Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 241 od 241

Tema: stalno nešto probada, boli...

  1. #201
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    argentina to je i mene mučolo jedno vrijeme ali hvala Bogu to je prošlo
    prepostavljam da me je to s nogom mučilo zbog ležanja her sam morala dugo mirovati ali sam svaki dan po malo prošetam
    janik me je prestao boliti i više nemam iscijedak

  2. #202

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Citiraj argentina prvotno napisa
    evo ja sam trudna 19 tj. i boli me i pika iznad lijeve prepone, nisko u trbuhu odmah kod linije gacica.
    nemrem podic nogu da obucem carapu, obujem cipelu itd.
    kaj bi to moglo biti, imao tko slicne tegobe?
    pa jel te cijelo vrijeme boli? ak da, onda najbolje nazvat ginekologa. jel te bebica pocela lupat? moja skace 100 na sat, i mm osjetio, al zacudila sam se kak je nekad osjetim dosta visoko - al 2 trudnoca i posteljica straga.

  3. #203

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    POdgorica
    Postovi
    97

    Početno

    Ja sam na kraju zavrsila na tabletama za odrzavanje trudnoce, i cekam nalaz nekog fibronectina, proteina koji pokazuje rizik od prijevremenog porodjaja. ramila sam zbog tableta, ali na kraju nije ispalo strasno. Najbitnije je da nema tahikardije, od koje sam se najvise bojala da ce se pojaviti jer su me ubijedili da se to svima javlja.

  4. #204
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Ja sinoc zaspala na lijevom boku i probudila se usred noci jer me cijeli bok rasturao od bolova... valjda mi se zivac neki ukljestio, danas me cijeli dan boli gornji dio rebra isto na toj lijevoj strani
    I onda kazu da treba spavat na lijevom boku...

  5. #205
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    bol u boku je meni bila na početku -valjda posljedica širenja
    a povremeno navećer osijetim u probadanje pod rebrima pa mislim da se to beba javlja
    a što se tiće spavanja na lijevom oku to sam čula ali meni isto ne paše uvijek tako

    :?

  6. #206
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    E i to sta kazes moglo bi bit da me boli od sirenja posto je meni sad zadnjih tjedan - dva trbuh poceo rast ko blesav.

  7. #207
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    hvala curke na odgovorima... evo prestalo me probadati iznad prepone zadnjih dana, ali ne bih se nis cudila da pocne opet.
    nekako od kad sam usla u 2. tormjesecje, imam svako malo neke "osjete", tipa probadanja, pikanja, stezanja i slicno.
    ocito se sve rasteze pa osjetim...

    ne brinem puno oko toga jer nije nista strasno i nepodnosljivo i vidim da ima cura s vecim tegobama... ipak ja jos radim puno radno vrijeme i vodim aktivan drustveni zivot... reko ginic da mogu jer sve tece kako treba.

    Mihim, bebicu jos ne osjetim, jer mi je posteljica sprijeda i doktor kaze da ce mi jos neko vrijeme amortizirati pokrete koje cu tek kasnije osjecati.
    eto, jedva cekam taj period


    za tjedan dana idem na anomaly scan ili 4D, vidjet cemo sto se dr preporuciti i to isto jedva cekam.

    kako ste mi vi drage curke?

  8. #208
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    evo da se javim
    baš smo se vratili s merkura. bili smo na uzv i vidjeli smo da je dečko
    sve je ok a poželila sam se na bolove u lijevoj jajnku pa mi je odmah pogledala i imam cisu :/

    rekla mi je dr. da je to normalno zbog stimulacije i da se ne brinem da neće smetati trudnoći

  9. #209

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb/Savica
    Postovi
    30

    Početno

    Inače nemam nekih znatnih problema osim nelagode i stvarno traumatičnih (i smiješnih) izlazaka iz kreveta, ali danas mi se prvi put dogodilo da sam se skoro onesvijestila. Srećom sam bila u ljekarni kad se to dogodilo.
    Magistra mi je uvalila dvije čaše vode i neke kekse. Kasnije nakon mjerenja tlaka (130/66) je ispalo točno to da mi je izgleda drastično pao šećer. Užas.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    POdgorica
    Postovi
    97

    Početno

    Moj je danas dostigao novi rekord - 100 sa manje od 50!!! Cijelo jutro nijesam ustajala iz kreveta

  11. #211

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    mene hvala Bogu nis ne boli nigdje, dobro sam, ja ko lijepo osjetim bebicu, ona stvarno puno udara. idem 6.7. na anomaly scan, vjerujem da je sve ok, al me zivcira sto me je uvijek strah... jel se vi bojite ic na pregled - da vam ne kazu da nesto nije dobro?

  12. #212
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    jel se vi bojite ic na pregled - da vam ne kazu da nesto nije dobro?
    da, naravno, svaki put (iako je do sada u valjda već 10tak pregleda bilo sve OK). I ja imam drugi anomaly scan, u utorak i nadam se da će i ovaj put biti sve savršeno

  13. #213
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    ufff ja moram ic iduci ponedjeljak i vec sad umirem od straha sta ce bit i sta ce mi rec, pogotovo zato jer mi je na redu ultrazvuk...

    Mene danas SVE boli, noge za poludit a s lijeve strane trbuha me cijelo vrijeme nesto probada... valjda takav dan - jugo je...

  14. #214

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    51

    Početno

    Pozdrav svima koje su u carima drugog tromjesjec Ako se sva ova boluckanja i bolovi mogu nazvati carima...Ali ipak mi uzivamo u svemu...
    Evo i ja da se javim...Na kraju sam sestog mjeseca...Bebica mi je smjestena jako nisko i to glavicom prema dole...Cesto me nesto probada,boli...Bila kod dok.na pregledu prije 10-tak dana i sve bilo ok...Otvorena za vrsak prsta (od pocetka i vec su mi dali da pijem ginipral),cvrst grlic maternice i visoko smjesten,ali bebica nisko...
    Pa mi je receno da kupim pojas i da ga stavljam malo kada idem u setnju...Inace bez nekih umora i rada sto znaci vise odmaranja...
    E sada me zanima nesto...Cesto mi se grci stomak...Kada lezim nista niti me sta boli niti se grci stomak,ali kada ustanem i prohodam tako me savijem da jedva stojim...Juce me tako uhvatilo i to drzi malo dok jos koji korak jedva napravim...Govorila dok.za to i ona mi kaze da je to vjerovatno zbog niske trudnoce i da beba tako trazi mjesta jer kao cim me ne boli dok lezim nije nista opasno...
    Mene je i dalje strah da to grcenje ne skodi bebi...Da li neko ima slicne ili iste simptome...A kada mokrim na vece normalno dodjem do wc - a,pomokrim se i kada ustajem sa soljem stomak mi se napne i ja se vratim u krevet,legnem i ono pusti kao da nije ni zaboljelo...Radila urinokulturu sve uredno...Stvarno ne znam sta mi je???

  15. #215
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Meni je isto bebica nisko.. ma zapravo nije ona nisko nego je ima cijelo vrijeme po svuda, osjecam je u isto vrijeme kako mi gura i u zeludac i dole po cerviksu, valjda zato jer mi se maternica nije jako prosirila na van nego se ocito imala di siriti u sirinu (svi mi kazu da imam trbuh ko da sam trudna 5-6 mj)... i isto sam jedno vrijeme imala te "simptome" samo sta se nisam zabrinjavala, ja si stavila u glavu da je to normalno, posto me nis nije bolilo. I proslo samo od sebe.

  16. #216
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ja sam ušla u 9 tjedan i od prvog dana sve boli i probada. Ko li je ono rekao da je trudnoća blaženo stanje?! Blago njemu.

  17. #217
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Ooooo uzivaj!! Meni je sad kad gledam sve ono prije bilo ama bas nista, ovaj zadnji mjesec mi je katastrofa!! Doslovno STALNO nesto! :/

    Ali je lijepoooo!!

  18. #218
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ja samo čekam da prođu ova prva tri mjeseca i mislim da ću se tek onda moći barem malo opustiti. Još da napravim za dva tjedna testove i nadam se samo da će doktor reći da mogu na more. Imam osjećaj da ću dolje zaboraviti na sve bolove.

  19. #219
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Meni su ti prva tri mjeseca prosla u totalnoj neinformiranosti, ja sam ti samo uzivala u svemu tome, radila sve normalno ko i prije i uopce nisam shvacala ta prva tri kao rizicne! I prosli su prije nego sam trepnula!

    (Zato sad nikako da prodje, odbrojavam do 36.tjedna i onda cu se tek moc skroz opustiti jer cu znat da mi je bebica zrela za porod...)

  20. #220
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Eto, izgleda da sve sve svodi na to da treba čekati da prođe devet mjeseci, bebica sretno izađe i onda tek se možemo opustiti i uživati

  21. #221
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Mislim da treba uzivati svih 9 mjeseci, bar pokusati! Pa cak i u bolovima!

  22. #222
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ja, na žalost, ne mogu uživati kolko bi htjela, jer sam stalno nešto u strahu. Kad god prereže ili zaboli ili zapeče, uplašim se da nešto nije u redu i tada povučem kočnicu. Možda jer sam već ležala u bolnici pa imam PTSP od tih dana

  23. #223
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    ja nisam bila u bolnici pa svejedno imam PTSP

    Zadnjih tjedan dva umirem od straha na SVE, svako probadanje, svaki pritisak, bol, za sve sumnjam da bi mogo bit pocetak preranog poroda mada nema razloga da do toga dode... a tih bolova je svakim danom sve vise kako bebica raste!

  24. #224

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    44

    Početno

    Isto sam na kraju šestog mjeseca.
    Kada hodam duže od 5 min grčevi u trbuhu, probadanja, pečenje i sl. al svaki put mi dr. kaže da ako prestane kad legnem/sjednem (a uvijek prestane) da se nemam kaj brinuti i da je to od pritiska (također nosim nisko). Jedino što je nezgodno u svemu tom što se baš nekako bojim ići sama okolo jer kad me počne bolit jednostavno moram, moram sjesti, stati, odmoriti. a valjda bude dobro sve

  25. #225

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    51

    Početno

    Draga Nao Noa i mene ti tako hvata...Zgrci mi se stomak i sto ti kazes moram ili malo sjest ili stat...Tako smo neko vece izasli do restorana da popijemo kahvu i ja iz kola izasla i odma se uhvatila za vrata...Zgrcilo me tako strasno...Kaze muz hajmo kuci reko vala necu samo sto sam stigla...Dva koraka napravila i proslo...
    Ali bas me uhvati tako kada ustajem iz lezeceg ili sjedeceg polozaja pa kada ustanem zgrci stomak sva se ukocim...
    Iako mi je na pregledu rekla da je sve ok ja sam je ipak sinoc opet zvala i tada mi je rekla da ako legnem i prodjem da nemam razloga za brigu...Da pijem brusnicu jer kaze mi da je moguce i od bilo kakve upalice mokracnih kanala...Ma ko ce ti ga znat...
    Na nama je da izdrzimo...

  26. #226

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    44

    Početno

    Ma bit će sigurno
    Već sam tri puta radila urinokulturu i sve uvijek OK i nikakve upale. I skroz sam zatvorena. Pa je dr. siguran da je bol od "običnog" pritiska, rastezanja, koje kile (pre)više koju sam nabacila i tako.
    Uostalom. još tri mjeseca (samo)

  27. #227
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    U 33 tjednu sam i imam strašna probadanja, kao da me neko nožem reže 'dole' u maternici. Jel neko ima iskustva s time?

  28. #228
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sam isto u 33 tjednu, često osjetim bol u trbušnim mišićima, a to rezuckavo probadanje dole u maternici mi uvijek izazove micanje bebe, nekad je stvarno toliko aktivan da me užasno zna bolit njegovo struganje lakta ili ruke o moje tkivo! Mali me ne štedi niti malo!

    Često več mjesecima znam osjetit i užasno probadanje u rodnici/cervixu. Ali kako to več tako dugo traje a svi nalazi uredni, brijem da je to od naglog ustajanja nakon ležanja.

  29. #229
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Uf, Roza, sad si me malo utješila. Stvarno se nadam da je to od micanja bebice, jer to ću nekako izdržati. Neće mi se zivkati doktora za svaku sitnicu, makar bi možda i morala, al nekako sama sebe uvjeravam da je sve to oke.

  30. #230
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ma ja toliko ne volim ići kod doktora da sam masu nekih "simptoma" u ovoj trudnoći zanemarila, i uvijek čekala preglede, jer znam da sam masu puta samo paranoična.

    Iako ako te to bude baš jako bolilo samo zvrcni ginekologa i pitaj, čisto da budeš mirna. A mene evo sad moj dečkec toliko ruje iznutra da imam feling da če me cijelu isčeprkat! Fakat boli.

  31. #231
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ja kad pričam s njim (da me neko sa strane promatra, mislio bi da sam prolupala i pričam sama sa sobom ), velim mu da ću mu sve to ja jednog dana vratiti i to s kamatama.

  32. #232
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    He he sweet revenge

  33. #233
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Roza jesi pitala dr. za to probadanje u rodnici? Ja svoga baš i ne mogu nazvat kad mi treba, a to me muči već 2 tjedna. I ja sam pomislila da bi to moglo bit od nekakvog napora, pritisak bebe na rodnicu. Osjetim tu bol kad sam stalno na nogama, a ako ne legnem popodne na sat, dva, navečer me zna boliti dosta jako. Trebala bi više odmarati, ali uz ovog mog zmajića je ležanje mission impossible.

  34. #234
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Iskreno nisam nikog ništa pitala, brisevi uredni, urinokultura uredna, cervix i UU zatvoreno...čitala sam malo po netu o trudnicama koje su na strogom mirovanju i skužila da je to dosta često kod nas horizontalnih. Kad se digneš bebi možda pritisne neki živac il nešto i izazove to probadanje.

    A sad, nisam sigurna jel to tako i kod trudnica koje su pokretne. Brijem da jest, jer puno žena spominje baš to probadanje, iako ako se brineš uvijek možeš zvrcnut ginića i može ti na UZV pogledat jel unutra sve OK sa cervixom, eventualno možeš napravit briseve i urin ako nisi odavno?


  35. #235
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    E mogla bi, nisam od početka. Hvala ti

  36. #236

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    42

    Početno

    bokic drage evo i mene kod vas, mi samo danas na 22+6 i to sada me sve nesto bolilo, stalno neka probadanja, pa ne mogu ustati iz kreveta jer me love grcevi za noge, a sada vec 2 dana pa se osjecam super, sve je samo nekako nestalo....nadam se da je sve ok, nekak mi fale ta probadanja, al ostala je zgaravica pa si sve mislim da je sve ok...
    jel i vama nekada to prode pa da se par dana osjecate super....

  37. #237
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    O da! Nekad se tako dobro osječam da imam feeling evo na od sutra ču bez beda malo više hodat, sigurno če sve bit super, i tako. Onda me uhvati zanos pa počmem slagat robicu itd. i onda mi se sve vrati nakon dan dva zalegnem opet i jedva da se mogu dignut na wc

  38. #238
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Zmajić ja sam vadila briseve 2 puta, i 2 puta urinokultura, al to je iz čiste paranoje. Ako ti nije frka kao meni da te gin dole dira, ja bi na tvom mjestu izvadila i mirna si do kraja trudnoče, brijem da ti izvade još jednom par tjedana prije poroda

  39. #239
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Čuj mene Zmajić Kad tebe uvijek asociram sa zmajićem, uopče mi Arilu ne pada na pamet

  40. #240

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    O da! Nekad se tako dobro osječam da imam feeling evo na od sutra ču bez beda malo više hodat, sigurno če sve bit super, i tako. Onda me uhvati zanos pa počmem slagat robicu itd. i onda mi se sve vrati nakon dan dva zalegnem opet i jedva da se mogu dignut na wc
    malo si me utjesila, nije da uzivam u probadanjima, al nekak mi ovo cudno....a ko sto velis mozda sutra necu moci ni iz kreveta....

  41. #241
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Čuj mene Zmajić Kad tebe uvijek asociram sa zmajićem, uopče mi Arilu ne pada na pamet

    Da, dijete mi je preuzelo identitet. Tako je i u stvarnom životu

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •