Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 71

Tema: Tamponi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno Tamponi

    Može li mi netko pomoći?
    Nakon 7 mjeseci pauze nakon poroda dobila sam prvu menstruaciju. Do sada nikad nisam koristila tampone, pa mi se nemojte smijati na glupim pitanjima.
    1. Kad se kupam u moru smijem li se popiškiti dok imam tampon (da ne bi ispao)?
    2. Koju veličinu trebam?
    Meni samo treba dok se kupam u moru (jer su moji dečkići ludi za kupanjem), tako da čim izađem iz m ora staviti ću uložak!

  2. #2
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Nema razloga za smijeh.
    Svaka od nas je jedom u životu po prvi put savljala tampon i imala slična pitanja.
    Dakle, ako tampon namjestiš kako treba, vani ostqaje samo špagica i da bi tamp. izišao van tu špagicu treba potegnuti.
    Sam neće spasti, nema šanse.
    Moj savjet je da ga izvadis nakon izlaska iz mora i zamjeniš novim, suhim.
    Ja tako funkcioniram godinama, jer cim dođem na more, bez obzira na vriejme ciklusa dobijem mengu....i onda tamponi rješavaju stvar...
    sretno

    ps. mozda da probas s najmanjom veličinom....

  3. #3
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Vagina i mokracovod nisu 2 iste rupe - nema sanse da ispadne dok piskis. Iako u moru....
    Velicina ovisi o krvarenju, ja koristim normal i mini, pa radije mijenjam cesce (cak i krace od sat vremena nekad! :shock: ) nego da imam jedan koji bi unutra stajao ful dugo.


    Pazi da SVAKI put kad izadjes iz mora promijenis tampon jer ce on upiti morsku vodu i vise nece biti "kapaciteta" za krv. I nema potrebe stavljati ulozak, tih par sati dok si na moru samo stavis tampon nakon kupanja i spremna si za uletit u vodu opet bilokad (a ne da kao s uloskom moras ici mijenjati opet).


    Nego, da probas Mooncup? On ne upija morsku vodu pa se ne mora mijenjati nakon svakog kupanja, nego svaka 4-8 sati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    plavaa ja mislim koristiti tampone samo dok se kupam, a kasnije staviti uložak jer se svejedno s 2 djece ne kupam više od sat vremena i onda moramo kući.
    A što se tiče Mooncupa-ma možda bi i probala ali ne volim dirati krv ni svoju ni tuđu, a i nemam ga gdje kupiti (nemam kartice koje mogu kupovati u svijetu).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Bembolina znam da postoje tamponi koji bas imaju namjenu nosenja tokom kupanja,izgledaju malo drugacije nego obicni koliko se sjecam al nisam zapamtila detalje

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    s_a_n_d_r_a ako saznaš koji su i gdje bi ih mogla nabaviti-javi mi molim te!

  7. #7
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    J el mi neko može reći što je Mooncup? neznam....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Bembolina prvotno napisa
    s_a_n_d_r_a ako saznaš koji su i gdje bi ih mogla nabaviti-javi mi molim te!
    pogledaj po dm-u ili mülleru ,znam da je na njima pisalo da su za kupanje ili je bila nacrtana zenska kako pliva

    ako naidjem gdje na püakovanje pogledam marku

    jele blond ukucaj ga u pretraznik pa ce ti izbaciti linkove

  9. #9
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa
    J el mi neko može reći što je Mooncup? neznam....
    evo http://www.mooncup.co.uk/

    i iskrene preporuke oooooooooooodličan je :D

  10. #10
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Citiraj plavaa prvotno napisa

    Pazi da SVAKI put kad izadjes iz mora promijenis tampon jer ce on upiti morsku vodu i vise nece biti "kapaciteta" za krv. I

    Ja koristim tampone za vrijeme menge i kupam se. Da bi se napunili morskom vodom za vrijeme kupanja prvi put čujem. Nikada to nisam primjetila kad bih vadila tampom nakon kupanja. Kad je slabo krvarenje, dio tampona bude potpuno suho.

  11. #11
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    Koristim tampone. Dosad nisam imala problema kod kupanja s tamponom. Moram reći da su mi bili bolji libres tamponi a sad ih ne mogu više kupiti. Nema ih više?

  12. #12
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Ja koristim DM-ove i odlični su mi. Zna li netko ima li kod nas za kupiti tampone s aplikatorom - sistem s dvije cijevčice pomoću kojih se umetne tampan, a da se ne mora prst gurati. To sam jednom probala, prijateljica mi dala, ona dobila iz Njemačke.
    Taj aplikator je odličan, jer ništa ne dotičeš, pa je lako mijenjati tampon kad si izvan kuće i kad ne možeš dobro obrati ruke prije i poslije umetanja tampona.
    Nigdje kod nas nisam to vidjela za kupiti.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Istina je, hoće se tampon natopiti s morskom vodom i tada je moguće da se nakon nekog vremena iscijedi van voda zajedno s krvi, ali nije nužno tako, no bolje je za svaku sigurnost promijeniti ga nakon kupanja.

  14. #14
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ti sm aplikatorim su super. Posebno su zgodni kada moraš promijeniti tampon npr. na plaži, gdje često nemaš priliku oprati ruke kako spada.

    Proizvodi ih P&G, kao i Always uloške, mislim da se zovu Tampax, ali nažalost nisu ih plasirali na hrvatsko tržište. Tako da se npr. možda mogu naći u Mulleru ili nekim dućanima koji sami direktno uvoze, ali u pravilu ih kod nas nema.

  15. #15
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    mislim da se zovu Tampax, ali nažalost nisu ih plasirali na hrvatsko tržište.

    ... ima ih za kupiti u Konzumu i Kozmu... i ja kad koristim tampone uzimam Tampax sa aplikatorom

  16. #16
    MalaBuba avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    271

    Početno

    vidim da se piše o tamponima sa aplikatorom. danas sam našla OB tampone s aplikatorima u muelleru.

  17. #17
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Evo još jedog glupog pitanja.
    Naime koristim OB tampone, super plus i oni su mi ok.
    Znam kako idu nutra, potisnem prstom i namjestim i kako idu van.
    Ali ne kužim taj aplikator, kako se s njim radi.

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Evo još jedog glupog pitanja.
    Naime koristim OB tampone, super plus i oni su mi ok.
    Znam kako idu nutra, potisnem prstom i namjestim i kako idu van.
    Ali ne kužim taj aplikator, kako se s njim radi.
    To je kao injekcija - sadrzaj uleti unutra.

  19. #19
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Ja seljo, jednom probala tampax, dobro da nisam aplikator nutra narivala.
    Probat ću kupit OB s aplikatorom, možda imaju nacrt.

  20. #20
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mislim, gurnes malo unutra cijelu spravu, i onda pritisnes, tampon ostane unutra, a aplikator izvadiš van. Razlika je u tome sto klasican tampon moras dublje gurati prstom, a ovdje samo malo gurnes aplikator u kojemu je tampon.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    40

    Početno

    definitivno moram potraziti taj s aplikatorom!!
    cure sto bih ja bez vas??? tako ste pune informacija, ajme hvalaaa

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    Ovako ..ja koristim tampone od 14 god.kako sam bila oduvijek radoznala pronasla ih ja u maminoj ladici i brzo otrcala tetki(koju sam obozavala)da je pitam kako se to koristi.Kad mi je objasnila ja je naivno pitala ;kako ce mi to toliko dole stati :shock: ,a ona mi odgoviri a kako ce stati p...kad budem s frajerom

    Ja ih tako koristila godinama dok mi frendica nije ispricala neugodno iskustvo koje je dozivjela zbog njih.
    Dugo vremena je vukla gljivice ,bakterije i kojesta.Kako se u to vrijeme nasla u Americi na staziranju posjetila je njihove ginice,koji su joj rekli ako misli sebi dobro da nikad vise ne stavi tampon.Prirodno je da bolesna krv istjece vani ,a ne da je mi 3-8 dana zadrzavamo na samom ulasku u vaginu.Ja se godinama borim s bjelim pranjem mozda su i tamponi pripomogli.Sad ih samo koristim za kupanje.

  23. #23
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj plavaa prvotno napisa
    Vagina i mokracovod nisu 2 iste rupe - nema sanse da ispadne dok piskis. Iako u moru....
    ovaj smajli ide pisanju u moru?

  24. #24
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj slava prvotno napisa
    Ja koristim DM-ove i odlični su mi. Zna li netko ima li kod nas za kupiti tampone s aplikatorom - sistem s dvije cijevčice pomoću kojih se umetne tampan, a da se ne mora prst gurati. To sam jednom probala, prijateljica mi dala, ona dobila iz Njemačke.
    Taj aplikator je odličan, jer ništa ne dotičeš, pa je lako mijenjati tampon kad si izvan kuće i kad ne možeš dobro obrati ruke prije i poslije umetanja tampona.
    Nigdje kod nas nisam to vidjela za kupiti.
    ja već 15 godina koristim isključivo te s aplikatorom.i pogodni su za početnike jer se praktički "sami namještaju".
    nekad sam ih vukla iz vana, a sada ih već godinama kupujem u muelleru (trg ili city centar), a ponekad ih ima i u coopu u mercatoneu.

  25. #25
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ja tampon koristim isključivo ljeti i to prvi dan menstruacije, te četvrti.
    drugi i treći se ipak suzdržim od kupanja. neka izađe vani ono što triba, a i ta dva dana su mi menstruacije oblnije pa bi i tampon tribala često minjat.
    ovako ga stavim prije kupanja i vadim čim dođem doma. znači nekoh 5 sati je "unutra".
    i nikad mi setampon nije napunio morem bez obzira koje vratolomije radila u moru.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Prvi puta sam koristila tampon prosli tjedan( bili na bazenu ), super stvar i nije se napunilo vodom. Jedino, kada sam izvlacila van, jako je bolilo. Mislila sam da ce mi rodnica ispasti .Jel' to treba toliko boljeti ili se sa vremenom ispraksiram? Mislim da ih vise necu koristiti ako ZAISTA ne trebam.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    koristim tampone gotovo od prve menstruacije,ulošci mi služe samo za zadnje dane.Ovo mi je lakše i čišće.Vađenje ne bi trebalo boljeti ali je vjerojatno bila vel. kriva pa onda je malo neugodno.Moraš prilagoditi veličinu jačini menstruacije.

  28. #28
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj smile8 prvotno napisa
    Jedino, kada sam izvlacila van, jako je bolilo. Mislila sam da ce mi rodnica ispasti .Jel' to treba toliko boljeti ili se sa vremenom ispraksiram? Mislim da ih vise necu koristiti ako ZAISTA ne trebam.

    mislim da boli ako ga vadiš prerano, tj. ako nije dovoljno "natopljen", tampon je suh pa iritira kožu
    ako sam u krivu ispravite me

  29. #29
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    sonja3333



    Joined: 14 Mar 2007
    Posts: 218

    Posted: Thu Aug 09, 2007 12:42:49 Post subject: Tamponi

    --------------------------------------------------------------------------------

    Uskoro idem na more a vrlo vjerojatno tamo ću imati mengu.Kako idem na svega tjedan dana,ne želim da mi prođe ljetovanje bez kupanja.
    Nikad u životu nisam stavila tampon.Uvijek sam imala nekakav iracionalni strah,da će mi ispasti,da ću dobiti stafilokoknu sepsu,da ću...
    Ne znam ni kako se stavlja.Vidim da postoje upute,ali me zanimaju vaša iskustva.
    Da li se stavlja u stojećem položaju i koliko duboko ga moram staviti?Da li je bolje u ležećem?
    Kad ga izvadim,da li mogu odmah staviti drugi? Npr kad sam na plaži ili se moram prethodno otuširati? Da li je dovoljno samo da uđe unutra ili mora još dublje?
    Da li ga se mora promijeniti svaka 4 sata ili?
    Skroz sam neuka po tom pitanju pa molim vaš savjet.

    Back to top


    ZO



    Joined: 12 Feb 2007
    Posts: 623
    Location: oko Zagreba
    Posted: Thu Aug 09, 2007 12:55:54 Post subject:

    --------------------------------------------------------------------------------

    strašna si 101 pitanje...
    evo ja sam ove godine prvi puta stavljala tampončiće.... pa ću ti iz svog ugla reći iskustva, a onda će se javiti neko tko zna...
    ja ga stavljala stojećki, pazila na konac da mi se ne odvali ili ne zagubi negdje, mora visiti van naravno, izvadila sam jedan i stavila drugi bez posebnog tuširanja radi toga, mora ti dobro sjesti inače ćeš imati osjećaj da će ti ispasti ili će te jednostavno smetati, a to onda nevalja, o dubini - e sad - i to nekako skužiš kad stavljaš...
    ja sam ih korsitila 4 dana, ali ne prvi i drugi dan jer me bilo frka da bi mi sve skupa otišlo...
    sretno.... javit će se netko tko to sigurno iskusnije koristi
    zaključak - kad se navikneš sigurno nema beda, neki ih normalno koriste cijelo vrijeme
    _________________
    Ako želiš imati lijep život, ne smiješ se okretati unatrag i ako doživiš neki poraz, osjećaj kao da si se ponovno rodio.

    Back to top


    mamaduda



    Joined: 24 Aug 2004
    Posts: 161
    Location: VG
    Posted: Thu Aug 09, 2007 13:01:43 Post subject:

    --------------------------------------------------------------------------------

    možda tu nađeš neke odgovore na svoja pitanja:


    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...ghlight=tampon


    _________________
    Matea 27.09.2003.
    Lana 06.05.2006.
    Podupiruca clanica Udruge RODA

    Back to top


    sonja3333



    Joined: 14 Mar 2007
    Posts: 218

    Posted: Thu Aug 09, 2007 13:06:14 Post subject:

    --------------------------------------------------------------------------------

    ZO wrote:
    strašna si 101 pitanje...
    evo ja sam ove godine prvi puta stavljala tampončiće.... pa ću ti iz svog ugla reći iskustva, a onda će se javiti neko tko zna...
    ja ga stavljala stojećki, pazila na konac da mi se ne odvali ili ne zagubi negdje, mora visiti van naravno, izvadila sam jedan i stavila drugi bez posebnog tuširanja radi toga, mora ti dobro sjesti inače ćeš imati osjećaj da će ti ispasti ili će te jednostavno smetati, a to onda nevalja, o dubini - e sad - i to nekako skužiš kad stavljaš...
    ja sam ih korsitila 4 dana, ali ne prvi i drugi dan jer me bilo frka da bi mi sve skupa otišlo...
    sretno.... javit će se netko tko to sigurno iskusnije koristi
    zaključak - kad se navikneš sigurno nema beda, neki ih normalno koriste cijelo vrijeme



    Draga Zo,a taj konac je to čvršći što je tampon recimo kvalitetnija markica?

    Mama mi je pričala da je njoj jednom pobjegao konac unutra i da ga je jedva izvadila.Valjda i iz toga moj strah.

    mamaduda,thanx.

  30. #30
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    cure, za prvi put svakako preporučujem one sa aplikatorom jer osim kaj je manje bljak, praktički se sam namjesti.
    meni su puno pomogli tamo negdje u prahistoriji kad sam ja krenula s tim, pa me najviše zbunilo kad sam se "isprepipala" iznutra i tek onda u više ništa nisam bila sigurna..pa sam se latila aplikatora. kojeg malo staviš unutra (not too deep) i njegovom drugom cjevčicom (jer on se sastoji od dvije klizne cjevčice u kojima je sam tampon) ubaciš tampon tamo gdje mu je mjesto...

    a sad o končiću... mišljenja sam da nije problem u marki tampona niti o debljini končića već u samoj proizvodnji istih gdje može doći do pogreške, pa končič nije dovoljno dobro uglavljan u vateni dio tampona. btw. kod aplikatora su končići obično nešto duži pa je skoro nemoguće da ti se nekak i on uvuče un utra.
    isto je važna i "mehanika" kod izvlačenja jer nećeš baš ćupat tampon van kao divljakinja (nadam se da nećeš... )
    a upadne li končić i nemreš operacijom kopanja po vlastitoj nutrini iščeprkat stvarčicu van-ideš kod ginekologa, pa ti ga iščupeta on. malo je neugodnjak, vjerujem, meni se srećom nikada nije desilo, ali mi je ginić rekao da ima skoro pa jedan takav slučaj gosišnje....

    jesam sve?!

  31. #31
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Upotrebljavam tampone već više od 20 god (od svoje prve menge koju sam dobila s 12) i NIKAD mi se nije desilo da je končić ostao unutra.
    Zadnjih 15 koristim samo one s aplikatorom. Kako sam živjela u inozemstvu, mogla sam ih kupiti bilo gdje, kad sam se vratila u HR, znala sam otići do Trsta samo po njih , a od prd 2 godine mogu se kupiti u Konzumu. Ne podnosim one koje moram gurati prstom - bljak

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A meni su koma ti s aplikatorom, nikako mi se ne sviđaju

  33. #33
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    mogu li se tamponi koristiti preko noći?

  34. #34
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ne preporuča se tampone koristiti preko noći.
    nije dobro predugo imati jedan tampon pa onda ni preko noći.

    meni su najdraži oni s aplikatorom, jer kak se bolesno bojim bakterija i sličnih beštijica , ovo mi je nekak najprihvatljivije

  35. #35
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    e kad smo kod tampona jel zna netko di ima kupiti ovih s aplikatorom (ne povremeno, nego da ih stalno imaju)
    ja svoje nabavljam u austriji

  36. #36
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    e kad smo kod tampona jel zna netko di ima kupiti ovih s aplikatorom (ne povremeno, nego da ih stalno imaju)
    ja svoje nabavljam u austriji
    u mulleru na trgu i u cc1.stalno. tampaxovi i o.b.
    povremeno i u ipercoopu.

  37. #37
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    petarpan hvala ti!! o.b. su mi zakon!
    ja se nadam da mi ubrzo neće više trebati, ali in the meantime...

  38. #38
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Meni su tamponi zakon. Otkad ih koristim (već skoro 20 god), mogu raditi sve (ko u OB reklami ), a kad koristim uloške, osjećam se nekak nesigurno i bez energije. No, sad sam otkrila mooncup pa ću vidjeti da li će mi biti bolji od tampona (za sad sam ga samo jednom koristila). Malo me strah tih priča o tamponima i njihovoj štetnosti, pa sam se prebacila na MC.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    41

    Početno

    koristim tampone jer su mi ulošci nekako neuredni- ne sviđa mi se da mi se guza mazi s krvavim komadom plastike.

    s tamponima je sve stvar vježbe- začas se privikneš. počni s nekim malim ulošcima pa isprva, u slučaju da si možda krivo stavila, stavi i uložak ispod.

  40. #40
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    I ja ih volim -s njima se osecam cisto i nesputano. Stavljanje je stvar navike, naucis i gotovo, ako ga dobro stavis, ni ne osecas ga...
    Nije tacno da se tokom plivanja natope vodom- voda u vaginu moze uci samo pod pritiskom.
    Ali, otkako sam procitala da se tamponi izbeljuju dioksinom, koji je kancerogen, malo zazirem od njih...

  41. #41
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ulošci su mi oduvijek bili totalna koma: sjećam se u osnovnjaku da smo si uvijek gledale guze "je'l se šta vidi" i nosile vestice oko struka za svaki slučaj, a onda sam u srednjaku prešla na tampone i po danu i po noći i za kupanje (bez posebnog vađenja nakon izlaska iz mora/Drave), i toc-toc-toc nikada nisam imala problema s gospodičnom i prirodnom florom (i faunom )... No ipak, sad sam si nabavila MC i nadam se da će efekt biti isti, pa čak i bolji!

  42. #42
    samo ja

    Početno

    a je li tampon curama od 15 godina koje su tek nedavno dobile mengu može uništiti nevinost?

  43. #43
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj samo ja prvotno napisa
    a je li tampon curama od 15 godina koje su tek nedavno dobile mengu može uništiti nevinost?
    Jednom dr. Jasenka Griuć-Koračin u "Teen-u" napisala (a ja zapamtila ) da je himen elastičan u toj dobi,te da se slobodno koriste tamponi bez straha od pucanja himena...

    đizs kak se sad osjećam kad sam ovo napisala

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa
    J el mi neko može reći što je Mooncup? neznam....
    A sada ja kao padobranac Gdje se Mooncup ima za kuoiti

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj YO prvotno napisa
    Citiraj jele blond prvotno napisa
    J el mi neko može reći što je Mooncup? neznam....
    A sada ja kao padobranac Gdje se Mooncup ima za kuoiti
    kupiti

  46. #46
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    YO, vidi.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    150

    Početno

    enela

  48. #48
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    da li netko ima frišku informaciju - gdje ima za kupiti tampona sa aplikatorom?

  49. #49
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj antigona prvotno napisa
    da li netko ima frišku informaciju - gdje ima za kupiti tampona sa aplikatorom?
    ja ih stalno kupujem u muelleru

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    121

    Početno

    Iz iskustva znam da ti je sasvim običan tampon ok, ne treba ti nikakav poseban za kupanje u moru.
    I drugo, neće ti procuriti jer si u moru, već samo ak ga ne mijenjaš redovito, a imaš obilnije krvarenje.
    Ja obično ne idem u more ak imam mengu, tj. tek negdje 3. dan menstruacije i stavim tampončić

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •