Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: trn u peti

  1. #1
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno trn u peti

    Moja mama u zadnja dva mjeseca ima užasne bolove u lijeko peti. Ništa od analgetskih masti i uložaka protiv trna u peti nije pomagalo i morala je liječniku neurologu na pregled. Dijagnosticiran je tkz. trn u peti. Dobila je odmah kortikosteroidnu injekciju (blokadu kako oni to zovu). Morat će ići na terapiju laserom.
    Ima li tko kakva iskustva i kako si možemo pomoći sami kod kuće? Hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Imala je to moja mama. Odjedanput joj je doslo i odjedanput takoreci i proslo za jedno cca 1,5 godine. Rekli su joj da to potjece od kicme. Isla je na terapiju za kicmu i to je malo pomagalo ali nista nije pomoglo skroz. Jednostavno se povuklo samo od sebe. I na kraju su joj i doktori rekli da tu nema nekog lijeka vec se "krpati" sa terapijom (uzv, led itd...), razno raznim gelovima i to je to.
    Znam da joj je bilo gore kad se puno oslanjala na tu petu. A pasalo joj je odmarati noge

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    309

    Početno

    Postoje i nekakvi mali ulošci za petu koji olakšavaju bol kod hodanja, mogu se nabaviti u specijaliziranim prodavaonicama. I istina je, bol prođe nakon nekih godinu dana, čak i bez terapije.

  4. #4
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Hvala na odgororu.
    Nažalost, uložak nije pomogao, valjda se terapije biti učinkovitije.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    I deset godina kasnije ima li tko to osim mene. Ponekad ne mogu stat na nogu, stopalo, ponekad je bolje ako samo stavim slapu ili nešto mekše.jeste probali s kakvom prirodnom metodom?

  6. #6
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    trn u peti su kalcifikati. nema prirodnih metoda ali pomaze fizikalna terapija i ceste masaze tabana. obicno uz to gratis dolazi i upala plantarne tetive pa ju treba istezati.
    i svakako napraviti ortopedske uloske i izbjegavati ravne cipele. znaci potpetica od 3-4 cm i ulozak
    Posljednje uređivanje od magriz : 05.06.2017. at 22:02

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Probaj ovo:
    http://www.fizikalna-terapija.hr/uda...-terapija.html
    Mene je rijesilo u potpunosti upale ahilove tetive. Jedva sam hodala, bolovi su bili grozni. Znam da nije ista stvar, ali pitaj jer pise da se moze i to lijeciti. Najbolje od svega sto je brzo i efikasno i ne moras prekidati nikakve aktivnosti kojima se inace bavis.

  8. #8
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    joj, treba s tim oprezno. ja sam isla na udarni val ali kako je upala bila akutna i jaka to je jos pogorsalo. naravno, uzeli su pare i sutili. poslije ni je klasicna fizikalna sve rijesila

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kod mene skroz obrnuto. 3 terapije su me rijesile, isto je bila akutna upala i bursitis, uzas.

  10. #10
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    a gle, negdje pomaze negdje ne
    ali treba lijecit a ne pustit da kuha dalje
    Posljednje uređivanje od magriz : 05.06.2017. at 22:24

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    ja sam stavljala led na petu (u krpi) kad god sam mogla ili rolala stopalom bocu sa zaleđenom vodom, hodala u walkmaxx tenisicama jer mi u njima nije bio na peti. Išla na terapije ultrazvukom. Čak sam si iz očaja sama napravila "ortozu" koju sam ponoći držala na nozi kako bi mi stopalo bilo pod 90 stupnjeva u odnosu na nogu. Kad se sjetim...imam uložaka svih vrsta ,,,najbolji mi je bio od gela marke Scholl.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Bila danas s klinkom kod njenom ortopeda i pitala sam ga, veli nekaj mekano pod petu, preporučuje uloške.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.06.2017. at 11:51

  13. #13
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nešto mekano pod petom neće riješit problem nego ga samo privremeno ublažit i maskirat. za taj savjet ti ne treba ortoped, to ima i na googlu

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    je ali pošto sam išla s klinkom njemu onda sam upitala usput

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nisam imala dijagnosticiran petni tren, nego me bolio svod peta nakon prvih par koraka nakon sjedenja, buđenja itd. Znači, prvih par koraka nakon mirovanja. Napravila sam uloške s omekšivačem za taj dio pete na koji gazim, ali baš po meni, tj. mjerila sam gaz (na nekoj spravi) i moji su mekani dijelovi malo bliže prema unutarnjem dijelu stopala jer imam valgus gaz. Bitno je da su ti ulošci što što tanji jer inače nabijaš nokte pa onda riješiš jedna problem, a napraviš drugi. Alternativno, postoje (skupe) cipele npr. Ecco čiji se svi ulošci (osim za ljetne) modele mogu vaditi, ne moraš upropastiti cipelu čupanjem originalnog uloška da vidiš je li ti OK staviti uložak u nju. Meni je to totalno pomoglo, ali bila sam mlađa i nisam imala dg. petni trn (ne znam koji je vrag bio, ali sam poslušala savjet fizioterapeuta i nosila te uloške skoro u svim cipelama ili nosila tenisice ili crocsice). Nikako balerinke ili ravne cipele, što mekši džon, meni pašu za po doma crocse (i to nije možda za starije osobe jer crocse znaju malo zapinjati pa se stariji znaju spoticati u njima).Mislim da su bolji ulošci za cijelo stopalo nego samo za pod petu, osim ako se ne mogu lijepo fiksirati da ne plešu po stopalu jer je bitno da di je najveća bol gazi na tom mekanom dijelu.Vezano za terapije, koliko vidim u ZG-u se ugl. tretira udarnim valom. Nekima pomogne, neki se dugo s tim muče, većini kad-tad prođe. Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.06.2017. at 16:43

  16. #16
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano za terapije, koliko vidim u ZG-u se ugl. tretira udarnim valom.
    naravno jer se placa

    sto se tice ulozaka, treba ih raditi po mjeri i po cipelama. ja imam 3 para, za zimske, ljetne i tenisice. ne vadim cipelama originalne uloske, ovi su ortopedski i nikakvih problema s noktima nemam

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Imam i ja ortopedske uloške rađene po meni.

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Magriz, što je tebi pomoglo, što je "klasična fizikalna"? Kod privatnika se plaća sve - udarni valovi, inter-x tretmani, laseri, magneti, vježbe... pa me to zbunjuje - tj. što ti je konkretno pomoglo i što ti točno znači "klasična fizikalna" (vježbe ili)? Je li ti ta klasična pomogla ili nije pomogla?

  19. #19
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    isla sam u krapinske na 10 terapija. medicinska masaza, laser i ultrazvuk. cekala sam 2 mjeseca na termin za fizikalnu. od zavrsetka fizikalne je proslo sad vec preko pola godine i super mi je. sad zadnje vrijeme mi se dogodi da neki puta osjetim petu ako sam cijeli dan u ravnim sandalama. zato se trudim nosit cipele/tenisice/espadrile u koje stanu ulosci i onda problema nema

    prije te fizikalne sam odradila 5 tretmana udarnim valom (privatno) i ne da nije proslo nego je sve gore bolilo

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Išla si svaki dan gore, ili si bila gore?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Koliko bolovi moraju biti jaki da se čovjek odluči na fizikalnu?
    Pitam zato jer me peta boli već mjesecima, kod mene je vjerojatno posljedica dugogodišnjeg jakog platfusa. Stanje se malo popravilo kad sam promijenila cipele, sad ima dana kad me opet boli, a ima dana kad me ništa ne smeta, pa se još nisam odlučila trebam li nešto konkretnije poduzeti.

  22. #22
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko bolovi moraju biti jaki da se čovjek odluči na fizikalnu?
    Pitam zato jer me peta boli već mjesecima, kod mene je vjerojatno posljedica dugogodišnjeg jakog platfusa. Stanje se malo popravilo kad sam promijenila cipele, sad ima dana kad me opet boli, a ima dana kad me ništa ne smeta, pa se još nisam odlučila trebam li nešto konkretnije poduzeti.
    svaki korak me bolilo. prestala sam trcati zbog bolova. ujutro nakon budenja bih jedva do kupaonice dosla...
    da sam bila pametnija, isla bih na fizikalnu pola godine ranije, ali eto...
    Posljednje uređivanje od magriz : 10.06.2017. at 00:55

  23. #23
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ustvari sam ti htjela reci da odes odmah. fizikalnu ces ionako cekati. ma i sam pregled kod fizijatra. ali odi se naruci.
    problem je kod mnogih u glavama sto mislimo da je fizikalna za gerijatriju. ali nije, bilo bi idealno poceti prije nego se stanje zakomplicira.
    Posljednje uređivanje od magriz : 10.06.2017. at 00:58

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Meni odgovor, išla si svaki dan gore, ili si imala gore smještaj?

  25. #25
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    jelena.o nemas smjestaj u toplicama za fizikalnu za petu. normalno si pokretna. ne znam tko bi te hospitalizirao za to. uostalom, sama terapija traje max sat vremena

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ok imaš li pravo na putne troškove? pitat ću idući tjedan uputnicu za fizijatriju

    samo pitanje tebi, to isto se nije moglo napraviti i po domovima zdravlja u zg?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.06.2017. at 10:09

  27. #27
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ovak, nisam citala od pocetka, al kaj se tice fizikalne terapije, najveci je problem doci do fizijatra.
    Ja sam imala frakturu i naivno mislila da sve idem redom. Nitko me nije npr. upozorio da se odmah kad se lom dogodio narucim fizijatru.
    Na kraju sam "priblem" rijesila, odnosno sami su mi to rekli da obavim fizijatra na Istitutu za tumore. Naime, Vinogradska, trauma i institut su jedna bolnica.
    Mozda nekom pomogne.
    Terapiju sam dobila relativno brzo.
    Nisam neki strucnjak al imate fizikalnih po Zagrebu.
    Rekli su mi i da se u Mihanovicevoj previse ne ceka, no nisam probala

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ja sam za koljeno prvo čekala pregled 2. 5mjeseca,a fizikalna sam dobila nakon još šest mjeseci

  29. #29
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ok imaš li pravo na putne troškove? pitat ću idući tjedan uputnicu za fizijatriju

    samo pitanje tebi, to isto se nije moglo napraviti i po domovima zdravlja u zg?
    jelena.o ne znam odgovore na tvoja pitanja. svatko radi kako mu je najzgodnije i najlakse
    ono, uzmi telefon, zovi, googlaj...

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    eto

    bila
    dobila sam za početak rengen stopala, naravno sad je pitanje gdi to najbrže napraviti

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    isla sam u krapinske na 10 terapija. medicinska masaza, laser i ultrazvuk. cekala sam 2 mjeseca na termin za fizikalnu. od zavrsetka fizikalne je proslo sad vec preko pola godine i super mi je. sad zadnje vrijeme mi se dogodi da neki puta osjetim petu ako sam cijeli dan u ravnim sandalama. zato se trudim nosit cipele/tenisice/espadrile u koje stanu ulosci i onda problema nemaprije te fizikalne sam odradila 5 tretmana udarnim valom (privatno) i ne da nije proslo nego je sve gore bolilo
    Super! Zbunila si me jer se kod privatnika sve plaća - i laser i UZV i masaža... nije samo udarni da se plaća.Ja sam svojedobno, kad mi se to javilo, nekih možda 5-6 mjeseci prihvatila da je to normalno za moje dijagnoze i dob i mislila sam trebam s tim živjet, dok nisam išla na priv. fizioterapiju zbog nečeg drugog, pa su mi rekli da bi trebala to tretirat i da nije normalno da pustiš da te boli na pritisak i da šepaš prvih par koraka. Mislim da su me tretirali UZV-om (ne znam je li u to doba bilo udarnih valova), ali primaran savjet je bilo izraditi uloške i paziti kakve cipele koristim. Meni je to super pomoglo, nikad se više nije javilo, ali ja te uloške religiozno nosim - ili sam u tome, ili sam u crocsama ili sam u patikama i jako pazim da ne gazim po tvrdome, ne nosim japanke... doduše, imam jedne baletanke, ali nastojim ne hodat puno u njima.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Eto mali smijeha, nakon kaj zovem od ponedjeljka određeni broj za narudžbu koji je cijeli vrijeme narudžbe zauzet, u slobodno vrijeme koje nije vrijeme narudžbe javlja automat da se zove u u redovni vrijeme za narudžbe dobila sam na šalteru narudžbu za rendgen za31. 8.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •