Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 241

Tema: stalno nešto probada, boli...

  1. #101
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    hello
    hitno trebam savjet.
    jucer me cijelu noc kao nesto bolilo u donjem dijelu trbuha, malo kao probadalo kao kod menstrualnih bolova, ali nista onako prejako.
    ujutro kad sam ustala, dosta me peckalo i malo bolilo kod mokrenja i primjetila sam da mi je mokraca kao neke tamnozuto-narancaste boje. mislila sam da je to sve od glupe escerihie coli, jer mi je doc rekao da bi me od toga mogao malo trbuh boliti ali brine me sto ja cijelo jutro svog jakova ne osjecam. inace je jako nemiran i stalno se nesto preverce, rice, stisce pod rebra a danas nista. cak sam isla malo prosetat, papala cokoladu i eto, nista.
    malo se i osjecam slabije no inace (do sad sam normalno funkcionirala ko da nisam trudna).
    dal da odem k doktoru ili ostanem malo odmarati?
    fakat se jako brinem...

    :?

    help!

  2. #102
    daria avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Ako možeš, probaj kontaktirati doktora na telefon i objasni situaciju. Sigurna sam da je tako najbolje. Nećeš bespotrebno odlaziti u bolnicu a doktor će te uputiti što i kako da radiš.
    Pusa bebici

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    mici kako je

  4. #104
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    evo mene.jucer sam mislila ne otici kod doktora,ali sam jos k svemu tomu primjetila neku laganu sukrvicu,svega par kapi, pa sam ipak otisla. Na svu srecu sve je ok. krv je bila najvjerojatnije iz mjehura zbog glupe escerihije isto kao i bol u donjem dijelu trbuha. bebac je super! poceo se micati tek kad smo ga gledali ultrazvukom sav je sladak i puca od zdravlja (uspostavilo se da je malko prevelik - 1200g). 8) Dobili smo nasu prvu 3d fotkicu i sva sam bila sretna.
    Inace, jucer sam cijelo prijepodne plakala. cak je i mm dosao s posla ranije, ali je sve ispalo super.
    Danas sam isla na OGTT pa cemo sutra vidjeti rezultate ali za sad je sve savrseno :D

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    :D ajd super da je sve ok, i ja bi 3D fotkicu, i ja sam jučer bila na pregledu i divila se što sam na ultrazvuku vidjela i ručice pa čak i lice ( iako malo izobličeno - ipak je to ultrazvuk ), ti si onda negdje ko ja oko 30 tj. jel, ajd mi reci kolko si antibiotika popila zbog E.coli ( utješi me ja sam popila već pet ovu trudnoću a za dva dana idem po četvrti put na briseve zbog ureaplazme )

  6. #106
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    :D ajd super da je sve ok, i ja bi 3D fotkicu, i ja sam jučer bila na pregledu i divila se što sam na ultrazvuku vidjela i ručice pa čak i lice ( iako malo izobličeno - ipak je to ultrazvuk ), ti si onda negdje ko ja oko 30 tj. jel, ajd mi reci kolko si antibiotika popila zbog E.coli ( utješi me ja sam popila već pet ovu trudnoću a za dva dana idem po četvrti put na briseve zbog ureaplazme )
    joj, presladak je na 3d fotkici! prosla sam 27.tj.
    zbog e.coli nisam pila antibiotike, posto je imam 10^4 rekao je doktor da je najbolje to rijesavati brusnicom i preko 2l vode dnevno. sutra opet moram nositi mokracu u laboratorij pa cu vidjeti. imam osjecaj da je imam vise sada jer osjecam neko peckanje i laganu bol u donjem dijelu tibice i jos sam k tome dobila candidu
    nadam se da ce i tebi biti uskoro bolje!
    u svakom slucaju drzim fige :D

  7. #107

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    e, dugo me nije bilo da napravim report na mojim boluckanjima i probadanjima.
    sad smo 30+5. bole me križa...nravno tome je doprinesla i činjenica da sam u pondjeljak i utorak napravila cca 1300 kilometara..posao, kaj ćete.
    jučer sam išla na pregled i ovaj me luđak istiskao do te mjere da sam jedva došla do auta i odvezla se doma. kaj je njima? kaj oni to nemogu na fino i nježno pogledat?

    ma baš mi idu na živce svi ti doktori i jedva čekam da rodim i da ga više ne gledam.

    tak...sad sam malo i živčana

  8. #108
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    opet ja.
    dugo me vec nije nesto bolilo.
    danas sam primjetila da me opet boli donji dio trbuha ali tek kad se sagnem ili sjednem. mali mi je cijeli dan bio superaktivan i trenirao tajlandski box u trbuhu pa je moguce i zbog toga.
    al bol je neka cudna.ne prejaka.ali nekak,ne znam, ostra.
    inace trbuh mi je poprilicno veliki i vec se tesko sagibam.
    sad sam vec 33.tj.
    jel imala koja od vas slicnu situaciju? :? je to normalno?

  9. #109
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Cure, trebam hitno savjet. Sad sam 5-tom tjednu i stalno osjecam lagane grceve, ono kao recimo kad imam menstruaciju, nista previse. Imam osjecaj kao da mi je cijela maternica povecana, upaljena i nabrekla. Takodjer, osjecam kao da cu svaki cas procuriti. Kako sam vec imala jedan spontani u 6-tom tjednu, sva sam prestrasena da se ne bi ponovilo. Da li je to normalno? Da li je to znak za paniku? Inace, beta mi se uredno poduplala do drugog mjerenja i iznosi 778. Prva beta je iznosila 388.
    Molim pomoc. Hvala.

  10. #110
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    mici, naomi - isto mi je bilo u tim tjednima a pogledajte sad moj potpis
    naomi tebi bi preporučila da što više miruješ ovih dana i ne radiš nikakve fizičke poslove
    inače ja sam preležala čitavu trudnoću, od 6.tjedna do termina (zbog krvarenja a poslije i otvaranja) i vjerujem da je upravo zbog toga bilo sve u redu

  11. #111
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Hvala puno, ivana. Nazalost moram na posao tako na ne mogu mirovati, ali kad bi mogla sigurno bi. Valjda ce sve biti u redu, mada mi se ti grcevi uopce ne svidjaju. :/ Neki dan sam nosila neke malo teze knjige, valjda nisam nista lose napravila bebici. Sva sam u strahu, a i to je lose za T. U cetvrtak opet vadim betu, valjda ce mi reci nesto dobro.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    I mene zadnjih dana svako malo nešto boli, kao menstrualna bol.
    Mislim, ja se tomu ne čudim, stalno nosam dijete od 21 mj.
    Idem danas doktoru, valjda je sve ok
    Sad sam 16-1

  13. #113
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Evo i mene u klubu Jeremijaca.
    Sjećam se da me u prošloj trudnoći stalno nešto bolilo probadalo, a najgora mi je bila ta menstrualna bol zato što znam što može značiti. Opet sam ju počela osjećati i to mi je najgori osjećaj. Najviše je se bojim. Inače sjećam se raznih bolova. Od mjehura, probadanja na neka specifična mjesta, uklještenja i te odvratne menstrualne boli. Jutros osjećam nešto između menstrualne i nelagode od crijeva. Crijeva i menstrualne su inače dosta slične pa sam zaključila da vjerovatno maternica gura crijeva.
    Branka1 pa ja sam slično ko ti trudna 17 tjedana i također moram nositi dijete, penjati se na 4.-ti kat, šećem, trčim za djetetom, ali smatram da takva fizička aktivnost je u neku ruku i poželjna. U prošloj trudnoći sam se pazila dizanja tereta, ali sam svaki dan dosta šetala i stalno se bojala otvaranja pa sam na kraju prenijela i morala na indukciju.

    Naomi ja sam u prošloj trudnoći oko 5-og tjedna imala tolike grčeve i menstrualne bolove da sam se već pomirila sa gubitkom trudnoće i kiretažom. Isto mi je trudnoća prije te završila neslavno i toliko me bilo strah ponovnog razočaranja da sam se jednostavno pomirila sa situacijom, još sam imala i smeđi iscjedak tijekom cijelog prvog trimestra i stalno sam bila u užasnom strahu. A evo vidiš iz potpisa kako je sve završilo

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Dorotea, sjećam se ja tebe. Ti imaš jesensku bebicu 2006, a ja ljetnu

    Ma, valjda se priroda za sve pobrine. Znam da bih se trebala malo pričuvati jer mi je svaka trudnoća malo rizična (ovo mi je treća, imam i curicu od 5 god), ali kako? Kako neću dognuti ovu malu? Nema šanse da je ne dignem ako ona zahtijeva
    A već prošli put mi je dr rekao da je beba opet nisko i da mi je cerviks malo skraćen. A i hematom sam već imala. Ali bilo je tako i u prve dvije pa je sve dobro prošlo
    Jedino me muči što me sad svakodnevno lagano boli. Valjda nije niš

  15. #115
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    I mene svakodnevno lagano boli i ja sam isto zabrinuta. :/
    Ajd molim te pitaj danas doktora u vezi te menstrualne boli, što s njom, jel normalno itd. Sve ga ispitaj pa nam prenesi.
    Isto tako ko i ti moram podići dijete....sve mi je jasno. Samo što je moj 20 mjeseci

  16. #116
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Ja još ne moram starije diejte nositi, jer mi je ovo prva trudnoća, ali bome imam svakavih boli. Malo jajnici zatežu, pa malo mjehur, pa malo crijeva zezaju... Generalno mi je probava u komi - imam proljev od onih trudničkih vitamina i lošije podnosim općenito hranu, a i još uvijek mi se sve gadi...

    Iako je doktorica rekla da je sve to normalno, a i sama sam recimo naučila skućiti kada sadržaj crijeva prolazi pored jajnika pa me boli na specifičan način (kao 3 do 4 ovulacije odjednom...), bila sam u početku totalno zabrinuta i svaki put kad sam išla na wc gledala ima li kakvog smeđkastog ili nedajbože crvenkastog iscjetka. Nije ga bilo, i dalje ga nema. Sva sreća, jer mislim da bi poludila.

    Tako da si mogu zamisliti koje su tek brige kad dođe i takav iscjedak i još nemaš izbora jer starije dijete zahtijeva svoju pažnju...

  17. #117
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Cure, trebam hitno savjet. Sad sam 5-tom tjednu i stalno osjecam lagane grceve, ono kao recimo kad imam menstruaciju, nista previse. Imam osjecaj kao da mi je cijela maternica povecana, upaljena i nabrekla. Takodjer, osjecam kao da cu svaki cas procuriti. Kako sam vec imala jedan spontani u 6-tom tjednu, sva sam prestrasena da se ne bi ponovilo. Da li je to normalno? Da li je to znak za paniku?
    Imala sam istu situaciju kao i ti. Prvo spontani sa 6 tjedana, a onda kad sam ponovo ostala trudna osjecaj da mi je cijela maternica nekako bolno napeta. Osim toga, rezalo me u krizima i povremeno me bolio desni jajnik. Medjutim, nista strasno se nije desilo i sad sam u 7. mjesecu uredne trudnoce Naravno da je tesko ne uzrujavati se, ali mislim da je sve to manje-vise normalo na pocetku trudnoce. No svakako, budi pod lijecnickim nadzorom (sto ocito i jesi, ako vadis beta HCG).
    Eh da, ja sam prvih 14 tjedana uzimala Utrogestan i ostala na bolovanju, ali nisam strogo mirovala.

  18. #118
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Cure, puno hvala na brzim odgovorima. Zvala sam doktora i ostavila poruku (jos nisu otvoreni, kod nas u SAD-u je jos rano jutro), pa cu vidjeti sto ce mi reci. Cijelu noc me nesto boluckalo, pred jutro i desni jajnik. Mozda je sve to normalno, a ja od silnog straha da opet ne pobacim mozda i previse brinem.

    Palagruza, kao da si mene opisala. Nadam se da cu i ja imati urednu trudnocu kao i ti.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Naomi poznata mi je tvoja priča, prošla sam isto kao i ti. Normalno je da boli, rasteže se maternica, jajnici pod utjecajem trudničkih hormona drugačije funkcioniraju, pritisak je na mjehur, leđa i tako dalje i tako dalje.....

    Ne diži teško, ne rasteži se, ustvari vodi računa o laganim pokretima i vidjet ćeš da će sve biti ok.

    Eto ja sam skoro u 18. tjednu.

    Pozdrav od nas!

  20. #120
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    naomi nisam htjela jučer napisati ali sad ću - ova moja trudnoća je prvo bila blizanačka i nakon bolova i krvarenja u 9 tj ostala sam bez 1 bebe
    zato ti govorim da usporiš tempo i ne slušaš kako su se drugi kretali pa im nije bilo ništa - jer, može biti svašta

  21. #121

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    12

    Početno

    Naomi,pa ne kaže se bezveze da je prvo tromjesečje trudnoće presudno....zato pamet u glavu i uspori,pogotovo što kažeš da ti je prva trudnoća završila neslavno,....ja od 10.tjedna kada sam malo prokrvarila stalno muku mučim s nečim (e.coli,pa beba nisko,pa počela se otvarati,...pa sad nesretna ureaplazma,...),ali ne predajem se,ne odustajem i odlučna sam da moja Lucija dobije bracu ili seku(nisam još uvijek uspjela na uzv vidjeti jer moja bebica bježi,skuplja nogice i slično,...)pa sam najmanje do 1.8. u krevetu!Što prije doktoru,face to face.....sretno i pusa!

  22. #122
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    U svakom slučaju je dobro odmarati i mirovati, bolje nego nastaviti kao da ništa nije. Meni bi to pomoglo barem ponekad da se malo smiri sve, mada je ponekad umjetnost naći pravi položaj.

    Držim fige da sve bude ok!

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    i mene tako boli
    ginic mi je reko
    pa trudni ste

  24. #124
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja bih se samo nadovezala u vezi mirovanja. Nekada nemirovanje nije razlog pobačaja nego isključivo loš plod. I možeš ti mirovati kao mumija, ali taj plod će otići svakako. Na žalost je to tako i ja sam to prošla. Nekim ženama posao godi i u tom slučaju je bolje otići raditi nego biti kući i razvijati razne crne filmove u glavi. Ako posao ne uključuje fizički napor naravno. Kod kuće se paziti težih fizičkih poslova. Uglavnom nije pravilo da svaka rizična trudnoća mora mirno ležati u krevetu. To sve odredi ginekolog. Ja sam u prošloj trudnoći dobila preporuku mirovanje zbog predhodnog spontanog koji je bio posljedica blighted ovuma, ali ja sam ginekologu rekla da mi je za psihu zdravije da radim i on se složio s tim i samo mi rekao da ne dižem teško po kući. Znači sve je individualno.

  25. #125
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    opet ja.
    ovu cijelu noc jedva da sam oka sklopila. cijelo vrijeme me boli donji dio trbuha. bol je poput menstruacijskih grceva i na momente je jaca al opcenito je stalno osjecam.po noci je bila toliko intenzivna bol da nisam mogla spavati.a i bebac se cijelo vrijeme meskoljio. mm tvrdi da je to jer ne mirujem vec stalno zujim negdje.
    ujutro sam u enciklopediji procitala da se kod 57% zena beba u 32.tj. okrece i da su moguce B-H kontrakcije koje su "vjezba" maternice za prave trudove.
    Ja sam sad 33+1. Jel moguce da je to zbog toga?
    Bebaca i dalje intenzivno osjecam jer je ko i uvijek nemiran
    Doktora mogu tek sutra dobiti na tel.
    Jel je imala koja od vas slicnih "iskustava"?

  26. #126
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja sam imala te menstrualne bolove u prošloj trudnoći i uvijek sam ih se ježila. Evo i sada me znaju uhvatiti i užasno me bude strah pa te razumijem. No ja sam na kraju prenijela 9 dana i morala na indukciju i jedva se otvorila, tako da to nema veze.
    Inače, menstrualni bolovi i grčevi u crijevima su jako slični pa probaj razaznati o čemu se radi. Nekada probava zna malo zezati naručito ako piješ magnezij

  27. #127
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Cure, primjetila sam jutros kad sam se probudila da su mi se grudi skroz ispuhale i vise me ne bole. Sad sam bas preplasena. Upravo s takvim simptomom je bio zapoceo moj prosli spontani.

  28. #128
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Sad ja tu ispadam svakom loncu poklopac, ali kad stalno imam nešto za reći jer sam puna Jeremijskog iskustva
    Meni se u prošloj trudnoći to nekoliko puta dogodilo pa sam se cijelo vrijeme štipala po sikama da osjetim jel bole ili ne. Dva dana bole pa par dana ne bole. Isto mi je tako bilo i s mučninama. Zareda se da mi je muka 10 dana pa onda odjednom 2 dana ništa, a ja koma! Naomi zabolit će te opet za koji dan, bez brige. Možda ti se slučajno prošli put pogodilo da te prestalo boliti kada je spontani krenuo.

  29. #129
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Hvala vam cure na odgovorima. Puno ste mi pomogle i sad me manje strah.

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Naomi, i meni su se jucer ujutro ispuhale, pa su se do navecer opet napuhale i postale bolne.
    Primjetila sam da su posebno navecer jace bolne i osjetljive.
    A sto se tice probadanja, i mene to malo muci, pogotovo sto osjecam bol vise na desnoj strani, pa jos ta beta koja se previse poduplala, pa dvije neuspjele trudnoce iza mene, pa di ces vise.
    Al sutra imam pregled, pa se nadam da ce se svi moji strahovi rastopiti.

    svima

  31. #131
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Shesna, kuzimo se Meni su se grudi tijekom dana malo popunile i opet su lagano bolne. Doktor kaze da je to normalno, ovisno o tome kako djeluju hormoni.
    Da ti sutra sve prodje u redu i da saznas samo dobre vijesti. I da u isto vrijeme rodimo zdrave bebice.

  32. #132

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    19

    Početno

    kod mene na pregledu sve na svom mjestu :D

    a desna strana me boli vise jer mi je desni jajnik ovulirao.
    Sad kad znam da je sve ok i ti bolovi su nekako manje strasni, uf lakse mi je psihicki sto puta

  33. #133
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Baš mi je drago!

    Mene od jučer boli desni kuk odostraga. Ne znam jesam li nekako krivo stala ili je vezano uz trudnoću, čak mislim da sam prije nekako iskrenula... Ali proći će.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Moram se i ja pridružiti jer nema smisla da se ne pohvalim da i mene svih ovih 22 tjedna nešto boli!!!
    Zadnji favorit je ona užasno iritantna bol oko pupka (kod mene se širi na desnu stranu) kao muskulfiber, osjetljiva na dodir.
    Moram priznati da mi je lakše kad sam pričitala vaše komentare jer znam da nisam sama/čudna/u opasnosti... od silnih probadanja, grčeva, rastezanja i ostalih čuda kojima nas je priroda obdarila!
    Bitno da je beba dobro, a moj sin se uredno javlja :D

  35. #135
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    mene je par puta strašno zabolilo na desnoj strani gdje je slijepo crijevo ( a nemam ga ), otišla sam jednom čak na hitnu i ispostavilo se da su priraslice od operacije slijep. crijeva, dakle divlje meso na mjesto rane a bolilo je jer je rastuća maternica pritiskala to mjesto

    Naomi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ i javi nam se!

  36. #136
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Cure, evo mene s friskom betom od danas koja iznosi 3516! Tako smo sretni. :D
    Ja jadna stalno ocekujem nesto najgore, ne usudim se previse nadati, toliko jako zelimo da ova bebica ostane u svojoj mami svih 9 mjeseci i kasnije cijeli zivot. Sljedeci tjedan prvi UZV, mada ne znam sto se moze vidjeti u ranom 6-tom tjednu. Nema veze sto ce doktor vidjeti, samo da je dobro!
    I dalje me probaca i strecka, grcevi su tu, ali s obzirom na uredno duplanje bete, nekako mi je lakse jer to su izgleda moji simptomi. Nek boli koliko hoce, samo nek se bebica dobro namjesti...
    Hvala vam svima na savjetima

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Bravo Naomi :D

    Ma sve ce biti super!

    Meni se sa 5+2 vidjela GV + ZV, i napisala mi drugi uzv za 7-10 dana i rekla da ce se sigurno cuti i srceko.
    Nemoj se brinuti i ako se nece vidjeti bas sve, vidjet ce se drugi put sigurno.

    Kako sam i prije napisala, sad kad znam da sve dobro napreduje lakse se psihicki podnose i ti grcevi. He, samo su mi vec pocile i mucnine, ali neka, bas kao sto si rekla, neka se bebica samo dobro namjesti i napreduje, sve ostalo je manje vazno.


  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Bravo Naomi, čestitam!
    Moje srčeko se vidjelo i kuckalo već sa 6+3 uz GV! Tako da nema pravila! Nadam se da ćeš se ugodno iznenaditi!

  39. #139
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Mi smo danas bili na prvom UZV (rani 6-ti tjedan) i jos smo jako, jako mali, ali jedna GV se vidi i lijepo se smjestila u maternici.
    Svima

  40. #140

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    :D

  41. #141

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Super Naomi :D

  42. #142

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Jao superrr :D
    i kakav je osecaj videti svoju mrvu prvi put?

  43. #143

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ja sam bila prije 5 dana kod dr i rekla za te bolove.
    On me pregledao, nalaz je isti kao i prošli put u smislu, da je beba nisko, a cerviks skraćen, samo što je prošli put bio skroz zatvoren, a sad je malo uloživ i rekao je da ti bolovi vjerojatno imaju i veze s tim
    Rekao mi je da bih trebala više mirovati, par sati dnevno u horizontali. malo ujutro, malo popodne, a to mi je skoro neizvedivo pored svoje dvije curke, pogotovo ove manje

    Sad je jako dvoumim...htjela sam od drugo tjedna s njima na more jer mi je glupo biti ovdje ako možemo biti dolje, ali MM nekoliko dana neće moći biti s nama, a ni nitko drugi ne može i ja bih bila sama s njima, a toga me malo strah. ne samo da neću uopće leći, nego ću stalno jurcati za ovom malom, moram i kuhati i spremiti nešto...ni sama nisam pametna :/

  44. #144
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Draga branka, daleko sam od nekog strucnjaka, ali mislim da treba ozbiljno shvaiti to mirovanje. To je trudnoci vaznije od bilo cega. Ja ti zelim da ti se sve poslozi i da sve dobro zavrsi, a da vjerujem da je tesko uz dvoje djecice lezati i odmarati, to svakako. Sretno!

    Gombica, jucer je moja mrvica bila samo jedna crna loptica na monitoru, ali ja sam bila totalno in love. Tako mi je slatka, tako mala i okrugla. Bila sam presretna sto je na pravom mjesto jer sam strahovala da se mozda nije uhvatila negdje gdje ne treba. U svakom slucaju, u sednom nebu sam! Ako bog da za 10-tak dana cujem srceko po prvi put, suze radosnice mi ne ginu. Sta mogu, totalna sam emotivka...

  45. #145

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    samo da se malo nadovežem na onu bol u grudima i napuhansost. to je sve od osobe do osobe. meni su bile tvrde samo prvih nekoliko sedmica trudnoće. evo sad sam 31.sedm.trudnoće, grudi su mi meke, nisu napuhane-nego su ostale iste veličine kako su narasle prvih sedmica-a mlijeko mi je uveliko počelo curiti. moj ginić kaže da to nema veze sa uspješnom/neuspješnoj trudnoći-a i ja sam čitavu trudnoću na mirovanju zbog krvarenja, a poslije zbog uloživosti skraćenog cerviksa.
    ipak, VJERUJTE SVOJIM DOKTORIMA, AKO KAŽU MIROVANJE ONDA VJEROVATNO IMAJU RAZLOGA ZA TO. mi možemo samo nagađati neke stvari

  46. #146
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno

    lakše mi je kad čitam vaše postove

    zadnja dva dana "sijevaju" mi oba jajnika, bol od 10 sekundi i to je to
    nisam znala šta da mislim, i evo nađoh temu

    bogu hvala odmah sam mirnija

  47. #147
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Cure moje, evo mene, opet sam preplasena. Ovaj put ne mogu prijaviti grceve i bol, vec potpuno odsustvo simptoma. Sad sam 6+4. Osim povremenog stucanja i tu i tamo bolnih grudi (sto moze biti od utrogestana), ja nista drugo ne osjecam. Niti mucnine, niti neki pretjerani umor, niti me sto smeta od hrane, i dalje mogu piti lagani nescafe ujutro i dobro spavam. Da li je to OK? Da li bi vec trebala imati neke konkretnije simptome? Tako se bojim da nesto nije u redu, mislim da cu siznuti od straha do sljedeg UZV, za tjedan dana, kad bi se trebalo cuti srceko. Ima li tko kakav savjet, misljenje?

  48. #148
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Naomi prvotno napisa
    Cure moje, evo mene, opet sam preplasena. Ovaj put ne mogu prijaviti grceve i bol, vec potpuno odsustvo simptoma. Sad sam 6+4. Osim povremenog stucanja i tu i tamo bolnih grudi (sto moze biti od utrogestana), ja nista drugo ne osjecam. Niti mucnine, niti neki pretjerani umor, niti me sto smeta od hrane, i dalje mogu piti lagani nescafe ujutro i dobro spavam. Da li je to OK? Da li bi vec trebala imati neke konkretnije simptome? Tako se bojim da nesto nije u redu, mislim da cu siznuti od straha do sljedeg UZV, za tjedan dana, kad bi se trebalo cuti srceko. Ima li tko kakav savjet, misljenje?
    Draga, ja ti nemam neki pametan savjet, osim: opusti se... Za sad je sve ok, a to kaj nemaš mučnine, nisi umorna i ostalo ne znači ništa... Nemaju sve žene iste simptome.. Budi sretna kaj ti nije mučno i kaj se osjećaš dobro, ima onih koje bi rado mijenjale mjesto s tobom... Ja sam u i prvoj i u drugoj trudnoći imala mučnine kojih desetak dana, i vjeruj mi kad su prestale, bila sam tako happy kaj mi nije palo napamet pomišljati da nekaj nije ok zbog toga... Jednostavno sam bila sretna kaj sam trudna i kaj se super osjećam... Opusti se, nemoj misliti na ništa loše, za sad je sve super, i moraš vjerovati da bude tak i dalje...

    Vjerojatno te nisam baš nešto utješila, ali mislim da si sama možeš najviše pomoći, za početak barem pozitivnim mislima...

  49. #149
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj Naomi prvotno napisa
    Cure moje, evo mene, opet sam preplasena. Ovaj put ne mogu prijaviti grceve i bol, vec potpuno odsustvo simptoma. Sad sam 6+4. Osim povremenog stucanja i tu i tamo bolnih grudi (sto moze biti od utrogestana), ja nista drugo ne osjecam. Niti mucnine, niti neki pretjerani umor, niti me sto smeta od hrane, i dalje mogu piti lagani nescafe ujutro i dobro spavam. Da li je to OK? Da li bi vec trebala imati neke konkretnije simptome? Tako se bojim da nesto nije u redu, mislim da cu siznuti od straha do sljedeg UZV, za tjedan dana, kad bi se trebalo cuti srceko. Ima li tko kakav savjet, misljenje?

    Ma sve je to ok. I iznenadna pojava simptoma i iznenadno odsudstvo.
    Ja sam trudna 21 tjedan, i kod mene je bilo svega....tjedan dana kao da i nisam trudna, pa onda 3 dana sve boli.... i tak. Isto nisam imala mučnine, niti mi je nešto posebno smetalo od hrane ili pića, a tako je i sada. Mučnine timogu i kasnije počet a opet nemoraju.
    Samo polako i uživaj u trudnoći i nemoj se toliko brinuti. Svaka je trudnica priča za sebe.

  50. #150
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    evo i mene da apdejtam svoje probadanje u donjem dijelu trbuha i grceve. danas sam bila kod doktora i sve je ok. cak vise nema ni escherihije a ona bol je bila jer se bebica okretala. naime moja je bebica malo veca sad sam 34+1 tj. a bebac ima 3kg pa su mi misici malo preoptereceni tak da je navodno moja svakodnevna bol normalna...
    evo tako mogu odmah i vas druge utjesiti koje imate simptome ko ja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •