Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Hipotonija otkrivena sa 9 miseci + nedobivanje na težini

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno Hipotonija otkrivena sa 9 miseci + nedobivanje na težini

    Jutros smo dobilu ovu dijagnozu, ja sam još u šoku, rasplakala sam se xy puta od tad jer na netu sam svašta pročitala vezano za to.

    Za 2 dana punimo 9 miseci, pa me zanima da li smo zakasnili za vježbe i za sve ostalo.
    On još ne može da sam sjedi, kad ga stavim na prsa on se baca na leđa jer ne želi tako stajati, a ako ja forsiram on se rasplače.

    I još nešto, sa 6 miseci je mišićno bio bolji nego sad sa 9, i u ta 3 miseca nije dobio ništa na težini, a ima 4 podoja i 2 klasična obroka (povrće, voće, žitarice...).
    Ima 8 kg.
    Krva slika mu je idealna, urin isto, a probava mu je normalna.
    Sad mu mislim uvesti 3. obrok, a smanjiti jedno dojenje.

    Da li mogu dobiti produženi porodiljni, jer svi radimo, tribao je kreniti u jaslice sa godinu dana.


    Ima li tko sličnih iskustava, još ako su pozitivna

  2. #2
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    da te utjesim, to se desilo nama s 11 mjeseci , s 14 smo vec zavrsili s vjezbama a s 16 i pol prohodali :D
    niste nis zakasnili, samo ozbiljno se primite vjezbanja, jer je svaki dan bitan, ako treba i privatno kreni samo da sto prije pocnete
    kud idete tj gdje ste bili i koje pretrage ste radili ?

  3. #3
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    da te utjesim, to se desilo nama s 11 mjeseci , s 14 smo vec zavrsili s vjezbama a s 16 i pol prohodali :D
    niste nis zakasnili, samo ozbiljno se primite vjezbanja, jer je svaki dan bitan, ako treba i privatno kreni samo da sto prije pocnete
    kud idete tj gdje ste bili i koje pretrage ste radili ?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    Bili smo kod pedijatrice koja nas je odmah poslala u fizijatrice.

    Od ponediljka krećemo sa vježbama koje ćemo imati jednom tjedno, a doma ćemo vježbati svaki dan.
    Kontrola za 2,5 miseca.

    A što je sa težinom? Da li je to povezano?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja bih dodala i još jedan obrok i bar još jedno dojenje, ne bih nikako smanjivala dojenje ako ne dobiva na težini :/ , makar ga i po noći budila za jesti.

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Što se tiče hipotonije i zakašnjele dijagnoze...toplo ti preporučam da odmah krenete sa programom vježbi.
    Inače, potraži topice od andree (ili je ppejaj) ..na žalost i ona je imala iskustva sa zakašnjelom dijagnozom, no sve je uspješno završilo. Bojan je pravi mali fakin.

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zari je hipotonija dijagnosticirana sa 7 mjeseci (i to na moju inicijativu. da smo slušali pedijatricu, još godinu dana ju ne bi slala fizijatru )

    kod nas nije bilo tako brzo kao kod lunahor, vježbali smo 18 mjeseci, a zara je prohodala tek s 20 mjeseci.

    danas je, međutim, potpuno normalna 4godišnjakinja, penje se, skače, pleše, divljakuša je prava i može sve što i njeni vršnjaci

  8. #8
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    to je do zara
    napisala sam ti na mib isto.
    kkaj ti fali tezini? pa dobra ti je , moje su ti s godinu dana bile oko 7 kg , sada s 5 jedna 15 i pol druga 17... dobivale su na kilazi ali ne svaki mjesec, ne bih rekla da je povezano ali kilazu ti ima dobru , bolje da je manja neg veca sto se tice hipotonije..
    i to na moju inicijativu. da smo slušali pedijatricu, još godinu dana ju ne bi slala fizijatru )
    potpisujem ...
    inace te vjezbe kod fizijatra su ti u biti samo pokazne ma sto ti neko rekao , sve sto izvjezbas sama , to je to ... sve ostalo ti je nedovoljno. ocekuj plac , urlanje i otpor ali pusti crtic i ne odustaj pred placem... :D probaj ga dohvatiti kad je dobre volje ali ako ce odmah plakat kad krenes vjezbat onda samo vjezbaj i ne odustaj ... neki cak zaspu u sred vjezbi, ma svega se dosjete i svasta izvedu, meni je z. znala i bljuvat od placa, urlat a na kraju je se navikla i prestala urlat...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    evo jos jedna utjeha, nemoj plakati. Mi poceli isto s osam mjeseci, sad je sve ok - prohodali sa oko 16,5

    andrein topic na tu temu je i meni pomogao, a imas i moj:http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...hlight=#255857

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •