz vrtića
    -puna godina dana bez antibiotika
    -puna godina dana bez hroptanja,opstrukcija,bronhitisa i ostalog "veselja"-
    -ukinuta terapija flixotidom na kontroli kod prim.Raosa u 04/2007
    -zadnja kontrola na Srebrnjaku 14.09.07. sve pet

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    iskusne mamice...
    moj bubi već mjesec dana kašlje...pa sirup ovaj,pa sirup onaj,kapi ove,one...niš ne pomaže...sad smo dobili bisolvon kapi i opet ništa...dr kaže da je to virus nekakav...on nema temperature nikakve ali nas taj kašalj muči...onako je ni suh ni zreli...nešt između...ne znam šta da radimo...da ga vodim pulmologu?ne znam...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    vodi da se vidi sto je i da se ti smiris. cuj ja nisam doktor mogu ti preporuciti ono sto bi svakome-caj od zobi i sirup od borovih iglica no lijeciti virus ne mogu i ne zna,ti treba pedica
    drzi se


  24. #74
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mi nocas kasljali cijlu noc, dvaput sam davala ventolin , u pol 10 i u pol 2 , nakon ventolina prestane neko vrijeme pa onda opet ujutro ko da nis nije bilo :/

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    draga idem gore ti slati fax

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    poslala ,javi dal si dobila

  27. #77
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Loše. Već dvije noći bdijemo zbog Rahele. Jučer bili na hitnoj radi temperature i užasnog kašlja. Upala gornjih dišnih puteva i uha. dolili sumamed.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    joj zlato malo--to je tesko. mi jos nismo nikad koristili sumamed pa ti ne zavidim
    ja sam ga pila poslije mora jer sam imala upalu sinusa i kronican bronhitis i to duplu dozu i pazi na zeludac,moze biti mucnine-ja sam jogurtice pila uz sumamed


  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Bok cure, kako su Vaši bebači preko noći ? Mi iz noći u noć kašljemo za poludit. Selimo se iz sobe u sobu, jednu noć spavamo u sobi u kojoj je toplo pa onda drugu noć manje grijemo, isprobavamo sve i svašta .... i dalje kašljemo. Prije spavanja imamo terapiju singulaira mini i flixotida. I naravno ventolin. Ne bi li nam to trebalo barem malo ublažiti kašalj ! ? Klia, nama je pedijatrica preporučila testiranja na Stebrnjaku nakon što smo završili u bolnici (kod nas ne rade al. testiranja na djeci mlađoj od tri godine). Koliko sada znam ti testovi su prilično nepouzdani kod tako male djece pa mi je sada baš žao što su ga "pikali" toliko puta. Uglavnom, pričekat ćemo da malo narastemo pa ćemo ponoviti testiranje. Kada smo bili na tom testiranju prije nas je bila jedna bebica stara 8 mjeseci - čak nismo ni bili najmlađi (grozno).

  30. #80
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Mi smo noć progurali iznenađujuće dobro.Mateo je spavao cijelu noć,a Laura se jednom probudila i tražila svog tatu,malo ju je pomazio i pronosao i ženskica zaspala.Međutim i mm i ja smo prehlađeni,pa očekujemo da bi mogli i oni.Nosevi im cure kontinuirano,a u 9 i 10 mjesecu Laura je dva puta bila hospitalizirana s opstrukcijama..nadam se da je najgore za ovu godinu ipak iza nas i da smo ovu virozu mi pokupili od njih :/

  31. #81
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    znala sam da ne trebam nista pisati, uvijek kad se hvalim....

    nakon tri dana u toplicama ivar se vratio sa uzasnim kasljem crvenilom oko ociju i lica

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Gago, mi smo koristili i Bisolex i Bisolvon, ali baš nam nisu pomogli. Zadnje što smo pili je Prospan i moram priznati da je taj sirup bio djelotvorniji. Jassi, kako se pripremaju čaj od zobi i taj sirup od borovih iglica ?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ovako kupite neoljustenu zob u biljnoj apoteci,nanjoj pise na 1 lit vode 1 jusnu zlicu, ja stavim i 3-4 zlice zobi na litru,kuham 15 min i 15 min hladim i pije se koliko zeli,stavim 1-2 cajne zlice secera


    kupim u apoteci sirup od borovih ili smrekihih iglica

    ovo dvoje mi koristimo stalno,caj pije tokom cijele god, sirup u ovo doba

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    ja bih samo dodala: oprezno sa sirupom od borovih iglica za male astmaše.
    Kod 'običnih' bronhitisa je stvarno odličan, ali se moj sin još jače davio nakon njega. Kad smo došli u bolnicu pulmolog nam je izričito zabranio sve s medom i propolisom. Ispostavilo se da je alergičan na pelud.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    jasno-mora se znati dal su alergicni na preparate s medom.....mi imamo srecu da nismo

    potpisujem oprez

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Hvala cure, probat ću s čajem od zobi. Negdje sam pročitala da je za probleme ovakvog tipa super med od kadulje. Nabavili smo ga i stavljam jednu MALU žličicu u bočicu s čajem od kamilice. Muči me to što još jedno duže vrijeme nećemo znati na što smo alergični pa sve važem /da ili ne koristiti.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ma koristili smo bisolex,panatus,sad bisolvon i ništa...sve u dogovoru sa pedicom,uvijek...
    malo je panatus pomogao ali sad opet isto...dr ga je poslušala veli da se bori s nekim virusom...pluća i bronhiji su čisti...ona kaže da se iz sinusa spušta ta sluz e sad zbog čega...virusa?kako tako dugo?
    sva djeca u vrtiću kašlju i tete tamo vele da im je tako svaku jesen...
    ne znam više...

  38. #88
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Dobila sam jedan "domaći" recept. Jel iko od vas čuo da inhaliranje s ORIGANOM pomaže. Navodno se skuha ko kamilica.
    Ja nikad za to nisam čula a ne bi samo tako isprobavala.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Dobila sam jedan "domaći" recept. Jel iko od vas čuo da inhaliranje s ORIGANOM pomaže. Navodno se skuha ko kamilica.
    Ja nikad za to nisam čula a ne bi samo tako isprobavala.
    Ja doma imam neku knjigu o biljkama, gdje je objašnjeno koja biljka nam služi za kaj, pa kad dođem doma pogledat ću ti kaj piše za origano.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    please u javnost taj recept :D

  41. #91
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    gdje nam je tile o2 ??? dugo se ne javlja
    dobila hvala

    ivarice , ma nije to do foruma al covjeku je lakse kad vidi da nije samo njemu tako. bit ce da je nesto u zraku ovih dana kad su nam svi prokasljali...

    meni je puno lakse kad vidim da i drugi astmasi, bronhiticari kaslju kad i mi, onda znam da je to nekako normalno, da se ne radi o krivoj terapiji i sl.

    u srijedu idemo u astma skolu, nadam se da cemo utvrditi da uzimamo sve lijekove kako treba i naucimo nekaj korisno

    ajme twinmama, znaci tvoji oboje su astmasi ??? meni je s jednom koma a s dvije je strasno kad su oboje bolesni

    za origano znam da je za prehladu dobar ... ja koristim jos i neke kapi za opstrukcije koje mazem po prsima, aromaterapiju.

  42. #92

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno


  44. #94
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Evo mene opet na ovom topicu... Još se liječimo 12 dan. Ma ja ne znam kaj je to vani, no nešto im u zraku nikako ne paše. Taman je dva dana ok, pa ispočetka, evo treći put se vraća curenje nosa, kašalj, temp....Ovaj put je kašalj ok, nema davljenja.
    Ja sam skupa sa njim promukla i curi mi nos, no fakat nam je oboje dosta kuće!

    Jassi, imamo sirup, kapi sve je u pogonu!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    bravo koka,cekala sam izvjesce. cuj nejde odjednom al ces vidjet pomak. nego i ti si kapaj nos,mene drzi hunjavica i ja onaku uz put kroz stan nakapam par puta si nos i prodisem

    ovaj vikend ili cak u tjednu se spremam u CC u ipercoop - javim se

  46. #96
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Može, jupi!

  47. #97
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    i ja danas isla po privatni recept napravljen po tvom i upravo ga dobila

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    bravo mila.......ja si upravo nakapala svoj nos......a prije spavanja tonijev.....


    nego samo zelim reci drage moje


    ROMI JE PRAVI KOMAD!!!!!!!!!

    I KAFICA JE ZA PET


  49. #99
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    AJMEEEEEE, UMIREM OD SRAMA!

    A Jassi je draga do neba!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    kaj umires od srama.......kad je netko zgodan onda je zgodan....kao i ja npr


    a da draga sam i dobra i smirena i pogana jezika i urlam i .....


    kaj sve rade kapi za nos i sirup od borovih iglica i caj od zobi....lalalalal

    nego da vam velim nema bas kupiti zobi po biljnim ljekarnama-bitno je da je NEOLJUSTENA ZOB!!!!!!! za caj


    nasla sam tetu na Britancu kaj prodaje nakg-1 kg 10 kn---sutra uzimam za sebe 2 kg


    ak netko treba tamo neka kupi ili ak je ko van zagreba i nemre naci zob neka mi javi ja kupim i saljem



Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •