Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 68

Tema: More i mala beba

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno More i mala beba

    Rodili smo se 25.04. a sljedeći vikend bi na more.Patronažna veli super, a pedijatrica je onako zamišljeno rekla PA KAKO HOĆETE...please savjete

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    marge je rođena 19.3. i do sada smo već 2 puta bili na moru (za uskrs i prošli tjedan). moj savjet: idite i uživajte :D

  3. #3
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Ma idite slobodno

    Mene zanima da li je istina da se bebe nakon kupanju u moru mora politi slatkom vodom da se odstrani sol?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa

    Mene zanima da li je istina da se bebe nakon kupanju u moru mora politi slatkom vodom da se odstrani sol?
    To se preporuča i odraslima - otuširati se nakon izlaska iz mora, da ne ostaje sol na koži - mislim da sol isušuje kožu.

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa
    Ma idite slobodno

    Mene zanima da li je istina da se bebe nakon kupanju u moru mora politi slatkom vodom da se odstrani sol?
    preporučuje se i za odrasle i za djecu, ali ja to ne radim (ni sebi, ni djeci). otuširamo se navečer i to je to

  6. #6
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja cu ti samo reci da punoooo beba i zivi na moru
    ne kuzim zasto ne

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja cu ti samo reci da punoooo beba i zivi na moru
    fakat
    kak to nikad nikom ne padne na pamet
    (isto kao što ima beba eskima, i beba u sibiru .... kad se ljudi pitaju da li bebu vodit van ako je ispod 0)

  8. #8
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    mi živimo na moru i šta nam fali

  9. #9
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa


    sto kao što ima beba eskima, i beba u sibiru .... kad se ljudi pitaju da li bebu vodit van ako je ispod 0
    Kada smo izašli nakon par dana Tiinog života, malo je puhalo pa su se svi dušebriznici pitali:"Pa kako možeš dijete van voditi, hladno je!"
    Na što je moja majka mrtva hladna odgovorila:"Pa, onda bi sjevernjaci valjda cijeli život u kući bili...

    I mi smo na moru, i super nam je, ništa ne fali, možda čak i bolje za bebicu nego u gradu u unutrašnjosti. No, vikendima i kada su velike ferije... brrr selim se u Zg (najrađe) koliko vas siđe tu :/

  10. #10
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    pa šta ima bolje za zdravlje od mora (osim dojenja) :?
    idi svakako. ako ne na kupanje onda makar da se dite nadiše čistog morskog zraka.
    ja sam svoju rodila početkom devetog miseca i cili taj deveti misec smo proveli uz i na moru.

  11. #11
    albaalba

    Početno

    Mene zanima slijedeće. Kad se beba može početi kupati u moru i na kojoj temperaturi? Kakva su iskustva

  12. #12
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    zašto ne ići na more???

    Koliko je meni poznato beba se može kupati čim ona pokaže volju i čim je more dovoljno toplo.

  13. #13
    albaalba

    Početno

    A koliko je to dovoljno toplo?

  14. #14
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    Citiraj albaalba prvotno napisa
    A koliko je to dovoljno toplo?
    malecki bazenčić i za pol sata je voda vruča i nek uživa!!! :D
    iako smo mi cure umakali u more,pa malo po malo noge i pratiš dal im se sviđe ili ne,ak se buni,više sreće drugi put,a ak ne,do vrata,ali par minuta!!! :D

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno More

    Ma curke pitam, jer mi kampiramo, a pedijatrica me na prvom pregledu isprepadala. Kao ona ne bi, a vi kako hoćete, trebao bi se prvo cijepiti, pa to je kamp...nismo u šatoru, nego u kamp kućici, dakle imam i kuhinju, i mjesto za kadicu i krevet na kojem će on spavati. A i spomenula je "bube". Inače , živimo u kući i "buba" ima, samo ga naravno pazimo. I da vas ugnjavim kad već pišem( prvi smo puta mama i tata!!!). Muči me sjedalica za auto...kupili smo cam-ova kolica 3u1 i sa njima dobili onu "čudnu" sjedalicu. Da li je ok da ga u tome vozimo već sad? Nekak mi je čudan položaj..

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kako to misliš "čudnu" sjedalicu? misliš na ono tzv. "jaje"?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno

    Stvarno si brza. Da na tu sam mislila

  18. #18
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ncimpric, takva sjedalica je namijenjena za bebe od rođenja pa do 9 ili 13 kilograma, zavisi kako koji model

    dijete u autu mora pod obavezno biti u odgovarajućoj sjedalici, koja mora biti ispravno i čvrsto vezana

  19. #19
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    zaboravih; nema apsolutno nikakvih medicinskih/zdravstvenih ili drugih razloga zbog kojih bi se trebala bojati staviti bebu u sjedalicu ili misliti da time štetiš svojoj bebi

    kod duljih putovanja, dobro je svakih, npr, dva sata stati i izvaditi dijete iz AS, da se malo protegne i promijeni položaj

    autosjedalica- uvijek i bez iznimke !

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    eto, andrea ti je već odgovorila. dijete se u njoj mora voziti od rođenja, odnosno od izlaska iz rodilišta.

  21. #21
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Evo da se pridružim.
    Meni da nije bilo našeg lipog Jadrana ja možda danas ne bi bila živa i zdrava.

    Skoro sam dobila kronični bronhitis i asmu....i još puno toga i dr. je rekao mami-ili je vodite na more ili je stavite pod stakleno zvono.
    Tako da sam ja u Pakoštanima,od sojih nekih 7,8 mjeseci,svake godina,a ove ću napuniti 31.
    Osjećam se tamo ko mještanka.
    Najviše volim ići na more van sezone,jer ne podnosim gužve na plaži,napacane turiste....

    Moja Emi je rođena 10.04.05. i sigurno u 8 mj idemo na more, a vjerovatno ćemo i prije,sada koji vikend.
    jedan šogor ima kuću na Viru,drugi u Benkovcu,imam tetku u Puli,i prijateljice u Šibeniku,Splitu i Dubrovniku.
    A kada odemo za Hercegovinu,sigurno ćemo i koji dan do Makarske.

    Emanuela za sada OBOŽAVA VODU I KUPANJE, pa ako je na mene ,obožavati će i more.
    Mama kaže,da navečer kada bi krenuli u šetnju i na sladoled,a ona bi me lijepo sredila i obukla haljinicu-ja bi samo dok smo šetali uz plažu,hop,skočila onako obučena u more

    Uglavnom ne volim vrućine i pprženje na plaži pa i inače na more idem oko5,6 uri,kako kažu Dalmatinci,predpostavljam da će to i bebi odgovarati.(mada je voda čišća ujutro,ali je prehladna za bebu)
    Obući ću joj veću majcu,šeširić,i onda ili probati s bazenčićom u vodu ili na sebi.
    Vidila sam da ima onih pelena za kupanje i nekakvih kao marama,ili slingova( ne kužim se baš najbolje u to) u kojima bebu u nosite u more.

    Lutonjice veći si mi jednom davno odgovorila ali ja sam zaboravila o onim, kremama za sunčanje,neznam kak se zovu,....
    znaš da sam protiv ovih s visokim zaštitnim faktorima koje imaju svašta u sebi,uzrokuju i rak.... ni ja se ne mažem njima,što veći zaštitini faktor to gora kemija itd

    Daj mi molim te naziv koje, mislim da si rekla da ih ima u ljekarni za kupiti.

  22. #22
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ja živim na moru i namjeravam svoju bebu kupati ovo ljeto u moru. Obožava se kupati u kadici pa pretpostavljam da će tako biti i sa morem. Prvo bazenčić, a ako uspijemo i skupa u more :D
    Ne namjeravam propustiti ovo ljeto, malo kasnije na kupanje, hladovina i uživancija

  23. #23
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    i mi zivimo na moru i vec se kupamo
    samo naprijed!!

  24. #24
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    za mame koje su svoje bebice već brčnule u moru :D
    jel mogu gole,il u peleni,kakvoj,običnoj?
    i dali smije papat ciku ako se ja nisam otuširala poslije kupanja?

  25. #25
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    :D hop :D

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    193

    Početno Re: More

    Citiraj ncimpric prvotno napisa
    Muči me sjedalica za auto...kupili smo cam-ova kolica 3u1 i sa njima dobili onu "čudnu" sjedalicu. Da li je ok da ga u tome vozimo već sad? Nekak mi je čudan položaj..
    da, i meni je bila čudna.. činila mi se previše uspravna i maleni bi se cijeli nekako skupio u njoj.. ali on je guštao. Pedica je vidila i rekla da je ok. Jedino pazi kad ti dijete zaspe, klizne mu malo glavica, pa možda da staviš nekakvi jastučić između glavice i ramena, tj. bolje zarolanu gazu.

  27. #27
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Mi došli s mora prije tjedan dana.
    Namakali smo mu samo nogice sa 4mjeseca, ali iz razloga što baš nije bilo pretoplo ni vani, a ni more.
    Da je bilo toplije sigurno bi ga probali malo uroniti u morsku vodicu, a u bazenu bi ga obavezno okupali, zašto ne ako mu paše.

  28. #28
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    evo mi na moru i Ivo se kupa ko veliki
    More je jako toplo (oko 25) i on uživa ! jedino ga nema gdje oprati u slatkoj vodi pa to čeka dok dođemo do stana....ali on se ne buni pa se ni ja ne sekiram
    Mi idemo na plažu poslije 18 h.

  29. #29
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Nice, mozes ponijeti u boci vodu od kuce pa ga s njom malo politi (isprati), mada se ja toga ne drzim, okupam ga kad dodje kuci i mislim da mu nista stetno nece more napraviti, naprotiv, mislim da se osip od znoja povukao zbog mora.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    21

    Početno

    Bok! Moja L. ima 3,5 mj i bili smo vec na moru. Cinilo mi se toplo za kupanje, ali su joj nakon kratkog namakanja nozice bile ledene, pa sam se odlucila za bazencic. Po mom je misljenju dovoljno bebu okupati prije spavanja, nista joj nece biti od malo soli. Dojku ne treba ispirati prije dojenja, nece se nista dogoditi, mozda ce biti malo cudno prva dva-tri gutljaja, radi okusa. Jedino ako bas nece... Glasam za gole bebe na plazi, bez pelena! :D Netko je vec na forumu napisao - ako mogu psi piskit' i kakat' na plazi, zasto bi bebe imale pelene...

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Hajde da ovdje podijelim svoje razmišljanje/dilemu u svezi odlaska na more sa bebom od 8 mjeseci.
    Između ostalog, ne znam kako prilagoditi auto. S jedne strane na zadnjem sjedalu je sjedalica, a s obzirom da neće i ne može biti 8 h u sjedalici, moram nekako ''popuniti'' pod da bude u ravnini sa sjedalom da može ležati.
    Opet, postavlja se pitanje sigurnosti,moje mobilnosti iza itd itd...
    Ako je netko skužio, neka mi kaže svoje mišljenje i svoje iskustvo

  32. #32
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Draga moja May nemoj da te moram batinati Pa stajat ćeš putem do mora više puta, malo izađete pa popijete kavicu, malo prošećete, razgibate se i stajete svaka recimo 2-3 sata. Nemoj ju molim te voziti van sjedalice i još gore negdje na pod i sl.
    Mi smo išli na more kad je Patrik imao 7 mjeseci i nije bilo većih problema. Malo je i plakao pa smo stali, pomazili se, uspavali...Nije bilo bajno, ali smo izdržali. No on se stalno vozio samo u autosjedalici. Nadam se da će te i vi tako. Ako nemate klimu putujte noći pa će moja mala snajkica možda i cijeli put prespavati

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    I mi ćemo uskoro na more :D ,a vama koji krečete sretan put

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Draga moja May nemoj da te moram batinati


    naravno da se stajanje pretpostavlja,ali ipak sam malo skeptična...

  35. #35
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    may mi smo prije dva tjedna iz Pule išli u Osijek sa Sunčanom. stali dva puta do tamo da ju previjem, nahranim, da se malo protegne i to je to. ostatak vremena je prespavala uglavnom i to u AS, naravno

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Mi smo prvi puta bili na moru s mjesec dana i nikome ljepse od nase principesse. Sada smo vec nekih 3 tjedna na moru i malecka uziva. Ne izlazimo na sunce izmedju 10.00 i 18.00h i to je to. Obavili smo prvu voznju barkom, prvo kupanje u moru i sve pet, fakat sto ima zdravije od (pametnog) koristenja svega lijepoga sto nam nas Jadran nudi

  37. #37
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Mi na moru više nego u Zg, i to od kad je imala 2 mjeseca. Često se moramo vratiti u zg na par dana, pa onda opet natrag. Imamo autoput i klimu u autu pa to više i nije dalek put kao nekad kad smo mi kao djeca išli na more jedanput godišnje . Ah, to su bila vremena.

    A kako kupati bebicu u bazenčiću na plaži ako još ne sjedi?

  38. #38
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Ja bi pelene ne zbog njezine kakice nego radi tuđe, pogotovo kada već krenu sa puzanjem i ne možeš ih konstantno pred očima imati.
    Danas se je Tia kupala, cijela je bila u moru, glavica suha, noge se miču sve u 16...

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj ana01 prvotno napisa
    Ukratko, ukoliko netko traži lijep apartman,50 m od same plaže u malom ribarskom mjestu Jadranovo kraj Crikvenice ,sve info i slike šaljem na mail.
    oglašavanje zabranjeno...

  40. #40
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Mi namjeravamo na plažu čim malecka malo ojača. Recimo kad bude imala 2 mjeseca. More nam je pred nosom tako da nema razloga da ne idemo.

  41. #41
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mi smo se napokon danas bez suza okupali :D :D :D

  42. #42
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj may prvotno napisa
    Hajde da ovdje podijelim svoje razmišljanje/dilemu u svezi odlaska na more sa bebom od 8 mjeseci.
    Između ostalog, ne znam kako prilagoditi auto. S jedne strane na zadnjem sjedalu je sjedalica, a s obzirom da neće i ne može biti 8 h u sjedalici, moram nekako ''popuniti'' pod da bude u ravnini sa sjedalom da može ležati.
    Opet, postavlja se pitanje sigurnosti,moje mobilnosti iza itd itd...
    Ako je netko skužio, neka mi kaže svoje mišljenje i svoje iskustvo
    A zašto ne probate krenuti navečer u vrijeme njenog spavanja pa možda prespava i cijeli put.
    Mi se vratili s mora prošli vikend i R je cijelim putem(4h) spavao, jedno buđenje od 10min da bi cicao i sve je prošlo super.
    A tako je bilo i kada smo se vračali.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    I mi smo isli po noci. Krenuli predvecer, stali za dva sata, i upali u guzvu, a malecka nervoznaaa... nece nikako zaspati - navikla na kupanje prije spavanja.
    Tako da smo guzvu iskoristili za improvizaciju kupanja, izbrisala sam je vlaznom tetrom i zaspala u roku deset min :D
    Poslije toga je spavala do odredista, cca. 6 sati :D naravno uz pauze za dojenje

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Naravno, u sjedalici 8)

  45. #45
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Pa to smatram da se podrazumjeva da su djeca u AS, da se to ne mora posebno napominjati.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Napomena se odnosila na post od may, vezano za sjedalicu i dugo putovanje

  47. #47
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Curke pitanje,već ga je netko postavio,kako da bebu s 2 mj.tada će imati 4mj.stavim u bazenčić kada ne sjedi????

    Imam sjedalicu Peg -Perego,i kada vidim onu od Maxi-cosi,čini mi se da moja Emi u ovoj našoj SJEDI!!!!!!Ne može se spustiti!!
    Ima li tko kakvog iskustva s tim. :?

  48. #48
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Citiraj red sonja prvotno napisa
    Napomena se odnosila na post od may, vezano za sjedalicu i dugo putovanje
    Ma nisam mislila na tebe, ali nekak mi nije jasno kak bi se tako malo djete vozilo bez AS.
    Jednom sam se vozila sa sestrinim klincom kada je imao 10mjeseci i on mi je sjedio u krilu, relacija je bila 5min i od tada mi je skroz jasno zašto postoje AS i zakon koji regulira da se djeca moraju voziti u njima.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Ma sve ok

  50. #50
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Curke pitanje,već ga je netko postavio,kako da bebu s 2 mj.tada će imati 4mj.stavim u bazenčić kada ne sjedi????

    Imam sjedalicu Peg -Perego,i kada vidim onu od Maxi-cosi,čini mi se da moja Emi u ovoj našoj SJEDI!!!!!!Ne može se spustiti!!
    Ima li tko kakvog iskustva s tim. :?
    kupaš ju isto kao i doma u kadi,više onak poležečki.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •