Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Osip od znojenja

  1. #1
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno Osip od znojenja

    Marko se čim počnu ove pasje sparine i vrućine sav osuje, pogotov po leđima, trbuhu, ispod vrata i na preponama (nosi pelene). Što je najgore primjetila sam da ga osip i svrbi. Paše mu da ga napudram, ali negdje sam čula da puder nije dobar jer zatvara pore. Ima li netko sličnih problema? S čim mazati? Ja bih rado nešto na prirodnoj bazi. Idemo uskoro na cijepljenje pa ću pitati i pedijatricu, ali želim čuti i vaša iskustva. Puno hvala!

  2. #2
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    mi smo imali isti problem,ali dok je D bio beba.Doktorica nam preporučila da ga kupamo u vodi u koju smo dodali samo čaj od kamilice,znači bez ikakve pjene za kupanje.I upalilo je.Ne znam bi li upalilo i kod većeg djeteta.Moj prijedlog je i da ga dio dana ostaviš bez pelene,da se guza lufta.Ne treba forsirati odvikavanje,već da guza bude na zraku

  3. #3
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Slatkici pomogne Bepanthen krema. Ona se od znoja zna osuti po vratu, licu i rukicama.

  4. #4
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Marta ima isto osjetljivu kožu. Prošlo ljeto je uz to imala i dermatitis, a čim bi se oznojila pojavio bi joj se crveni osip, i nakon par češanja sva bi bila u ranama...

    Prošle godine bio je topic o tome, možda se pisalo i na topico "Atopijski dermatitis", ali puno je cura hvalilo termalnu vodu. Prvi put nakon što sam je upotrijebila ostala sam oduševljena, jer stvarno funkcionira!

    Ima je za kupiti u ljekarnama u spreju, čim se dijete oznoji, pošpricate ga i nema beda, nema osipa, nema češanja... ma zakon.

    ja sam koristila termalnu od Avene-a

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Mi imamo isti problem. Petar Kresimir dobije osip po rukama, ispod vrata i na ledjima. Primjecujem da je jako nervozan kad je vruce, ali se ne cese. Osip ne izgleda nimalo lijepo i svi misle da je bolestan kad ga vide.
    Doktorica nam je dala kremu koja sadrzi kortikosteroide, ali se ja bojim mazati. Za sada mu pokusavam pomoci Eucerin kremom za koju mi je jedna medicinska sestra rekla da ju koriste u bolnici na djecjem odjelu gdje radi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Nama pomaže Bepanthol losion. mažemo poslije tuširanja vodom.

  7. #7
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Citiraj Vanchy prvotno napisa
    Doktorica nam je dala kremu koja sadrzi kortikosteroide, ali se ja bojim mazati.
    Ako se ikako može izbjeći ja mu ne bi davala kortikosteroide. Nije mi jasno kako ti doktori nonšalantno prepisuju takve lijekove.

    Nama je danas apotekarica savjetovala da uzmemo Bepanthen mast. Makar bi mi bilo logičnije mazati ga po tijelu s kremom ili losionom. Mast mi je više za guzu.
    Pitala sam i za tu termalnu vodu, ali je rekla da je to više za odrasle. Doduše nije mi baš jasno zašto ne bi dijete mogla nasprejati s tim, no za sad nisam kupila.

    Ima li možda štogod od Mustele za takve probleme.
    Sestrina bebačica je imala neke ekceme po koži i kaže da su super prošli od Musteline Stelatopia kremice.

    Inače trudimo se biti što više doma bez pelene, samo u bodiju. I onako bi ga počela polako odvikavati od pelena, ako bude htio naravno, za sad sve kuži ali ne surađuje

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Mogu ti samo pohvaliti Bepanthene mast i kremu i losion. Iz osobnog iskustva ti mogu reći da je tretiranje osipa od znoja dosta individualno. Npr. nama je Bep. super, dok mojoj frendici najviše pomaže Eucerin, drugoj Mustela i tako. Najbolje bi bilo sve isprobati ali tkoima toliko para...

    Ovaj naš losion je Bepanthol intensive (od Bepanthena) i koristi se baš za jače iritacije (niije za svaki dan), ali za guzu smo koristili mast i naravno što više luftali.

  9. #9
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Zbog osipa (kasnije saznali da je bio od znojenja) smo bili kod dermatologice u Klajćevoj.
    Ne preporučaju se NIKAKVE kreme, a najmanje puderi.
    Kaže dr. da djecu treba tuširati, posušiti ili prebrisati krpicama namočenim u čistu vodu.
    Na moju izjavu da Leu špricam termalnom vodom, dermatologica je bila zadovoljna i pohvalila.
    Btw. ima topic već otvoren oko ovog pitanja:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...c&start=50#top

  10. #10
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    termalna čuda čini... ja nisam mogla vjerovat!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    da li termalnom vodom tretirate osip ili ju koristite preventivno?

    na zalost, i moja curka ima osip od znojenja.

  12. #12
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno

    Mi smo prošlo ljeto imali problema i na preporuku cura s Roda kupila sam Avene termalnu vodu.
    Za 2 dana kao rukom odnešeno,a i fino osvježava.Špricali smo se obadva.

  13. #13
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Budemo i mi probali s termalnom vodom. I mene zanima jel se to u principu šprica kad nismo u prilici otuširati Marka ili nakon tuširanja. U svakom slučaju sutra kupujemo, pa javimo rezultate.

  14. #14
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Hvala iki na linku. baš sam ga sad proučila. Trebala sam prvo pogledati malo bolje, da ne duplam teme, no sad šta je tu je

  15. #15
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj Karin prvotno napisa
    Hvala iki na linku. baš sam ga sad proučila. Trebala sam prvo pogledati malo bolje, da ne duplam teme, no sad šta je tu je

  16. #16
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Kupila sam danas termalnu vodu od Vichy-a jer nije bilo pd Avene-a. http://www.vichy.com/HR-HR/htmlref/p.../ETV00001.html 150ml košta skoro 50 kn! Nadam se da će pomoći. Marko se danas baš jako osuo. U svakom slučaju uživao je u sprejanju.

  17. #17
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    evo možda nekome pomogne, sinoć smo imali kulminaciju osipa i namazala sam (kršitelj koda)ovom čarobnom kremom. već za 5 minuta :shock: je izgledalo osjetno manje a već jutros su ostale samo sitne točkice.
    (kršitelj koda)ovu čarobnu inače imate kupit u dm-u i košta 46 kuna.

  18. #18
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    e, kad si već spomenula (kršitelj koda)ovu kremu... možeš li pogledati koliko dugo joj je rok trajanja? Ja sam svoju kupila prije 2 godine, ali se izbrisalo dosta slova na ambalaži, pa ne znam je li joj istekao rok, tj. da li da je i dalje koristim ili da je bacim. Ostalo mi je još pola bočice

  19. #19
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    ne vidim, maja u zanosu pojela deklaraciju
    ali bez obzira, imaš nacrtan onaj znakić sa otvorenim poklopcem u kojem piše 24m šta znači da je upotrebljivo toliko nakon prvog otvaranja.

  20. #20
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    znači da joj je već istekao rok trajanja :/

    što da radim s njom, da je bacim? je li štetno mackati se s njom... Ima je još poprilično u bočici, a ne čini mi se po sastavu da ne valja...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Špansko
    Postovi
    147

    Početno

    Samo da se javim i zahvalim na savjetu za ter. vodu,L se jako crvenilo ispod vrata i kupili smo od Avena i super smo zadovoljni...
    Sve se povuklo, a i cim vidi bocicu smije se jer zna da cu ju malo i po licu pospricati a to joj jako pase kada je jako vruce

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Zbog osipa (kasnije saznali da je bio od znojenja) smo bili kod dermatologice u Klajćevoj.
    Ne preporučaju se NIKAKVE kreme, a najmanje puderi.
    Kaže dr. da djecu treba tuširati, posušiti ili prebrisati krpicama namočenim u čistu vodu.
    Nama je još doktorica rekla da ga kupamo u vodi u koju smo dodali malo maslonovog ulja.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1

    Početno

    svaka cast na trmalnoj od Avene-a,juce sam je kupila i spricala samo sinoc pred spavanje podrucje oko vrata,rukice...jutros nista nema...hvala puno

  24. #24
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    i mi isto imamo problema sa znojenjem i to područje oko vrata. Vidim da ste zadovoljne sa termalnom vodom pa ću i ja to danas kupiti! ja sam joj to sad 3 puta namazala sa puderom ali sad vidim da sam jako pogriješila!

  25. #25
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    prije mjesec ipo dana, krševan je bio u body dugi rukav, bilo je vruce,a mi u potkrovlju živimo.cili se osuo.od tjemena do peta.tocka do tocke.nije ga svrbilo,normalno se ponašao.nijue bilo temp.a mene bilo strah da je reakcija na silne antibiotike jer smo dva dana prije toga izašli iz bolnice.zvala pedijatriju i rekli da ga dobro istuširam mlakom vodom. nakon par sati se sve povuklo.razlog je bila vručina i znoj.

  26. #26
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nama je isto pomagalo tuširanje običnom vodom. Mada, znala sam ih i napudrati baby puderom po leđima, čisto da im malo upije znoj, jer se znaju uznojiti pola sata nakon tuširanja, a ne mogu ih po cijele dane hvatati i voditi pod tuš. Kreme nikad za to nisam upotrebljavala, to dodatno mašćenje kože mi se činilo kontraproduktivnim.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    I moja Franka upravo ima isti problem: osip zbog znojenja.
    Doktor je rekao kupanje u čistoj vodi s malo dodane kamilice i nikako ne mazati s nikakvim kremama jer zatvaraju pore i zato dolazi do prištića. Mazati samo kremom za sunčanje, ali i to minimalno kolko treba, nikakvo pretjerivanje.
    Čim smo ju prestali mazuckati s kremama za tijelo i čim smo smanjili kremu za sunčanje, polako se osip povlači.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Poszovanje otac mi je sav crven ima papule po sebi svrbi ga koza osjeca peckanje i sve slicno al bas crven bude po stomaku i ledjima isao je sve nalaze vadio i sve ali sad kako trazim i guglam vidim da ima sve slicne simtome crvenom osipu od znoja pa dal je neko imao slicne simptome i kako je rijesio pricamo za osobu od 50 godina i stvarno se puno znoji sad dal moze bit to kod njeg osip od znoja ni sam vise ne znam ide 2 godine vec po bolnici ne mogu da utvrde sta je ...

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    @Jasmin97: Tata treba napraviti alergološku obradu, ne samo obične laboratorijske pretrage. Meni to prema opisu izgleda kao preosjetljivost koja može biti na hranu, ali i na druge kemikalije (moj sin je osjetljiv na neke deterdžente i omekšivač, pa moram pažljivo birati sredstva za pranje rublja). Može biti preosjetljiv na sapun, šampon i slično. Znojenje pogoršava situaciju ljeti, a hladnoća i suha koža zimi. Mnogima pomaže ionsko srebro u spreju - samo za vanjsku upotrebu - ovako nešto https://www.biobio.hr/ionsko-koloidn...roizvod-30179/ Mi trenutno koristimo Silverex sprej i sapun od iste firme - ovo https://www.silverex.hr/index.php/proizvodi/sapun
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.07.2022. at 08:29

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •