Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: Kako u marami?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    20

    Početno Kako u marami?

    Imam pitanje kada stavite bebu u maramu (3.5 tjedana djetešce da budem konkretan) da li je bolje dobro stegnuti mramu da bude čvrsto unutra ili malo olabaviti da bude (kao kod mame u stomaku princip) lagano savijena leđa to me zanima ( da li ravna ili lgano savijena) zanima me u biti za dupli križ vez.
    Eto pa unaprijed zahvaljujem na odgovoru

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    20

    Početno

    lagano savijena pardon ubija me ovo što nema edita

  3. #3
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    bolje je čvršće. pazi da su nožice kao žabica razmaknute radi kukova.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Čvrsto.
    Ispod guze marama raširena do koljena.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    20

    Početno

    Da li to čvrsto znači da je kralježnica onda skoro pa ravna?Molim ako možete detaljnije objasniti.

  6. #6
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    je, kralježnica treba biti što ravnija, jer ako nije dovoljno čvrsto onda je kralježnica savijena, što znači i da je pod opterećenjem a ne bi smjela biti. međutim, to izgleda, radi marame, kao da su malo leđa savijena.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    A tako znaci. A mene je bunilo to sto pise svugdje da je polozaj bebe u marami kao u maternici, pa sam si nekako zamislila da onda i kraljeznica treba biti lagano savijena.
    Hajd sad mi je barem to potpuno jasno.

  8. #8
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Dobrica prvotno napisa
    lagano savijena pardon ubija me ovo što nema edita
    OT imas opciju Pregledajte, pored Posaljite. pa si pregledas jel sve gramaticki ispravno, jezik knjizevni i tako to, i onda tek kliknes na Posaljite

  9. #9
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    A tako znaci. A mene je bunilo to sto pise svugdje da je polozaj bebe u marami kao u maternici, pa sam si nekako zamislila da onda i kraljeznica treba biti lagano savijena.
    inga, lagano svijena leđa mogu i moraju biti kada bebu nosiš u položaju koljevke, ako je nosiš uspravno, leđa moraju biti ispravljena.

  10. #10
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    ja sam pisala sve ovo gore za dupli križni vez, dakle uspravno. za kolijevku je josie rekla

  11. #11
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    dobro je, i baš ste slatki.

  13. #13
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    djuli

  14. #14
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    :shock: Prestravila sam se kada sam kliknula na slike. Mislila sam da gledam sebe. Ista marama, ista poza pred ogeldalom, isto uspavano dijete,...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Bas vam hvala na pojasnjenima. Probali smo svoju curu samo jednom staviti u kolijevka vez i nije nam bas izgledalo kao da joj je udobno, pa ju nosamo u duplom kriznom.
    Ovo s uspavanim slatkisem na slikama nije dupli krizni nego samo krizni vez?

  16. #16
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    ako je nosiš uspravno, leđa moraju biti ispravljena.
    U didymosu kažu da leđa trebaju biti blago zaokružena i takva su na njihovim slikicama (vidi http://www.didymos.de/html/bilder/tr...rage-wkt-o.jpg).
    Kod nas budu baš kao na toj slici kad bebu zavežem, i to mi se čini najprirodnijim položajem, kao u maternici. Ne znam kako bi se mogla postići ispravljena leđa.

  17. #17
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    anvi, dok se beba nosi u položaju prsa o prsa, bilo da je riječ o slingu, marami, mei taiiu, i bilo da je ellaroo, didymos, pixiekid, ili bilo koji drugi, lufta između mame i bebe NE bi smjelo biti.
    zamisli recimo sebe, (kojoj, pretpostavljam, svi mišići odrađuju svoju punu funkciju) da ležiš u platnenoj ili mrežastoj ležaljci zavezanoj između dva stabla , udobno ne?
    i potpuno možeš biti opuštena.
    sad zamisli tu istu ležaljku okomito , koliko ti oslonaca treba da bi se opušteno zadržala u položaju u kojem si bila?
    ako ima lufta, jako teško, a ako si cijelim tijelom oslonjena, bez problema.

  18. #18
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    Znaci uspjeli smo :D

    Inga jos neznam tocno kako se koji vez zove a valjda cu nauciti

  19. #19
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    anvi, dok se beba nosi u položaju prsa o prsa, bilo da je riječ o slingu, marami, mei taiiu, i bilo da je ellaroo, didymos, pixiekid, ili bilo koji drugi, lufta između mame i bebe NE bi smjelo biti.
    Nekoliko puta mi se desilo da sam je tako stisnula da je mene smetalo, ali njena leđa su i dalje bila lagano savinuta. Ne znam što i kako bi trebala napraviti da njena leđa budu ravna. :? Zar nije bitno da su dobro poduprta, odnosno, da nema lufta kao što si i napisala?

  20. #20
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ma da, na to mislim.
    bitno je da beba ima potpuni oslonac na tvojem trupu.
    tvoja građa uvjetuje kompletnu sliku, velika ili mala prsa, ravan trbuh i sl...
    u svakom slučaju, beba ne smije visiti (pogotovo ako je riječ o djeci koja nemaju kontrolu vratnih i leđnih mišića) već biti cijelim tijelom naslonjena na tebe.
    nikako nemoj zatezati toliko da tebi bude neudobno, nedajbože da te boli, jer je onda sigurno i bebi neudobno

  21. #21
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    nikako nemoj zatezati toliko da tebi bude neudobno, nedajbože da te boli, jer je onda sigurno i bebi neudobno
    Ma odamh sam opustila i namjestila kako treba, bio je to samo primjer za nepostojeća ravna leđa.
    A zatezanje i neimanje lufta je razlog zbog kojega ne znam kako provući rep slinga ispod bebine guze do ringova. Ako dobro zategnem ne mogu provući, ako provučem kasnije ne mogu dobro zategnuti?

  22. #22
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa
    bio je to samo primjer za nepostojeća ravna leđa.
    ono što sam željela napomenuti je da se nikako ne ide prema tome da bebi leđa budu svijena, nego prema tome da budu ispravljena koliko to mamino, odnosno, nositeljevo tijelo dopušta.

    Citiraj blis prvotno napisa
    A zatezanje i neimanje lufta je razlog zbog kojega ne znam kako provući rep slinga ispod bebine guze do ringova. Ako dobro zategnem ne mogu provući, ako provučem kasnije ne mogu dobro zategnuti?
    uvijek možeš još barem malo zategnuti kroz prstenove nakon što provučeš rep.
    probaj dok provlačiš rep nakon što dobro zategneš, nagnuti se prema naprijed pridržavajući bebu, stvoriti će ti se dovoljno prostora da provučeš rep između vas, a da ne moraš otpuštati.

  23. #23
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    Pozdrav svim maramasima ovdje.
    imam jednu molbu,

    ako mi please, mozete komentirati dali je nase nosenje ispravno?. DM sumnja da je beba u pravom polozaju, ja mislim da je sve kako treba biti. ( imamo pamucnu maramu iz tri dijela, 2 sto se navuku u kriz preko torza+ 1 dugacki za stegnut.)

    slike su u potpisu

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Meni je najbolje ovo posljednje gdje je čvor ispod guze. Ja bih jedino još probala malo raširiti nogice u smjerovima tvojih pazuha, tako da stoje majmunčastije, koliko god ide. Inače ste jako slatki, glavica je ok, čini mi se da je dovoljno stegnuta uz tvoje tijelo.

  25. #25
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    hvala ti o&j

    malo mi je problem glavica, uvijek se nekako nakosi . to ispadne kao da gleda gore u mene, pa je vrat jako u nazad. to se dogodi nakon nekog vremena, stalno to onda namjestamo, pa na kraju uvijek rukom joj drzim glavicu, dok ona spava.... :/ , jer ako glavica takoder nije jako cvrsto uz tijelo, pada unatrag , to mi se ne svida...

    kako ucvrsiti glavicu , da ne pada, a da nije marama skroz preko nje, jer se skuhamo i znoj joj se cijedi...


    jel ok ako se nogice "klimaju" dok se nosimo?

  26. #26
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Da li se novorođenče smije nositi u duplom križnom?
    Ja znam za taj i onaj gdje se prvo "pokriješ maramom prsa, pa krakove prebaciš preko leđa i ramena naprijed, onda bebu uguraš u ovaj dio koji visi preko prsa i trbuha i onda ova dva kraja prekrižiš na bebinim leđima i prođeš ispod nogica bebe pa zavežeš na svojim leđima...Kužite me? Ne znam kak se taj vez zove? Taj mi se radi glavice čini bolji za novorođenče? :?

  27. #27
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    "pokriješ maramom prsa, pa krakove prebaciš preko leđa...
    dali mislis onda bebu zataknuti ispod tog dijela koji si prvi stavila na prsa sebi, ili ju samo obuhvatit krizem preko leda?

    ovo sto si ti opisala ispalo bi isto ovako kao kod nas. samo sto mi imamo zasebna 3 dijela, ali kad ih slozis , prva dva u kriz preko prsa, i treci rasiris i povezes bebu cvrsto preko leda sebi i njoj. to je to.

    ne? :?

    ali opet ta glavica malo , hmm... :/

  28. #28
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    i da jos jedno gl. pitanje:

    jel vas bole cike dok nosite bebu u marami , na prsima?

    (mene daa)

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Da w&b, bebu "pokriješ" tim djelom koji prvi staviš na svoj trbuh i prsa, a onda još preko toga ide križ.
    A kakva ti je to marama u 3 djela?
    Mi imamo onu dugačku 4,60 koju treba pomotati oko sebe.

  30. #30
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    zove se combi cotti. od mekanog pamuka

    princip je isti, samo sto je kod tebe sve u komadu, a ja prebacim svoj "kriz" ( dva dijela prvo preko sebe, pa stisnem sa trecim.
    sad cu pokusat, kako si rekla, prvo taj treci stavit prvi na sebe pa preko toga "kriz"

    ( a mili boze, tko bi citao , a ne bi znao o cem pisemo, svasta bi mogao misliti
    )

    u svakom slucaju , planiram nabavit jos i veliku maramu, da isprobavamo...

  31. #31
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    E da, sada sam još jednom pogledala fotke, to je to, samo križ ide izvana.

  32. #32
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj we&baby prvotno napisa
    malo mi je problem glavica, uvijek se nekako nakosi . to ispadne kao da gleda gore u mene, pa je vrat jako u nazad. to se dogodi nakon nekog vremena, stalno to onda namjestamo, pa na kraju uvijek rukom joj drzim glavicu, dok ona spava.... :/ , jer ako glavica takoder nije jako cvrsto uz tijelo, pada unatrag , to mi se ne svida...

    kako ucvrsiti glavicu , da ne pada, a da nije marama skroz preko nje, jer se skuhamo i znoj joj se cijedi...
    I mene je to mučilo. Onda je narasla, pa nas sada muči rijeđe, ali je i danas spavala u marami s iskrivljenom glavicom (što je bolje nego kada zaspi čvrsto držeći ustima maramu i glavom skroz odvojenom od mene). Brijem da joj položaj nije neudoban kada je u njemu uspjela zaspati. :/

  33. #33
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    Citiraj blis prvotno napisa

    što je bolje nego kada zaspi čvrsto držeći ustima maramu i glavom skroz odvojenom od mene
    :?

  34. #34
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj we&baby prvotno napisa
    Citiraj blis prvotno napisa

    što je bolje nego kada zaspi čvrsto držeći ustima maramu i glavom skroz odvojenom od mene
    :?
    Imam negdje fotke samo nikako da ih stavim na web.

  35. #35
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    hajde, pls, kad uhvatis cajta... :D

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Je, leona je isto pocela iskrivljavati glavicu sad kad je veca. Naprosto ne da da joj glavu okrenem nastranu i prislonim uz sebe. Ona drzi glavu kao da gleda gore u mene, bradom naslonjenom na moja prsa, a glavica skroz prema nazad iskrivljena. Njoj tako izgleda nije lose, ali i mene malo muci je li to ipak los polozaj za njenu kraljeznicu.

  37. #37
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    e, bas tako , inga, kako si opisala....

    ja sam danas imala samo jednu ruku free, cijelo vrijeme sam joj drzala glavicu. nije ni to rijesenje.... :/

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    22

    Početno

    imam bebu-7mj.,diagnoza-distoničan.to bi značilo-mlitav,mlohav,ali s druge strane je dosta živ,što je ono bilo s razvijanjem motorike i korištenje slinga.upravo sam ga danas kupila...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    nesigurnamama, nazalost ne znam odgovor. Ali mislim da se spominjalo na drugim topicima nesto o tome.
    Moja L je sama od sebe pocela okretati opet glavice nastranu, vise ne gleda prema gore.

  40. #40
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    dobro došla, nesigurna mamo.

    preporučila bih ti da se savjetuješ sa stručnjacima koji prate tvoju bebu, oni će znati smiješ li ga nositi i u kojim položajima.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    22

    Početno

    Hvala na otgovorima,sutra idemo na vježbe,vidjt čemo što če reći fiziatrica.Nadam se da mu jednom tjedno 2 sata nošenje neče naškoditi...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ahh, taman smo se neko vrijeme lijepo nosili u marami, a sad opet problemi. L jos nosim samo u dvostrukom kriznom, onom opisanom na Rodinoj stranici, ali nikako ne mogu rubove tako zategnuti da nogice budu podignute. Prvo zavezem maramu na sebi, a onda ubacim L u maramu, bas kako je u foto-stripu prikazano. Rubovi marame mi onda uvijek ispadnu labavi pa joj nogice vise, a ako ih malo zategnem prije vezanja, onda budu nejednako zategnuti.
    Neko vrijeme sam ju mogla fino namjestiti, a sada nikako ne valja.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Zaboravih napisati da me zadnjih dana bole i leda i ramena nakon samo sat, sat i pol nosenja u marami. L bas zadnjih tjedan dana i nece da bude dugo u kolicima, pa smo cesce u marami, a ja ne mogu nju dobro namjestiti, a i mene leda i ramena ubijaju. Pa ako bi nam nema dobra dusica htjela pojasniti u cemu je problem, bila bih jaako zahvalna.

  44. #44
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    marama mora biti dobro zategnuta. da ništa ne visi labavo. onda neće ni leđa boliti od nošenja...

  45. #45
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Ahh, taman smo se neko vrijeme lijepo nosili u marami, a sad opet problemi. L jos nosim samo u dvostrukom kriznom, onom opisanom na Rodinoj stranici, ali nikako ne mogu rubove tako zategnuti da nogice budu podignute. Prvo zavezem maramu na sebi, a onda ubacim L u maramu, bas kako je u foto-stripu prikazano. Rubovi marame mi onda uvijek ispadnu labavi pa joj nogice vise, a ako ih malo zategnem prije vezanja, onda budu nejednako zategnuti.
    Neko vrijeme sam ju mogla fino namjestiti, a sada nikako ne valja.
    inga, i mene je ovo mucilo neko vrijeme, i to bas kad maramu prvo svezem na sebi, pa ubacujem bebu - jer beba se tad mora prilagodjavati marami, a ne obratno. Zato sam promijenila pristup, i cim bih ubacila bebu razmotala bih krakove dovoljno da bebu mogu jos uvijek pridrzavati sigurno, ali i da krakove mogu zategnuti kako i koliko treba... ne znam je li ovo malo zapetljan opis?

    Puno bolje rjesenje je drugi nacin vezanja, ne znam kako mi to prevodimo, isto je dupli kriz... pogledaj na ovom linku.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Hvala cure. Probat cemo danas ovako. Ornela, tocno shvacam sto zelis reci, i ja cesto odvezujem u hodu i pomalo popravljam. Probat cu sad napraviti kao na linku koji si dala. Tako smo se nosili u pocetku pa mi je bilo prekomplicirano. Sad sam malo vjestija pa cu probati opet ovaj vez.
    Kailash, ona se sad vise izvija pa nisam uvijek sigurna je li joj tijesno ili se samo pokusava koprcati tako da bolje vidi oko sebe. U svakom slucaju, probat cemo opet.

  47. #47
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    ma nije joj tijesno, don't worry, ali moguće da želi gledati okolo

  48. #48
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    kailash, kako S. nosiš sada i u čemu?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ornela ovaj vez za koji si stavila link je super i mnogo me manje bole leđa nego u onom duplom križnom ali uopšte se ne snalazim sa dotezanjem, popravljanjem u hodu. Onaj klasični dupli križni sam savladala, a ovaj sam probala ali kad mi se razlabavio nisam znala da ga popravim

  50. #50
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Ornela ovaj vez za koji si stavila link je super i mnogo me manje bole leđa nego u onom duplom križnom ali uopšte se ne snalazim sa dotezanjem, popravljanjem u hodu. Onaj klasični dupli križni sam savladala, a ovaj sam probala ali kad mi se razlabavio nisam znala da ga popravim
    Malo prakse i doci ce to na svoje, vidjeces. Meni je ovaj cak lakse popraviti, jer onaj dio marame koji poprecno sprijeda drzi bebu mi dosta pomaze. Bitno mi je razvuci krakove po ledjima jako siroko i ravnomjerno preko ramena i u tom slucaju ostaju samo krakovi s prednje strane za zatezati, a to napravim tako da bebu malo odignem i zatezem gornji dio (rub, sav) kraka i "zataknem" ispod bebine nogice, pa onda donji - znaci posebno, a ne povlaciti citav krak odjednom. Isto to ponovim s drugim krakom. Onda razvezem cvor na ledjima i pustim da se oba (nanovo zategnuta) kraka sa "viskovima" fino isprave, ponovo zavezem i to je to... opet ne znam jesam li ovo jasno opisala i bojim se da zvuci komplicirano kad se ovako opisuje, ali vjerujem da ce biti puno lakse kad probas par puta.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •