Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: Samo Ledo torte za proslavu rođendana?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    330

    Početno Samo Ledo torte za proslavu rođendana?

    Danas moja Katja slavi rođendan. Odnijela sam sve potrebne "rekvizite" u vrtić, da bi me za pola sata nazvala teta, ispričava se što nije obratila pažnju, ali ne smiju se donositi nikakve druge gotove torte osim Ledovih... Iznenadila sam se jer to nigdje ne piše u vrtićkoj obavijesti o rođendanskim proslavama (barem ne u onoj na web-stranici), spominje se samo zamolba da se ne donose home-made torte i kolači, nego samo gotove torte s deklaracijom. Je li to stvarno uobičajena praksa u zg-vrtićima?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Koliko znam, da.

    U našem ne može ni Ledova, nego samo oblizeki, a oni tamo imaju plastičnu tortu sa svječicama koje se onda pušu !

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    to mi je super sa plastičnom tortom :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    ja ne vidim razliku izmedju ledovih i drugih gotovih s deklaracijom

  5. #5
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Dakle, Katji sretan rođendan!! Danas je i mojoj Luciji rođendan. Isti vrtić. Teta kaže da može samo Ledo torta. Ja inače nisam luda za takvim tortama ali klincima je taj ritual torte i svjećica dosta dragocjen pa ću i ja oko podneva dofurati ledo tortu.

  6. #6
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    mislim da je jedino bitno da torta bude s odgovarajućom deklaracijom, gdje firma koja radi može i odgovarati za sastojke (u slučaju pokvarenog).

  7. #7
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    najsigurnije je bez ikakvih torti - cak je i Ledova upitna ako nije dobro skladistena, u najvecem dijelu vrtica mogu samo slanci i slatkisi, a torte su plasticne, kartonske ili od plastelina.

  8. #8
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Kod nas nema torti.

    Možemo eventualno donijeti kekse ili čokoladice koje tete poslažu oko plastične torte pa se pušu svjećice, njima je ionako do svjećica i kapica i balona, a ne do torte.

    Sušeno voće, sezonsko voće, štapići, kokice, čokolada, suhi keksi, sokovi. To je sve i to je ok.

  9. #9
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Kod nas - isto Ledo torta.
    M. je nedavno slavila rođendan u igraonici, tamo je bilo pravilo da torta mora biti s deklaracijom.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    U mojem vrtiću, gdje radim, je zabrana donošenja bilo kakvih torta. Prije je bila potrebna deklaracija koja se morala čuvati tjedan dana zbog inspekcija, a sada je zabrana i rečeno je da je to na razini grada. Dalje nisam ispitivala, pa ne znam točno kako je regulirano, ali čujem da se u nekim vrtićima još smije donositi. Pretpostavljam da će ubrzo to biti u svim vrtićima. Ionako iz mog iskustva djeci uopće nije do papanja torte (većina se ionako baci) već do rituala gašenja svječica, pa tome jako dobro posluže torte napravljene iz neoblikovanog materijala.

  11. #11
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    U našem vrtiću ne mogu se nositi nikakve gotove torte, grickalice niti svježe voće.
    Samo suho voće, gotovi biskvit za tortu i šlag u boci pa oni sami rade tortu.

  12. #12
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    U našem vrtiću prije smo mogli donositi Ledo i Podravka torte, od prošle godine niti to. Možemo donijeti samo suhe keksiće, a djeca su sama napravila kartonsku tortu u koju zataknu i pušu svjećice. Također je običaj da svako dijete svom prijatelju nacrta i napiše čestitku. Teta G. od toga sastavi veliku čestitku za uspomenu. Meni je sasvim OK da se torte ne nose, jer djeci ionako nije do torte i to im poremeti ostale obroke.

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Ena prvotno napisa
    Samo suho voće, gotovi biskvit za tortu i šlag u boci pa oni sami rade tortu.
    ovo je odlična ideja!

  14. #14
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Kod nas samo suhi keksi i bomboni. Navodno su jednom imali trovanje Ledo tortom.

  15. #15
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Ja sam kupila kuglofe pa su stavili svjećice.

    Od tada su sva djeca počela donositi kuglof

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    nama je bila super ona ideja s foruma da napravimo kartonsku tortu i napunimo je čokoladicama.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Kod nas nemora biti Ledo torta, ali mora biti s deklaracijom.

  18. #18
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ja ne volim kad roditelji u vrtić donesu punu vreću čipseva, smokija, keksa, štapića i svakakvih sokova i onda se klinci toga prežderu. Pomiješaju i slano i slatko.

    Mi nismo nikad slavili rođendan u vrtiću (jer je ljetno dijete i tad ne ide u vrtić), no ove godine je rekla da bi i ona počastila svoje prijatelje. Ja sam jučer napravila tortu i svjećice od kartona (onog rebrastog) i unutra stavila čokoladne tortice i sušene marelice.
    Pitala sam tetu ima li koje dijete alergično na tako nešto, rekla je da ne.
    I dobit će sok od jabuke.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa

    U našem ne može ni Ledova, nego samo oblizeki, a oni tamo imaju plastičnu tortu sa svječicama koje se onda pušu !
    Kod nas isto.

    Ili sami naprave tortu od keksa, voća, pudinga, šlaga ... To im je jaaaako interesantno, i jako je slasno jedu!

  20. #20
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ja pa ne vidim razliku između ledo torte i one plastične
    treći dan adaptacije jedan je naš kompa jaslički slavio ročkas...biula ta plastičnjača torta...i rekla medicinska, a ja slušala s pol uha (as usual) da se smije ili ta proforma torta ili ledo..po preporuci zdravstvene inspekcije (il tak nekaj) grada zagreba...

    al su mogli kolači...pa mi je to malo

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Nama su rekli samo da ne može home made i iz slastičarne nego neka gotova s deklaracijom. Ne razumijem zašto bi to morao biti samo Ledo. To se traži u slučaju da nedajBože nekome pozli da se vidi gdje je kupljeno, koji je rok trajanja i sl., dakle kakva takva sigurnost.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj davorka prvotno napisa
    Nama su rekli samo da ne može home made i iz slastičarne nego neka gotova s deklaracijom. Ne razumijem zašto bi to morao biti samo Ledo. To se traži u slučaju da nedajBože nekome pozli da se vidi gdje je kupljeno, koji je rok trajanja i sl., dakle kakva takva sigurnost.
    Potpisujem!

  23. #23
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    kod nas je baš jučer bilo govora o tome...dakle nikakva torta,kolači,sladoledi ne dolaze u obzir..kaže teta eventualno kuglof,petit keksići i može bobi flips...sokić ili cedevita i to je to..

    smiju li stavljati one šarene kapice na glave kada je rođendan?mi uskoro slavimo pa pitam....što je još zanimljivo donijeti im kada dijete slavi?

  24. #24
    ivananeda avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    PARACIN,srbija
    Postovi
    292

    Početno

    U Srbiji isto tako ali sam se ja dosetila i napravila kobojagi tortu od gotovih rolata 7 days tako se zovu, spojila grisinijem, okrugle biskvite ko tockove, zele bonbone za prozore i farove, ukrasila sarenim bonbonama. pa sve to na oblandu sazelenim kokosomi bonb. u obliku kamencica. Deca su bila presrecna a vaspitacice odusevljene

  25. #25
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    Ja ću A. sutra slaviti roćkas i smijem donijeti kupovnu tortu s deklaracijom, tj. osim Ledove smije biti i Bobisova i dr. plus sokići, bombonići i grickalice.

  26. #26
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mamalada prvotno napisa
    Ja ću A. sutra slaviti roćkas i smijem donijeti kupovnu tortu s deklaracijom, tj. osim Ledove smije biti i Bobisova i dr. plus sokići, bombonići i grickalice.
    tako mi je rečeno i nerinim jaslicama ...... :/ ništa zdravo
    u biti ima li išta zdravo s deklaracijom za jaslice?
    uf...
    ne mogu djetetu ne slaviti rođendan , kako da joj za rođendam kupim ono što je po meni skoro pa junk
    gotove torte? s ko zna kakvim sve aditivima u njima ...
    uf ...

  27. #27
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    Je, glupo, ali što da radiš. Jedino što mi pada na pamet da se još može donijeti su paketići suhog voća umjesto grickalica. To i same tete donesu kad bude završna. Ne znam samo kako bi se to svidjelo kikaćima.

  28. #28
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    mi složimo dvorac sa rezanim oblatnama,kornetima,poljepimo šlagom iz tube i unutra punu zdjelu grickalica

  29. #29
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    ima dosta djece alergičara ... itekako je važno što je u torti, koje su grickalice ... eto, moj mali četverogodišnji prijatelj je jaaako alergičan na kikiriki. opasno je čak i ako takne stol koji su dirala djeca koja su prije jela smoki. sreća, u jihovom vrtići, tete sve to znaju i rođendani se slave bezbolno za svu dječicu (ima još drugih alergičara)

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    od naših prijatelja curica uz još 10 djece je dobila u vrtiću salmonelu jer su roditelji donjeli tortu iz slastičarne.

    ne razumijem čemu se kapricirati i dovoditi drugu djecu u opasnost samo zato da vaše/naše dijete puše svjećice...svijećice su i na plastičnoj torti dobre.a na kraju,doma se može raditi šta god hoćeš!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    50

    Početno

    Ja sam jučer pričala s našom tetom u vrtiću i rekla mi je isto da ne smiju biti domaće torte već kupovne torte s deklaracijom - zaštita zdravlja mališana i ostalo...što mi je ok, ne daj bože da se nešto desi - odgovornost ! Po meni je najviše na tetama koje bi trebale znati ako je netko alergičan na nešto, nešto ne jede, ne smije isl..ali t su idealne situacije...
    Sve će to objasniti još i na roditeljskom. Sokovi, keksi i grickalice isto kupovni.

  32. #32
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Kod nas u jaslice se isto ne smiju mnkakve torte samo kojekakve grickalice, keksi itd...
    A tete zamole da donesemo milk šnjite ili tak neke male čokoladice onda one inproviziraju tortu i stave svijećice.
    Čula sam da u nekim vrtićima daju samo voće i to mi je baš ok. Možda bolje nego grickalice od toga niš koristi.

  33. #33
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Prije 10 dana sam odnjela u vrtić (Zagreb, zapadni dio grada) gotovu tortu sa deklaracijom + suhe marelice, grožđice, smokve, integralne grisine, iscjedila sam 2l svježeg soka od naranče i sve to odljela. Klinci su bili oduševljeni upravo SOKOM! :D
    Tete su svima napravile šešire od papira, puhali su valjda 10 puta sviječice, plesali, pjevali, mrak.
    Inaće samo takva torta može, nikakva domaća, te isto tako u dogovoru sa tetama nema smokija i čipsa - što toplo pozdravljam.

  34. #34
    ivananeda avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    PARACIN,srbija
    Postovi
    292

    Početno

    dIZEM TEMU DA BIH VAM POKAZALA KAKO SAM JA IMPROVIZOVALA TORTU OD GOTOVIH ROLATA, STAPICA, ZELE BOMBONA, BOMBONICA, OBLANDE KAO PODLOGE I OBOJENOG KOKOSA KAO TRAVE


    SLIKA

    frida editiritala: u postove nije dozvoljeno stavljanje fotografija već samo linkova na iste!

  35. #35
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Ispostavilo se da sam ja u našem vrtiču bila zadnja koja je smjela nositi tortu! A tek su krenuli u taj vrtič!!!! :/
    D. je slavio ročkas 30.9. a vrtič radi o 1.9. - pa mi je nekak krivo radi toga!

    Zato - ivananeda - smijem li tvoju sliku odnjeti pokazati mojoj grupi kao alternativu jer su u roditelji u depri zbog torti???

    Super ti je idea! :D

  36. #36
    ivananeda avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    PARACIN,srbija
    Postovi
    292

    Početno

    Naravno, zato sam i postavila, a i reklamiraj mi cerku malo

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Upasti ću ovdje kao vanzemaljac, na ovj topik...nadam se da u pravilima ponašanja na forumu nema neki zaglavak koji govori o skretanju s teme, ali moram nešto podijeliti s vama, potaknula me matilda da vam se pojadam. Dakle ja sam bila ljetno dijete i nikada nisam slavila rođendan u vrtiću i dan - danas to pamtim. kod nas si za rođendan mogao glumiti u priči koju bi sam izabrao (npr, crvenkapici, snjeguljici itd.) i ti bi podijelio uloge svojim prijateljima. sve su djevojčice bile princeze na neki način- ja sam jedva preko veze jednom bila patuljak. jako mi je to žalosno i danas.
    dakle, pouka bi bila za sve roditelje ljetne djece, da izaberu alternativni zimski rođ, tako da se to može malo i s ekipom proslaviti- ma nije stvar torte, već da si taj dan ti u centru pažnje. tako bar ja mislim. oprostite na kratkom skretanju s teme, istina je da tražim recept za svoju prvu tortu koju planiram ovih dana, pa me potraga dovela ovdje nisam mogla izdržati da ne podijelim s vama ovo sjećanje.

  38. #38
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj krismi prvotno napisa
    Upasti ću ovdje kao vanzemaljac, na ovj topik...nadam se da u pravilima ponašanja na forumu nema neki zaglavak koji govori o skretanju s teme, ali moram nešto podijeliti s vama, potaknula me matilda da vam se pojadam. Dakle ja sam bila ljetno dijete i nikada nisam slavila rođendan u vrtiću i dan - danas to pamtim. kod nas si za rođendan mogao glumiti u priči koju bi sam izabrao (npr, crvenkapici, snjeguljici itd.) i ti bi podijelio uloge svojim prijateljima. sve su djevojčice bile princeze na neki način- ja sam jedva preko veze jednom bila patuljak. jako mi je to žalosno i danas.
    dakle, pouka bi bila za sve roditelje ljetne djece, da izaberu alternativni zimski rođ, tako da se to može malo i s ekipom proslaviti- ma nije stvar torte, već da si taj dan ti u centru pažnje. tako bar ja mislim. oprostite na kratkom skretanju s teme, istina je da tražim recept za svoju prvu tortu koju planiram ovih dana, pa me potraga dovela ovdje nisam mogla izdržati da ne podijelim s vama ovo sjećanje.
    pa to uvijek ovisi o roditelju
    moj bratić ima rođ. u 7 mj, ali je ujna uvijek pred početak ljetnih praznika tj. prije spajanja grupa nosila u vrtić drickalice da proslave njegov rođendan!

    u curkinom vrtiću su na prvom roditeljskom sastanku rekli ako baš mora torta onda Ledova i grickalice, ali da oni ipak mole da donesemo umjesto grickalica i slatkiša suho voće.
    pisali ste o šlagu u boci, kakav je to šlag? jel to onaj pod pritiskom?
    ako je, pa baš neznam koliko je to baš dobro, taj šlag je jako kvarljiv i još onaj plin :/ :? ispravite ako griješim

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Kod nas smije samo svjeze voce i to nenarezano. Uciteljice narezu tj skolska kuhinja nareze i fino poslaze. Zasto? Radi djece alergicara jako se pazi sta ulazi u skolu pa cak nezele da ti rezes u slucaju da je noz bio u doticaju sa nekim nuts stvarima. Jako jako paze sto bi i kod nas trebala postati praksa.

  40. #40
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Moj M. ide u S.Gaj i tamo nema donošenja torti, mogu se donijeti druge sitnice za gricnuti.I to po želji jer već dobiju tortu od vrtića.
    Na kraju mjeseca zajedno slave rođ. sva djeca koja su rođena u tom mjesecu u jednoj skupini i dobiju tortu od vrtića.
    Inače vrtić je super. Voljela bih ja odnijeti tortu ali se slažem s pravilima vrtića. Fino od njih.

    Prošle god. je bio u Sigetu i tamo tete naprave tortu od stiropora i pune grickalicama.

  41. #41
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    I meni je zapeo za oko šlag u boci :shock: i sušeno voće :shock: . Šlag u boci je kvarljiv, odvratan sam po sebi, pod plinom, pun maščobe... a suho voće isto nema logike. Boje se nekakve kontaminacije salmonelom i sličnima a suho voće se prodaje u RINFUZI, uglavnom. To grabi di tko hoće i kako hoće. A ono što je zapakirano u vrećice, pa isto je iz rinfuze, samo upakirano da mogu nabiti cijenu.

    Ak bi morala birati izabrala bih ipak onda tu "Famoznu" ledovu tortu.

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Iz iskustva...torte se na rođendanu samo pobacuju. Kao prvo mali je razmak između doručka i ručka i klinci uopće ne mogu jesti. Uvijek mi je bilo žao gledati kako se pola torte ( barem ) baci, a moraš dati svakome komad. Pojedu žličicu dvije i ostave. Poanta je u prezentaciji , u pjevanju, u atmosferi, u slavljeničkom šeširu, zezanju, i uglavnom u puhanju svječica.
    Meni osobno je super ot kda sam napravila kartonsku tortu, koja se još i po potrebi mnjenja, po željama slavljenika. Piju se sokovi jer se od fešte ožedni i na žalost grickalice ( koje iako sam probala odviknuti roditelje, još su uvijek prisutne :/ ) koje svedem na najmanju mjeru. Dok plešeš , ne stigneš papati

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Sorry, zbrčkan post. NIsam pregledala prije slanja 8)

  44. #44
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    U našem vrtiću nema nikakvih slatkiša, niti grickalica, niti torti, niti kolača. :D

    Za rođendan se svjećice pikaju u friško voće, može se donijeti samo još suho voće, lješnjaci, orasi i slično.

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Supr da roditelji to podržavaju. Moje iskustvo je takvo da nema alternative grickalicama :/ . Velika većina roditelja se složi da je to jedina opcija jer da je to jedino što djeca vole, pogotovo za rođendan, pa im treba priuštiti. Isto kao i coca-cola .
    Nadam see da će se svijest ljudi ipak polako mjenjati, na meni i ostalim odgajateljima je da nudimo bolje opcije, ali isto tako da prihvaćamo što roditelji žele. Nadam se promjenama 8)

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj Veki prvotno napisa
    Nadam see da će se svijest ljudi ipak polako mjenjati, na meni i ostalim odgajateljima je da nudimo bolje opcije, ali isto tako da prihvaćamo što roditelji žele. Nadam se promjenama 8)
    Draga, meni je baš žao što ti nisi P teta

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Ajme, hvala

  48. #48
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Moj Karlo je prošli tjedan slavio rođendan u vrtiću.Ponio je jabuke, kruške, naranče,limune i banane.
    Od limuna su napravili limunadu, bez šećera, a ostalo voće su rezuckali za voćnu salatu.Malo su ju posipali sa šarenim čokoladnim mrvicama.
    Puhao je i svijećice na kartonskoj torti.
    Od jeseni je to novo pravilo i ja sam prezadovoljna.

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Super da negdje funkcionira :D

  50. #50
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    kod moje djece u vrtiću za rođendan se donosi:
    -svježe ili suho (tvornički pakirano ) voće
    -100% sok od jabuke
    -crna čokolada (2 kockice po djetetu)

    to je novo pravilo, puno ih se ljuti na to...ali meni je to super...



    kod mene u vrtiću gdje radim, možeš donijeti što god želiš osim torte koja mora imati deklaraciju, nije bitno čija je

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •