Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 241

Tema: stalno nešto probada, boli...

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    evo cure nisam izdrzala pa sam vec u 7 ujutro docekala doktora u bolnici Tip je umro od smijeha s obzirom da sam bila 3 dana prije toga na kontroli.. Rekao je da se cesto zna dogoditi da to bude slijepo crijevo no da se onda bol ne bi stisavala vec bi buktala sve jace. Meni se smiri kada se umirim i legnem i opruzim.. Inace opet danas ista prica.. Najgore je sto ne mogu onako rukom napipati mjesto bola. Rekao je isto da je sad najgore da maternica sve stisce i da se cuvam i mirujem jer da je inace s bebom sve super. U petak idem kod socijalke na gin pregled pa ce me i ona jos dobro promotriti Vise ljudi vise zna... Koji sam ja jeremija.. jedino pozitivno je kaj me MM pazi sad jos vise, pogotovo otkad je saznao da bu dobio malu mazu jer je silno htio curicu...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    uzas za poluditi.. bolovi se nastavljaju.. e sad ih mogu i identificirati.. jel se vama curke desavalo da kad idete pipi i kaka da vas poslije kao boli i zateze po duzini trbuha i onak sa svake strane... mene to dosada nije tako bolilo.. Cak imam osjecaj i kao da me boli desni jajnik opet ko kad sam cistu imala.. tak neka cudna bol.. ma neznam ni sama da li bi isla opet gnjavit doktora, vec mi je to totalno sve iritantno :/

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    uzas za poluditi.. bolovi se nastavljaju.. e sad ih mogu i identificirati.. jel se vama curke desavalo da kad idete pipi i kaka da vas poslije kao boli i zateze po duzini trbuha i onak sa svake strane... mene to dosada nije tako bolilo.. Cak imam osjecaj i kao da me boli desni jajnik opet ko kad sam cistu imala.. tak neka cudna bol.. ma neznam ni sama da li bi isla opet gnjavit doktora, vec mi je to totalno sve iritantno :/

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj noklica prvotno napisa
    uzas za poluditi.. bolovi se nastavljaju.. e sad ih mogu i identificirati.. jel se vama curke desavalo da kad idete pipi i kaka da vas poslije kao boli i zateze po duzini trbuha i onak sa svake strane... mene to dosada nije tako bolilo.. Cak imam osjecaj i kao da me boli desni jajnik opet ko kad sam cistu imala.. tak neka cudna bol.. ma neznam ni sama da li bi isla opet gnjavit doktora, vec mi je to totalno sve iritantno :/
    mmm-da , isto mi je tako bilo da sam čak pomislila na upalu jajnika ili nečega... prođe za nekoliko dana ne brini!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Evo da se i ja upišem ovdje sa svojim "jeremijskim" boljkama..
    Mene obično pika na mjestu lijevog i desnog jajnika,ali kad sam pitala svog doktora,rekao je da je to mjesto već odavno zauzela maternica;kao nisu to jajnici.I rekao je da će mi biti tako do kraja trudnoće..Ponekad me moj mali mišek baš fino tresne baš tu,ali nema veze,kad je to on;iako vidim zvijezde taj trenutak...
    Novost mi je bila sinoć,kad sam se ustala za na wc(idem svaku noć).Kad mi je mjehur po noći pun,uvijek me više nešto zateže i muči,pa sam se već navikla.Ali,sinoć me tako probadalo u leđima i trtici,kao što me nekoć znalo pr badati prije nego li dobijem menzes ..katastrofa.Ali,nakon ležanja na boku,smirilo se lagano i zaspala sam.Danas me lagano još žecne trtica.
    Pretpostavljam da je to još samo jedna od boljki zbog širenja maternice i slično.

  6. #56
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Da se i ja pridružim!
    Meni se u par navrata znalo dogoditi da me oštro presiječe u području jajnika i baš mi je bila panika radi toga, ali gin mi je rekao da je to sasvim normalno i da je to radi širenja nekakvih ligamenata uslijed širenja maternice .
    A što se tiče kičme i razaranja - nezaobilazno svaki dan je bol u donjem dijelu trtice, ona lopatica prema kuku ili kako li se to već zove, uglavnom dolje kod zdjelice, ali, za čudo, samo sa lijeve strane :? , desna baš ništa, a nakon malo duljeg stajanja - laganini se javi i ostatak kičme, polako prema gore.
    Ne znam za vas, ali meni su pred kraj dana članci na nogama kao balvani, uglavnom na desnoj :? i stvarno bude nekada problem hodati, ali, otkako MM i ja prakticiramo šetnju navečer, kao da se smiri, no kad ne odemo na šetnju dan - dva, i opet isponova.
    Spavaje tj. cijelovečernje hodočašćenje na WC je uobičajena priča i stvarno sam se poveselila kada sam čula da se to smiri u drugom tromjesečju, ali, očito da ja nisam od tih sretnica. A tek namjestiti se u krevetu nakon povratka.... i svako jutro se budim kao da me pregazio tramvaj! Al, proći će i to... Očito je to dobra priprema na što me čeka kada stigne srećica...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Meni je dr. kad sam se žalila na probadanja itd. rekao "Čestitam gospođo, trudni ste!" 8)

    A dobar je!!!
    Sorry ali nasmijala sam se!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    cure, mene isto ponekad znaju onako lagano boliti jajnici kao da imam upalu i leđa onako na dnu, ustvari to e valjda zdjelica.
    mene zanima kako te normalne bolove razlikovat od ne daj Bože, preuranjenih trudova i kad kažete da vas bole leđa gdje vas točno boli?

  9. #59
    bjuma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    296

    Početno

    eh, sta nas je... no, dobro da se mozemo ovako pozaliti jedna drugoj, jer nekad imam osjecaj, kad se pozalim, narocito starijim osobama, da me pogledaju kao u cudu- kao o tome se ne govori, i kao sad bih ja trebala biti kao leptirica i nemati nikakvih problema i sekirati se oko tudjeg tlaka i slicno, posto "to jeste za sekiraciju"... ma daaaaaaaaaaj.

    no, ja imam problem s ledjima (krsta) i sa dijafragmom (tacno ispod rebara)... kad lezim na ledjima, jos me vise boli i ne mogu disati. zapravo, vise i ne mogu lezati na ledjima. i ta bol s jedne strane kukova, to je od istezanja ligamenata. mene to prati na od pocetka, pa je bilo prestalo u drugom tromjesecju. sad, po ulasku u trece, ponovo se javlja isto. jucer su mi noge toliko natekle da sam plakala, jer su me cipelice nazuljale.

    kako se vi navecer izborite s tim?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    mene stalno bolucak al sam se pomirila s tim da je to normalno...

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    evo curke nazalost ja sam se drzala toga da svakog boli ko i mene pa sam danas konacno otpustena iz bolnice... dg. slijepo crijevo.... a bolilo tocno ispod desne strane rebara da sam ostajala bez daha.. a pocelo onako dole s lijeve i desne strane prepona i tako me mucilo 2 tjedna... divota

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    sad je sve ok?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    zasada je ok

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ajde..nek tsko i ostane

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    bobli boli do bola boli!
    leđa pubična kukovi ma sve! :shock: osim toga gegam se kao tuljan u 25 tj. trudnoće!

    pitam se šta će biti poslije :? deevoluiraću u puzavca!

  16. #66
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    moze li meni neko odgovoriti ako je imao slican osjecaj u trudnoci; vec nekoliko dana osjetim kao da su mi se lagano pomaknule kosti negdje oko stidnih kostiju, jako nisko dolje , mislim stvarno cudan osjecaj, ali kao da se malo "razmicem", inace sad sam u 36 tjednu....jel imao neko slicno iskustvo? :/

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    pa da se i ja ukljucim u bolove i probadanja...
    sad kad sam doma - lezim i mirujem i .. eh do proslog tjedna nisam osjecala ma skoro pa nista toga tipa ali sada.. eee sada sve osjetim !
    Muci me bol u trtici od lezanja, muce me vjetrovi iako ne jedem nista sto napuhuje, pa probava... napetost trbuha - uh! Konkretno ne mogu opisati neku bol, nego jednostavno povremeno osjetim neku tupu bol, pa onda me probode negdje dolje nesto, onda nista, pa ta kicma me izludjuje - mislim na donjni dio ledja... grrrr... da mi se malo prosetati
    ma bas sam grintavaaa,,,,

  18. #68

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    136

    Početno

    Bok cure,evo da i ja postavim par pitanja i požalim se. Ja sam ušla u 17-ti tjedan i bila sam prije 7 dana na kontroli,doc je rekao da je sve super,ali ima 2 dana počela me bolit zdjelica,pa kukovi,lijeva i desna noga,a osjetim i raznorazne bolove u predjelu gdje je lijevi jajnik,pa desni,pa kraj pupka,u dnu trbuha,svaki dan na drugom mjestu,pa me zanima jel to normalno? Nije to neka strašna bol,već neugodna.Inace patim od vjetrova svaki dan i napuhanosti crijeva.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno

    to je sve normalno ja sam do 25 tjedna stalno osječala neku bol zatezanje baš mi je bila nelogada

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    132

    Početno

    Isto se i meni desavalo, to je sve normalno, ne brini...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Swiss
    Postovi
    80

    Početno

    toliko boljki i samo se pitamo sta li je sad?!!!

    sta bi meni moglo da bude, par puta dnevno me toliko zaboli skroz nisko dole, cini mi se na samo "izlazu" imam osjecaj kao da se siri. bas pri tome bolu- moram da pravim onu facu- BOLIIII
    37.tjedan

    :? :? :?

  22. #72
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj sinjorita prvotno napisa
    toliko boljki i samo se pitamo sta li je sad?!!!

    sta bi meni moglo da bude, par puta dnevno me toliko zaboli skroz nisko dole, cini mi se na samo "izlazu" imam osjecaj kao da se siri. bas pri tome bolu- moram da pravim onu facu- BOLIIII
    37.tjedan

    :? :? :?
    Meni identično, 36¨tj plus 2 dana

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Evo i mene, ionako se svima doma više nema smisla jadati pa ste i vi došle na red..Jučer ujutro sam imala nešto kao trudove ali bez prestanka 15-20min, samo sve jače i jače...Hodala sam i rekoh, diši, smiri se, proći će to...I jest, čim sam sjela prošlo je. Od tad me samo stalno nešto boli, s nlijeve i desne strane pupka neka slaba bol, pa s gornje desne strane trbuha, pa na mjestu jajnika (mislim na mjesto na kojem su "nekad" bili). Tek 8.2. sam naručena na redovni pregled i sve si mislim da ću danas na odjel pa nek me ismiju i pošalju doma,ako treba, glavno da vide jel sve ok.Beba se miče al manje je osjetim (možda baš zato kad me sve boli?)

    U prvoj trudnoći nisam imala takvih problema pa se stalno zbog nečega grizem, jer sam tek u 28.-om tjednu...Jesam li uz ove specijalne bolove spomenula standardne, u križima i trčanje na wc svakih pola sata?

    Ovaj topic bi se mogao zvati i "Jadi penzionera" koliko jadikovki i bolova sadrži

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Ja sam u 21. tjednu trudnoće. I od 21. tjedna mene nije ništa boljelo samo 2 tjedna ( otprilike 13. i 14. tjedan ) Svi ovi bolovi oko stidne kosti i probadanja uzduž i poprijeko trbuha sam si objasnila kao rastezanje i širenje pa ih , premda su ponekad jaki i nadasve iznenađujući, stavljam u skupinu " dragih " bolova. Ono što si ne mogu objasniti jesu bolovi u crijevima i to samo s desne strane. Bol je ponekad slična upali jajnika, a ponekad toliko oštra da pomislim kako imam nož u crijevima. Hodam zgrbljeno i već sam frustrirana jer ne znam što je s tim. Inače, to možda ima kakve veze s operacijom slijepog crijeva prije 10 godina ili time što su mi se crijeva lagano spustila u zdjelicu kad sam prije 12 godina naglo smršavila 18 kilograma??????????????????
    Probava mi je prilično uredna ( koliko trudnice to mogu reći ).
    Doktor opće prakse kaže da je to zbog trudnoće i tu priča za njega staje, a ginić mi kaže da je trudnoća uredna i da nema veze s tim. Pa se loptam s jedne strane na drugu i dalje trpim bolove. U ponedjeljak idem i jednom i drugom i ne dam se van iz ordinacije dok me ili ne umire adekvatnim odgovorom ili ne pošalju specijalisti pa da znam da boli jer mora boljeti.
    Moja mama i ostali odrasli rod kažu: Ne znam, mene tako nije boljelo. Ja ti nisam ni znala da nosim.
    I onda onaj pogled koji mi govori: A malo smo cendravi, ha????
    A ja, sa svim bolovima još uvijek sam nasmijana jer ne želim nikoga opterećivati. Jednom se požalim i eto ti ga na.
    Jedino mi muž vjeruje jer mi on ujutro navlači čarape i čuje me ponoći kako jaučem. A ja sam prije svega tužna jer je inače trudnoća mrak osjećaj, zar ne?
    Poželim da me prestane boljeti samo na par dana pa nek krene opet. Samo da se malo odmorim.
    Mislile ste da neće doći kraj ovom postu? I ja isto.Žao mi vas je ali sad se bar osjećam psihički bolje.

  25. #75
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Drage moje,

    ovaj mi je topic super, jer zaista nas stalno nesto boli, probada . Ja sam do sada bila super (22 tjedan sam), mali neki bolovi tu i tamo, ali sve je to bilo za odbaciti. Medjutim nocas, prilikom jednog od ustajanja u WC, osjetila sam uzasnu bol u krstima. Strasno. Nisam napravila nikakav nagao pokret, pa da sam recimo nesto ukljestila. Bol je takva da se unatrag ne mogu nageti ni mrvicu, dok se prema naprijed mogu savijat, to mi cak i prija. Za spavanje mi je najvise odgovarao polozaj fetusa i to da se sto vise skupim ka unutra. Kada hodam to su misji koraci jer me strasno boli. Ne znam sta bi ovo moglo biti? Da li se sve nesto siri, pa je ovo kao normalno ili sta?? Strasno me boli, ne znam sta da radim. Pls savjet jeli iko imao iskustva sa ovakvom vrstom boli.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    39

    Početno

    Ja sam usla u 34 tjedan,a prije desetak dana sam imala uzasne bolove u krizima,trbuhu i ne znam sve gdje!Isla sam dr i rekao mi je da se smirim,da se vise odmaram i da ne pomisljam da sjedam u auto!Spotao me je i rekao da izmedu volana i trbuha mora biti meduprostora jer ako me netko ne daj Boze udari otvorit ce se zracni jastuk i ubit ce i mene i dijete!Zapravo je zakljucak svega bio da sam premorena i sada vise odmaram i osjecam se bolje!Rekao mi je da pijem 2 puta dnevno 1 Normabel od 2mg za opustanje muskulature,ali ja ga pijem samo po potrebi,t.j. samo kad imam bolove!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Meni je dr. kad sam se žalila na probadanja itd. rekao "Čestitam gospođo, trudni ste!" 8)



    Otvorila sam ovaj topic u nadi da ću se požalit kako me nešto probada, bolucka i tako redom, ali nema smisla.
    Sve što mi se dešava našla sam na ovoj temi da se dešava i drugima...
    Zato se mogu samo nasmijat...


  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Pozdrav svima evo me opet...Novosti su da me od zadnjeg posta fino smirilo to kaj se izgleda svaka trudnica može požaliti na neke neodređene bolove na neodređenim mjestima pa se više nisam brinula.ALI, u utorak me zabolilo konkretno, u predjelu struka (kojeg? ) s desne strane, baš ko slijepo crijevo.I nakon nekoliko sati puko mi je film i MM me odveo na hitnu. Ono, nek me pošalju doma jer si umišljam, bolje i to nego da nešto stvarno jest a ja ne odem na vrijeme. I tak su me poslali na odjel, da bi mi doktorica rekla da sam se od prošlog pregleda prije 3 tjedna otvorila za prst. Terapija je Normabel 3x2mg i Partusisten 4x1 i strogo mirovanje jer kažu da ako se još otvorim neće moći drugo nego poroditi me, a to bebe rijetko prežive u 28.tjednu. A od Partusistena se sva tresem, srce mi hoće eksplodirati i košta 170kn. Super. Bolje da ne znam kak to sve djeluje na bebu (iako se ona živahno vrti i rita ko i inače)

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    ja sam odustala od jadanja na bolove, probadanja i ostalo jer me ionako nitko ne doživljava, i nikome nije stalo, pa ću vam samo reći da se opuštate i radite što vam je gušt i što god vam paše da si olakšate sve boljke i simptome koje imate.


  30. #80

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Da se i mi malo požalimo. Ja sam u 30tj. blizanačke trudnoće. Gdje me sve boli, ne znam ni sama. Mjehur stalno, bio prazan ili pun. Kad se okrećem sa lijevog na desni bok, to je umjetnost. Kad se dižem na wc, stalno nešto probada. Inače sam stalno u vodoravnom položaju. Nakon zadnjeg pregleda me ušće bolilo za poluditi. A i leđa ne smijem zaboraviti. Sve u svemu nema toga da ne boli.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Evo drage trudnice da se i ja pridružim.Ovo mi je druga trudnoća,tako da znam što su trudovi,no ovo jučer je tuuurbo više od toga.Toliko su mi bile jake kontrakcija da sam mislila da ću roditi.Tek sam u 20 tjednu.Da budem mirnija otišla sam na hitnu,sve je u redu,zatvorena,mirovanje,i Normabel.Poslje toga sam dobila laganu temp,no danas je bolje.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno Bolovi tijekom trudnoće

    Potpisujem izjavu jedne forumašice u svezi bolova: ... nitko nas ne doživljava ... I dodala bih da prvenstveno pri tome mislim na doktore. Doduše, kad malo bolje razmislim - ni ne znam kako bi nam mogli pomoći (jer smo ograničeni ljekovima koje smijemo uzimati), ali definitivno bi nam puno olakšali ako bi nas pitali: Kako se osjećate? (a ne samo gledali UZV i nalaze) i ako bi nas saslušali svaki puta kada ih u osobnom kontaktu ili telefonski pitamo za naše probleme/sumnje/strahove, te ako bi nam pokušali objasniti zašto se nešto događa. Međutim, u uvjetima prekomjernoga broja pacijenata (po više-manje svim ambulantama, osim eventualno privatnim), na žalost, ali očito je da je teško očekivati nešto više od rutinskoga pregleda.
    Ja sam u 15. tjednu trudnoće i od početka imam raznorazne bolove (od kojih ste neke i vi opisale) uključujući povremeni pritisak u stomaku, kao da sam pojela cijelo janje i tonu krumpira (a zapravo cijelo vrijeme pazim što ću i koliko unijeti u organizam). I uvijek se tješim - samo da je djetetu dobro i da ne osjeća moje tegobe, ali mi opet bude i žao što sam ja takva nikakva (tužna i opterećena bolovima), a događaju mi se tako lijepe stvari - dijete raste.
    S obzirom da nam u nekim stvarima očito niti doktori ne mogu/ne žele/ne stignu pomoći, shvatila sam da si sama mogu pomoći (jedino) na sljedeće načine:
    - pravilnom, kvalitetnom i redovitom prehranom, kretanjem (šetnjom; dok mi doktor ne kaže suprotno) i odmorom (spavanjem)
    - izborom odgovarajućega stručnoga ginekologa sa suvremenom opremom
    - odlascima na redovite kontrole i pretrage
    - redovitim i učestalim informiranjem na internet stranicama (uključujući prije svega Rodin forum) i kod doktora (ako je potrebno i više njih).

    Pozdrav i sretno,

  33. #83
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Cure i ja sam bila jedna od vas i kad se beba rodila shvatila zašto me bolilo -imala je 4,5 kg
    Samo bi još jedno nadodala na Nikolinin post - ako ste već malo otvorene i imate učestale bh-kontrakcije, mirujte što više! Prepustite kućanske poslove mami/svekrvi a vi noge u zrak i uživajte

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno Meni je dr. kad sam se žalila na probadanja itd. rekao "

    bravo doktore - prognoza točna

  35. #85

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj ivana b prvotno napisa
    Prepustite kućanske poslove mami/svekrvi a vi noge u zrak i uživajte
    na žalost lakše reći nego napraviti. mama je daleko, svekrva je zmaj

    mene je samo strah da ovi bolovi u donjem dijelu trbuha ne pređu u nešto gore i da mi doc ne kaže da moram strogo ležati ili nedaj bože da odem u bolnicu.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    bleeda ti si moj klon???

    mene čini se hvataju te bh kontrakcije...uopće neznam kaj je to.u prvoj trudnoči nisam osječala tak nešto...a sad kad znam kaj su trudovi rekla bih čak da ih imam...onako par puta dnevno...stomak se zategne,u tom trenu ne osjećam bebu i počnem nepravilno disati...
    jel to za hitan odlazak dr ili mogu pričekat drugi tjedan...
    može li biti od nervoze koja me pere već dulje vrijeme?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    gago u kojem si ti tjednu?

    meni je tek 22+4 al ovo već postaje neizdrživo. nije meni problem to što sam ja trudna nego što nemogu obavljati sve što sam mogla do sad.
    eto, jučer dođem iz ureda kući u pola pet, skuham rižoto, stavim suđe poslje jela u perilicu i objesim veš na onaj štender...i gotovo....oću krepat, boli trbuh za poludit.
    morala sam se legnut sat vremena da bi mogla MM-a poslje ošišat.
    o peglanju se bojim i razmišljat, hrpa se samo povećava.

    to me ubi, sve oko mene stoji i nagomilava se a ja nemam snage sve sredit, očistit, ispeglat....
    mislim, mogu si ja pozvat mamu, doći će ona meni, ali i ona je žena sa operiranom kičmom pa...

  38. #88
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Bleeda otiđi bar na porodiljni (tj.komplikacije u trudnoći), imat ćeš više vremena za kuć.poslove i odmaranje. I unajmi neku ženu koja će ti pomoći, napraviti generalku/ peglati. Beba je najbitnija!!
    Mene su bh-kontr.prale od 16.tjedna, bile su odvratne, jedan dio maternice bi se stegnuo i tako pola minute.. svakako preporučam pregled da isključite otvaranje

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj ivana b prvotno napisa
    Bleeda otiđi bar na porodiljni (tj.komplikacije u trudnoći), imat ćeš više vremena za kuć.poslove i odmaranje. I unajmi neku ženu koja će ti pomoći, napraviti generalku/ peglati. Beba je najbitnija!!
    Mene su bh-kontr.prale od 16.tjedna, bile su odvratne, jedan dio maternice bi se stegnuo i tako pola minute.. svakako preporučam pregled da isključite otvaranje
    joj draga bih ja da radim negdje u nekoj firmi, ali ja ti radim u svojoj firmi i nemogu se sad samo tako pobrat i ležat doma. mislila sam nekoga naći kroz jedno mjesec dva al to je toliko naporno i rizično da nikad ne znaš koga zapošljavaš. već sam se dva puta opekla pa sad pušem na hladno.
    u zadnje vrijeme počinjem raditi oko 9, pa radim do 1 i onda se malo odem odmoriti, pa onda opet dođem u ured na sat dva.
    na pregled idem u ponedjeljak 18.02. na zadnjem sam bila 01.02. moj doc me naručuje svaka 3 tjedna. za sad je sve bilo ok što se tiče otvaranja, kaže doc da je posteljica nisko. sad ćemo vidjeti da li se šta popravlja stanje.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Moj D je rekao da su BH kontrakcije ok dok ih nema više od 10 u roku od 24 sata. Tada se javiti radi mogućnosti otvaranja.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    bleeda ja sam 28tj sad...
    drugi tjedan idem dr pa ću vidjet...lagano mi je cerviks bio uloživ još na prošlom pregledu i morala bih mirovat...
    a bolove koje ti opisuješ ja sam imala u prvoj trudnooči,,,i bila su u pitanju napuhanost crijeva(koju ja nisam primjetila već uzv) i mjehur pod pritiskom

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj Gago prvotno napisa
    bleeda ja sam 28tj sad...
    drugi tjedan idem dr pa ću vidjet...lagano mi je cerviks bio uloživ još na prošlom pregledu i morala bih mirovat...
    a bolove koje ti opisuješ ja sam imala u prvoj trudnooči,,,i bila su u pitanju napuhanost crijeva(koju ja nisam primjetila već uzv) i mjehur pod pritiskom
    sve si i ja tako nekako mislim da bi to moglo biti to. surfala sam noćas o tim BH kontrakcijama, al meni se čini da to kod mene nisu kontrakcije jer ja nemam nekog grčenja ni stezanja maternice nego je to stalan pritisak i stalna bol, i da oprostite prduckam ko parna lokomotiva.

    uopće ne znam kako da si sad pomognem. pijem bioaktiv i to sve, al ništa. ne znam smijem li piti neke biljne čajeve protiv nadutosti. zapravo se osjećam ko balon i mislim da kad bi me netko pikuno sa iglom u trbuh da bih doslovno otprhala po sobi ko probušen balon.

  43. #93
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    uff, sad mi je lakse...
    osjecala sam se ko Jeremija iz Alana Forda stalno kukajuci u glavi kak me ovo malo steze pa me ono malo bolucka pa me kicma/zdjelica rastura...pa stalno nesto

    najvise me boli zdjelica zapravo.
    kak mi se u prvoj T totalno razisla zdjelica i nije "sjelo" nazad znam tocno da me bole kosti od popustanja ligamenata. frendica mije preporucila BOWEN tretman i mislim da cu se upustiti u to
    naime ona je u 30tj trece T i rasturala su ju ledja i nakon toga joj je puuuuno bolje
    eto...malo sam se ispuhala

    pozitivne vibre svima da prestane bolit sve koliko god moze i da uzivamo u trudnocama dalje

  44. #94
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Citiraj N31 prvotno napisa
    Moj D je rekao da su BH kontrakcije ok dok ih nema više od 10 u roku od 24 sata. Tada se javiti radi mogućnosti otvaranja.
    ja sam ih imala sigurno 100 dnevno, i pola trudnoće bila uloživa i malo cerviks skraćen, a onda je polako od 32tj počelo otvaranje da bi na kraju ipak rodila u terminu.
    Cure sretno i smanjite tempo

  45. #95
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Evo da se i ja javim na ovu temu. Prosli tj(18tj T) me pocelo jako boljeti I to preko noci pa cijeli dan. Doslovno kao da sam se prejela pa se ne mogu ni sagnuti od boli. Uglavnom to mi se I u ovom 19 tj javilo I sad me boli vec 24 sata. Boli me tocno iznad prepone I osjecaj je kao da me netko reze..

    Naravno da me lovi panika.

  46. #96
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    možda ti je samo pritisak na živac jer trbuh raste..za svaki slučaj nazovi gin.pa pitaj

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ja se nađem u svakom postu...
    il sam hipohonder ili sve isto prolazimo...
    možda živac,daj bože...
    ali javi se ti dr...ak ništa da ga pitaš kako je...

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj Gago prvotno napisa
    ja se nađem u svakom postu...
    il sam hipohonder ili sve isto prolazimo...
    možda živac,daj bože...
    ali javi se ti dr...ak ništa da ga pitaš kako je...

    ako si ti draga hipohondar onda sam ja minhausen sa hipohondrijom

    jutros sam baš rekla MM-u da mi fizički ova trudnoća najgore stanje u kojem sam ikad bila. nisam se tako grozno osjećala ni kad sam 2 puta bila operirana.
    noćas me probudi grč u lijevom listu, a svaki vražji dan popijem magnezij. još uvijek me boli noga da nemogu po stepenicama hodat

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    mislim da je većina bolova normalno sve dok nisu popraćeni vrtoglavicom, mučninom, temperaturom ili nekim čudnim iscjetkom. ja zadnja dva dana imam osjećaj da mi malac pokušava izgurat glavicom bubreg. toliko me sječe da sam jučer jedva šepuckala do wc-a.
    danas ujutro sam pukla - rekla sam mu : pusti mami bubreg na miru. ako ti je stvarno dosadno igraj se s pimpačem ko svi dečki.
    moram priznat da sam sad malo bolje

  50. #100
    teta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    102

    Početno

    danas ujutro sam pukla - rekla sam mu : pusti mami bubreg na miru. ako ti je stvarno dosadno igraj se s pimpačem ko svi dečki.
    moram priznat da sam sad malo bolje[/quote]



    tak i moja kao da mi pokušava presložit organe al kaj sad nemreš joj zamjerit kad nema baš puno zanimacije unutra

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •