Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: Lazni testovi-moguce ili ne???Kakva su vam iskustva?

  1. #51
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    jel znaš kad ti je otprilike bila O? ak si trebala dobit 8.7. već bi test na veliko trebao pokazati +, naravno, ak je O bila nekih 2 tjedna prije očekivane M

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    Pa vjerujem da je ovulacija trebala biti negdje u tom tjednu kada smo imali odnos znači između 05. i 09. 07. Ali to mislim isključivo zbog toga što mi je ta recimo mensturacija bila jako jako slična implantacijskom krvarenju
    Posljednje uređivanje od fgm1236 : 22.07.2011. at 10:47

  3. #53
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    aha, ja sam shvatila da ti je tad trebala doći M, onda nije ni čudo da ti je jedan test pokazao svjetlu crticu, a jedan nikakvu, definitivno si radila test pre rano, samo je jedan detektirao betuhcg, drugi nažalost ne, veeeelike su šanse da si T, ogromne. i mislim da bi ti sutra ujutro svaki test trebao pokazati + ak je T u pitanje, iskreno ti želim da i hoće

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    Misliš? A zašto bi mi onaj prvi pokazao slabu slabu crticu a ovaj drugi ništa? Jer da je krvarenje bilo veće ne bih niti mislila o T nego baš je ono bilo samo na papiru! Da li je bolje da čekam ipak još koji dan?

  5. #55
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    a gledaj, ak si T bit ćeš i za mjesec, dva, pet,.... al ako si T krvarenje nikakvo nije dobro za bebača ni tebe, opet, moguče da je bilo implatacijsko krvarenje, koje je kod nekih žena normalno.
    sad, to krvarenje, spoting, ja ga imam dosta često i ne radi se o T nego samo o hormonima
    a često ti se na početku T dogodi da test bude negativan jer je trudnoča još rana i nema dovoljno hormona pogotovo ako ga piškiš popodne il nakon puno tekučine

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    fgm, moje totalno leteće mišljenje je da bi se možda moglo raditi o biokemijskoj trudnoća - to je trudnoća koja se samo bilježi kratko povišenim bhcg-om nema gestacijske vrećice, nema embrija, a završi normalno s mengom i većina žena je ne primijeti, a nije tako rijetka.

    Ali, of kors, sve je ovo gatanje u grah dok ne vadiš krv i ne pričekaš razvoj događaja.

    Sretno, ako i je to, to nema nikakvo značenje i moguće je da već idući ciklus normalno zatrudniš.

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I još jedno moje duboko uvjerenje - utrići i mirovanje, na tako ranu trudnoću, su više "utješna" tj. nervirajuća terapija, nego nešto stvarno pomažu. Rani gubici trudnoća nastaju zbog lošeg spoja stanice i spermija koji su u prirodi česti. Dakle, po meni, po mom laičkom iskustvu - nema razloga paničarenja, hitnog polijeganja i guranja utrića, iako je to, vjerojatno, ono što će ti 90% doktora starog kova koji pretežu po domovima zdravlja savjetovati čim čuju - blijedo pozitivan test + krvarenje.

    Ono što jest opasno je vanmaternična, ali nemaš razloga sumnjati tako rano u to - plus, to bi se vidilo na piš-testu (bio bi pozitivan da je ikakva frka-panika u tom smislu).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.07.2011. at 11:37

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    Hvala puno curke! Evo ovakve praktične savjete sam trebala! Ništa kupit ću još jedan testić možda već sutra a napraviti ga u ned ili pon vidjet ću. Inače kada sam saznala da sam T sa prvom bebicom (Martom) testić je isto bio blijedo pozitivan u jutro pa sam napravila još 2 nakon njega i oba bila pozitivna!

    A šta recimo ako nije T (da je test opet negativan) osim biokemijske T šta bi moglo biti?
    I da biokemijska... šta nije ona češća kod žena koje idu na nekakvu stimulaciju?

    I da zbog tih svih ljekova šta ti ginići uguravaju ne da mi se odmah ići kod njega nego najprije da vidim rezultat testiranja
    Posljednje uređivanje od fgm1236 : 22.07.2011. at 12:14

  9. #59
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Sretno! Kod trudnoće treba pratit trend - test bi trebao postati sve vidljiviji, a ne obrnuto, opet, jedino je bhcg i UZV kralj, za odredit kako će neka trudnoća ići (govori ti iskustvo: jedna OK trudnoća ("blizanačka" s dvije gestacijske vrećice - jedna s bebom, druga blighted ovum), jedan missed ab i 2, tj. 3 biokemijske - u biti, "fali" mi samo vanmaternična, nije da je želim, of kors, daleko joj polje ).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.07.2011. at 12:17

  10. #60
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Tj. niti tamneći test ne mora biti to - jer se jedino kod bete vidi je li raste dovoljno i je li u dovoljnm visinama (primjerice - test će ti bit taman i na betu tipa 300, ali ona može bit premala za dan trudnoće, ako me kužiš).

    Ali, nećemo sad baš o tim scenarijima, držim palčeve za brzo razrješenje neizvjesnosti!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    Ma da tu ima 100 mogućnosti! Vidjet ćemo šta taj treći test kaže!
    Kakve preporuke u vezi koji test da kupim? Najjeftinije sa jutarnjim urinom da se ne istrošim jer sam ipak evo već dala nekih 100-tinjak kn!

  12. #62
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Nemam pojma, mislim da ti je clearblu ok, radi onaj koji si već radila - tu ti nije bitna tamnoća, koliko tendencija. To jest - hoće li tamnit ili se neće ukazat. Opet, i super taman ništa ne garantira - test samo pokzuje određenu visinu bete, a jel' trudnoća OK, pokazuje jedino UZV - kucanje srca i odgovarajuća veličina gestacijske vrećice i oblik za dan trudnoće.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.07.2011. at 12:30

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    A ako ne bude plusića onda šta? Ništa do slijedećeg mjeseca da vidim kada i ako dođe M?

  14. #64
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Onda ništa - to je bila, vjerojatno, biokemijska, normalno se možeš seksati oko ovulacije već idući ciklus. Za očekivati ti je da krene normalno menstrualno krvarenje. Ako s krvarenjem bude nešto čudno - to stalno blago curka, ili ne krene, ili krenu potoci ili tako nešto - javi se dr-u, mi smo ipak samo "internet-babe". Sretno !

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    Jeste kako kažeš "internet babe" ali ipak iskustvo pomaže! Thnx! Javim novosti!

  16. #66
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ili neki čudni bolovi itd. Ako ti je zgodno, a ne procuriš brzo, a test je negativan - odi kod dr-a na UZV i pregled.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    Evo samo da javim da je i treći test negativan mada sam imala i još imam neke "simptome" T tipa nadutost, male mučnine, glavobolje. Nije umišljeno. Znači prvi test je bio blago blago pozitivan ili se meni samo učinilo a druga dva negativna i svi su od istog proizvođača!
    Može biti da nisam niti imala ovulaciju ovaj ciklus pa je ta krv bila tako oskudna ili? Možda su ti "simptomi" samo predmenstrulani? Savjet?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    10

    Početno

    ja sam kupila jedan test pokazao je negativan ...drugi kupim kad mi je zakasnilo 5 dana opet negativan...nešto iznura mi je raklo da ipk jesam trudna dem doktoru i odmah mi je utvđena trudnoća 4 nedelje ,,,,stoga nevjerujem u te testove..... ipak sretnooo...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    41

    Početno

    A uvijek se može dogodit da test ima tvorničku grešku,da mu fali onaj indikator papir ili nešto s tim ili se radi prerano,ovulacija/implatacija bude kasnije.. Ja nisam imala takvih iskustva,uvijek mi je pokazao onako kako je,prvi put blaga crtica na 12 dpo. Sada čak postoje i digitalni Clearblu testovi za kupit u Dm-u

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •