Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 142

Tema: Od rođenja bez pelena VII dio

  1. #51
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Sokovi navecer su zabranjeni kao i kakao ili cokolada zbog nocnih pisanja, ali voda nije.
    Ukoliko dojimo to se i na nas odnosi, zar ne?

  2. #52
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Krivo sam se izrazila naravno da se i na nas odnosi.

    Pravo pitanje bi bilo - koliko vremena treba da ta cokoladica kojoj nisam mogla odoljeti dodje u mlijeko? Nekako mi se cini da je nemoguce predvidjeti kad ce stvarno djelovati

    Na moju srecu Maja jos ne piski u snu vec uvijek nakon spavanja, a po noci nakon sisanja tako da je to lako predvidjeti. Primjetila sam da do ponoci piski nekih 2 do 3 puta a onda nista do jutra. Bilo bi super kad bi uspjela bar taj prvi dio izdrzati od 21 do ponoci bez budjenja svakih 45 minuta.

  3. #53
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    malac pije samo vodu i moje mlijeko, a ja jedem slatko navecer otkad se rodio, tako da mislim da ne bi trebala biti stvar u tome (jer sam jela slatko i u ovoj duuugoj fazi kada nije bilo zapisancije po noci). nisam primjetila niti da je vise jeo ili pio kasno. dobra vijest je da se nocas nije zapiskio. rekli bi neki da bi moglo biti veze s tim da smo bili kod tate u bg, ali isto od rodenja samo malo tu malo tamo tako da mislim da nije zbog promjene okoline posto je on doma i tamo i ovdje.
    uvijek se trudim da nemamo "publiku" kada ide na wc.
    malo je problem to sto se ja nekad znam iznervirati kad ga nosim na wc, a on mi se popiski na pod cim ga spustim. jer mi smrdi taj urin, i sama sam pa ne mogu racunati na neku pomoc oko kucanskih i ostalih poslova. u bg npr uvijek mogu ja s njim otici oprati nogice a neko drugi ocisti ili obratno, a ovdje.. dok ja odem po krpe on se jos sjedne u to i sve raznese po stanu.. ne znam, nekad nemam zivaca za to zapisavanje i osjecam se krivo zbog toga sto se iznerviram, a znam da on nije nista kriv..
    morala sam se malo istresti
    sori

  4. #54
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    kad su mu puna crijeva onda uistinu vise piske kao da si prave mjesta za skladistenje i to ima veze sa stidom i ako nemaju mogucnost mirnog kakanja i puno dogadanja ili puno ljudi koji malo duze borave s njima recimo plaza zato se malo povucite u osamu ako je moguce jer ste vi te kojima se vjeruje. Kad se pokakaju onda ne piskaju svako malo.
    ovo potpisujem. uvijek zaboravim napisati ovakve stvari.

  5. #55
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ne znam sto podrazumjevas pod "slatko". Ovo sto pisem tice se kakao produkata, tu spadaju i cajevi, pogotovo oni bez kofeina, vrijedi i za biljne cajeve kao i vocne jer su oni jos jaci diuretici. Sve to ide u mlijeko vrlo brzo. Razmisljanje o svojem, a i djetetovom icu i picu je samo dobra podrska djetetu da bolje kontrolirati svoje organe za izlucivanje. Razlikujem ono sto nadrazuje stijenku mokracnog mjehura ili bubrege na sto vecu prokvljenost i bolju filtraciju sto onda rezultira njihovim pojacanim radom pa i cescim pisanjem malih kolicina ili velikih kolicina mokrace. Mikka to sto je tvoje dijete na tvom mlijeku i vodi ne znaci da ti uvijek isto pijes i jedes ili uvijek u isto vrijeme. Nama je danas puno toga dostupno i zato nekada i ne primjecujemo sitne promjene. Recimo ako uzmes slatko sa aromom koja je uvije alkoholna makar neznatno onda je pisancija malo veca po noci. To ne znaci da trebate hrpu stvari izbaciti nego samo da si neka zapisavanja mozete objasniti.
    Obicno se uvijek jedan od faktora zapusti i treba ga istraziti.
    Stvar je recimo i kad si jela cokoladu. Recimo jedes popodne, a nedojis malo duze i zaboravis na to i onda podojis koncentrirano mlijeko pred spavanje i to iritira bubrege i pisaju cesce. Ili on spava ti jedes slatko, on se probudi podoji novu dozu cokolade i pocne pisati kratko nakon toga, itd, pogotovo ako je kakao ujutro pa mu je vec sve puno u skladistu ili mu je kakica malo tvrda. Malo razmislite.

    Razmisljala sam o diuretickom efektu umjetnog mlijeka. Ima li mama koje su tu i imaju dijete na adaptiranom , eventualno?

  6. #56
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    jedem cokoladu (nemrem se suzdrzati, jos od trudnoce ) skoro svaku vecer, a nekad i tokom noci (on se probudi za sisanje, a ja mrknem kockicu). zato mi je bilo cudno da nekad piski, a nekad ne. po tome bi trebao stalno piskiti. cajeve ne pijem. opcenito ne pijem puno prije spavanja jer me znaju boliti leda po noci ako mi je mjehur pun (to mi je isto :? ).
    isto tako ne zaspe cesto punih crijeva, uglavnom se iskaki ujutro i navecer, a nekad i tokom dana.
    zato mi je tesko otkriti uzrok nocnih zapisanaca. evo, ni nocas se nije upiskio. jucer je recimo piskio oko podne, i onda nije skroz do navecer, do negdje 7 sati :? .
    bas ima ono d-rasticne promjene pisajuceg obrasca .
    samaritanka, hvala ti sto se trudis

  7. #57
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Opet ja s pitanjima.

    M. ce uskoro (kroz par dana) dobiti prve cipelice (preporucila pedijatrica jer vec prohodava). Kako zastititi cipelice od piskenja? Ima dana kad sve pogodim, ali ima i onih drugih kad jednostavno nisam na istoj valnoj duzini

  8. #58
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Nikako.
    Mi nase zapisamo sada ljeti (doduse, vrlo rijetko).
    Zimi nije toliki problem, vise je robice, i to deblje, pa se vecina toga upije prije cipelica.
    Lana ne nosi cipelice po kuci, samo vani, a vani se zapisavanja dogadjaju stvarno rijetko, samo ako otputujemo negdje i ostanemo barem 2 dana (posljedica nekakanja na nepoznatom mjestu).

  9. #59
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Hmh znaci da cu joj morati stavljati pelenicu.

    Nazalost mora nositi cipelice po kuci (ja sam se nadala bosom prohodavanju). M. je skoro stalno gola ili samo u majici bez rukava, u setnjicama imamo kratke hlacice (jos mi se nikad nije popiskila u setnjici). Najlosije nam ide kad smo u posjeti baki tamo mora imati pelenicu (na srecu posjeti kratko traju).

  10. #60
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    vid inzistira da sam pisa, tako da je hm, raspasoj. a sto se kakanja tice, uf, jos veci raspasoj.

  11. #61
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    A zasto mora nositi cipelice? To su neke posebne cipelice?

  12. #62
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ma ziherica ne mora nositi, ali to je pedijatrima nova-stara moda, medutim svaka mama mora odluciti za sebe, a i ima topika na ovu temu po forumu. Cipelice i zapisavanje to ce biti problem zato su bolje stoperice i zapisavanje.

    Mikka ne znam jesi li me razumjela jer ponekad cudno slazem rijeci, ali stvar je u tome da se tvoja cokoladica akumulira u mlijeku koje bude popijeno mozda satima kasnije. Ti to malo prati pa ces vidjeti da zapisanci nisu s neba pali. Ako je toplo onda mogu satima ne pisati. Da je hrana bitna to si mozes zamisliti na primjeru africke djece cije mame, a i djeca imaju vrlo jednostavnu i uvijek istu hranu na bazi zitarica i eventualno nekog voca i vruce im je hvala Bogu svaki dan. Situacija je vrlo jasna i stabilna. Africke mame ne jedu cokoladu svaki dan zasigurno ili slicno pa im je sve skupa lakse kontrolirati.
    Kod nas se je zivot puno raznovrsniji i promjenjiviji, klima se mjenja, cesto, a i djeca kao i njihov nacin cuvanja. Neki su doma s mamom, neke cuvaju drugi, neki idu u jaslice.

  13. #63
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Kad stoji lijeva noga joj se iskrivljuje tako da se oslanja na vanjsku stranu stopala i skocni zglob (vjerojatno posljedica dugog nosenja remencica) a kad puze jako iskrece palceve. Pretpostavljam da ce je cipelice stabilizirati. :/

  14. #64
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    bah....kad sam se počela zanimat za "bezpelenaštvo" ima je cca 3mj i uskoro obolio (gripa)...sad opet isto...samo što smo malo počeli za tj dana kašalj, nos...bla bla...neki virus kažu...e pa ježi ga!! ko me to oće skinut s bezpel??! uh....ajd već je prizdravio pa ćemo lagano opet!!

  15. #65
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    zmaj drz' se

    nekako slicno je bilo i s nama dvjema (remencici, atopijski dermatitis, zubi, osip po guzi...) i sve se nekako poslozilo

  16. #66
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ariens cipelice ce jos vise ukociti stopalo. A bez palca nema ni puzanja, djeca sa cipelicama losije puzu. Neces nista izgubiti ako je ostavis bez cipelica i promatras jedno vrijeme. Prvo remencici pa sad cipelice stalno je stisnuta, ne znam kako hoces, ali cipelice su mi vise ogranicenje u pokretu nego da se stopalo samo formira bez kalupa. Medutim kao sto rekoh to je tvoja odluka.

    Zmaj ne daj se.

  17. #67
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Posto nam izrada prvih cipelica kasni par dana (bit ce gotove oko srijede) promatram ju kako se krece i primjecujem znacajan napredak na bolje u samo tjedan dana. Ah izgleda da ce ipak biti za sminku kad prohoda.


    A sad opet na temu:
    Primjetila sam da M. ne zeli ici spavati ukoliko mora ici kakati ili piskiti. Jednostavno odgadja dok se ne isprazni. Znaci li to da je svjesna sto se to dogadja? To sam primjetila jos prije ljeta ali sad je i dokazano recimo danas je pricekala sa popodnevnim spavanjem cak sat vremena i onda odspavala sati i pol u komadu (cak bez onog polubudjenja nakon 45 minuta). Isto tako ta njezina svjesnost mi ponekad otezava - po noci se obavezno moram buditi jer ne dolazi u obzir piskenje u pelenicu (koju stavljam ako me ne uspije probuditi - mislim da se popiskila jednom u zadnjih mjesec dana koliko smo po noci bez pelene).
    Sve u svemu jako sam zadovoljna sa cijelim bezpelenastvom i jako mi je zao sto nismo krenule i ranije.
    Kad su vase bebice pocele pricati da moraju na wc? M. panicari i vristi na mene ali su to svaki put neki drugi slogovi (ili ju ja ne mogu shvatiti sto govori ).

  18. #68
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo moj malac zadnja 3 dana uziva u kahlici. bas sam se iznenadila. maltene je preko noci presao iz histerije kad bi ga na nju posjela i potpunog uzivanja kada ili sjedne sam ili ga ja stavim. nevjerovatno.
    vise ne zapisava po noci (kucam u drvo) ali bas vise ni po danu. bas me zanima kako ce ici dalje.
    danas smo dosli u kolicima na kavu u birtiju u zgradi kod mojih staraca, i kad sam ga izvadila gledao me u oci i onako kao vikao, kao da se ljuti. onda sam skuzila kaj hoce i odnesla ga sastrane i popiskio se u travu. kasnije je to napravio jos jednom, kad smo se vracali iz grada tramvajem. vec mi je na trgu djelovao kao da mu se piski, ali se strpio 4 stanice, i onda sam mu dala da piski kad smo izasli. ja sam se sva rastopila

  19. #69
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ariens za to ne spavanje, ako su puni, a bezpelenasi, a rekla bi i ovi drugi, to je skroz tocno.
    Ima jos jedna verzija, a to je kad recimo znamo da su puni, a zaspu recimo pod hipnozom voznje u autu, a mi ih prebacimo u krevet, sigurno ce nastupiti brzo budenje i praznjenje pa to treba ocekivati i onda smirenim glasom nuditi pomoc tj. opciju wc-a ili kahlice sto vec prakticirate.
    Danas kad gledam Karla (4) i njegovo nocno budenje kad je pun i u nekoj je trans spavajucoj panici jer odmah ne skuzi sto mu smeta, a i ja se u zadnje vrijeme odvikla pa spavam i ne znam gdje sam...onda on meni kaze mama moram pipi, a ja njemu ajde mama ce ti pomoci, a on odmah prestane s bunilom i poluspavajuci obavi u kahlicu da ne moramo ici stepenicama u kupaonicu.

    Mozda da zbrojimo sto moze pomoci nama i njima u kontroli:
    - toplina (klima, ali i odjeca)
    - pamtiti praznjenja i kolicinu i konzistenciju ispraznjenog (feces)
    - aktuelizirati djetetove signale koji su promjenjivi ovisno o starosti djeteta
    - postovati djetetov stid
    - pratiti vrstu hrane i pica koje uzima dijete
    - pratiti vlastitu hranu i pice ako dojimo
    - pratiti napredak motorike djeteta, sjedenje, puzanje, pocetak hodanja i padanje naravno
    - razgovor s djetetom bez obzira na starost o praznjenu zajedno sa pokazivanjem razumjevanja
    - kontrola rasta zubiju
    - ratumjevanje u bolesnim stanjima
    - pojasnjavanje ove metode ljudima iz neposredne okolice koji imaju kontakt s djetetom
    - biti vise vani da djete vjezba komunikaciju s nama...

    Ako se jos neceg sjetite nadometnite ili komentirajte.

    Ariens drago mi je da si bar o mom prijedlogu razmislila, a ti promatraj pa mozes uvijek uletiti s cipelicama.

    Mikka taj pogled koji oni imaju ... mi je predivan, kad nam zele reci mama ti ces me sigurno razumjeti...da moram. I ja sam imala dojam da Karlo puno bolje komunicira "na putu" nego nekad doma.

  20. #70
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    - pratiti vlastitu hranu i pice ako dojimo
    Citiraj Ariens prvotno napisa
    - mislim da se popiskila jednom u zadnjih mjesec dana koliko smo po noci bez pelene
    Tako mi i treba kad se hvalim
    Jucer navecer nisam mogla odoljeti i popila sam 2 dcl soka od brusnice i pojela gris sa kakao - rezultat 4 piskenja po noci + 2 zapisavanja koja nisam skuzila. Od sad i te kako pazim sto jedem i definitivno iz kombinacije ispadaju sokovi, slatko i kakao

  21. #71
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ariens, daj si oduska sa sokovima i sa slatkim u jutarnjim satima jer i ti trebas secera i vitamina. Uglavnom racunajte na to.

    Cak je bolje jesti voce nego piti sokove. Bolje je jesti integralni kruh kao izvor secera nego cisto slatko...

    Medutim u svemu treba naci sredinu, ne treba se patiti zbog par popisanaca...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Evo i nas. Dugo nas nije bilo. Islo nam je dobro
    Ali vec neko vreme smo moze se reci u krizi. Ali ne mali, vec ja.
    Shiva sada aktivno puzi svuda po stanu, podize se i na nogicama je dobar deo dana. Igracke su u drugom planu. Ja kao da ne kuzim njegove znake sada. Kad se igra i pridje mi, pogleda me umilno, ja mu se obradujem, pomazim ga i ne padne mi na pamet da bi piskio. Cesto se posle toga popiski. Pa opet, igra se i krene iz sobe, ja ga zovem, on se okrene i pogleda me i nastavi svojim putem-opet se popiski. Glas u meni cesto kaze piskio bi, ali to tako brzo izracionalisem da cak ne uzmem ni da proverim. Ni iznenadnom mirisu urina ne verujem vec par puta. Sve kao da mi se ne da. MM mi juce kaze ukljuci se malo, a ja :/
    Da li ste imale ovakvih trenutaka?
    Kao da vam je svega dosta i da nema veze sto se upiski, promenices pantalonice i nikom nista.
    Da ne bude zabune, po noci je suv, redovno se budim i stavljam ga da piski i ono nakon budjenja, to stoji, ali hvatanje preko dana, kao da sam se umorila.

  23. #73
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Shakti, bila sam u toj umornoj fazi, poslije sam usla u fazu kad mi je bilo previse stalo, a onda mi je postalo normalno - tek je ta normalna faza OK i kod mene traje vec jako dugo, srecom.

    Ja bih to nazvala pripremom za normalnu fazu, barem je tako bilo kod mene.

  24. #74
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    imala sam trenutaka kad sam primjetila da velik dio moje preopterecenosti ide bas na to. ona razdoblja kada je znao tako zapisavati ja sam bila na rubu zivaca. sva sreca pa nije zakakavao, to me izvlacilo, da ustvari imam srece.
    ali uvijek mi je bila mrska pomisao da ga vratim u pelene. znala sam mu staviti platnene po kuci kad mi je bilo too much, da se malo odmorim.
    ovo razdoblje zadnjih dana, kada nosi kahlicu i adapter za wc skoljku kada mu je sila, je nagrada za sve one trenutke. osjecam se toliko dobro, ponosno, sretno i zadovoljno, da sam mu omogucila da ne sjedi u svojim izlucevinama, da vam to ne mogu opisati. ne diraju me vise ni zapisanci, ni zakakanci kad se dese (jucer se ukakio na teniskom terenu ), toliko mi je super ovo kada trazi, a jos ne zna ni govoriti.. ma milina.

  25. #75
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Shakti u istoj toj fazi smo bile i nas dvije prije 6 tjedana. Ja sam to pripisala promjeni sredine jer smo bili kod bake i na moru. Sad citam sto se kod vas dogadja i ista stvar se dogadjala. M. je sve vise i vise bila aktivna i puze i dize se na nogice a ja ju sve manje kuzim Sad kad se sjetim koliko se puta derala na mene da mora ici piskiti, a ja sam to tumacila kao da vjezba glasnice

    Na moju srecu ta faza je trajala kratko (tri tjedna cca). Nakon jednog totalno groznog dana (sve sam promasila cak i piskenje nakon spavanja) rekla sam si oke ovo je bio najgori dan sutra ce biti bolje i bilo je. Jednostavno mi je predivno u zadnje vrijeme. Znam da me ceka jos groznih faza (nekako se uvijek poklapaju s mojom premorenoscu) ali isto tako znam da su to samo faze (a jos mi je i samaritanka objasnila kako to ide sa sokicima i kakaom i slatkim - sve mi je jasno sad ).

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Ja bih to nazvala pripremom za normalnu fazu
    Nadam se da je ovo. Hvala cure na podrsci.
    Na trenutke sam se pitala koliko mi je zaista stalo. Onda sam se pitala da li ja zelim da se to nekako resi samo od sebe ili zaista zelim da komuniciram sa malim o njegovoj eliminaciji tj. bazicnim potrebama. Zelim komunikaciju, povezivanje sa njim, ne prepustanje da se stvari same dovedu na svoje kao mnogi. U cemu je razlika ako samo menjam upisane pantalonice, a ne pelene? Pa i nema je.
    Odlucila sam da malo zapisujem, da vidim sta se i kad desava.
    Juce uvece je poceo da kaki stojeci, kad sam ga uzela izvijao se i derao i bio besan. Nista nije obavio. Prekinula sam ga. MM je bio :shock:
    Sreca pa se jutros ispraznio.
    Ariens
    tvoja curica je mesec dana starija, moguce da ima veze i sa njihovom fazom razvoja?!
    Znam da ste pisale o kakanju stojeci, sta mogu da ocekujem sad u ovoj fazi kad prohodava? Mali ima 8ipo meseci?

  27. #77
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Mi smo u fazi zapisavanja stojecki ako ima priliku primi se za kindic i upozori me da ce piskiti (no ona se cesto dere tek toliko da proba jeku u stanu) i onda pocne piskiti (podsjeca na decka kad tako piski).

  28. #78
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj Shakti prvotno napisa
    tvoja curica je mesec dana starija, moguce da ima veze i sa njihovom fazom razvoja?!
    to je i moja prva pomisao bila

  29. #79
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Kada se popisaju onda se ne mjenjaju hlace, a da se nista ne kaze ine obrati paznja na dogadaj jer onda je to bas poput mjenjanja pelena. Znaci kaze se nesto u vezi tog dogadaja, pri tom nije dobro vikati na dijete, nego objasniti djetetu da treba dati nekakav signal prije mokrenja. Ako samo pasivno promjenimo i ne kazemo nista onda kao da ignoriramo, kao da mjenjamo pelene...

  30. #80
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    evo i nas. malena moja je stara tri tjedna i ufuravamo se u bespelenaštvo. mogu reći da nam ide....imam pitanje; spominje se sling i bezpelenaštvo. no kak to izvesti?kak obući dijete?ne kužim prednost slinga u tome??ne mogu je nositi u koljevka položaju jer nikak ne uspjevamo, al nam je super u vertikalnom.

  31. #81
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim da je prednost slinga/marame u tome sto je dijete uz tebe i osjetis njegovu nervozu prije pisanja/kakanja. dijete bi trebalo biti obuceno isto kao inace. no, nemam iskustva s tako malim bebama pa nisam sigurna. ono u sto jesam sigurna je da bi se moj malac, kada bi ga nosila u marami, uvijek uznemirio kada bi mu bilo sila, dok recimo u onim rijetkim trenucima kada je bio u kolicima tu uznemirenost nisam ni mogla osjetiti. zato sam preferirala maramu dok smo se uhodavali, a i sada bi, da ga imam snage stalno nositi

  32. #82

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    prijavljujem se u klub radi razmijene iskustava
    samaritanko, hvala ti na knjizici, ali ni nju malenu nisam uspjela procitati vise od jedne cetvrtine
    ali u praksi nam dosta dobro ide, meni i mojoj mami (njoj bolje nego meni jer je manje umorna pa reagira na znakove vise nego ja)
    znakovi su isti za kakanje i pisanje i sisanje (jedino je sisanje praceno otvaranjem usta)
    marta mi rece da se stvari diferenciraju nakon nekog vremena.

  33. #83
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Znakovi se nakon nekog vremena pocnu razlikovati, to je istina.
    Sjecam se perioda kad je Lana javljala i prduckanje kao kakanje, natrcala sam se do WC-a i natrag s njom.

  34. #84
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    mamamišić mozes malo opisati kako vam izgleda jedan dan

    Kako smo nas dvije prilicno kasno krenule zanima me kako to izgleda s malim bebicama (meni se cini da mi je bilo lakse kad se jos nije kretala toliko, sad ju moram hvatati po cijelom stanu i odgonetavati dere li se zato sto vjezba glasnice, jer je vidjela peseka na drugom kraju stana ili joj je stvaaaarno sila ).

  35. #85
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    sa starijim sinčićem smo krenuli kakati izvan pelene sa 6 mjeseci, skinuo ih sa 14mj a noć sa 17mj. meni ni mužu nije bilo zapišavanja od 14 mj, ali zato ih je u jaslicama ili kad ga je netko drugi čuvao bilo.

    a sad sa kćerkicom to izgleda tak nekak. pokazuje negodovanje prije nego mora piškiti, probudi se prije nego se popiški. kad je budna uvijek (hahaa uvijek ..mislim od kad smo krenuli ) stavim posudicu ispod nje i ona počinje piškiti a ja ssssss, za kakanje proteže nogice i isti postupak, samo pričekam u tom položaju malo duže , ona siše, jer kaka par puta; nije odjednom nego s malim razmacima. ja "ka ka." tak nekak.
    nisam znala kak da ju oblačim, ali smo i to riješili. imamo hrpu štramplica i gazica, pa mijenjam ako ne skužim na vrijeme. gazice samo splavim i stavim van na sunce. s oblačenjem me i brinulo jer više nije toplo pa ne može biti golišava. sva ona baby robica više ne dolazi u obzir.
    kad spava znam joj staviti širom platnenu pelenu ispod nje.
    nosim ju u slingu i još mi nije piškila od kad je u njemu..koji put i po tri sata, ali kad ju stavim van odmah.
    ako idemo u goste stavim pelenu ali svejedno pokušavam pratiti znakove.
    za noć se još dvoumim.
    najveći mi je gušt kad se gledamo, ona mene s velikim okama i piški..kao da se kužimo.

  36. #86
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    cure...
    skrušeno , priznajem. od kad je bio onaj virus, a k tome došlo i zahlađenja...ja sam .. poklekla i... vratila ga u pelene .
    uhvati me frka na pomisao pišanja po 20× na dan.. jer, ko će sve to napresvuć?? ak budem 50% uspješna, što je s ostatkom? sad više nije toplo, more, lito, on samo u bodiju. .. tad samo mu, kad god bi nam palo na pamet, mogli ponudit...sad, kad je u robici... kak? jer, kad ga uvati ne daje znak nek sam piša. kod njega je znak 2sek prije.... a to je prekasno. obično smo hvatali tajming...

  37. #87
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Joj ja bas dosla pohvaliti se s prvim kakanjem i piskenjem u tuticu a kad ovdje Zmaj odustaje. Meni je isto bilo tesko s ovim hladnim danima ali opskrbila sam se s hrpom malih hlacica i non-stop ju mijenjam u suho ako ne stignemo. Cak joj stavim pelenicu ako se ide igrati na pod da joj bude toplo za guzu (to sto su radijatori radili nije bas pomoglo temperaturi poda, a ja se jako bojim da mi curica ne uhvati upalu mjehura ). Ako ti nije pretesko jos uvijek ga mozes stavljati poslije spavanja na piskenje i kakanje i to je bolje nego nista
    Kad smo doma imam osjecaj da stalno piski (recimo svakih pola sata) no kad izadjemo van u shopping i ja ju nosim ne piski bar sat i pol zato kad se zelim odmoriti odemo u setnjicu sa psom. Odmah po povratku joj ponudim piskenje i uvijek se popiski.
    Nocna piskenja su mi sad najdraza (samo sto je taako teska za drzati). Maja mi je suha cijelu noc. Ukoliko ti mali jos doji mozes i to probati. Ja imam srecu jer ona kratko sise - cca 5 minuta, i uvijek na kraju sisanja se zeli popiskiti. Ja obicno sjednem s njom na rub kreveta stavim je u krilo (tutica je izmedju mojih nogu tako da joj je guza iznad tutice) i ona sise (u snu naravno) - ukoliko se probudila radi piskenja odmah se popiski, jos malo posise i dalje nastavi duboko spavati, a ukoliko se budila radi sisanja prvo sise cca 5 minuta i na kraju se popiski. Koliko puta u toku noci ???? Nemam pojma jer nikad ne gledam na sat. Raspored je nekako ovakav oko 9 navecer kad ide spavati, pa oko ponoci, mozda dva puta do jutra (ponekad je bez tih budjenja) i obavezno u osam ujutro kad je vrijeme i za kakanje.

  38. #88
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ha ha!! nama je najbolje išlo prvi even drugi dan. sam ga stavim dam znak i napravi. poslije mu je valjda dosadilo, au početku bilo fora, novo!
    joj....još si kontam mogu ja to.mogu...ma, najbolje mi je bilo što je na moru bio stalno golišav. sad...
    ne znan

  39. #89
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Ma ima boljih i losijih dana

    Recimo meni je svaka subota katastrofa - no za to postoji logicno objasnjenje. Subotom se prekida rutina - tata ostaje doma, pokusava se duze spavati... jednostavno je drukcije (ustvari M. uvijek signalizira, ali ja nisam toliko s njom pa eto "previdim" ).

    Pokusaj s tuticom ja sam presretna kako dobro reagira na nju.


  40. #90
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    evo, pravio je neke zvukove..i ja kontam moga bi "ka ka".. skinem ga i na tutić i dam znak.. on onak vrti glavom. malo poslije siđe. pa se igra s tutićem. pa sve "ka ka" na pod
    a valjda je skužio da triba u tutić. pa sam ga stavila pa je u tutić "pi pi"

  41. #91
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Imam pitanjce za starije bezpelenase.
    Kad su vasi bebaci poceli "pricati" da moraju na pipi. Ja sam trenutno totalno zbunjena. Maja je jako glasna beba, stalno nesto prica no kad je rijec o pipi suti :/ Jednom ili dvaput je u snu "pricala" i to jasno pipi (tj ponavljala zamnom u trenutku piskenja u snu). Po danu nema sanse da tako nesto kaze. Njen znak da joj se piski je deranje iz sveg glasa.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    to ti sve ovisi kad ti dijete "progovori", ja mislim da je kod nas to bilo negdje prije ljeta, stvarno brzo zaboravljam pa nisam sigurna.
    Mislila sam da kad prođe ljeto da ćemo biti gotovo pa suhi, a kad ono po povratku sa mora katastrofa, bez najave, bez da joj smeta mokro, al eto danas je zakurila, pa se tješim da je možda i zbog toga.
    Mi pelene nemamo jako dugo, al danas sam prala neke pelenice za svoju sestru i kad ih je vidjela htjela ih je staviti, onako preko hlača. Ja joj montiram i malo kasnije sam joj htjela skinuti, ma kakvi, naljutila se, sva je važna hodala ko kauboj raširenih nogu po kući.
    Nama stiže prinova u 12. mjesecu i ja se pitam hoću li krenuti odmah i kako ću moći sve to s njih dvije mrvice, jer meni je A. još uvijek beba u mojim očima. A opet znam da neću moć bit gluha na signale i da ću ih sigurno odmah primjećivati.
    Kako s robicom za novorođenčad koliko uopće toga treba i kako naći gornje i donje dijelove za tako male bebe?

  43. #93
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    O, Saradadevii, koje ugodno iznenađenje što tebe vidim ovdje!!
    Pratim ponekad što se događa u ovom dijelu svijeta i prizivam naše sretne uspomene..
    Zanima me kako izgleda bezpelenaštvo pored starijeg klinca u kući (naime, znam da je nama to uzimalo dosta energije i malo me strah da li ću imati dovoljno energije i vremena sa slijedećim..)

  44. #94

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    aqua, ja sam ti elimination comunication (to mi je najodgovarajuci naziv jer mi se to cini bit svega, komunikacija...) prakticirala i sa Shantanom, ali djelomicno (samo smo joj davali znak za kakanje) i nismo nista previse se trudili; unatoc tome zadnji put se pokakala u pelene oko svojeg 9. mjeseca i uvijek bi nam davala znak da hoce kakati.

    Ayan daje signal za oboje, tek sam ih pocela razlikovati, kada je kakanje a kada je pipi; ono sto me fascinira je komunikacija koju razvijamo s njim. Danas se vozimo autom i on pocne negodovati. Ja skuzim da hoce piskiti i pocnem inzistirati da stanemo. MM kaze ne moze, nema gdje, on i dalje negoduje, daje znak i pocinje plakati. Sa Shantanom sam u takvim situacijama mislila da hoce dojiti ili da ne zeli biti u sjedalici itd.. Ja opet inzistiram da stanemo; mm stane na nekoj benzinskoj, ja ga izvadim i skinem, dam mu znak i on se popiski. Kada sam ga ponovo vratila u sjedalicu, samo se usutio sa zadovoljnim izrazom lica.

    Cak mi se ne cini ni da su pelene ili nepelene vazne. On ima pelenu, ali svejedno se ne piski u nju, nego prvo daje znak.

  45. #95
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    vjerojatno jer mu i pelena, konačno dođe, kao i sva ostala robica...
    ajd cure malo podrške!! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  46. #96
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Lana odnedavno javlja KAKIT, ali za oboje. Znaci, sa godinu i pol. Uskoro ce i baka prijeci u bezpelenase.

  47. #97
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Scena danas ujutro u 7 (a imala je i tulum od 4 do pola 6):
    - stavim ju na tuticu i malo ju zabavljam i pricam s njom i pitam je Je Maja pipila, je Maja kakala? (ne ocekujem nikakvu reakciju osim kreveljenja i naravno ocekujem da se popiskila i pokakala jer nikad s tim nemamo problema ujutro) - mene Maja pogleda u oci i pocne vrtjeti glavom i kaze NE , NE. Meni je sve to bilo jako smijesno i dignem ju s tutice a kad tamo stvarno nema nista (onda sam ju vratila nazad i onda se popiskila i pokakala).
    Bila mi je tako smijesna kad je vrtjela glavom i pricala NE (to joj je fora u zadnje vrijeme - igra se s necim i odjednom pocne vrtjeti glavu i pricati NE).

  48. #98
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    i moja vrti neeee
    di da nabavim toliko hlačica a da ih ne preraste u roku keks???
    daj malo POTPORE!!!!!!!!!!!!

  49. #99
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ah, mi opet imamo situaciju sa nocnim zapisavanjem . i to otkad smo dosli kod tate, cijelo vrijeme tamo, i sad vec 2 dana otkad smo doma. a bogme i kada smo vani je katastrofa. vidim da mu se piski (on rijetko daje signale), i neda mi da ga drzim, nego se odmah poslije popiski u gace. prekjucer se cak, nakon 100 godina, popiskio meni u krilo i to toliko obilno da sam bila potpuno mokra. a prije toga sam ga 2 puta vodila u vinograd na pisanje, nije se dao. hm.
    razmisljam da ga pocnem stavljati u pelene po noci, jer jednostavno ne mogu to podnijeti, smrad urina me uzasno iritira a ne mogu ga oprati. on spava nemirno pa ne pomaze ni nepromocna jer ili ju zgura negdje ili se makne s nje.
    tako to ide kod nas. malo super, malo katastrofa.

  50. #100
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ah mikka....
    jel koja od vas nabavljala legs-ice?? pisalo se o tom pred ljeto (čini mi se) na ovom pdf-u... di kupovat i što...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •